2014 yılı anne olmak isteyenler,gelin birbirimize destek olalım

hangi aşamadasınız..?

• Ankete Katılan
    161
kızlar ben sizi devamlı takip ediyordm ama aranıza dün katıldm ve size birşey sormak istiyorm ben hergün mekik çekiyordm ama bebek istediğimiz için ara verdm acaba devm etsem olurmu hamileyken çekilmediğini biliyorm ama çalışma aşamasında bir sorun olurmu

Merhaba
Bildigim, duydugum mekik gibi karin kaslarini etkileyen sporlar tavsiye edilmiyor cunku dollenmis yumurtanin rahime tuttunma sirasinda veya yerlesme sureci boyunca olumsuz etkiliyormus.

Dayanamadım test yaptım, yine kalın tek bir cizgi. Evirdim cevirdim isiga tuttum yokk:KK43: Su iki cizgiyi ne zaman gorecegim ben:KK43: hicbir adet belirtim de yok. 4 gun once hepsi kayboldu sadece sol kasikta hafif kramplar kaldi. Adeti geciktigi halde 3-4 gun idrar testinde cikmayan kimse var mi?

Dayanamadım test yaptım, yine kalın tek bir cizgi. Evirdim cevirdim isiga tuttum yokk:KK43: Su iki cizgiyi ne zaman gorecegim ben:KK43: hicbir adet belirtim de yok. 4 gun once hepsi kayboldu sadece sol kasikta hafif kramplar kaldi. Adeti geciktigi halde 3-4 gun idrar testinde cikmayan kimse var mi?

Aynıyız arkadasım hayalet cızgı bıle görmedım 4 gün gectı agrılarım var sıvılceler var fazla akıntıda yok. Dünkü testım negatıftı. Arastırdım gec döllenme olabılırmıs 1 hafta ıcınde kesınlesırmıs haberın olsun yanı anlıyacagın beklıcez yada dırek kan testıne :)

Aynıyız arkadasım hayalet cızgı bıle görmedım 4 gün gectı agrılarım var sıvılceler var fazla akıntıda yok. Dünkü testım negatıftı. Arastırdım gec döllenme olabılırmıs 1 hafta ıcınde kesınlesırmıs haberın olsun yanı anlıyacagın beklıcez yada dırek kan testıne :)

Umarim psikolojik bir gecikme degildir. :KK43: Her ay 2-3 test harciyorum.

benimde 2 aydır hep gecikiyo ama hep negatif. benimkinin tek sebebi psikolojik.kafaya takmaktan,acaba varmı demekten,sürekli onu düşünmekten adet olamıyoruz biz.

Umarim psikolojik bir gecikme degildir. :KK43: Her ay 2-3 test harciyorum.

aynen canım ama buda güzel yandan bakalım :) Rabbim hayırlısıyla nasıp etsıon saglıklı evlatlar.. Amin.
Kızlar kan testı yapıymmı agrılarım arada cıokkötü oluyor. Bugünde ev bakmaya gıdıyoruz sız nerelerde oturuyorsunz görüsrz bakarsın :)

kızlar bende sizdenim 15 ocaktı batım 17sinde yaptım tek çizgiydi birde yarın yapıcam bakalım inşlh bebişler bizimledir

Bızden olanlar toplansıon buraya.. Bakalım kımler hamılecıkıcak.. Kızlar duaedelım bırbırımıze.. Gercekten merak edıyorum. 4-5 gün gecıktı ve afedrsınz bır damla bıle yok regl. Testte negatıf.kanda suanyaptrmak ıstemıyorum. 1 gafta dha beklemek gerek gec döllenme ıhtımalnden dolayı. Mıdem cok bulanıyor agrım var halsızım..

kızlar bende sizdenim 15 ocaktı batım 17sinde yaptım tek çizgiydi birde yarın yapıcam bakalım inşlh bebişler bizimledir

Benim 17 Ocak'ti. Dun sabah ve bu sabah testleri olumsuz cikti. 4 gun once kesilen adet belirtilerim de 5-10 dk once yeniden basladi. Sanirim regl olacagim:KK43: umarim sizden guzel haberler gelir

Benim 17 Ocak'ti. Dun sabah ve bu sabah testleri olumsuz cikti. 4 gun once kesilen adet belirtilerim de 5-10 dk once yeniden basladi. Sanirim regl olacagim:KK43: umarim sizden guzel haberler gelir
herkes için hayırlısı olsun kızlar benimde umudum yok gerçi gün aşırıda çalışmtım ama bilemiyorum sabah yine test yapıcam bakalım

Ben dün akşam itibariyle, çatlatma aşısının 13. günü, tam da pazartesi yapmak üzere hamilelik testi almışken, adet oldum....üzülmedim demicem çünkü çooookkk üzüldüm, hatta oturdum bi güzel ağladım, eşim geldi, daha ona söylemeden anladı halimden... bu seferde o üzüldü diye oturdum ağladım... garibim o da kendini unutup beni teselli etmeye uğraştı, o uğraştıkça daha çok ağladım...:2::2::2::2::2:
Asla isyan etmiyorum töğbe... biliyorum RABBİM bana ne yazdıysa onu yaşicam.. Sabretmeye çabalıyorum...Ama üzülüyorum işte elimde değil... benim gibi her ay hamile olduğunu öğrenmek için uğraşan arkadaşlar anlarsınız halimden...
1,5 yıllık evliyim, hesaplıyorum tam 1 senedir her ay beklemişim, belki çok uzun bir süre değil diyeceksiniz ama bebek fikri kafaya yerleştimiydi, gitmiyomuş insanı yiyip bitiriyomuş. saplanıyomuş kafaya...:2::2::2::2: düşünüyorum 5-10 yıl bebek isteyenler var , olmuyo diyorum, kendimi teselli etmeye çalışıyorum, bu seferde ya bende uzun yıllar beklersem diyorum .. yine üzülüyorum..
Aslında umutlanmıyorum diyodum kendi kendime. ama şimdi bakıyorumda ben hiçbir ay bu ayki kadar umutlanmamışım, gittiğim yerlerde , bebeğime şunu alıcam, bu ona çok yakışır demişim, beşiğini beğenmişim, odamdaki yerini düşünmüşüm, amaaa bu ay da ömrümden aktııı gitti hayallerim.. bakıyorum bi tane minnacık yelek almışım, çok beğenmişim zıbın almışım... baktııım durdum.. oturdum gizli gizli ona da ağladım... tabiki tedaviye devam, sabredicez artık...
İşte böyle arkadaşlar.. paylaşmak istedim , RABBİM hepimize herşeyin hayırlısını hayırlısıyla nasip etsin inşALLAH...
Pazartesi doktorda randevum var. bakalım neler çıkıcak...
Canim arkadasim ben sana ölürümm uzme kendinioyle:KK43:(( diyene bak!! Ben yanimdan gUzel bebek gecsin hüngür fösürt agliyorum:KK43:(
Insallah bziim de olcak babilimiz:)) hicbir zaman isyan etme herseyin bir ani var beklemeye deger dimi????
Bekleyecegiz umutla sabirla duayla canim..

benim SAT 1ocaktı. 1şubatta olmam gerekiyor. Kasıklarımda felaket bir ağrı var ve akıntım sarı geliyo ki ben akıntı nedir bilmezdim. Çok kafama takıyorum acaba busefer var mı diye.düşünmiycem diyorum ama olmuyo . dün 2defa başım döndü ama hafif bi sallantıydı. psikolojik diycem bu ağrıları ama öyle böyle değil . adetimde çok ağrılı geçer ama adetime 1-2gün varken ağrımaya başlar.daha 13gün var.yani adet ağrısı değil,ama neden bukadar ağrıyo anlamış değilim. pantolonlarımın düğmesini bağlayamıyorum sanki sıkıyo gibi. Çatlıyam stresten :KK43:

bırı bana yumurtlama belırtılerini yazsin noluuurr ben yumurtlamiyorum galiba testler care degil ya da ben beceremiyorumm amazona yazdim ama gormuyo beni ki cevap da yok:KK43:(( yumurtlayinca noluyo vucudumuzdaaa yani ne belirtileriniz var

Son düzenleme:
benim SAT 1ocaktı. 1şubatta olmam gerekiyor. Kasıklarımda felaket bir ağrı var ve akıntım sarı geliyo ki ben akıntı nedir bilmezdim. Çok kafama takıyorum acaba busefer var mı diye.düşünmiycem diyorum ama olmuyo . dün 2defa başım döndü ama hafif bi sallantıydı. psikolojik diycem bu ağrıları ama öyle böyle değil . adetimde çok ağrılı geçer ama adetime 1-2gün varken ağrımaya başlar.daha 13gün var.yani adet ağrısı değil,ama neden bukadar ağrıyo anlamış değilim. pantolonlarımın düğmesini bağlayamıyorum sanki sıkıyo gibi. Çatlıyam stresten :KK43:

Bebegim biraz psikolojik mi ki ?? Daha cok erken bence. Ben de 30 ocakta olucam bak tik yok gerci ben de hep tik yok:KK43:( yani oluyoda adete 4-5 gun kala agri bel agrisi falan.. yakan dolan yani. Yani mide falan bulanmaz bas donmez daha usutugun zamanda cok agri oluyo :KK43:( insallah babik tir tabi:))

Son düzenleme:
Bebegim biraz psikolojik mi ki ?? Daha cok erken bence. Ben de 30 ocakta olucam bak tik yok gerci ben de hep tik yok:KK43:( yani oluyoda adete 4-5 gun kala agri bel agrisi falan.. yakan dolan yani. Yani mide falan bulanmaz bas donmez daha usutugun zamanda cok agri oluyo :KK43:( insallah babik tir tabi:))

baş dönmesi banada olmaz gibi geldi ama annem bana hamileyken 3haftalıkken başlamış baş dönmeleri. psikolojik olarak ağrım çok oldu geçtiğimiz aylarda ama bu sefer kıvranıyorum. ayın 1inden sonra görcez bakalım inşallah bebiştir.

bırı bana yumurtlama belırtılerini yazsin noluuurr ben yumurtlamiyorum galiba testler care degil ya da ben beceremiyorumm amazona yazdim ama gormuyo beni ki cevap da yok:KK43:(( yumurtlayinca noluyo vucudumuzdaaa yani ne belirtileriniz var

Googleden araştır canım orda hepsi yazıyo. Allahım nasip etsin sanada en kısa zamanda

bende hala adet olmadım....
yarın test alıp yapcam bakalım ne çıkcak....
gögüslerim hala şişkin,hafif ağrıyoo

hayırlısı inşallah:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

bende 27 aylik evliyim 21aydir tedavi goruyorum hala gelmedi bebesimiz ilk defa bu ay klomen ve catlatma ignesi kullandim dun reglo dum 1hafta vardi daha anliycaniz umitlenmeme bile firsat kalmadi bi dahaki aya insaallah yola devam

Canim arkadasim ben sana ölürümm uzme kendinioyle:KK43:(( diyene bak!! Ben yanimdan gUzel bebek gecsin hüngür fösürt agliyorum:KK43:(
Insallah bziim de olcak babilimiz:)) hicbir zaman isyan etme herseyin bir ani var beklemeye deger dimi????
Bekleyecegiz umutla sabirla duayla canim..

canım benim çok sağol tesellin için, fakat olmuyo dimi, bebek görünce bakamıyorum bile artık:2::2::2: bugün doktorumu aradım, yarına randevum vardı, anladı sesimden, senin moralin bozulmuş dedi, sen sıkma canını, stres yapma, gelince bunları konuşucaz dedi, ben de ben stres yapıyorum üzülüyorum dedim.. anlıyorum seni ama sabretmen gerekiyo dedi.. doktorum beni tanımamasına rağmen, en yakınlarımdan bile daha iyi yaklaşıyo.. burda bi arkadaş yazmıştı galiba, gebelik için tedaviye başladığınızı eşinizden başkasına hatta annenize bile anlatmayın yazmıştı, aynen katılıyorum ona. çünkü bi zaman sonra artık inciterek nasihatlara başlıyolar.. bundan sonra kimseye anlatmama kararı aldım..:2::2::2:

X