2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Kızlae grubu canlandirmissiniz yeniden masallah ikinci cocugu olanlar hayırlı olsun ben daha birinciyi zor büyütüyorum
Sizleride yeniden gormek guzel arkadaslar bende zor buyutuyordum birinciyi simdi huniyi taktim esimle doyamadik birbirimize sohbet edecek vakit yok isteyken telefonla gorusuyoruz hal hatir icin

Ben ikinciyi yaptım arkadaşlar kızım 7.5 aylık şimdi vallahi 2 çocuk çok daha zor. Grubun yeniden senlenemesi ne güzel biz hala bir sürü atkadasla görüşüyoruz. Aile gibi olduk bu grup kurulduktan bugüne kadar devam ediyor şükür artık dost aile gibiyiz. Sizlerden de hber almak çok güzel oldu.

3.yumh istiyorsun masallah nasl zor olmuyor mu ya :)
Zor tabi ama yaşım ilerlemeden 3.yü istiyorduk. Şöyle ki; kendi evimizde ve eşimin yanındayken kotarılabilirdi. Büyük kuzum kreşe başlayacaktı, tuvalet ihtiyacını kendi herşeyiyle halledebiliyordu(el yıkama dahil), evin, eşyaların düzeni çok uygundu. Eşimin çalışma saatleri çok çok az ve ev işi, yemek ondaydı ve seneye son bu çalışma düzeni. Allah nasip ederse 3.hamileliği de onun desteğiyle atlatmak istedim. Ama kısmet işte, kul plan yapar kader gülermiş hesabı oldu:)

selaam
ben de 2017 mart annesiyim..o zamanlar uye degildim ama okurdum burayi.simdi geldim.gec oldu ama

grup şenlensin diye bir destek atayim dedim
benim oglan tuvalet aliskanligini hala tam alamadi.arada kaciriyor..uzuluyorum.kardesi gelince boyle oldu.hala 2. cocugu olmayanlara tavsiyem 1. biraz buyusun.

Selam küçük ne kadarlık?
Benim büyük kuzum da küçük 2 aylıkken inanılmaz sıkıntılıydı tuvalet alışkanlığı konusunda ama bir ayda atlattık çok şükür. Etraftan duyduğum büyük(ler) kaç yaşında olursa olsun, tuvalet alışkanlığı konusunda çok sıkıntılar yaşatıyorlarmış:/

su an 1.5 ayligiz.ve yeni yeni kabulleniyor..ben de bebek olacağım diye ağladığı gunler oldu. sonra bakti ki bebek olmak oyle cok da iyi bisey degil vazgecti.anne bebrkler ne yuruyor ne konusyyor disi bile yok.istemiyorum dedi.ilk basta onu hic sevmeyeceğiz sandi ama simdi iyi şükür fark etti sanırım .yani umarim ama siddeti azalsa da kiskanmaya devam..Alah yardimcimiz olsun.bir de 3 yas sendromu.konusup anlatiyorum herseyi ama bazen istedigi seyi istemem diyir.sirf inat olsun diye.sizlerde de boyle mi?

Anladım cnm maşallah tabikide insan kendine güveniyorsa 3 kardes cok guzel

Sizin küçük daha pek minikmiş:)
Benim küçüğüm 8 aylık olacak. Bizim de ilk aylar büyük kızımda meme emme isteği, alt ıslatma(kaka dahil), bebeği emzirirken tepeme çıkma çok yoğundu. Alt ıslatma konusunda kızdığım oldu ona. Allah affetsin, hayatımın en büyük hatasıydı. Siz yapmayın lütfen.
Beni bi komşum çok motive etmişti sağolsun. O da bebek, nolacak ki makina yıkıyor kirlileri ne de olsa vs vs..halbuki günde 10 kere ben yıkıyordum elimde:) ama dert etmedim onla konuştuktan sonra 20 kere yıkasam nolmuş. Ah bi de benim büyük kızım günde 100 kere çişim var diye beni tuvalete götürüyor ama yapmıyor, içeri gelince donuna yapıyordu, sırf beni kendiyle meşgul etmek için:/
Ben o zamanlar bebeğimi slinge takıp, büyük kuzumun da elinden tutup, bol bol gezindim dışarlarda(hava sürekli eksilerde olmasına, yüzümüz buz kesmesine rağmen), bebeğimin üstüne kalın tulum ve üstüne de mont giyiyordum tabi. Bir de eşimin çalışma saatlerinden ötürü biz çok avantajlıydık. Tam küçüğün uyku düzeni oluştu, abla kardeş aynı odada sabaha kadar misler gibi uyur oldular. Evimizden, düzenimizden ayrıldık
Benim büyük kızım, babasına dahi gitmeyen çok zor bir bebekti, 7 aylık olana kadar da sırtını yere koydurmazdı, gündüz uykusu nedir bilmedi. Küçüğümün de gündüz uykusu yok gibi ama sırtını 5 dk yerde tutsa mucize gibi geliyor, gözlerimize inanamıyoruz:) başkalarında durması ise halay çekme sebebi resmen:)
Ben ilk zamanlar küçüğü severken hep “senin ablan çok mu tatlı, çok mu akıllı” diye ablasına atıfta bulunarak severdim.
Tutturma huyu uzun süre devam edecek sanırım bu yaşlarda.
Bence erken olmuş diye düşünme. Bana 2/3 yaş çok ideal gibi geliyor. Küçüğün ilk bir yılı atlatılırsa sağ salim, hasarsız..süper olacak herşey

cok guzel konusmussunuz.moral oldu valla
tesekkur ederim.bende senin abin cok mu tatli diye seveyim merak ettin tepkisi ne olacak ben de gezdirmek hayalindeydim ama korona çıktı. nasip...onlar iyi olsunlar da sizin birliktr oyun kurdukları oluyor mu? bir de ben de 3. istiyordum ama hevesim kırıldı bir de gozum korktu..

Ben hala istiyorum 3.yü Allah kısmet ederse. Maddi manevi yetebileceğimizi düşünüyorum. 3 yaştan sonra bi hayli kolaylaşıyorlar bakım olarak.
Çok zor geçiyor benim için şu günler(eşim yanımda olmadığı için özellikle) ama geçecek. Oyun olarak; yerden birbirimize top atıyoruz.
büyüğüm küçüğü güldürüyor bol bol hareketleriyle; havaya minder atıyor, koşa koşa kardeşinin yanına geliyor, kafasıyla hareket yapıyor. Birlikte kovalama oynuyoruz bir de. Yalnız başlarına oyun kurup, oynamaları için çok erken. Bir de büyüğüm küçüğüme kitap okuyor(okur gibi yapıyor daha doğrusu).
İlk aylar ben evdeyken de bebeği hep slingte tuttum. Çünkü orda daha rahat uyuyordu. Ben de büyükle iletişim halindeydim. Dediğim gibi ben küçüğün herşeyiyle ilgilenirken hep büyüğüme atıfta bulunarak, ona anlatarak atlattığımı düşünüyorum. Sen de bebekken böyleydin, bunu yapardın diye, sürekli bilgilendirdim. Mesela kakasını temizlerken “kaka yapması onun için çok iyi, yapmazsa rahatlayamaz” şeklinde..bazen küçüğün gazını çıkartırken ben, koşa koşa gelip beni ittirip kendisi vuruyor pat pat sırtına:)
Bebeğin bakımına da oldukça dahil ettim ben büyüğümü. İlk zamanlar bizi bebeğin odasına bırakmıyordu, ben bakacağım diye. Bazen kendisi “anne, ben kardeşime göz kulak olurum, sen git işine bak” diyor
Çok acil, tuvalet vs ihtiyacım için arkasına oturtuyorum kardeşinin, bacaklarını açıp, sarılıyor bir de:) döndüğümde küçük tombiş, büyüğün üstüne devrilmiş ve büyüğüm alttan kalkamaz vaziyette oluyor genelde:) çok tatlı bir abla oldu. Sırf o manzara için çok nadir 1-2 dklığına bırakıyorum.

İlk aylar çok zordu bizim için de ama geçti. Sizin de geçecek.
ilkinde anneliğin, bir yavruyu dünyamıza katmanın güzelliğinin bu kadar farkında değildik. Şöyle akıllıca bi durup kendini de sevdirmedi büyük kuzum. Küçüğümü severken ciğerlerim, bütün organlarım şaha kalkıyor resmen:) büyüğümü ayrı bi seviyorum, onun yeri apayrı ama, bunu sevebiliyorum doya doya. Küçük olunca büyük kuzum da daha bi güzel kokar oldu burnuma

simdi anlattiklariniz umut oldu bana..cunku gun icinde mutlaka agkiyorum bir aralik.cunku zorlqniyorum..yetememem hissi oluyor
bi4i agliyor oburu bisi istiyor..hep denk geliyor..

kızlar benim oğlan surekli cisini tutuyor..yapmayacagim diyor..sizde benzer bir durum yasayan var mi? nasil astiniz?

T
Tam 2 bucuk aydir ugrasiyorum. Cisini genelde soyluyor ve 15 gundur gece islatmalari bitti . Fakat kakasini surekli altina yapiyor ve hic bez baglattirmiyor. Benimki de erkek

ben 1.5 sene ugrastim.inada bindirdi hep altina yapti..cok zor gunlerdi.1 aydır söylüyor ama bu sefer de tutuyor..yapmak istemiyor

ben 1.5 sene ugrastim.inada bindirdi hep altina yapti..cok zor gunlerdi.1 aydır söylüyor ama bu sefer de tutuyor..yapmak istemiyor
Nasil yani 1 bucuk yildir bezli mi bezsiz mi?? Cok saskinim bu kadar uzun surebilecegini hic dusunmemistim. Cok baskici davrandiniz mi ya da cok rahat.. bizde baba cok siki davraniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…