2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Ya canım eşimle aram çok kötü bu aralar... 3-4 güne regl de olcam sonra çalışma yapacaktık ya o yüzden dediydim :26:

Canım işte eşimle de iyi değiliz ya bu ara.. Bebek çalışması yattı gibime geliyor o kadar ilacı boşuna mı içtim ben :S O yüzden öyle dedim çok moralsizim bu ara işte..

Herkese sağlıklısından nasip etsin Rabbim hadi önümüzdeki 3 ay içinde herkes gebe olsunnnn:KK9:
perikanadı seni anlamaya çalışıyorm cnm ama bence eşinle aranın kötü olduğu dönemlerde sadece eşine odaklan gönlünü al sana dargınsa sende ona dargınsan bunu dile getir konuşun anlaşın evlilik sadece bebek için yapılmıyor tatlım önce aranızı düzeltin sonra bebek

Sperm testi için yaptıracağınız günden 3 gün öncesi ilişki yok ya da eşin boşalmayacak ona göre kuşum..
tmm cnm sağolasın

afyonlu günaydın cnm dün uğramadın

kızlar hepinize günaydın nasılsınız

Kızlar bugün kan sonucu verdim yumurtalama olmuş mu diye günün geçerse gel dedi dok inş adet olmam :KK3::KK9:

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım :) bende 3 ay önce düşük yaptım bu ay korunmayı bıraktım inşallah hamileyimdir :KK43: kasıklarımda biraz agrı var acaba bebişmi var:)

Ya kizlar bense bebis istiyorum 4yıllık evli yim kaynanamlarda baskidalar kiloluyum diye olmuyo die dusunuyolar eskiden istemiyodum simdi bende deli gbi cocuk istiyorum ins hamis kaliriz canlarim ya bide benim adetim cok düzensiz 40 45 gunde bir oluyo aranizda benim gibi olup hamile kalan varmi

2020 dr öyle dediğine göre yumurtlama olmuş o halde? inşallah hamişsindir..

zzuzum hoş geldin canım, Allah hakkımızda hayırlı olanı eylesin tez zamanda

kazankepcem sen de hoş geldin, tabiki normal kilo daha sağlıklıdır fakat kilolu olman bebek sahibi olmana engel değil.. bence bir an önce doktora bir görün en doğru bilgiyi o verir sana..

perikanadı seni anlamaya çalışıyorm cnm ama bence eşinle aranın kötü olduğu dönemlerde sadece eşine odaklan gönlünü al sana dargınsa sende ona dargınsan bunu dile getir konuşun anlaşın evlilik sadece bebek için yapılmıyor tatlım önce aranızı düzeltin sonra bebek

tmm cnm sağolasın

afyonlu günaydın cnm dün uğramadın

kızlar hepinize günaydın nasılsınız

Haklısın.. Ama ben yine sabah kahvaltı hazırladım ben yapmicam dedi sinir etti artık obişiler yapsın bakalım zaman ne göstercek..

Ya canım eşimle aram çok kötü bu aralar... 3-4 güne regl de olcam sonra çalışma yapacaktık ya o yüzden dediydim :26:

Canım işte eşimle de iyi değiliz ya bu ara.. Bebek çalışması yattı gibime geliyor o kadar ilacı boşuna mı içtim ben :S O yüzden öyle dedim çok moralsizim bu ara işte..

Herkese sağlıklısından nasip etsin Rabbim hadi önümüzdeki 3 ay içinde herkes gebe olsunnnn:KK9:

canım yapmadın mı dediklerimizi, barışmadınız mı kocanla?.. canım sen daha 4 aylık evlisin ve çocuk konusuna gereğinden fazla takıyormuşsun gibi geldi bana.. senin şuanda önceliğin evliliğin olmalı, kocanla aranı düzeltmelisin.. çocuk ikinci planda olmalı.. eşinle aranın iyi olmamasına sadece çocuk çalışması yapamayacaksınız diye değil, evliliğiniz için üzülmelisin.. yanlış anlama yanlış bişey söylemek istemem senin için söylüyorum..

canım yapmadın mı dediklerimizi, barışmadınız mı kocanla?.. canım sen daha 4 aylık evlisin ve çocuk konusuna gereğinden fazla takıyormuşsun gibi geldi bana.. senin şuanda önceliğin evliliğin olmalı, kocanla aranı düzeltmelisin.. çocuk ikinci planda olmalı.. eşinle aranın iyi olmamasına sadece çocuk çalışması yapamayacaksınız diye değil, evliliğiniz için üzülmelisin.. yanlış anlama yanlış bişey söylemek istemem senin için söylüyorum..

Biliyorum canım tabi ki... Benim bebek istemem art niyetten değil akşam yine haberlerde gördüm öyle güzeldi Allah'ım içim gitti ya dedim neden kucağımda bebem olmasın şimdi.. Napim en ufak bir adım atmıyor.. Ya zaten uzak bi akrabası yüzünden bir sıkıntı var lanet olsun her akşam abisi arıyor bir sürü olumsuz şey anlatıyor ne gerek var anlatma her akşam her akşam 2 haftadır saatlerfce konuşuyorlar nedir bu ya ortam olmadı ki hep gergin o yüzden konuşamadım bile.. Konu açsam hemen o sinirin üstüne diyecek ki bak nelerle uğraşıyoruz sen gezmenin peşindesin dicek bi rahat bırakmıyorlar ki boğuldumm

:KK9: söylemek istediklerimi dile getirmişsin cnm
aynen katılıyroum daha çok taze bir evlilik ve böyle günlerce küslük olmamalı ve bu küslüğün içinde bebek düşünülmemeli
peri bize kızma ama bebek işini abartma evliliğinin tadını çıkar Rabbim nasip ettise zaten vakti saati bellidir gelir

:KK9: söylemek istediklerimi dile getirmişsin cnm
aynen katılıyroum daha çok taze bir evlilik ve böyle günlerce küslük olmamalı ve bu küslüğün içinde bebek düşünülmemeli
peri bize kızma ama bebek işini abartma evliliğinin tadını çıkar Rabbim nasip ettise zaten vakti saati bellidir gelir

Canım o kürtaj olayı olmasa zaten düşünmüyorduk bi kere anlamadan gebe kalıp kürtaj oldum ya acaba hiç mi sağlıklı ebebm olmaz diiye yiyip bitiriyorum kendimi hatta böyle kavga etmeden önce dedim ki bu regl imden sonra bebek yaparız artık dedim sen bebek mi istiyorsun dedi şaşırdı çünkü düşünmüyorduk ama bu kürtaj psikolojimi bozdu sağlıklı bir bebeğim olacak mı diye düşünmekten alamıyorum o merak beni yiyo.. O yüzden... Ama zamana bırakacağım kızlar sizi biliyorum dost insana kötü yönlerini de söyleyebilendir zaten söyleyin ki kendime öz eleştiri yapabileyim..

Biliyorum canım tabi ki... Benim bebek istemem art niyetten değil akşam yine haberlerde gördüm öyle güzeldi Allah'ım içim gitti ya dedim neden kucağımda bebem olmasın şimdi.. Napim en ufak bir adım atmıyor.. Ya zaten uzak bi akrabası yüzünden bir sıkıntı var lanet olsun her akşam abisi arıyor bir sürü olumsuz şey anlatıyor ne gerek var anlatma her akşam her akşam 2 haftadır saatlerfce konuşuyorlar nedir bu ya ortam olmadı ki hep gergin o yüzden konuşamadım bile.. Konu açsam hemen o sinirin üstüne diyecek ki bak nelerle uğraşıyoruz sen gezmenin peşindesin dicek bi rahat bırakmıyorlar ki boğuldumm

kızlar haklı kuzum.. biraz uzaklaş düşüncelerinden.. sadece bebeğe odaklanma.. seni de anlıyorum, haklısın bi dünya ilaç kullandın, eğer olmazsa boşuna içmiş olacaksın onları.. ama bunların hiçbiri senin evliliğinin sağlıklı yürümesinden, huzurundan daha önemli değil.. önce eşinle evliliğinizi bir rayına oturtun, daha sonra bebek düşün bitanem.. sakın yanlış anlama ama bizi olur mu, senin iyiliğin için hep bu yorumlar..

kızlar haklı kuzum.. biraz uzaklaş düşüncelerinden.. sadece bebeğe odaklanma.. seni de anlıyorum, haklısın bi dünya ilaç kullandın, eğer olmazsa boşuna içmiş olacaksın onları.. ama bunların hiçbiri senin evliliğinin sağlıklı yürümesinden, huzurundan daha önemli değil.. önce eşinle evliliğinizi bir rayına oturtun, daha sonra bebek düşün bitanem.. sakın yanlış anlama ama bizi olur mu, senin iyiliğin için hep bu yorumlar..

Biliyorum canım iki gündür karmakarışık rüyalarda görüyorum diyorum bi psikoloğa mı gitsem :KK25:
Şu kürtaj olayım olmasa bebek düşünmüyorduk ama şimdi içim içimi yiyo ki sağlıklı bi bebem olacak mı diye meraktan ölücem..

Canım o kürtaj olayı olmasa zaten düşünmüyorduk bi kere anlamadan gebe kalıp kürtaj oldum ya acaba hiç mi sağlıklı ebebm olmaz diiye yiyip bitiriyorum kendimi hatta böyle kavga etmeden önce dedim ki bu regl imden sonra bebek yaparız artık dedim sen bebek mi istiyorsun dedi şaşırdı çünkü düşünmüyorduk ama bu kürtaj psikolojimi bozdu sağlıklı bir bebeğim olacak mı diye düşünmekten alamıyorum o merak beni yiyo.. O yüzden... Ama zamana bırakacağım kızlar sizi biliyorum dost insana kötü yönlerini de söyleyebilendir zaten söyleyin ki kendime öz eleştiri yapabileyim..

peri cnm fazla takıntı yapma (kızma anladığım kadar da olayları takıntı haline getiriyorsun psikolojini bozarsın takma)
sen sağlıklı bebek dünyaya getirebilecekmiyim derken kendi sağlığından olucaksın
elbette her insan bebek ister
bak benim annem benden öncede kardeşimden öncede düşük yapmış şimdi iki tane sağlıklı evladı var
bir çok insanın başına gelebiliyor bizim topictede var yani böyle düşünerek kendini yıpratırsın
herşey Allahın takdirinde sen çabalasanda o sonuçlar iyi ya da kötü gelsede Rabbim ne nasip ettiyse o
sonuçlar iyi gelir sağlıksız bebek olur kötü gelir sağlıklı bebek olur
yani odaklanma benden sana tavsiye eşine ilgi göster çocuk çocuk devamlı Allah hayırlısını nasip etsin bak nice evladı olmayan insanlar var onlar ne yapsın sen hamile kalabiliyorsun dua et sağlıklı evladın olsun böyle devam edersen kendini yer bitirirsn evliliğinde de mutsuz olursun söylemesi

Biliyorum canım iki gündür karmakarışık rüyalarda görüyorum diyorum bi psikoloğa mı gitsem :KK25:
Şu kürtaj olayım olmasa bebek düşünmüyorduk ama şimdi içim içimi yiyo ki sağlıklı bi bebem olacak mı diye meraktan ölücem..

tabi ki gidebilirsin neden olmasın.. rahatlatır belki seni.. böyle düşünceleri de uzaklaştır at kafandan.. tekrarlayan düşüklerin olsaydı, haklısın böyle düşünmekte derdim ama bence bu olaydan çok etkilenmişsin sen..

Günaydın kızlar bat günüm bugün bu ay çok üstüne düşmedik ama çalışmalar sürekli devam etti sadece psikolojik olarak stres yapmıyorum artık Allah tan gelen herşeye raziyim hayırlısını imanlısını zamanı geldiğinde bana ve herkese nasip etsin (amin)

Günaydın kızlar bat günüm bugün bu ay çok üstüne düşmedik ama çalışmalar sürekli devam etti sadece psikolojik olarak stres yapmıyorum artık Allah tan gelen herşeye raziyim hayırlısını imanlısını zamanı geldiğinde bana ve herkese nasip etsin (amin)

günaydın badem, benim de bat bugün.. hayırlısı olsun

Adet olmadıkça insan umutlaniyor yalan yok çok isterim bu ay güzel haber almayı 9 şubat nişan yıldönümümüz :-) Allah tan umut kesilmez arkadaşım

bizim de 17 şubat:)) yoksa yoksa biz kardeş miyiz kıııııııızzz? :))
aynen canım, ama bende zaten 2 gündür lekelenme oluyordu.. hafif karın ağrım da var olacak gibiyim:KK43:

Az önce bir gazetede okuduğum yazıyı aynen aktarıyorum:

"Akıldan sürekli ve yoğun olarak geçen düşünceler, yaşamı şekillendirirler. Zihinden endişe, öfke , kırgınlık, intikam veya haksızlığa uğranıldığına dair düşünceler geçiyorsa; bu düşünceler bedene geri döner sakın unutmayın ! Konuşmalarınıza dikkat edin, bir şeyi 3 kereden fazla söylüyorsanız , bu bir düşünce kalıbıdır, gerçekleşir."

ben hep o yüzden diyorum olumlama yapın, kötü düşünceleri uzaklaştırın zihninizden diye..

bizim de 17 şubat:)) yoksa yoksa biz kardeş miyiz kıııııııızzz? :))
aynen canım, ama bende zaten 2 gündür lekelenme oluyordu.. hafif karın ağrım da var olacak gibiyim:KK43:

Bende hiç belirti yok göğüslerimin ucu yanıyor gibi aciyor ara sıra ne şişkinliğim var ne başka bişey
Ne kadardir evlisiniz çalışmalar ne zamandır var.
Ben istanbul avrupa yakasindayim şubatta 8 ayimiz dolacak hem evleneli hem çalışma yapalı.. Hayirlisi Allah tan

X