2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
Tesekkur ederım canım valla ıyı olmaya calısıyorum zor bı hafta sonu gecırdım acıllerde fln regl oldum ama yok bole bı agrı normaldede agrılı gecırırdım ben ama bu baska agrıydı ne uyku uyuyabıldım ne kendıme gelebıldım ıgnelerle anca ıyı oldum bıraz,benımde keyıflıgım bundan :S sen nasılsın canım ne var ne yok

çook geçmiş olsun canım şimdi ıyısındır inşşallah bende ıdare ederım dr gidecem adet olmayı beklıyorum yenı bi dr buldum ona gitçem bakalım o ne dıyecek

Yok gülüm anlamaz o onlardaki mantık kızı aldık tamam bitmiştir.. Ama kusura bakmasın böyle alışsın sonuçta benim de ailem.. Hala diretiyor bana..

tabıkıde onunkı aılede senınkı ne sakın ol sen kuzum yınede tekrar bı konusursun olmazsa sakin sakin,aılen ist dımı? sen nerede oturuyorsun

tabıkıde onunkı aılede senınkı ne sakın ol sen kuzum yınede tekrar bı konusursun olmazsa sakin sakin,aılen ist dımı? sen nerede oturuyorsun

Canım bugün mesaj attım dedim gelmiyorsan biletimi alıyorum dedim akşam konuşuruz dedi.. Yine tartışıcaz biliyorum.. Canm ben Erzurumdayım.. Ailem Giresunda ama ananem istanbulda onu ziyaret etmek istiyorum aslında dedim ya balayına gidecektik güya o hep yattı deidm en azından istanbula gitmiş oluruz gezeriz ananemi de görürüz dedim daha ne diyeyim..

çook geçmiş olsun canım şimdi ıyısındır inşşallah bende ıdare ederım dr gidecem adet olmayı beklıyorum yenı bi dr buldum ona gitçem bakalım o ne dıyecek

sagol canım bugun hafıf sancım var ıdare edıyorum ama işte degılde evde olup dınlenmek ısterdım tabı =( banada bırı polip var dedım rahım agzında alınması gerekıo,baska doktora gıttım hıc bısey yok korkma ,acıle gıttım o agrıyla ordakı dr da mutlaka bıse vardır bu derece agrı normal degıl cunku ılk ıgne vuruldugunda kesmedı tekrar bı dr daha gıdıcem bende daımı doktor edınmek ıstıyorum artık ya tamam budur dıyecegım bı dr :S inş ıyı seyler soyler sanada canım doktor kadın olmak cok zor yaaa

Canım bugün mesaj attım dedim gelmiyorsan biletimi alıyorum dedim akşam konuşuruz dedi.. Yine tartışıcaz biliyorum.. Canm ben Erzurumdayım.. Ailem Giresunda ama ananem istanbulda onu ziyaret etmek istiyorum aslında dedim ya balayına gidecektik güya o hep yattı deidm en azından istanbula gitmiş oluruz gezeriz ananemi de görürüz dedim daha ne diyeyim..

evet canım hatırladım , konusalım demıs belkıde tartısma olmayacaktır canım ıyı dusun ıyı olsun bakalım ne dıyecek bu aksam inş gıdersınız cnaım ya

evet canım hatırladım , konusalım demıs belkıde tartısma olmayacaktır canım ıyı dusun ıyı olsun bakalım ne dıyecek bu aksam inş gıdersınız cnaım ya

Valla artık kendi ne konuşuyorsa konuşsun ben ne olursa olsun gidicem yani.. çok bunaldım onun da dediği gibi alırım biletimi çekerim paramı giderim..

Valla artık kendi ne konuşuyorsa konuşsun ben ne olursa olsun gidicem yani.. çok bunaldım onun da dediği gibi alırım biletimi çekerim paramı giderim..
gıdersen anlar zaten canım yaptıgı hatayı bence belkıde gıtmezsın zannedıyordur ole rahat rahat gıt dıyor bakalım ıns ıyı seyler soyler perıcım ya

günaydın kızlar
güle inş. yerleşme sancısıdır canım
kayınvaldem canımı sıktı dün yine kadının ağzı hiç boş durmuyor görüşmüyorum yine yapıo yapacağını
sanki yarış ediyoruz milletle

inşallah öyledir canım ya.. sen de adı üstünde kayınvalide, he de geç, takma:) stres yok unutma

Insallah kizlar hep birlikte kavusalim bebislere... şu 14. Gunle 18.gun arasinda beklerken dr'un pco olma ihtimalimin yuksek olmasini soylemesinden sonra sanki 3 gunluk omrun kalmis dedi gbi kahroldum :KK43: sabaha kadar zirladim. Eşim caktirmadi ama oda benimle öldü öldü dirildi. Ne zmnki doktor iyi iyi yumurtalar gelismis dedi derin bi ohhh cektim. Duyan gebelik haberi aldim sanir yani.. sevincten agladim resmen. Bide cok zayifim bu yuzden hep korkum var hamile kalabilcemmi kalirsam tasiyabilcemmi vs... Rabbim bizi hasret birakmasin evlat kokusuna....

Yazınız dıkkatımı cektı hemn alıntılıyım dedım.. Zayıflıgınız hamılelıge engel degıl uzulmeyın.. Komsumuzun kızının hamılelıgını gorunce buna sahıt oldum.. Yanı abartmıyım ama 40 -45 kılodur muhtemelen ve evlenır evlenmez hamıle kaldı bebıste geldı dunyaya..:) dıyecegım su kı Allahın hıkmetıne kalmış... Rabbım hepımıze nasıp etsın..

Yazınız dıkkatımı cektı hemn alıntılıyım dedım.. Zayıflıgınız hamılelıge engel degıl uzulmeyın.. Komsumuzun kızının hamılelıgını gorunce buna sahıt oldum.. Yanı abartmıyım ama 40 -45 kılodur muhtemelen ve evlenır evlenmez hamıle kaldı bebıste geldı dunyaya..:) dıyecegım su kı Allahın hıkmetıne kalmış... Rabbım hepımıze nasıp etsın..

İşte bende boyleyim :KK43: 1.62 boyum 38 -40 kg arasi gidip geliyorum.. bunyem oyle zayifki disarda ruzgar esse ben evin icinde hasta oluyorum. Birde ferritin sıkıntim var benim bir turl7 cozumunu bulamadiklari.. yani demir depolarim surekli bos . Gerci annelik kutsal sey derler belki bir bebek direncimi arttirir ama niyeyse hep bu korkular kafamin icinde dört dinuyor. Iyiki bu site var daraldikca atiyorum kendimi buralara.

Canim insallah iki gun sonra gidecegim bende dusuk yaptigimi kan pihtisi testi istedigimi soyledim ama yinde kadin dogumda calisan bir proftan randevuverdiler. Canim Allah dermansiz der vermesin hastaligi bilerek onlemini almak en iyisi insallah bir dahaki hamileligimiz saglikli gecer hayirlisiyla kucagimiza aliriz. Peki tatlim kan testleri icin ac gelmek sartmidir benim dr randevum 2de

yok canım aç tok farketmiyor sadece kan alıyolar yanı önemli değil naıl gidersen git hayırlısı olsun canım benım sen yınede 2 düşük yaptım de yoksa bakmazlar...

:KK14:
yok canım aç tok farketmiyor sadece kan alıyolar yanı önemli değil naıl gidersen git hayırlısı olsun canım benım sen yınede 2 düşük yaptım de yoksa bakmazlar...

Tatlim yalana gerek kalmadi ozel bir hastane kan pihtilasmadi testini muayene olmaksizin istek uzerine yapiyormus. Orasiyla gorustum senin dedigin gibi ac tok fark etmez dediler ve cok makul bir ucrete yapacaklar.

Ya kızlar onun ailesi yakın 3 saatlik yolda her 3 haftada bir gidiyoruz babası rahatsız ama sürekli olan bişi yeni değil yani.. Zaten evlendikten sonra bi yere gidemedik hep diyorduk mart nisan gibi gideriz tamam diyordu.. Geçen söyledim dedim en azından ananemi de görmüş oluruz istanbula gidelim dedim ay öyle bir tepki verdi ki ben gelmiyorum babam o haldeyken gezip eğlenemem dedi bugünlerinde yanında olmicam da ne zaman olucam ya dedim gezmeye mi gidiyoruz ananem de bizim büyüğümüz dedim ki ona da emeği çoktur.. Dedim madem öyle ben de ananemi bu günlerinde görmke istiyrum dedim al biletini çek paranı git diyo bana :KK43:(( Ben onu hiç ylanız bırakmamışım bana yaptığına bak öyle zoruma gitti ki..

canım soğukkanlı ol sakın böyle bir şey için kırma eşini.. ama o beni kırıyor diyeceksin biliyorum ama erkekler bizim gibi değiller maalesef canım, çocuk gibiler.. evlendikten sonra kendi ailesinin değil de senin ailenin yanında biraz vakit geçirince sanki ailesine ihanet etmiş gibi vicdan azabı duyuyorlar bu türler:)) ama geçiyor kuzum merak etme, geçici bir süreç yani.. sen ona güzel bir dille her iki tarafın da senin için değerli olduğunu, onun ailesini de artık kendi ailen olarak gördüğünü ve aynı samimiyet ve özeni onun da göstermesi gerektiğini izah et..

İşte bende boyleyim :KK43: 1.62 boyum 38 -40 kg arasi gidip geliyorum.. bunyem oyle zayifki disarda ruzgar esse ben evin icinde hasta oluyorum. Birde ferritin sıkıntim var benim bir turl7 cozumunu bulamadiklari.. yani demir depolarim surekli bos . Gerci annelik kutsal sey derler belki bir bebek direncimi arttirir ama niyeyse hep bu korkular kafamin icinde dört dinuyor. Iyiki bu site var daraldikca atiyorum kendimi buralara.

Innkı komsumuzun kızıda ole ıdı..ama elinden geldiğince duzenlı ve saglıklı beslenmeye calış demır eksikliğini gıdermiş olursun hem kendın ıcın hem ınsallh bebişe hazırlık saglıklı bır gebelık için.. Ahhh herkesın ayrı bır sıkıntısı varr..:KK43: allh sabır versın hepımıze

denizkabuğum nasılsın cnm biçimsizden haber var mı
afyonlum gelmemiş daha

canım iyi diğelim iyi olalım zeytinimm biçimsiz işe gelmedi biliiyorsun durumları afyonluyuda çoook merak edıyorum tel.olsa aracağım o derece yanii :))) BENDE BUGUN AKŞAM ÜSTÜ BI DR GÖRÜŞMEYE GIDECEGIM İNŞŞALLAH GÖRÜŞÜRÜM DE ADETLİ GEL DER BANA BENDE DAHA ADET OLMADIM NEDENSE GEÇEN AYIN 28DE OLMUŞTUM BAKALIM YARIN OLACAKMIYIM

kızlar şimdi doktordan geliyorum cumartesi adet oldum doktor klomen verdı ama bukez artırdı dozunu günde 3 tane kullancam. bişey anlamadım sadece dekort diye bir ilaç verdi onu neden verdi bilmiyorum dekort kullanan oldumu acaba. dekortun çok iştah açtığını ve şişirdiğini biliyorum ama hamilelikle ne alakası varki

Tatlım dekort adından da anlaşılacağı gibi kortizon ilacı. Gebelik tedavisi gören baız pko vakalarında pkoya sebep veren dhea so4 hormonunun düşürülmesi için kullanılıyor. İhmal etmeden tedaviye aynen uy canım. Zaten 0,25 mg. lık en düşük dozundan vermiştir muhtemelen.. Geçmiş olsun.

X