2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
bırı bana yumurtlama belırtılerini yazsin noluuurr ben yumurtlamiyorum galiba testler care degil ya da ben beceremiyorumm amazona yazdim ama gormuyo beni ki cevap da yok:KK43:(( yumurtlayinca noluyo vucudumuzdaaa yani ne belirtileriniz var

Dodişkom kendimdeki belirtileri yazayım sana.
Karında hafif bir şişkinlik, yumurtalıklarda sanki biri çimdik atıyormuş gibi batma
Vajinada ıslaklık artışı ve cinsel istek
Vücut ısısında artış. Gece resmen bana ateş basıyor , ayağımın altı yanıyor. Sabah kalkmadan koltuk altı veya dil altından ateşini ölç. Yumurta gününde ya da yakınında yarım derecelik bir artış olur. Ben iki gündür ölçüyorum 36.7 çıkıyor.
En önemlisi şu meşhur şeffaf ve uzayan akıntı. Akıntıyı yakalayamıyorsan parmağını vajinana sok ,bulaşan akıntıyı gözlemle. Ovulasyon testlerinde iki çizgi hemen hemen aynı koyulukta veya C ,T den daha koyu olursa yumurtlaman olacak ya da henüz olmuş demek.
En güzeli aslında adetin 11. gününden itibaren adete kadar günaşırı ilişki. Benim dün 11. günüydü çalışmalara başladım. Günaşırı takılıcam. Daha ovü testine başlamadım ben , bugünden itibaren başlıyorum. 15:00 ile 18:00 arası sıvı alımını kesip testlere başlayacağım.

Hadi bakayım komando göreyim seni:) :KK55:

41 kere MAşallah:nazar: canım Allah (c.c) yavrunu bebeğini sağlıklı kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin İnşallah.....

Darısı isteyen tüm hanımların başına inşallah ... :KK16:

canım benim sağol inşallah korkmaya başladım ama ya ne yesem ne yemesem telaşına düştüm listelerimi hazırlıyorum panikledim

Canım sen dedikten sonra dikkat ettim gerçekten o uzayan akıntıyı farkettim bu ay.. Mesela benim 3-4 gün sürdü o akıntı ilk olduğu zaman mı yumurtlamış oluyorsun nasıl oluyor?

Ttp hayırlı olsun canım cok sevındım senın adına. Sakınsıkma canını bıseye senın mutlu olman lazım strestende uzak durmaya calıs eşinle bu güzel günlerı doyasıya yaşayın inş. Rabbim sağlığlı bır evlat nasıp etsın kolaylık versın. :) Bende hala beklıyorum4-5 gün gectı. Bugün ıdrar testı yapıcam yınr bakalım

kızlar ya kırmızı kartı yedim:KK43:

Sağlık olsun hep yedik bu ay o kartları be gülüm ..

Canım sen dedikten sonra dikkat ettim gerçekten o uzayan akıntıyı farkettim bu ay.. Mesela benim 3-4 gün sürdü o akıntı ilk olduğu zaman mı yumurtlamış oluyorsun nasıl oluyor?

Datlum o akıntı yumurta çatlamadan kısa süre önce de olabilir, çatladığı an da olabilir. 3-4 gün sürüyor aynen. Zaten o akıntı, yumurta çatladıktan sonra içinde sızan folikül sıvısıymış. Yumurtalıklardaki o batmayı da o sıvı yapıyormuş. 2-3 sonra kendiliğinden kayboluyor aynen sende olduğu gibi.

kızlar ben hala beklıyorum ama ben bu ay o uzantılı akıntıyı veya cok akıntıhıc gördüğümü hatırlamıyorum. Uzantılı akıntıya yada dıkkat etmedım.

Ttp hayırlı olsun canım cok sevındım senın adına. Sakınsıkma canını bıseye senın mutlu olman lazım strestende uzak durmaya calıs eşinle bu güzel günlerı doyasıya yaşayın inş. Rabbim sağlığlı bır evlat nasıp etsın kolaylık versın. :) Bende hala beklıyorum4-5 gün gectı. Bugün ıdrar testı yapıcam yınr bakalım

sağol canım sende sevinirsin enn kısa zamanda inşallah...

Sağlık olsun hep yedik bu ay o kartları be gülüm ..

Datlum o akıntı yumurta çatlamadan kısa süre önce de olabilir, çatladığı an da olabilir. 3-4 gün sürüyor aynen. Zaten o akıntı, yumurta çatladıktan sonra içinde sızan folikül sıvısıymış. Yumurtalıklardaki o batmayı da o sıvı yapıyormuş. 2-3 sonra kendiliğinden kayboluyor aynen sende olduğu gibi.

Hmm anladım canım benimm sağol sen demeden ben o akıntının yumurtlamadan dolayı olduğunu bilmiyordum hep kendi kendime ay bu ay çok üşütmüşüm iltihap akıyo derdim :) :KK1:

kızlar hayalkırıklıgına ugrarken hep dıyelımkı böylesı hayırlıymıs.. Aşkınızabakmaya devam edın. Rabbim bızı bızden daha ıyı bılıyor. Rabbim inş. Hayırlı zamanda hepımıze hayırlı saglıklıevlatlar nasıp etsın.
Bana gelınce regl olmadım hala kendımde sasırıyorum. 5-6 gün gectı.kan testı yarın gıdermıyım bılmıyorum. Test yıne yapsammı bılmıyorum. Pek agrım yok arada adet olucakmıs gıbı agrı gelıyor sonra gecıyor okadar. Sızce bendekı ne bukadar gecıkmeyle.. 3 gündekı test negatıftı. Gec döllenmedır dıye dusunuyorum nasip.. Hayırlısı hepımız ıcın

benimde 6.gün bugün olmadım sabahki testte negatifti

sağol canım sende sevinirsin enn kısa zamanda inşallah...

ayy inş. :) o cıft cızgıyı görsem bu sefer sabah yapıcam testı cıkarsada sonra kan testı :)) dün genıtal bölgeden baslıyarak karnım flanagrıdı bıraz amaokadar hafıfte degıldı.. Karnımda şişlik hisside vardı. Ama şu beyaz akıntıyı görmedım bensen görmüşmüydn canm?

bız ya geç döllenıyor yada hamıledegılız. Hayırlısı.. Bı cıft cızgıyı görmeyıde nasıp etsın Rabbim. Banada zor gelıyor artık görmek. Hamıle oldugumda teste ınat tekrar tekrar yapıcam cıft cıızgıyı görmekıcn gıcıkoluyorm :)

bız ya geç döllenıyor yada hamıledegılız. Hayırlısı.. Bı cıft cızgıyı görmeyıde nasıp etsın Rabbim. Banada zor gelıyor artık görmek. Hamıle oldugumda teste ınat tekrar tekrar yapıcam cıft cıızgıyı görmekıcn gıcıkoluyorm :)

senin batın ne zamandı benim 15 ocaktı o günden beri tetikteyim ya bir akıntı geliyo aha diyom adet oldum :)))) gidiyom bakıyom yokkkk offf ya kan testinemi gitsek acaba

aminnn canım yaaa inşallah ben de marttaki batımı beklerken size güzel haberler veririm

Aminnnn :)

bende ılk senden ogrenmıstım akıntının o anlama geldıgını ama soyle bırsey var bende sık sık akıntı olur ve bende sureklı usuttugumu dusunur ıdrar yolu ıltıhap var zanneder ıdrar testı yaptırırdım ve bızse cıkmazdı ıltıhap fln senden duyunca ılk heeeeeee dedım ve sebebı ogrendım nıhayette sonra ıyıde benım sık sık oluyor dıye dusundum

Hmm anladım canım benimm sağol sen demeden ben o akıntının yumurtlamadan dolayı olduğunu bilmiyordum hep kendi kendime ay bu ay çok üşütmüşüm iltihap akıyo derdim :) :KK1:
bende aynen yaaa artık bılıyoruz cok sukur=)

merhabe bıse dıkatımı cektı kararsız kaldım aa hamıs takvımı dedım hamıle sonra bu yazınızı okudum 6.gun negatıf fln kararsız kaldım yazımı sıze aıt degıl takvımmı sıteyemı bısı oldu cozemedım :)

ayy inş. :) o cıft cızgıyı görsem bu sefer sabah yapıcam testı cıkarsada sonra kan testı :)) dün genıtal bölgeden baslıyarak karnım flanagrıdı bıraz amaokadar hafıfte degıldı.. Karnımda şişlik hisside vardı. Ama şu beyaz akıntıyı görmedım bensen görmüşmüydn canm?

bılgıım kadarı ıle herkesde olacak dıye bır kural yok ,kımısı nasıl adet olacagını anlamıyorsa agrısız sancısız sesız sedasız onun gıbı bısı kısıden kısıye farkeder

Aminnnn :)

bende ılk senden ogrenmıstım akıntının o anlama geldıgını ama soyle bırsey var bende sık sık akıntı olur ve bende sureklı usuttugumu dusunur ıdrar yolu ıltıhap var zanneder ıdrar testı yaptırırdım ve bızse cıkmazdı ıltıhap fln senden duyunca ılk heeeeeee dedım ve sebebı ogrendım nıhayette sonra ıyıde benım sık sık oluyor dıye dusundum

bende aynen yaaa artık bılıyoruz cok sukur=)

merhabe bıse dıkatımı cektı kararsız kaldım aa hamıs takvımı dedım hamıle sonra bu yazınızı okudum 6.gun negatıf fln kararsız kaldım yazımı sıze aıt degıl takvımmı sıteyemı bısı oldu cozemedım :)

bılgıım kadarı ıle herkesde olacak dıye bır kural yok ,kımısı nasıl adet olacagını anlamıyorsa agrısız sancısız sesız sedasız onun gıbı bısı kısıden kısıye farkeder

Buranın en güzell yanı da bu zaten.. İyi ki varız :) :KK42::KK42:

senin batın ne zamandı benim 15 ocaktı o günden beri tetikteyim ya bir akıntı geliyo aha diyom adet oldum :)))) gidiyom bakıyom yokkkk offf ya kan testinemi gitsek acaba
benimde 15 ocak ama 1-2 gün farklı olabılır. Bılmıyorum ama beklemedeyım dırek kana gıtmek ıstemıyorum ıdrar ne cıkıcak bakalım :) aynenbnde agrı oluyor regl oldum sanıyorum ama hıcbıse yok
Benden pas. Bu ay da olmadi. Umarim senden guzel haberler gelir.
Amin canım. Olsun hayırlısı böyleymıs Rabbim izniyle herşey ol der ve olur rahat ol..

Senben60 bunu öğrendıgıme sevındım :)regl agrılarım tanıdıkta o beyaz akıntıyı dha önce bırdefa gördüm o ayda gebe degılmsım ama. Yumurtlamayı haber verıyor demektı yada sırf gebelıge özel durum

Kesınlıkle =)) pekı sık sık olusunu bılıyormusun neden dıye?bazen ıslaklık seklınde oluyor :S

Canım çok sık sık diyemem belki ama bende de oluyor ara ara.. Evlenmeden önce genel kontrol için gitmiştim kadındoğuma çook az bi iltihap çıkmıştı dedi ki bu kadarı normal her kadında o akıntılar olur illa ki iltihap olacak diye bir şey yok az da olsa akıntı olur sürekli akıntısız kadın yoktur demişti ne bilem..

Canım çok sık sık diyemem belki ama bende de oluyor ara ara.. Evlenmeden önce genel kontrol için gitmiştim kadındoğuma çook az bi iltihap çıkmıştı dedi ki bu kadarı normal her kadında o akıntılar olur illa ki iltihap olacak diye bir şey yok az da olsa akıntı olur sürekli akıntısız kadın yoktur demişti ne bilem..

adetim 5gün gecikti bende bu akşam tst yapcam bakalımhayırlısı pek umutlu değilim pko dan dolayı hep gecikiyor adetim ama belirtilerini çok yaşıyorum midem bulanıyor akıntım var bakalım inşallah dua edin ....

X