Kız İsteme 2014 yaz aylarında sözlenecekler! Gelin bi hesap kitap yapalım :)

Allah kavuştursun canım sayılı gün bitiyor ama, biterken çok zor geliyor bilirim sizinki kolaycacık geçsin inşallah

ayy yüzüğünüz hayırlı uğurlu olsunn hiç çıkmasın inşallah parmagınızdan

sağolun kızlaaar, evet zor geliyor ama bi şekilde bitip gidecek inşallah kısa dönem benimkisi, tam 2 ay oldu bugün askerlik başlayalı.

güzel temenni için teşekkür ederimm, allah hiç ayırmasın kimseyi sevdiğinden

amin inşallahh

ee verdin mi hediyesini begendi mii

amin inşallahh

ee verdin mi hediyesini begendi mii

evet verdimmm başlangıçta sadece mp3 sandı tabi, diyo ki buna nasıl müzik atcam ben

ben de dedim ki, o kendinden müzikli geldi sana zaten

mp3teki ilk parça bi ses kaydı, hediyeyi ve ona olan duygularımı anlattıp kaydettim, yanımdayken o kaydı dinlettim sadece, diğerlerini yolda giderkne dinlersin dedim

bakalımm yarın öğrenirim duygularını artık

sadece karaoke şeklinde şarkı kaydetmedim, arada duygularımı anlattığım, şiirler okuduğum kayıtlar falan da var

hem çok romantik bir hediye hem de iyi cesaret valla ben yapamazdım sanırım bu bed sesimle şarkılar şiirler falan o kayıtları dinledikten sonra terk edilebilirdim

dolu dolu 3 gün geçirdiniz ne güzel, biz askerdeyken 1 gün görüşebilmiştik sadece hala o günleri düşününce içim sızlıyor yaa

he heee daha önce yanında da bağıra bağıra şarkı söylediğim için sorun olmadı pek bana

Selam, haftasonu elbiseyi kuzenime gösterdim elinden zor kurtuldum. Git hazır al dedi bana, yapmazmış o böyle bir elbise, çok basit çok sıradanmış.

Kızlar Mayıs' ın ilk haftası nişan olabilir sevdiceğimin babası işlerini yoluna koyup gelebilirse eğer

Son düzenleme:
ne hazırlıyorsunnnn bana da fikir olsunn

dün gece tam yazarken elektikler kesildi, hediyem de yarım kaldı zaten bugun devam edecem

şimdi siyah küp şeklinde bi kutu aldım. kutunun en altına galatasaraylı çakmak aldım onu koyacagım. onun üstüne de çift anahtarlıklar var, kalbin iki yarısı gibi, onlardan aldım, onu içine notla beraber koyacagım ( evimiz olunca bana ait olan tarafı geri ver gibi )

bu hediyelerin üstüne de o askerdeyken yaptıgımız whatsap konuşmalarından bazı bölümleri renkli kağıtlara çıktı aldım ( tanıdık geldi mi bu ) onları koyacagım rengarenk olacak, en üste de mektup yazıp kutunun kapağını kapatacagım işte hediyem bu

çok basit mi olmuş sizce kızlar :26:

anaaa kuzene bak protesto etmiş senii

sen de hazır al hatta bide ona yapp o zaman hazır bakacaksın değil mi, gönlüne göre olanını bulursun inşallah en yakın zamanda

mayıs ayına da şurda bişey kalmadı ki hazırlıklar başlasıınn

Tatlım hediyen harika, ben böyle şeyler yapmadım hiiiç..:26:

Kimse beğenmedi canım, onları kokoş bulup kendisi sadelikten yana olan kız kardeşim bile..

Biraz daha ağır olmalı, nişan sonuçta dediler.
:18:
Bence de başlamalı aslında ama emin olamıyorum ki, kayınvalide adayım yarın anjiyo olacak, inşallah kötü bişey yoktur da, erkek arkadaşım ilk askere gideceği günden beri pek bir hevessizler ama beni düşündüren kısmı bu, yanaşmıyorlar, sanki hafife alıyorlar.
Bazen şaşırıyorum yıllardır bu insanlar mı lafı dönüp dolaşıp evliliğe getirenler diye?
1,5 sene önce tanışma olunca da söz istemişlerdi, şimdi hiç bir sebep yok olmaması için, bu sefer de annesi sürekli xxxx neden bu kadar acele ediyor diyor.
:44:

yooo, gayet güzel bi hediye bence, hiç de basit değil, ben beğendim fikri

ayy gerçekten begendin mii ben çok tereddutte kaldım ya verip vermem konusunda sanki basit gibi geldi :26: erkekler hoşlanmaz mı acaba diye korkuyorum şuan :26:

ben elbise fikrini çok begendim yaa neden begenmediler kii :26: hatta şöyle düşündüm dizin altında altı aşağı doğru genişleyen krem rengi hafif pembeye yakın bi renk o elbiseden olacak, eline de küçük eldivenler resmen canım istedi o elbiseden de benim fizik pek musait degil işte sen kimsenin lafına kanma şekerim, gönlün neyi istiyorsa onu yap onu giy, o senin nişanın en önemli insan sensin, kim ne düşünürse düşünsün boşverr

kuzum acaba sen birazcık alınganlık yapıyor olabilirmisin ki :26: yani tam olarak aranızdaki mevzuyu bilemiyorum tabiki ama eskiden konuyu onlar evliliğe getiriyorlarmış şimdi neden istemesinler ki :26: aranızda herhangi bir kırgınlık gibi bişey olmadıysa eğer senin kadar tepki vermiyorlarsa belki istemediklerini düşünüyorsundur, ya da maddi bişeyler vardır belki bilemedim ki :26:

gerçi şu olaya da sinir oluyorum yaa evlilik mevzu oldugu zaman hep kız acele mi ediyor nede böyle yapıyor deniliyor yaa alsınlar turşularını kursunlar çocuklarının

yooo, gayet güzel bi hediye bence, hiç de basit değil, ben beğendim fikri

eğer işten paramı erken alabilseydim saat düşünüyordum kutunun içine koymak için ama işten paramı alamayınca böyle ufak hediyeler oldu, ama şimdi de basit gibi geliyor çok tereddutteyim beeennn

Yok ben hediyene bayıldım, çok hoş bir sürpriz canım..

Alınmıyorum canım da sadece heves etmelerini isterdim, yani teyzemlerle oturmaya gittiğimiz de bile iki laflarından biri söz yapmaktı. Sonra babam askerliği yüzünden kabul etmedi sadece aileler birbirini tanıması amaçlı görüşüldü falan derken tekrar bi söz istediler babam yine kabul etmedi, şimdi de yani aslında askere gitmediği zamanlardan beridir önemsemiyorlar pek, tanışma olayı 1 haftada kararlaştırılmıştı düşünün, babası ablasının nişanına gelecekken nişan atılmış, sırf tanışma için söz bile yok, kalkıp 12 saatlik yoldan gelmişti. Şimdi de acele ediyor oluyor onu anlamadım pek, e zaten tanışılmış, söz istenmiş kaç kere acelesi mi kalmış işin?
:26:

Son düzenleme:

Canım öncelikle elbise olayına üzüldüm Ben çok beğenmiştim :26: Acaba işin içine nişanda girince mi basit buldurlar ki..

Öteki konuna gelirsem de seni anlayabilirim. Çünkü bende bazen bu şekilde düşünüyorum hiç hevesleri yok gibi geliyor bana. Sevgilimin annesi söz olmasın nişanla beraber yapılsın demişti en başta belki hala onu atamadım üzerimden.. Çünkü nişan için teller bekleniyor en azından söz olsun istemiştim.. Böyle olunca da kendimi çok kötü hissetmiştim. Şimdi de ne arayan var ne soran var ne yapılır edilir ne yapılacak diye kimse sormuyor.. Öncesinde isteme olacak belki o zaman konuşulur bilemiyorum ama kırılıyor insan işte.. Onun dışında bazen sevgilim annem böyle düşünüyor öyle istiyor diye anlatıyor mesela söz çiçeğini güzel değerli bir şey istiyormuş evimde hatıra olarak durmasını istiyormuş bunları duyunca acaba yanılıyormuyum diyorum.. Birde ben aşırı alınganım :26:

Evet canım, söz nişan bir arada olduğundan daha özel, ağır olmalı, o tarz her zaman giyersin diyorlar, yani benim her zaman giydiğim elbiselerden bir farkı olmazmış. Ki daha çok başka düğünlerde giyelecek tarzdan buldular. Annesi rahatsızlığı için buraya gelmişti, bende ziyaret edeyim ayıp olmasın dedim sanki böyle garipseyerek, olmaması gereken bişeymiş gibi '' bu çocukta neden bu kadar acele ediyor ki yaaaa '' dedi. Öncesinde de oğlum dur, oğlum acele etme, her akşam her akşam bana soruyor, söylüyor babamla konuş diye demişti.

Senin yine iyi canım, bana direk biz bohça istemiyoruz demişlerdi. Kaldı ki bizim taraf çok meraklıdır bohça işlerine, ama bende boş ve gereksiz masraf gördüğüm için sadece göz doldursun diye erkek arkadaşımla bana yaparız diye düşünüyorum. Onların masrafı yetecek zaten..

Son düzenleme:

Nişanda bohça olmazmı ya Bizim söz sadece o yüzden olmayacak ama onlara soranlara nişanda yapacağız diyorlarmış edindiğim bilgilere göre.. Bu çocukta neden acele ediyormu ?? Afedersiniz ama askerden önce sürekli isteyen sizdiniz diyemediniz mi.. Gerçi denmiyor ki insan kalıyor öyle beklemediği birşeyle karşılaşınca.. Benim de sevgilimin ailesi çok acele etmeyin demişti e 2 3 sene var düğüne ne yapalım 10 sene mi bekleyelim anlamadım ki

kuzum acaba baban iki kere geri çevirmiş ya onları söz için acaba o yuzden kırılmış da bu şekilde tavır gösteriyor olabilir mi :26: ya da oğlu gerçekten sürekli söz lafı yapıyorsa senin söylettigini düşünüp de o yuzden dolaylı yoldan sana laf çarptırmaya mı çalışıyor ki :26:

ya da oğlu gider ayak kıymete bindi klasik kaynana tribine girdi bu da bi ihtimal tabi

yavrucum seninki de klasik kaynana sendromuna yakalanmış benim eski nşşanlımın annesi de öyleydi, aynı evde sürekli didiştikleri oğullarıyla ne zaman düğün muhabbeti yapsak gider sarılırdı, anaamm benim oğlum bırakıp bu evi gidecek mi ağıtları falann sanki zorla alıyorduk oğullarını hayret bişey yaa

neysee mecburen alttan alıp katlanacaksın canım, bişey söylesen yanlış anlaşılır falan şimdi bide ortada resmiyet yok ya sen nikahı kıyıp tapuyu alınca istedigin gibi konuşursun şimdilik sakince anlat konuş, ben düğün için acele etmiyorum ama artık adı konsun istiyorum böyle de olmuyor, ortada söz yok nişan yok sagdan soldan laf gelir falan gibi bişeyler desen o zaman bişey diyemez kabullenir belki :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…