2018 Ağustos Hamileleri ve Mayıs 2019 Bebekleri

28+6 da kontrolüm vardı benim herşey yolunda dedi doktor bebeğin boyu 40 cm kilosu 1500 gramı gecmisti. suyu, yeri güzel dedi 32. haftada tekrar kontrole çağırdı. yarın 30 hafta oluyoruz sizde durumlar nedir?
Maşallah diyelim annesi.Benim kontrolüm mart başında. Şimdilik beklemedeyim .Perşembe günü 2.doz tetanoz yapılacak Sona geldikçe sabırsızlık artıyor .İnşallah süreci sağ salim atlatırız .Bu arada tansiyondan korkuyorum. Sürekli ölçüyorum ..Sevgiler...

amin sağlıkla kavuşalım bebişlerimize .. hazırlıklarınız ne durumda? ben pek bişey yapmadım bebek odası yapıcaz sadece dolabını aldık olan esyalarını öylesine yerlestirdim yıkamadan. daha beşiğe karar veremedik bile. hastane cantası için kendime bişey almadım pijamalar vs. zaman sanki uçuyor ve hic bisey hazır değil gibi stres oldum

Merhaba arkadaşım, ben de yıkama ve dolap düzenini bitirdim .Şimdi kendi eksiklerimi tamamlıyorum. Kafamda 3 gruba ayırdim. Kızım için yapılacaklar, kendim için ve hastane ve ikram...Kizimin ütüleri kaldı .Kıyafetler yıkandı .Temizlik malzemeleri ve kişisel bakım ihtiyaçları tamam.Benim bir kaç eksiğim var.Sirada doğum çikolatası, kolonya pleksi kapı süsü gibi şeyler var.3 te 2si tamam.Erken bile olsa sona doğru hazırlık fiziki anlamda yorucu oluyor.Bu sebeple mart,nisanı az işle kapatayım diyorum.Sen de başla bence ama stressiz olarak.Sona doğru yorucu olmasın .Bir de şu var .Yeni doğan beşiği, arabası ve puseti,mama sandalyesi, ev tipi ana kucağı gibi masraflı eşyalar bende var olduğundan daha kolay bitti işim. Senin ilk bebeğinse daha çok yorulabilirsin .Panik yapmadan, plânlı ve listeleyerek bitirmekte fayda var.Sıkıntı yapma lütfen Kolay gelsin. Sevgiler

oh sizin nerdeyse hicbisey kalmamış maşallah bende dediğiniz gibi ilerleyeyim son 2 ay kaldı geriye bisey bırakmak istemiyorum gercekten ilk bebeğim evet hersey yeni alınıyor mecburen ve karar vermek cok zaman alıyor

Merhaba arkadaşlar, bizimde alışveriş sürecimiz devam ediyor. Kıyafetler tamam gibi ama mobilya ve bebek arabası alacağız. Bebek arabası tavsiyeleriniz neler? Ben çok kararsız kaldım.
Ayrıca işyerindeki baskı iyice arttı. İzne çıkmak için gün sayıyorum. Dua edelim hepimize. Sağlıkla sıhhatle bebeklerimize kavuşalım inşallah

Merhaba Arkadaslar güzel bilgiler gelmis aklima yatti mesela Anne hazirligi son haftalarda olmasi gibi :)

hafta hafta karnimiz buyuyor cunku..

ben pazartesi günü 27+1 Doktordaydim.. 1060 gram 37 santim dediler oglusum icin.. Ben ise 9 Kilo almisim.. 6 ayda :)
Biraz rahim agzi kisaligi var dedi karnim Sertlesirse Eger belirli araliklarla tekrar bir gel dedi 14 gün icinde..

O gün Ac Karnina 75gr Glukose Aldim o testin sonucunu yarin alacagiz insallah

Ben de ne oda ne bebek arabasi ne de ana kucagina karar veremedim.. Bebek Arabalari internette daha uygun ve bebek odasi almanyada daha uygun ..biz avusturyadayiz sinira cok yakin..

7 mart son is günum sonrasii 2 haftalik izin ve evde Kaliyorum. Tabi izin günlerini harcadigimda.. O güne kadar siparisleri ve bebek kiyafet ve bebek Bakim ürünlerini halletmeye calisacagiz.. Sonra da kendim icin hazirlik yapacagim sona dogru Kilo aldikca belli olur Neler giyebilecegim

Herkese Iyi günler

Merhaba tekrardan .Ben kızıma baby 2 go'dan tam açılabilen ,sonrasında baston puset olarak da kullanılabilen bir modelini almıştım. Tabi 6 yıl önce . Fiyat olarak orta kaliteydi. Hiç pişman olmadım .Çünkü kızım ne püreye,ne de bebek arabasına 8 ay kadar binmedi. Biz inanın arabayı poşet taşımak için kullandık. Yani alacağınız arabaya binmek de istemeyebilir .Bence hesaba katın. Ev tipi titreşimli anakucagina Brightstars 'a epeyce para verdim.Ama onu kullandı kızım. İşte böyle Selâmlar. .

allah yardımcımız olsun canm biz bebek arabasını uzun kararsızlıklar sonucu ebebek şubat ayı indiriminden aldık henüz kargosunu bekliyorum ama civil mağazasında incelemiştim, casual sonic modeli hem mağazada denediğimde hemde internet yorumlarından benim içime sindi açıkcası. travel sistem almak istemedim cünkü cok ağır geldi onlar bana tek basıma toplu tasımaya binip gezemem diye düsündümher zaman esimle arabayla bir yere gitmeyeceğim sonucta. aldıgımız araba cift yönlü tamamen yatabiliyor sırt kısmı dört kademeli kumaş kalitesi vs ben beğendim inşallah kullanışı da güzeldir

Herkese selamlar. Bende bebeklerin valizini hazirladim. Simdi kendi valizimi tamamlamak uzereyim. Malum ikiz olunca erken gelme ihtimalleride var. Ancak besik/karyola/park yatak karar veremiyorum bi turlu. Araba olarak hem ayri hemde ikiz arabasi olarak kullanilabilen bi model gordum travel sistem. Onu almayi dusunuyorum. Biraz pahali ama enazindan kullanisli olur diye dusunuyorum.

Merhaba arkadaslar.. gebelik testi sonucu iyi cikti - sekerim yok cok sükür :)

Simdi her gün demir vitamini ve magnezyum icmeliyim
ayriyetten balik yagi ve bir baska vitamin hapi daha :)

haftaya 7. Mart son is günüm - sonrasinda tamamen esyalari hazirlamaya baslayacagim insallah

herkese iyi aksamlar dilerim

Gozun aydin canim. Ikiz mi seninde? Benim sali gunu basladi izinim. Canım da sıkilmaya basladi bile evde.

Gozun aydin canim. Ikiz mi seninde? Benim sali gunu basladi izinim. Canım da sıkilmaya basladi bile evde.

Selam! Yok canim tek.. oglan bebis bekliyoruz :) Kuzeyimizi daha dogrusu

Senin de ilk galiba ?? Cinsiyetleri ney peki?

Ben avusturyada Kaliyorum.. Izinler 5 hafta Burda.. 2 haftam kalmis icerde o yüzden 30. Hafta Itibariyle izin kullancam 11 gün :)

Ben tam anlamiyla hazirliga gececegim icin sanki Yetismeyecekmis gibi geliyor bana bilemedim..
Insallah günler Yada haftalarimi doldurabilirim canim..

Masallah yavrucaga, saglikla kavusursunuz insallah. Benim tek yumurta ikizi, kiz ikiside. Erken dogum ihtimaline karsi hazirladim ben valizleri cok onceden. Cok sukur geldik bugune kadar. Insallah bugunden sonrada tamamlariz haftalari.

Merhaba arkadaşlar. Ben de 1 saat sonra doktordayım. Bakalım kızım ne kadar büyümüş?
Selâmlar

Merhaba arkadaşlar.Bugünkü kontrol sonucum 28+6da kızım 1200g olmuş , fakat bu kez doktorum amniyon sıvısı fazla dedi.Şekerden şüphelendi. Hayırlısı olsun inşallah. Biraz canım sıkıldı. Internetten araştırmak istemiyorum, biraz bakayım dedim,hemen kapattım. Sabah iyi bir kahvaltı sonrası 2 saat sonra şekere bakılacak tekrardan. İlk kızımda şeker yüzünden zorlanmıştım. Bu kez sevinmiştim şeker yok diye ama yine bir şeyler değişti. Inşallah hepimiz sağlıklı bir şekilde yavrularımızı kucaklarız. Bu arada bir sonraki randevumu 3 hafta sonraya verdi.Hamur işi ve şekerli gıdalar yasak. Herkese sağlıklı günler dileklerimle..

Allah korktuğuna uğratmasın canım, üzülme. internetten arastırmamaya calıs insanın daha cok moralini bozuyor. hayırlı haberler almak dileğiyle..

Merhaba kizlar ! 30+1 günlük hamileyim..
yazdim mi daha önceden bilmiyorum - Rahim agzi biraz kisalmis benim, ciddi derecede degildi - 18. Subatta farketmisti doktorum..

bugün 1 saat once kadar karnim birden kasildi, semsert oldu sirtta degil ama bu seferde hafif bi adet sancisi gibi yasadim. hemen hemen 40-45 dk böyle kaldi kendiliginden gecti sonar

doktorum eger fazlalasirsa haberi olmasi gerektigini söyledim - aradim yarin Sabah gelicekmis beni arayacak erkenden.

su an yine araliklarla sertlesiyor gibi ama o hafif adet sancisi kesildi cok sükür

böyle birsey yasayan varmi ? belki 2. hamile olanlar bilir ? :)

aay ne güzel - bizim bebis 28+1 de 1060 gramdi - hemen hemen ayni gidiyorlar
saglikla gelsinler insallah

göremiyorum imzani system degismis fakat senin de 19. Mayis civariydi dime doktorun verdigi tarih ?

aay ne güzel - bizim bebis 28+1 de 1060 gramdi - hemen hemen ayni gidiyorlar
saglikla gelsinler insallah

göremiyorum imzani system degismis fakat senin de 19. Mayis civariydi dime doktorun verdigi tarih ?
Merhaba evet aynıydık sanırım. Doğum için 10 mayıs tarihini konuştuk doktorumla. Inşallah sıvı fazlalığı durumu düzelir. Sen de iyisindir inşallah. Selâmlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…