2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

$Camera360_2013_9_2_042730[1].jpg

Kızlar ben ikinci soruyu anlamadım. Açıklayabilecek olan var mı?
Sorunun cevaplarında doğum oranı da var ama ben doğum oranının düşük olmasına nasıl varılacağını anlamadım :26:

Eki Görüntüle 791769

Kızlar ben ikinci soruyu anlamadım. Açıklayabilecek olan var mı?
Sorunun cevaplarında doğum oranı da var ama ben doğum oranının düşük olmasına nasıl varılacağını anlamadım :26:

açıklamaya çalışayım...

hammadenin alımı ile sanayi ürünlerinin dışa satımı fazla olduğundan bu yerin gelişmiş veya gelişmekte olan bir ülke olduğu sonucunu çıkarabiliriz. diğer şıklar da gelişmiş ülkelerin özelliklerini vermiş. gelişmiş ülkelerde eğitimli insan sayısı fazla olduğundan doğum kontrol yöntemleri uygulanır ve doğum oranı azdır. geri kalmış ülkelerde ise doğum oranı fazla olduğundan nüfus artışları olur.

böyle bir bağlantı var diye biliyorum ben.

ayrıca tarımın ihracattaki payı az olabilir ama bu tarımsal verimliliğin az olduğu anlamına gelmez.

Son düzenleme:
açıklamaya çalışayım...

hammadenin alımı ile sanayi ürünlerinin dışa satımı fazla olduğundan bu yerin gelişmiş veya gelişmekte olan bir ülke olduğu sonucunu çıkarabiliriz. diğer şıklar da gelişmiş ülkelerin özelliklerini vermiş. gelişmiş ülkelerde eğitimli insan sayısı fazla olduğundan doğum kontrol yöntemleri uygulanır ve doğum oranı azdır. geri kalmış ülkelerde ise doğum oranı fazla olduğundan nüfus artışları olur.

ayrıca tarımın ihracattaki payı az olabilir ama bu tarımsal verimliliğin az olduğu anlamına gelmez.

Evet o kısımı atlamışım :) teşekkür ederim:KK16:

selammm bikaç gündür gelemedim geçmişide tam okuyamadım önemli bişi kaçırmamışımdır inşallah :18:
büşracım bitirdiklerimi söyliyim sen eklersinn :KK34:
türkçede ;
-sözcükte anlam
-cümlede anlam

( bugün paragraf bilgisine başlıcam ) en nefret ettiğim konu işte ! :KK19:

mAtematikte ;

-4 işlem bitti :KK9::KK9: (gülmeyin hııı temelden başladım ben) :KK17::KK53:
-işlem sırası
-temel kavramlar

işte sayılara kadar geldik :KK17:

akşamları maksimum 3 saat evde tükçe tek pazarlarıda mat çalışıyorum bu şartlar altında kazanabilirmiyim bilmiyorum :26: hem iş hem ders inanılmaz zor ama pes etmicem dünya tatlısı bi matematik hocam var bu yaşta bana matematiği sevdirdi valla yada 4 işlemle başlayınca sevdim :KK53: :KK9::KK9:

herkeze kolay gelsin eskisi kadar sık gelemiyorum buraya ama takip etmeye çalı
şıyorum
Allahımm zihin açıklığı versin,sabır ve çalışma gücü versin :KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:

Merhaba canımm bende Bursada yaşıyorum :) Ben ihtiyaça kayıt oldum baya iyi şeyler duydum zaten dershaneleri gezdiysen az çok sende fikir edinmişsindir.Bursada en iyiler İhtiyaç, uzman kariyer ve murat bence dershaneye gideceksen onlarada git bir bak derim.

Canıım benimde Cümlede anlam,Paragraf ve Sayı sistemleri bitti eklersen sevinirim :KK16:
Ekledim kuzum.:KK16: Bu arada şimdi farkettim ki dersler arasında en çok bitirilen Türkçe'nin konuları olmuş. Kolay olduğundan mı çok sevildiğinden mi acaba :KK9:
herkese merhaba arkadaşlar, aranıza beni de alır mısınız? ben 30 yaşında evli ve bir çocuk annesiyim. 2,5 yaşında bir oğlum var sınava B grubundan gireceğim ankara da yaşıyorum. ihtiyaç akademiye de kaydımı yaptırdım. eylülün 3 haftasına kadar evde çalışıyorum sonra kursla beraber götüreceğim. en zayıf ders matematik. bir de yarın tatile çıkıyorum cuma gecesine kadar yokum. topik sahibi PammukSeker arkadaşım sende cevap bekliyorum.
Merhaba patruskacım. Hoşgeldin:KK16:
Seninle de dershanedaş olmuşuz.:KK1: Matematiğin zayıfsa dershaneye yazılman iyi olmuş bence canım. Kursta anlamadığın konu ve sorularda matematik hocanın peşini bırakma sakın. Ben de ayın 10'unda 1 haftalık bir tatile çıkacağım, tatilden döndükten sonra stresimizi bir kenara atmış motive olmuş bir şekilde tam gaz kpss'ye çalışmaya devam edelim. Sizin gibi evli çocuklu o kadar kişi var ki burada. Hatta bekarlar olarak azınlığız şu an.:KK1: İnşallah bu süreçte istek ve arzumuzu kaybetmeyip düzenli bir şekilde çalışırsak istediğimiz puanları alacağız.:KK16: Kolaylıklar diliyorum şimdiden.:KK16:

Büsracim matematikte sayı sistemlerini de bitirmiştim ama söylemeyi unuttum galiba onu da eklersin ayrıca bölme bölünebilme ve rasyonel sayılarda bitti :-)

Bilgisayarımi bugün alabilirsem artık tarihe de başlıyorum inşallah 2konu bitmişti ama telden izlemek zor oluyor ondan ilerleyemedim tarihten :-)
Kızlar Coğrafya bende hiç yok onu dersaneye bırakıyim diyorum bilmiyorum sizce ufakta olsa başlasam mi ?

Ekledim tatlım.:KK16: 2 dersi bir arada götürmek ideal aslında ama coğrafyan hiç yoksa biraz başlaman senin faydana olur bence canım. Ben de öyle yapmayı düşünüyorum. Dershanede de tekrar etmiş oluruz çalıştıklarımızı. Dershane başlayana kadar bitirmem imkansız gerçi ama ne kadar çalışsak o kadar kâr.:KK61:

Kızlar birer kez izleyin belki görsel olduğu için aklınızda kalır...
[video=youtube;b6SqW_RcBGc]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b6SqW_RcBGc[/video]
Sağol paylaşımın için canım.:KK16: Bu video çok akılda kalıcı olmuş gerçekten. Daha o konuya gelmemiştim ama şimdiden aklıma girdi.:KK34:
tmm canım.

pamuk şekerciğim ben bu arada gerileme dönemini de bitirdim listeye eklersen sevinirim canımcım
Ekledim kuzum.:KK16: Tarihte kapışıyoruz seninle.:KK9:
açıklamaya çalışayım...

Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi sanırım bu:26: Ben de doğumla ilişkisini anlayamamıştım. Sağol canım.:KK16:
selammm bikaç gündür gelemedim geçmişide tam okuyamadım önemli bişi kaçırmamışımdır inşallah :18:
büşracım bitirdiklerimi söyliyim sen eklersinn :KK34:
türkçede ;
-sözcükte anlam
-cümlede anlam

( bugün paragraf bilgisine başlıcam ) en nefret ettiğim konu işte ! :KK19:

mAtematikte ;

-4 işlem bitti :KK9::KK9: (gülmeyin hııı temelden başladım ben) :KK17::KK53:
-işlem sırası
-temel kavramlar

işte sayılara kadar geldik :KK17:

akşamları maksimum 3 saat evde tükçe tek pazarlarıda mat çalışıyorum bu şartlar altında kazanabilirmiyim bilmiyorum :26: hem iş hem ders inanılmaz zor ama pes etmicem dünya tatlısı bi matematik hocam var bu yaşta bana matematiği sevdirdi valla yada 4 işlemle başlayınca sevdim :KK53: :KK9::KK9:

herkeze kolay gelsin eskisi kadar sık gelemiyorum buraya ama takip etmeye çalı
şıyorum
Allahımm zihin açıklığı versin,sabır ve çalışma gücü versin :KK16::KK16::KK16::KK16:

Tatlım ekledim konularını. Tebrik ederim.:KK16:
Matematiği en temeline inerek çalışmaya başlamanız çok güzel. Çünkü matematikte temeli anlamayınca diğer konularda da çuvallıyor insan. Sen matematiği şimdiden sevdiyse sene sonunda full'leyecek seviyeye geleceksin inşallah canım.:KK34: Matematiği sevmek yapabilmek demektir bence. Allah zihin açıklığı versin, çalıştıkça tüm konuları anlar ve seversin umarım.:KK16:
Süre konusunda da ayın 16sından sonra ben de oldukça yoğun olacağım ama bulduğumuz her boş vakte kpss'yi koyarak halledeceğiz inşallah.:KK61:

merhaba arkadaşlar
ben ancak geceleri çalışabiliyorum çocukları uyutup gündüz çok zor oluyor 2 çocukla
gece kuşu oldum resmen
türkçe paragraf çalışıyorum konu bitti soruları çözüyorum
beynim durdu resmen tüm günün yorgunluğun üstüne :KK37::KK37:

merhaba arkadaşlar
ben ancak geceleri çalışabiliyorum çocukları uyutup gündüz çok zor oluyor 2 çocukla
gece kuşu oldum resmen

Allah zihin acikligi versin canim ya. Ben bi turlu gece calisamiyorum oglen oglum uyuyunca yada onada kalem falan veriyorum anca oyle calisiyorm ev isi yemek cocuk derken cok yoruluyorm ma yilmayalim canim cocuklarimiz icin azmedelim cunku emek ver oku evde otur seni bilmem ama benim cok zoruma gidiyo

merhaba arkadaşlar
gece kuşu oldum resmen

günaydın canım :KK16:
maşallah size ya cocuklarla ugrasıp bu azim süper :nazar:
bende gececilerdenim gece çalışıyorum uyumamak için kahve çay vs şeyler içiyorum geç yatıncada sabah işe pert bi şekilde geliyorum olsun ama 1 senecik ya çabuk geçer inşallah :KK9::KK53:

Ekledim kuzum.:KK16: Bu arada şimdi farkettim ki dersler arasında en çok bitirilen Türkçe'nin konuları olmuş. Kolay olduğundan mı çok sevildiğinden mi acaba :KK9:

Saolasın tatlımm :KK16: Evet bende farkettim onu :KK1: Ben aslında matematik testi daha cok çözdüm ama konularda Türkçe kolay geldiğinden çabuk geçiyorum nasılsa daha dershanede de tekrar geçicez üzerinden :) Kuzu bu arada sana dershaneye kayıda gittiğinde matematik sınavı olucak dedilermi
?

Ya Çok moralim bozuk 2014 için adam gibi soru bankaları çıkmamış ki daha :KK43: Konu anlatım almıcam alsam da 70 liraymış yuh yani..
Ne zaman adam akıllı yayınların ki satışa sunulur ki boş boş napcam ben :KK14:

Merhaba patruskacım. Hoşgeldin:KK16:
Seninle de dershanedaş olmuşuz.:KK1: Matematiğin zayıfsa dershaneye yazılman iyi olmuş bence canım. Kursta anlamadığın konu ve sorularda matematik hocanın peşini bırakma sakın. Ben de ayın 10'unda 1 haftalık bir tatile çıkacağım, tatilden döndükten sonra stresimizi bir kenara atmış motive olmuş bir şekilde tam gaz kpss'ye çalışmaya devam edelim. Sizin gibi evli çocuklu o kadar kişi var ki burada. Hatta bekarlar olarak azınlığız şu an.:KK1: İnşallah bu süreçte istek ve arzumuzu kaybetmeyip düzenli bir şekilde çalışırsak istediğimiz puanları alacağız.:KK16: Kolaylıklar diliyorum şimdiden.:KK16:

Ekledim tatlım.:KK16: 2 dersi bir arada götürmek ideal aslında ama coğrafyan hiç yoksa biraz başlaman senin faydana olur bence canım. Ben de öyle yapmayı düşünüyorum. Dershanede de tekrar etmiş oluruz çalıştıklarımızı. Dershane başlayana kadar bitirmem imkansız gerçi ama ne kadar çalışsak o kadar kâr.:KK61:[/B][/FONT][/COLOR]

Sağol paylaşımın için canım.:KK16: Bu video çok akılda kalıcı olmuş gerçekten. Daha o konuya gelmemiştim ama şimdiden aklıma girdi.:KK34:

Ekledim kuzum.:KK16: Tarihte kapışıyoruz seninle.:KK9:

Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi sanırım bu:26: Ben de doğumla ilişkisini anlayamamıştım. Sağol canım.:KK16:

[C
[/B][/FONT][/COLOR]

evet canımcım tarihte hem konu çok hem de aklımda kolay kolay kalmıyor nedense diğer dersler gibi değil fazlasıyla yoruyor beni o yüzden konuları daha çabuk bitirip bol bol test çözmek istiyorum tarihe ağırlık verdim bu yüzden:KK70:

Ya Çok moralim bozuk 2014 için adam gibi soru bankaları çıkmamış ki daha :KK43: Konu anlatım almıcam alsam da 70 liraymış yuh yani..

badeciğim boş durma canım devamlı tekrar yap test çöz yeniler çıkana kadar
video fln izle youtube den
yeni kaynaklar çıksa bile epey pahallı bende uzun süre alamıcam:KK43:

bu arada tarih dağılma dönemi de bitmiştir pamuk şeker listeye eklersen sevinirim cnm

Saolasın tatlımm :KK16: Evet bende farkettim onu :KK1: Ben aslında matematik testi daha cok çözdüm ama konularda Türkçe kolay geldiğinden çabuk geçiyorum nasılsa daha dershanede de tekrar geçicez üzerinden :) Kuzu bu arada sana dershaneye kayıda gittiğinde matematik sınavı olucak dedilermi
?
Hayır tatlım hiç öyle bir şey söylemediler. Ne sınavıymış ki bu?:26:
Yeni yayınlar çıkana kadar 2012-2013 yayınlarından çözsen canım? Ya da deneme de çözebilirsin. Gerçi sen bir çoğunu çözmüşsündür belki ama yeni yayınlar çıkana kadar el mahkum önceki yayınlardan çalışacağız.:KK31:
evet canımcım tarihte hem konu çok hem de aklımda kolay kolay kalmıyor nedense diğer dersler gibi değil fazlasıyla yoruyor beni o yüzden konuları daha çabuk bitirip bol bol test çözmek istiyorum tarihe ağırlık verdim bu yüzden:KK70:
Aynı düşünceye sahibiz canım.:KK1: Ben de öyle düşünerek konuları hızlı hızlı geçip, tarihi tamamiyle bitirdikten sonra soru çözümüne yoğunlaşacağım. Umarım doğru stratejideyizdir kuzum.:KK1:

bu arada tarih dağılma dönemi de bitmiştir pamuk şeker listeye eklersen sevinirim cnm
Ekledim tatlım. Çalıştığın kitapta Avrupa Tarihi diye ayrı bir ünite var mı yoksa bir ünitenin içinde mi işlemişler acaba canım? Tablomuza göre Avrupa Tarihi, Dağılma dönemi'nden önce gözüküyor da acaba listeye eklemeyi mi unuttum diye düşündüm de.

Eylulun 2. haftası seviye belirlemek amacıyla sınav olucak zamanı belli olunca haber vericez demişlerdi kuzum daha haber vermediler gerçide merak ettim senin haberin varmı diye ama belkide şubeyle alakalıdır hepsi aynı olmayabilir. :)

Son düzenleme:

ben şey yapmaya karar verdim şu tarihe eklenen konular için ayrı kitap var onu ve sayısal- sözel mantık kitabını yeni yayından alıcam diğerleri eski olsa da olur değişmeyen şeyler vatandaşlık için ilk arkeden güncel dinleyeceğim zaten onun için erken
2014 yayınları şuan çok pahalı bir soru bankası 40 tl olur mu yaw :26:

Eylulun 2. haftası seviye belirlemek amacıyla sınav olucak zamanı belli olunca haber vericez demişlerdi kuzum daha haber vermediler gerçide merak ettim senin haberin varmı diye ama belkide şubeyle alakalıdır hepsi aynı olmayabilir. :)

Anladım canım, bana sadece kayıt olurken bölümüm dolayısıyla sayısal olduğum için sayısal sınıfa koyacaklarını söylediler. Acaba sizdeki sınav da bunun için yapılan bir sınav mı acaba, dediğin gibi şubeye göre değişiyor demek kuzum.:KK31:

Anladım canım, bana sadece kayıt olurken bölümüm dolayısıyla sayısal olduğum için sayısal sınıfa koyacaklarını söylediler. Acaba sizdeki sınav da bunun için yapılan bir sınav mı acaba, dediğin gibi şubeye göre değişiyor demek kuzum.:KK31:

Biz kayıt olurkende sordular canım sözelmi sayısalmı diye ona gore sınıflara ayrılcağını söylediler ben sözeli seçtim zaten kuzum.Hatta ben sınava gelemeyebilirim tatile cıkıcam o dönem dedim farketmez Derslerin başladığı gün için ayarlama yapılır o zaman girersiniz dendi bakalım görücez :KK16: belkide sözelle sayısallarıda aralarında seviyelerine göre ayırcaklardır onun için yapılıyor olabilir.

Buarada sen geçen attığım linkten girebildinmi derse :)

Son düzenleme:

Yeni yayınlar çıkana kadar 2012-2013 yayınlarından çözsen canım? Ya da deneme de çözebilirsin. Gerçi sen bir çoğunu çözmüşsündür belki ama yeni yayınlar çıkana kadar el mahkum önceki yayınlardan çalışacağız.:KK31:

Aynı düşünceye sahibiz canım.:KK1: Ben de öyle düşünerek konuları hızlı hızlı geçip, tarihi tamamiyle bitirdikten sonra soru çözümüne yoğunlaşacağım. Umarım doğru stratejideyizdir kuzum.:KK1:

Ekledim tatlım. Çalıştığın kitapta Avrupa Tarihi diye ayrı bir ünite var mı yoksa bir ünitenin içinde mi işlemişler acaba canım? Tablomuza göre Avrupa Tarihi, Dağılma dönemi'nden önce gözüküyor da acaba listeye eklemeyi mi unuttum diye düşündüm de.

şekerciğim avrupa tarihi bundan sonra ki konularda ünite içinde geçicek zaten bazı şeyleri bölmüşler ben dersleri çalıştıkça sana burdaki liste gibi yazdırıcam
mesela 1.dünya savaşına gelmeden önce önümde daha 5 konu var 1.dünya savaşıda 5 konu hepsini çalıştıktan sonra yazdırıcam canım sana ilk arke den çalışıyorum tarihi
umarım izlediğimiz yol doğrudur.hepsi bitsin testlere başlıcam baktım hangi konudan yanlışım fazla tekrar tekrar dinlicem videoları

ben şey yapmaya karar verdim şu tarihe eklenen konular için ayrı kitap var onu ve sayısal- sözel mantık kitabını yeni yayından alıcam diğerleri eski olsa da olur değişmeyen şeyler vatandaşlık için ilk arkeden güncel dinleyeceğim zaten onun için erken
2014 yayınları şuan çok pahalı bir soru bankası 40 tl olur mu yaw :26:

2014 aldım ben ki :44:
data yayınları-tek kitap tüm dersler konu anlatım 22 tl :KK53:
ihtiyaç 2014 set -kitapsec 41.90 tl

bu dedıgın soru bankası hangi yayınınki acaba ? :26:

büşümmm bu arada eklersin paragraf bilgisi bitti türkçede :KK34:

X