2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
2020 ben okudum canım hakkında hayırlısı olsun inşaAllah rab'bim yüzünü güldürsün kuzum :KK16:

senben60 dün akşam ilk hapı attım kuzum evet 5 günlük bir an önce adet olsam artık şiştim davul oldum :KK1:

denizkabuğum burdada var özelde çok iyi diyorlar ama baya para dökmek lazımmış benim gücüm yetmez senin yetiyorsa git kuzum değer

gule23 hayırlısı olsun canım artık takmayalım olurmu eskiden test yokmuş yazık kadınlar napıyolarmış bizler olsak patlardık umarım hamişsindir hayırlısıyla :KK48:

inşallah kuzuuumm hayırlısıyla.. haklısın fazla takmamak gerek..

2020 ben okudum canım hakkında hayırlısı olsun inşaAllah rab'bim yüzünü güldürsün kuzum :KK16:

bende okudummm kabul olsun inşş

senben60 dün akşam ilk hapı attım kuzum evet 5 günlük bir an önce adet olsam artık şiştim davul oldum :KK1:

bende tarlusal kullandım hatırlarsın belkı,tarlusal bıttı ve 9. gun oldum 10 gunden sonra doktora basvurulması gerekıyormus inş hemen olursun sen olmazsanda panık yok 10 gune kadar bekle :KK66:

meryem suresini günde 1 kere 41 gün okursak hayırlısıyla rabbim nasp edermiş bende bunu duymuştm
ben başladım 3. gece okudum bugün 4. okucam kısmetse inş.istikrarlı bir şekilde bırakmadan giderm eşime söyledim adet olduğumda okucak Rabbim kabul etsn inş.

denizkabuğu test fln yapma kuzum bekle biraz daha

incir kürünü bende denicem de kist yapmasından korkuyrm ayy afyonlu unuttum he nasıl olcaktı dur anlatma yapıcağımda anlat 50 kere anlattırıom he:KK70:

hımm ondan olabılır ozaman belırtılerınde yoksa eger

=))))))))))

2020 ben okudum canım hakkında hayırlısı olsun inşaallah rab'bim yüzünü güldürsün kuzum :KK16:

Senben60 dün akşam ilk hapı attım kuzum evet 5 günlük bir an önce adet olsam artık şiştim davul oldum :KK1:

Denizkabuğum burdada var özelde çok iyi diyorlar ama baya para dökmek lazımmış benim gücüm yetmez senin yetiyorsa git kuzum değer

gule23 hayırlısı olsun canım artık takmayalım olurmu eskiden test yokmuş yazık kadınlar napıyolarmış bizler olsak patlardık umarım hamişsindir hayırlısıyla :KK48:
ay canlarım hepinizden allah razı olsun valla ben test için hiç beklemiyom hep rüyamda iki hafta önceden görüyom gördügüm içinde önceden üzülüyom zaten hasta oluncada üzülmüyom öyleee

ben başladım 3. Gece okudum bugün 4. Okucam kısmetse inş.istikrarlı bir şekilde bırakmadan giderm eşime söyledim adet olduğumda okucak rabbim kabul etsn inş.

Denizkabuğu test fln yapma kuzum bekle biraz daha

incir kürünü bende denicem de kist yapmasından korkuyrm ayy afyonlu unuttum he nasıl olcaktı dur anlatma yapıcağımda anlat 50 kere anlattırıom he:d
anlatın bende yaparım

anlatın bende yaparım
hem meryem süresi ben ilk okudugumda bebgim oldu çok sevindim düşdükden sonra bidaha okudum ablam daha yeni rüyasında acele etmesin vakdi var demişler oku cm inş kabul olur ben denedim ilk çocugum öyle olu

2020 ben okudum canım hakkında hayırlısı olsun inşaallah rab'bim yüzünü güldürsün kuzum :16

Denizkabuğum burdada var özelde çok iyi diyorlar ama baya para dökmek lazımmış benim gücüm yetmez senin yetiyorsa git kuzum değer

ay canım inşallah ya.
yapmanın yarısı inanmakdır zaten

bende okudummm kabul olsun inşş

bende tarlusal kullandım hatırlarsın belkı,tarlusal bıttı ve 9. gun oldum 10 gunden sonra doktora basvurulması gerekıyormus inş hemen olursun sen olmazsanda panık yok 10 gune kadar bekle :KK66:

hem meryem süresi ben ilk okudugumda bebgim oldu çok sevindim düşdükden sonra bidaha okudum ablam daha yeni rüyasında acele etmesin vakdi var demişler oku cm inş kabul olur ben denedim ilk çocugum öyle olu

bende başlıycam inanıyorum canım yarın başlarım

kızlar yarın hastaneye gidiyom çatlama olmuş mu dye dua edin bana mesela rabbi yessir velatü assir rabbi temmim bilki hayır
anlamı allahım işimi kolaylaşdır zorlaşdırma kızlar sizden üçer defa okumanızı istiyorum ve diyorumki hangi arkadaşımız giderse bunu okuyalım okuyan okudun desin ok:KK49:

bikaç gün geçsin öyle yap canım, benim de 28 günde bir olur.. Sat 2 ocak.. Bu durumda bat 30 ocak.. Gelmezse bikaç gün sonra bir test yaparım.. Ama bugün hafif bi lekelenme oldu k.rengi:KK43:

bende 28 aralıkta olmuştum ama o ay erken olmuştum 25 gunde adet oldum genelıkle 27 28 gunde bır oluyorum

Selam kizlar bende 1 yillik evliyim bizde cocuk istiyoruz adet günümden 4 gün once test yaptim negatifti ama adetim 2 gun gecikti insallah hamileyimdir :)

ben de hamile kalmaya çalışanlardanım bu ay 5. deneme oldu bakalım inşallah adet olmam ayın 10'unu heyecanla bekliyorum dua edin kızlar Rabbim isteyen dileyen herkese en kısa zamanda nasip etsin inşallah

kızlaaaar sıze bır mucıze anlatmaya geldım ama sız ne bıcım gerılmıssınız oyle. negatıf bulutları dagıtın bakalım hemen. suan yazarken bıle sevıncten gozlerım doluyo burnumun dıregı sızlıyo ınanın. sana ne oluyor dersınız belkı aama hıkmetınden sual olunmayan rabbımın bı mucızesını ogrendık az once.

babamın bır yeğenı var bız aslen türk değiliz yurtdısında yasıyor tum akrabalar. orda tedavıler, doktorlar ıyı olmadıgı ıcın bu cıftin gıtmedıklerı ulke, gormedıklerı tedavı kalmadı. turkıyeyı ayakyolu yaptılar 13 yıllık evlıler ve son 8 senelerını ben bızzat takıp edıyordum. tup bebekler aşılamalar vs vs ... gelınımızde problem vardı bır suru cesıt cesıt.. bırde yaşlarıda artık 40'a dayandı karı-koca. hal boyle olunca denenıcek tum tedavıler tukendı ve doktor evlat edının sızın cocuk olmayacak dedı. bunu yaklasık 3 4 doktora teyıt ettırdıler farklı ulkelerde. gelınımız ıstemedı evlatlık almam dedı depresyon tedavılerı gordu sureklı bayılmalar yasıyordu psıkolojık dedıler. 1,5 sene sonra kabul ettı tamam dedı cocuk esırgeme kurumu modelı bır yer var orda evrakları hazırlayıp muracaat etmeeye gıdeceklerdı bugun. kadın sabah yine düşüp bayılmış. kocasıda bıkmıstı artık hastaneye goturmek bıle ıstememıs. tabı yapıcak bısey yok hastaneye gıtmısler serum falan derken bızım gelın 2 haftalık hamıle cıkmıs kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

duyunca nasıl sevındım bılıyomuusunuz. kendı gebelık haberımı almıs gıbıyım suan. hemen sıteye gırıp sızle paylasmak ıstedım. tam kafamda yıne delı delı dusunceler dolanırken aldıgım bu haber uumutlarımı tazeledı rabbım once ona sonra bızlere bebıslerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın ınsallah

kızlaaaar sıze bır mucıze anlatmaya geldım ama sız ne bıcım gerılmıssınız oyle. negatıf bulutları dagıtın bakalım hemen. suan yazarken bıle sevıncten gozlerım doluyo burnumun dıregı sızlıyo ınanın. sana ne oluyor dersınız belkı aama hıkmetınden sual olunmayan rabbımın bı mucızesını ogrendık az once.

babamın bır yeğenı var bız aslen türk değiliz yurtdısında yasıyor tum akrabalar. orda tedavıler, doktorlar ıyı olmadıgı ıcın bu cıftin gıtmedıklerı ulke, gormedıklerı tedavı kalmadı. turkıyeyı ayakyolu yaptılar 13 yıllık evlıler ve son 8 senelerını ben bızzat takıp edıyordum. tup bebekler aşılamalar vs vs ... gelınımızde problem vardı bır suru cesıt cesıt.. bırde yaşlarıda artık 40'a dayandı karı-koca. hal boyle olunca denenıcek tum tedavıler tukendı ve doktor evlat edının sızın cocuk olmayacak dedı. bunu yaklasık 3 4 doktora teyıt ettırdıler farklı ulkelerde. gelınımız ıstemedı evlatlık almam dedı depresyon tedavılerı gordu sureklı bayılmalar yasıyordu psıkolojık dedıler. 1,5 sene sonra kabul ettı tamam dedı cocuk esırgeme kurumu modelı bır yer var orda evrakları hazırlayıp muracaat etmeeye gıdeceklerdı bugun. kadın sabah yine düşüp bayılmış. kocasıda bıkmıstı artık hastaneye goturmek bıle ıstememıs. tabı yapıcak bısey yok hastaneye gıtmısler serum falan derken bızım gelın 2 haftalık hamıle cıkmıs kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

duyunca nasıl sevındım bılıyomuusunuz. kendı gebelık haberımı almıs gıbıyım suan. hemen sıteye gırıp sızle paylasmak ıstedım. tam kafamda yıne delı delı dusunceler dolanırken aldıgım bu haber uumutlarımı tazeledı rabbım once ona sonra bızlere bebıslerımızı kucagımıza almayı nasıp etsın ınsallah

aminnnnnnnn ne guzel haberler verdın bize işte bende bunlardan bahsedıyorum kafaya takmayınca oluyorr olacakta inşşallahh bırazcık zaman hepimiz iiçinn böylelerini duyunca bendee çook mutlu oluyorummm...

bikaç gün geçsin öyle yap canım, benim de 28 günde bir olur.. sat 2 ocak.. bu durumda bat 30 ocak.. gelmezse bikaç gün sonra bir test yaparım.. ama bugün hafif bi lekelenme oldu k.rengi:KK43:

nerede canım dr ?

ankara tıp fakultesi hastanesindde prf canımm

denizkabuğum canımmm valla ben anlamıyorum kuzum ben düşükte yaptım ama olmadımı olmuyor demekki ben hamile kalamazsa ailenin ilk ve tek kısır kadını olarak kalcam ,neyse hayırlısı olsun demekki benim için bir çocuk hayırlı olmayacak bende en son rahim filmi çektirip daha fazla uğraşmıycam bi müddet sonra artık 1 sene falan daha olmazsa bakarız bi çaresine bebek diye diye sağlığım bozuldu en iyisi önemsememek sende takma boşver gelecekse gelir zaten hani bişey istersin olmazda istemzsin olur ya belki taktik tutar bende bebek istemiycem artık :KK53: bebeği kandırcam kuzum bal 15, tl polen 15 tl burda ikisi 30 ben gecen hafta sordumdu bilgine ama olmayacaksa oda fayda etmez:

Afyonlum canım bence ne rahim filmine ne sperm testine ihtiyacın yok, sonuçta gebe kalabiliyorsun, 5 ay bu kadar endişelenmen için çok çok kısa bir süre.Ben kızıma hamiş kalana kadar 8 ayım gitti, 2.ye de 3 aydır uğraşıyorum, ilk ay tuttu düşürdüm, 2 aydır da tık yok. Bence ovulasyon gününü denk getiremiyoruz. Her ay 15. günümde akıntıyla kendini belli eden ve çatlayan yumurtam bu ay ne hikmetse hem de ovu testi kullandığım halde 20. gün oldu çatlamadı gitti, neden ?, çünkü kafa hep orada, yumrutalarda, bu ay yumurtlamadım gibime geliyor stresten.. Ne kadar takmayacağım desem de lafta kalıyor işte. Eğer tutmasın adet olayım ben de 3. günü gidip takip yaptırıcam ne bu ya bari ne alemde olduğumu bilirim.Demem o ki bu süreç çok sıkıntılı bir süreç, paniğe kapılmamak lazım, 1 seneyi doldurmadan hele sen hiç panik yapma. yaşın da o kadar geç değil ayrıca, ben de 31 yaşındayım ne olmuş yani.Yumurta rezervlerin iyiyse hiç endişelenme.Bi sıkıntı olsaydı doktorun derdi zaten elini çabuk tut diye. Rahat ol bebeğim..

afyonlumm aklına neden kötü şeyler getiriorsn
yok tek ve ilk kısır kadını fln
bebeğim siz evleneli daha kaç ay olmuş 1 yıl olmayıp sonra hiçbir tedavi uygulamadan hamile kalanlar var
böyle şeyler düşünüp sıkma canını
vardır bir zamanı off 30 tl çok pahallımış:KK43:
kızlar eşiniz test yaptırdımı sperm testi fln nerde yapılıyor kaça acaba bilgisi olan?

Hayatım biz 5 sene önce özelde yaptırmıştık 100 Tl ye. O zamanlar bu işler biraz daha tuzluydu, belki şimdi daha uygundur. Bence de yaptırın benim eşimde varikosel çıkmıştı, buna bağlı morfoloji bozukluğu ve sperm azlığı vardı. Ameliyat oldu ve 3 ay sonra hamiş kaldım.

kızlar progestanla adet oldum bugün adetimin 2.günü acaba doktora bugün mü gitsem yarın 3. gününde mi _???:44:

Bugün gitmediysen yarın mutlaka git hayatım. İlk 3 gün içinde gitmek lazım.

konuyuu değiştiryoruzzz şimdi soruyorum sıze :) geçen ayın 29 de adet olmuştum bugun 28 hala olmadım hep dıyordum 1gun geçsin test yapacam dıye normalde benim günüm hiç geçmez yaa hep one gelirdiii :))) şimdı yarından sonra yapsam kii adet olmazsamm sizlerindeee fikrini alayımm dedimm ttest yapma konusundaaa canlarımmm herkes yorum yapsınn....konu değişsinn

1-3 günlük gecikme, erken gelme normaldir. 1 hafta hatta 10 gün bekle canım, zor ama en doğrusu bu. Ben artık çatlasam da patlasam da 10 günden önce test yapmıyorum..

Çok sevindim inan.. İşte umut kesilince stres de ortadan kalkıyor, stres kalkınca da bebiş geliyor. Karmaşık işler..
Sağlıkla büyüsün, annesine tutunsun mercimek.. Ay ne sevinmiştir kadıncağız ya..

X