2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
slm arkadaşlar forumda dolaşırken başlık dikkatimi çekti bende son 3 aydır hamile kalmak için uğraşıyordum ve tesadüfen havucun faydalı olduğu karşıma çıktı! havucu hergün eşinize yedirmeniz gerekiyor! son bir ay günde 1-2 tane eşime yedirdim ve hamile kaldım tesadüf mü bilmiyorum ama denemeye değer sonuçta doğal bi yöntem havuç zararsız bir sebze :))

Hosgeldin suzansu canim corekotu icin olumden gayri herseye faydasi var diyorkar zaten bal ve tarcinda cok yararli seyler ben inaniyorum sifasina bal tarcin corekotu tadinda bebislerimiz olur insallah

Hoşbuldum canım Sağ ol .. :KK16::KK16:

Cörekotu haklısınız okudum ve şok oldum hakkındaki bilgilere inanılmaz mucize gibi bir bitki . Arının balı zaten Kur-an da da geciyor şifahane mubarek yok koydum kafaya evdeki ilaçı zeytin gibi yatmadan 2 saat önce iceceğim bu karışımıda sabahları ac karnına .. Yazıyor bal kana en cabuk karışan bir maddeymiş .Ben arı sütünüde eklicem içerisine İnşallah sigarayıda azalttırsam ne ala. :KK9:

o hastanede benım ıkı ark doğum yaptı memun kaldılar ama sazeryan doğumu inş olsunda canım lokman hekımde aylin dıye dr da benım ark.çok memun kaldı normal doğum yaptırıyor :) ilk dogumunu nerde yapmıştın ?

Canim henuz bebek yok bir kurtaj oldum. Lokmanhekimde iyiymis sadece hastasi cok oluyormus randevuya bile 1, 2csaat bekleterek aliyorlarmis diyorlar artik ne derece dogru ben dusuk yaptigimi soyledigimde bile devletteki doktor beni hem ogleden sonrata hemde normal ulrason sirasina gonderdi. 2 saat beklettikten sonra sonucu gisterdim saat 4te hastaneye yatis yapti. Ben o uzuntuyle bir anda karar verip ozele gitmedim iyi hastanedir dedim kurtaj icin aksamdan ac biraktilar beni su bike icmedim sabahta ultrasonda bebegin kalbi atiyor dediler. Dusuk tehlikesi devam ediyordu biz herseyi kabuk edip eve ciktik sirf raharca uyuyayim progestanla folikasitu alayim diye 2 gun sonra ozel linaya gittik yavrumun kalbi durmus artik. 10 gun ben o devlet hastanesine gittim.bos kese dusurmussun bir sey gorunmuyor poliklinige gut kurtaj tarihi al dediler. 10 gun sonunda tam kurtaja gidecegim sirada bebegim ben burdayim dedi. Allahin takdiri ama bana bastan progestan verip folikasite devam etseydim belki bebegim tutunurdu ama 1 hafta inceden bebek dusmus dediker ben folikasiti herseyi biraktim o can sikisiyka ev temizligiydi agir isler hepsini yaptim.bunlar hep bana ders oldu bundan sonra en az 2 doktora gidecegim ve 11i haftaya kadar gelismesini bekleyecegim.Allah bir daha tasatmasin yavrularimizin acisini.

slm arkadaşlar forumda dolaşırken başlık dikkatimi çekti bende son 3 aydır hamile kalmak için uğraşıyordum ve tesadüfen havucun faydalı olduğu karşıma çıktı! havucu hergün eşinize yedirmeniz gerekiyor! son bir ay günde 1-2 tane eşime yedirdim ve hamile kaldım tesadüf mü bilmiyorum ama denemeye değer sonuçta doğal bi yöntem havuç zararsız bir sebze :))

hayırlısı olsun cnm Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin havucu bende duydum rendeliyorum yemeklerin yanında yiyor birde çakşır içiriyorum

41 kere Maşallahhhhhhhhhhhhhhh:nazar:
Rabbim Yavrunu sağlıklı ve huzurlu kucagına almayı büyütmeyi nasip eylesin İnşallah :KK16:

Canım bizlere hangi tedavi süreçlerinden gecitini birde yaşını paylaşırmısın . Kaç kişiye umut ve sevinç kaynagı oldun bi bilsen :KK9:

Perimmm ben de seni görünce lambur lumbur daldım konuya, kusura bakmayın :KK1:
Tadı çok hoş olmasa da şifa niyetine diyip yuttum walla, hatta bu ay da başladım yine, akşamları yiyorum. Hee bir de folik asitle ilgili konuya da deyinmeden geçemeyeceğim :KK1: ben folik asit kullanmaya başladığımda kandaki folik asit değerim 15 idi. Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum, 1 saat fln yoğurt süt tüketmemeye dikkat ettim ama çaya hiç dikkat etmedim. Kahvaltıda çay içtikten sonra fln da içtiğim oldu. Cumartesi günü yapılan tahlilimde folik asit değerim 40'ın üzerine çıkmış :KK1: Bakalım doktor ne dicek bu duruma :KK1: sen dikkat et, çay kahve süt yoğurt tüketme öncesinde ve sonrasında :KK34:

Canım benim ya valla seni görünce gerçekten musmutlu oldum ne kusuru.. Her güzel iyi bir bilgi bizim için altın değerinde sağolasın...Folik asit değeri mi.. Valla gebeliğim kısa sürdü belki de ondan ben hiç öyle bir test yaptıklarını hatırlamıyorum bana.. Gerçekten süt yoğurt felan çay onları hiç bilmiyordum.. Sabahları içeyim yine çay içmim bari... Kuzum benim ya sğol.. :KK54:

kuzum valla bilmiyorum da ben şu kistimi atınca yapıcam bu kürü balım tarçınım çörekotum hazır
bu akşam sirkeye de başlıyorum anaaa bzim topick kürlerle dolu bir topik oldu:KK70:

kızlar birde fayda sağlamaz fln değil çayla tüketince elbet sağlar ama madem içiliyor maksimum fayda sağlasın emilimi kolay olsun

Haklsınız valla artık aydınlandım sayenizde :KK16:

Hoşbuldum canım Sağ ol .. :KK16::KK16:

Cörekotu haklısınız okudum ve şok oldum hakkındaki bilgilere inanılmaz mucize gibi bir bitki . Arının balı zaten Kur-an da da geciyor şifahane mubarek yok koydum kafaya evdeki ilaçı zeytin gibi yatmadan 2 saat önce iceceğim bu karışımıda sabahları ac karnına .. Yazıyor bal kana en cabuk karışan bir maddeymiş .Ben arı sütünüde eklicem içerisine İnşallah sigarayıda azalttırsam ne ala. :KK9:

:KK20::KK20::KK20::KK20: sigara mı aaaaaaaaaaaaaa sakın ha sakın.. Lütfen azalt ve bırak inşallah cnaım benim lütfen kendine ve olacak yavruna zararın dokunmasın

rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah çok güzel bir duygu olsa gerek :) burdaki herkes içinde dua et bizlerinde bebişleri olsun diye :emir_bebek:

evet canım allah (c.c) nasip ederse ilk bebek istiyorum sizler gibi hiç korunmadım ama yinede olmadı 4 sene kadarda cesaret edip hiç doktora gitmedim bi gittim doktor kendinden bi haberdi şimdi ikinci doktorla tedaviye başladık dualarla :KK16:

aminn canım inşş allah'ım sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin :emir_bebek::nazar:

birde unutmadan doktor bana şu ilacı verdi folbiol bunu kullan adetinin 2. Günü gel dedi 8 gün kaldı bakalım . Bu ilaç kulanan varmı birde onu sorayım arkadaşlar..

ya canım gebelik öncesi folikasit hamile kalmana mı yardımcı oluor?? çünkü hamilelikte kullanıldığını biliyorumm..bana doktorum hiç bişey söylemedi bu konuda :44:

Son düzenleme:
evet canım şimdi onunla ilgili yazıları okuyorum netten Maşallah ne şifalı bişimiş sanırım bende başlıcam boyle yazılar okumaya devam edersem ..

HGS filmi için İstanbuldaysan arkadaşım iki kere gittiğim merkezi önerebilirim Fındıkzadede .Radyomar

Muthis:)) ben de hep radyomar diye okuyorum nette ona gidiyim bari. Bu arada fiyati da uygun ismi lazim degil iki unlu hastanemiz 1000-1300 arasi rakam verdi ilaca gore degisiyormus rakam aaaa sok oldum yani!!!

ya canım gebelik öncesi folikasit hamile kalmana mı yardımcı oluor?? çünkü hamilelikte kullanıldığını biliyorumm..bana doktorum hiç bişey söylemedi bu konuda :44:

Öyleymiş ben önemini burdaki arkadaşlar anlatınca daha iyi anladım şimdi çok beter pişmanım aksattım diye ama zararın neresinden dönsem kardır diyorum destekleyici gibi düşünülüyormuş canım .. 2tl idi ben aldım doktora bir sor istersen bu ilaçı canım bütün anne adayları hepsi olumlu şeyler soyledi bu ilaç için.

Muthis:)) ben de hep radyomar diye okuyorum nette ona gidiyim bari. Bu arada fiyati da uygun ismi lazim degil iki unlu hastanemiz 1000-1300 arasi rakam verdi ilaca gore degisiyormus rakam aaaa sok oldum yani!!!

Canım o verdiği ilaça göre değişiyor olayı tamamen hikaye ve tuzak bu gittiğim yer sumu veriyo sanki onlar ilaç veriyomuş 1000 tl nedemek yahu aradaki farka bak aman Allah..

netten tlfnunu alca buranın ara konuş canım ben 8. günü gittim hastalığımın .İnaşşah işin rast gitsin ..

Ben yavaştan gidiyorum dikkat edin kendinize... Folik asitlerinizi almayı unutmayın... Zararlı şeylerden uzak durun:KK20:... Sizleri seviyorum...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

hamile kalmaya yardımcı değil faydası vardır belki ama çok değil cnm vücudunda bulunan folik asid eksikliği bebeğine zararlı
gelişimini tam gösteremiyor mesela yürümede zorluk çekiyor omur iliğinde boşluk oluşuyor vs bebek için çok çok önemli eczanede 1 5 tl mi neydi ama dr una sor öle iç ben bıraktım doğum kontrol hapı kullanırken kullanmıyorum.kan değerlerini düzenliyor vitamin eksikliğini karşılıyor fln ama kimi dr önceden vermiyor gebe kaldığında folic plus veriyor günde 3 defa içiyorsun onu

Canım benim ya valla seni görünce gerçekten musmutlu oldum ne kusuru.. Her güzel iyi bir bilgi bizim için altın değerinde sağolasın...Folik asit değeri mi.. Valla gebeliğim kısa sürdü belki de ondan ben hiç öyle bir test yaptıklarını hatırlamıyorum bana.. Gerçekten süt yoğurt felan çay onları hiç bilmiyordum.. Sabahları içeyim yine çay içmim bari... Kuzum benim ya sğol.. :KK54:

Haklsınız valla artık aydınlandım sayenizde :KK16:

:KK20::KK20::KK20::KK20: sigara mı aaaaaaaaaaaaaa sakın ha sakın.. Lütfen azalt ve bırak inşallah cnaım benim lütfen kendine ve olacak yavruna zararın dokunmasın

yok tatlım, bana talasemi ve orak hücreli anemi için gittiğim hematoloji doktoru bakıyor folik asit ve b12 değerlerime, çünkü ben folik asiti ömür boyu kullanacağım...

yok tatlım, bana talasemi ve orak hücreli anemi için gittiğim hematoloji doktoru bakıyor folik asit ve b12 değerlerime, çünkü ben folik asiti ömür boyu kullanacağım...

Hmm farklı bir durum yani nasıl bir sıkıntı anlamadım pek canım kusuruma bakma.. Derdin neyse şifasıı da Rabbim versin inşallah.. Seni seviyorummm:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

çok geçmiş olsun cnm bende uzun süre kullandım folik asit
ara verince kan değerlerim çok düşüyor
Rabbim kimin ne derdi varsa sağlık versin inşallah

Öyleymiş ben önemini burdaki arkadaşlar anlatınca daha iyi anladım şimdi çok beter pişmanım aksattım diye ama zararın neresinden dönsem kardır diyorum destekleyici gibi düşünülüyormuş canım .. 2tl idi ben aldım doktora bir sor istersen bu ilaçı canım bütün anne adayları hepsi olumlu şeyler soyledi bu ilaç için.

hamile kalmaya yardımcı değil faydası vardır belki ama çok değil cnm vücudunda bulunan folik asid eksikliği bebeğine zararlı
gelişimini tam gösteremiyor mesela yürümede zorluk çekiyor omur iliğinde boşluk oluşuyor vs bebek için çok çok önemli eczanede 1 5 tl mi neydi ama dr una sor öle iç ben bıraktım doğum kontrol hapı kullanırken kullanmıyorum.kan değerlerini düzenliyor vitamin eksikliğini karşılıyor fln ama kimi dr önceden vermiyor gebe kaldığında folic plus veriyor günde 3 defa içiyorsun onu

teşekkürler canlarımm ben soriim doktoruma bakalım ne dicek birde hormon içermiyor dimi bu ilaç ? hormon almam yasak benimm

teşekkürler canlarımm ben soriim doktoruma bakalım ne dicek birde hormon içermiyor dimi bu ilaç ? hormon almam yasak benimm

cnm sonuçta bu ilacı hamileykende kullanıyorsun ilk 3 ay boyunca
öyle olsa gebeyken kullandırmazlar bir zararı olduğunu sanmıyorum ama dediğim gibi sen dr ye sor da öle iç yinede

X