2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
ya canım corasprini doktor mu verdi kendin mi baladın ben de mi başlasam gebe olunca anlamadım :s

ilk gebeliğimde banada vermişti doktor her ne kadar içmesemde..ama şimdi olsa içmek zorundayım çünkü gebelik tansiyonu oldu bende ve kızımı 37 haftada sezeryanla doğurmak zorunda kaldım...beni zehirlemeye başlamıştı...

Ya canım corasprini doktor mu verdi kendin mi baladın ben de mi başlasam gebe olunca anlamadım :S

Coraspini kendim basladim. Dr ilgilenmediki benimle. Zaten iki kere dr gitti dusukten sonra hic bir sey yapmadilar artik esim bana kizmaya basladi kafana takiyorsun bir seyin yok senin diye dr hamile kalmadan bir daha gidemem. Ama biliyormusun oyle dr lar varmiski ozelde cep telefonunu veriyormus takip ettigi hastasina gece bile arayip yardimci oluyormus ben oyle bir dr bulup gidecegim.

teşekkür ederim elimden geldiğince stres yapmamaya calısıyorum ama ilk hamileliğim oluncada biraz tedirgin oldum acıkcası artı alttan baktığın içeridede baya kanam oldugunu söyledi doktor az ve lekenme şeklinde oldugu sürece korkmamam gerektiğini söyledi ama çok aşırı ve dediğiniz gibi çok kanama olursa hemen hastaneye gelmemi söyledi. şimdilik korkacak bişey yok bebeğin kesesinide gördüm beta hcgde iyi ama tehliken var dinlen dedi ilişkiyide yasakladı birgün önce eşimle ilişkiye girdik bebege zarar vermemek için dikkat etmeye çalıştık ama benim üstte olmam çocuga zarar vermiş olabilirmi doktorum1 ay ilişkiye girmemem gerektiğiinide söyledi

Öncelikle cinsel ilişkiden uzak durmalısın , kanaman açık pembe olmadıkça korkma, bu haftalar en riskli haftalar, umarım bebeğin sağlıkla tutunur sana canım.

progestan nden verıyorlar beni aydınlattın arkadaşlarım :))

Düşüğü önlediği söyleniyor ama bazı doktorlar da düşüğün hiçbir şekilde önlenemeyeceğini savunuyorlar, o sebeple vermiyorlar. Ben de aynı fikirdeyim, düşeceği varsa yatmadan kalksan da, ilaç içsen de düşer, yaşayacağı varsa neler yapsan da düşmez tutunur anasına.

teşekkür ederim elimden geldiğince stres yapmamaya calısıyorum ama ilk hamileliğim oluncada biraz tedirgin oldum acıkcası artı alttan baktığın içeridede baya kanam oldugunu söyledi doktor az ve lekenme şeklinde oldugu sürece korkmamam gerektiğini söyledi ama çok aşırı ve dediğiniz gibi çok kanama olursa hemen hastaneye gelmemi söyledi. şimdilik korkacak bişey yok bebeğin kesesinide gördüm beta hcgde iyi ama tehliken var dinlen dedi ilişkiyide yasakladı birgün önce eşimle ilişkiye girdik bebege zarar vermemek için dikkat etmeye çalıştık ama benim üstte olmam çocuga zarar vermiş olabilirmi doktorum1 ay ilişkiye girmemem gerektiğiinide söyledi

Öncelikle cinsel ilişkiden uzak durmalısın , kanaman açık pembe olmadıkça korkma, bu haftalar en riskli haftalar, umarım bebeğin sağlıkla tutunur sana canım.

progestan nden verıyorlar beni aydınlattın arkadaşlarım :))

Düşüğü önlediği söyleniyor ama bazı doktorlar da düşüğün hiçbir şekilde önlenemeyeceğini savunuyorlar, o sebeple vermiyorlar. Ben de aynı fikirdeyim, düşeceği varsa yatmadan kalksan da, ilaç içsen de düşer, yaşayacağı varsa neler yapsan da düşmez tutunur anasına.

klomen ne arkadaşlar ne için kullanılıyor bilgi verir misiniz yani hiç yumurtası olmayan mı kullanıyor klomeni

evet öyle yaptıgı cokıyı olmus. Doktora güven gerekıyor bırazda. Sımdı doktorlar hele devvlet hastahanesıyse sormadan konusmuyorlar. Yok bısorun nokta. Böyle olurmuya.. Bakbenım babam ürolojı uzmanıydı annemse hemşire. Sımdı anneme söylsem sorunlarımı rahat olamam söylemıyorum buyzden,gebelıge kımseyı umutlandırmakta ıstemıyorum. Bakalım doktor ne dıcek..

Haklısın canım ıns ıyı haberler verırsın bızede doktor ıyı seyler soyler

öyle kuzum sağol evet çalışıyorum bı şirketin muhasebe bolumdeyim :)) bu arada koçaman güler yüzlü bir günaydınn sen çalışıyormusun??hangi şehırdeydın bıde

iyikı calısıyorsun canım ya ınsanın kafası dagılıyor calısınca bırazda olsa , muhasebede guzel meslek ama zormus sanırım ,sanaca kocamannnn gunaydın guleryuzlu olusuna sevındım canım :KK66: bende calısıyorum teknık ressamım ,istanbuldayım ben canım

kurtajdan sonra hem ozel hem devlet hastanesine gittim ilk dusuk diye arasirilmadi. 1den fazla dusuk yapan bayanlara kan pihtilasmasi ciksa da cikmasa da gunde 1 tane coraspin kullandiriyormus hamileligin 6 ayina kadar coraspinin bebege zarari yok yarari varmis ani gelisebilecek kan pihtilasmasi sonucu bebegin kalbinin durmasini veya gelisiminin gerilemesini onluyormus ve kani sulandirarak kan dolasimini arttiriyormus ben onlem olarak kullaniyorum. Bunun disinda bazi igneler varmis bebegin tutunmasi vuruluyormus. Su an surekli gittigim bjr dr yok insallah hamile kalirsam yeniden ozel hastanede bir dr gidecegim bu igneleride yaptirmayi dusunuyorum. Benim gebeligimde 5 bucuk haftalikken kese disi kanama basladi bebegin kalbi 7 hafta atti ama 2 gun sonra durdu. Allah hic birimize bir daha yasatmasin insallah ilk gebeligin verdigi genetik bozuklukturda bir daha yasamyiz. Bizim ailede annem ve kuzenlerim hep ilk bebegini dusurmusler kanamadan dolayi daha sonra 2 ser 3 er bebekleri olmus insallah bizde bebeklerimize kavusuruz tatlim:emir_bebek:

çok saol canım ben de doktoruma sordum ilk düşükte araştırılmıyor dedi.. bir daha olmaması için ne yapcaz dedim bekliycez dedi.. hiç demedi coraspin kullan diye.. ben de değiştircem zaten doktorumu bugün yeni bir doktora gidiyorum.. inşallah memnun kalırım..

doğum kontrol hapını öyle 5-10 dakika geçirmekle bir şey olmaz hatta bir iki saat geçirmekle de hiç bir şey olmaz.. prospektüste yazar zaten unutunca ne yapman gerektiğin.. sen hiç endişelenme tatlım geçecek senin kistin inşallah.. ben de kisti duyunca çok paniklemiştim ama geçmişti çok şükür.. sen de araştırmışsındır kist çok yaygın bir durum herkeste var nerdeyse.. o yüzden korkma..canım sen hapa başlayalı ne kadar oldu ki?.. doktor ne zaman gel demişti?..

oy cnm ya inşallah çikolata kistleri zor geçiyormuş
gerçi başta çikolata kisti dedi sonra pek önemsiz birşeymiş gibi davrandı ama insanın içinde kuşku oluyor yinede
oo çok okudum çok olan birşeymiş inşallah benimde geçer gider gelir bebişim

perikanadı sen ne yaptın sonuçları alacaktın yazarsın hemen

Son düzenleme:
klomen ne arkadaşlar ne için kullanılıyor bilgi verir misiniz yani hiç yumurtası olmayan mı kullanıyor klomeni

cnm ben ıkı ay boyunca kullandm klomenı bu ay dınlenmedıyım bı dhakı ay yıne kullanıcam. bnm yumurtalıklarım tembel gelısmıo bu yuzden vermıstı doktor ılk ay cok ıyı sonuc vermedı ama ıkıncı ayımda progesteronum 30 cıkmıstı. bnm gıbı olanlar ıcın cok ıyı bı ılac cnm.

çok saol canım ben de doktoruma sordum ilk düşükte araştırılmıyor dedi.. bir daha olmaması için ne yapcaz dedim bekliycez dedi.. hiç demedi coraspin kullan diye.. ben de değiştircem zaten doktorumu bugün yeni bir doktora gidiyorum.. inşallah memnun kalırım..

Iki hafta oncede devlet hastanesinde bir kadin dogumcuya gitmistim aklima takilan her seyi sordum progestan kullanmalimiyim, kan pihtilasmasi varsa coraspn mi kullanayim bir daha ayni aciyi yasamak istemiyorum dedim dr bana ne derse begenirsin bunlarin hepsini kullandin peki o bebegin dogma garantisi var mi , yasayacak bebek zaten yasar diyor yani bilimle ugrasan bir insanin soyledigi lafa bak o zaman hasta olan insanlarida tedavi etmeyelim omru varsa yasar diyelim, Allah Allah ya. Hastanin psikolojisini anlamiyorlar bir de 2. 3.cu duserse gel diyor. Boyle bir mantik yok. Sen elinden geleni tibbin verdigi imkanlari kullanacaksin.Bu cagda en dermansiz hastaliklarin tedavisi bulunmus normal yolla bebek sahibi olamayanlar icin asilama, tup bebek hatta rahim nakline varan gelismeler varken bana bir ilac tavsiye etmekten aciz dr larda var. Televizyonda unlu bir kadin dogum dr unu izledim kitap bile yazmis hastalarina oyle moral veriyor oyle destekliyorki bir bayan 12 kez asilama denemis. Artik benim bebegim olmaz evlatlik alayim demis bayan 35 yasinda dr 15, ciyide deneyecegiz 19.cuyu da sen henuz gencsin basaracagiz demis 15.ci denemesinde hamile kalarak saglikli bir sekilde dogum yapmis. Doktorum benim kahrmanim diyor. Benim gittigim dr da benim daha ilk dusugum dogal yolla hamile kalabiliyorum bir daha kinin dusmeme garantisi yok diyor. Canim yapilan her meslek oz veri gerektiriyor heleki insanlarla muhattap olunan bir meslekse oyle degil mi

teşekkür ederim amin inşallah ama çık pembemside geldi 5 dk arayla önce kahverengimsi geldi sonrada açık pembemsi geldi hemen acile gittik eşimle 1 saat yattım kendilerine ait bi pet verdiler baktılar 1 saat sonra lekelenme şeklinde dediler düşük tehliken var yat dinlen yarında doktoruna görün dediler doktor tekrar beta hcg istedi 3466 çıktı normal dedi bebeği kontrol etti üstten göremedi alttan baktı kesede görünüyor dedi şuan 1 aylık falan dedi bakalım 15 gün sonra kontrole çağırdı bebeğin kalp atışlarını dinlemeye çalışcaz dedi umarım bebeğmi hayırlısı ve sağlıklısıyla bana bağışlar rabbim içindede tüm annelere inşallah :nazar:

Iki hafta oncede devlet hastanesinde bir kadin dogumcuya gitmistim aklima takilan her seyi sordum progestan kullanmalimiyim, kan pihtilasmasi varsa coraspn mi kullanayim bir daha ayni aciyi yasamak istemiyorum dedim dr bana ne derse begenirsin bunlarin hepsini kullandin peki o bebegin dogma garantisi var mi , yasayacak bebek zaten yasar diyor yani bilimle ugrasan bir insanin soyledigi lafa bak o zaman hasta olan insanlarida tedavi etmeyelim omru varsa yasar diyelim, Allah Allah ya. Hastanin psikolojisini anlamiyorlar bir de 2. 3.cu duserse gel diyor. Boyle bir mantik yok. Sen elinden geleni tibbin verdigi imkanlari kullanacaksin.Bu cagda en dermansiz hastaliklarin tedavisi bulunmus normal yolla bebek sahibi olamayanlar icin asilama, tup bebek hatta rahim nakline varan gelismeler varken bana bir ilac tavsiye etmekten aciz dr larda var. Televizyonda unlu bir kadin dogum dr unu izledim kitap bile yazmis hastalarina oyle moral veriyor oyle destekliyorki bir bayan 12 kez asilama denemis. Artik benim bebegim olmaz evlatlik alayim demis bayan 35 yasinda dr 15, ciyide deneyecegiz 19.cuyu da sen henuz gencsin basaracagiz demis 15.ci denemesinde hamile kalarak saglikli bir sekilde dogum yapmis. Doktorum benim kahrmanim diyor. Benim gittigim dr da benim daha ilk dusugum dogal yolla hamile kalabiliyorum bir daha kinin dusmeme garantisi yok diyor. Canim yapilan her meslek oz veri gerektiriyor heleki insanlarla muhattap olunan bir meslekse oyle degil mi

cnm devlet hastanesinde ki doktorların geneli böyle
yaşadığım yere uzak olan bir devlet hastanesine gittim daha az nüfuslu ve daha güvenilir geldiği için
gittiğime bin pişmanım kovmadıkları kaldı hastaya suçluluk psikolojisi yaşatıyorlar resmen
herkes yapabileceği mesleği seçmeli oradan nasıl çıktığımı bilemedim ağlaya ağlaya özele attım kendimi
özelde girdim doktorun yanına ağlamaktan derdimi anlatamıyorm
evet ne yazık ki uğraşmak istemiyorlar başlarından savmaya bakıyorlar ellerinde bulunan imkanları kullanmak istemiyorlar
Rabbim hepimizi bahsettiğin doktor gibi doktorlarla karşılaştırsın

cnm devlet hastanesinde ki doktorların geneli böyle
yaşadığım yere uzak olan bir devlet hastanesine gittim daha az nüfuslu ve daha güvenilir geldiği için
gittiğime bin pişmanım kovmadıkları kaldı hastaya suçluluk psikolojisi yaşatıyorlar resmen
herkes yapabileceği mesleği seçmeli oradan nasıl çıktığımı bilemedim ağlaya ağlaya özele attım kendimi
özelde girdim doktorun yanına ağlamaktan derdimi anlatamıyorm
evet ne yazık ki uğraşmak istemiyorlar başlarından savmaya bakıyorlar ellerinde bulunan imkanları kullanmak istemiyorlar
Rabbim hepimizi bahsettiğin doktor gibi doktorlarla karşılaştırsın

Amin canim. Tamam ozeller pahali ama ne yapacaksin parayla guzel muamele goruyorsun. Ama gidemeyen insanlarinda insanca davranilmaya hakki var, Canim kurtaj donemimde cok iyi bir devlet hastanesi diye bir yeri onerdiler profesorler uzmanlar var diye gittim. Birak profesoru surekli lise 2 sinif saglik ogrencileri elleri titreye titreye igne yapiyor kan aliyor. 5 kisilik bir odada 1 gece kaldim uyuman imkansiz herkes konusuyor gelen giden belli degil les gibi yataklar hasta kusuyor temizlemiyorlar sabaha kadar temizlikci gelsin diye bekleniyor.sabah oldu beni kurtaja alacaklar bir gun oncesinden bos gebelik teshisi koydular 8 saat ac kaldim kurtaj oncesi girdigim son ultrasonda bebegimin kalp atislari duyuldu buna ragmen kendine dikkat et gozunaydin demiyor 1, 2 gun daha yatin o zaten dusecek diyorlar. Ben hemen ciktim 2 gun rapor alio evde yattim 2 gun sonra ozele gittim bebegimin kalbi durmustu. Artik ozelde tek kisilik odada tertemiz carsaflarda kurtaj oldum. Dr okadar ilgilendiki benimle insan gibi muamele gordum. Ben her devlet hastanesi oyledir demiyorum benim gittigim yer kadin dogum uzerine devlet hastanesiydi.Benim gittigim yer hic iyi degildi. Daha hamile degilim simdiden o suerec icin birikim yapiyor ve hastane arastiriyorum. Tabi herkesin kendi tercihi benim ust komsum 2 hafta once o hastanede dogum yapti cok saglikli bir hamileleik donemi gecirdigi icin sadece 3 kez hastaneye gitmis bir damla bile kanamasi olmamis. Darisi basimiza bizde insanlar sapsaglam guzel bir hamilelik geciririz.

allah herkese anne olmayı nasip etsin bende anne olmayı çok istiyorum 1 buçuk yıldır evliyim 1 yıl önce düşük yaptım kürtaj oldum 7,,8 aydır adetten kesildim 2 3 ay olmuyorum doktora gidiyorum tarlusal veriyolar oluyorum bidaha aynı doktorlar bişeyin yok diyolar neden böyle oluyor anlamıyorum (bu arada yeni katıldım aranıza)

allah herkese anne olmayı nasip etsin bende anne olmayı çok istiyorum 1 buçuk yıldır evliyim 1 yıl önce düşük yaptım kürtaj oldum 7,,8 aydır adetten kesildim 2 3 ay olmuyorum doktora gidiyorum tarlusal veriyolar oluyorum bidaha aynı doktorlar bişeyin yok diyolar neden böyle oluyor anlamıyorum (bu arada yeni katıldım aranıza)

Mrhba canim.basin sagolsun canim dahanoncede adetinde gecikmeler oluyormuydu.kurtajdan sonrami olmaya basladi kac aylik kurtaj oldun

merhaba arkadaşlarrr
ben de ben deee anne olmak istiyorumm
benim hikayem şu: 3,5 yıllık evliyim. 15 aydır istiyoruz. hiç hamile kalmadım. polikistik overliyim :KK37:

X