2014 ikiz anneleri

Yuhhh neyse kınamayim.cnm hipotiroidi oldugu icin ac otursanda veremiyosun zaten.bide ailende seker hastasi varmi?hacettepe annede babada seker olanlara 13.haftada seker yuklemesi yapiyomus.duymudmuydun hic
Yok canım ailemde şeker hastası o yüzden benim 26 ya kadar beklediler ama şimdi yumurtayı bile azalttik ben bu çocukları ne yiyerek buyutecegim anlamadim
Sende öyle bir durum var mı canım varsa bi danis bence çünkü ozellerden ziyade ünv. Hastanelerinde daha çok araştırma yapiliyor

Belguzarcım yanlış anlama ama herkesin sıkıntısı kendine büyük gelir emin ol seninkilere benzer çok şeyi bende yaşadım ... Hamile kaldım tiroid sorunum başladı bir türlü düşmedi değerlerim ondan sonra kramplar başladı 2 adım yürüyemiyordum 12 haftalık hamileyken .Basurum hep vardı şu an tavan durumda , kronik sinüzit hastasıyım grip nezle olduğum zamanlarda gece acile gidip oksijen aldığım bile olurdu gebelik öncesi o tıkanıklığın verdiği çaresizliği iyi bilirim , ve eylülden beri kaç kere nezle grip oldum ilaç kullanmadığım için haftalarca yatak döşek yattım nefes alamıyorum diye hüngür hüngür ağladım. bunlar yetmezmiş gibi 20 lik dişim ağrıdı özel doktora gittim acil ameliyatla alınması lazım fakültede dedi fakültede alt çenede olduğu için müdahale edemeyiz dedi tüm ağzım iltihap oldu diş etlerim kanadı acıdan sızıdan sabahlara kadar uyuyamadım tam dişlerim geçti kaşıntı belası çıktı bu seferde kaşınmaktan kollarımı bacaklarımı kanattım o sorunu hallettik gaz sorunu çıktı geceden sabaha kadar oturdum ve tüm bunlar olurken sabah 6.15 de kalkıp birde işe gittim ... Bunları atlattım şimdide bel ,rahim , sırt ağrısından oturuyorum her bi yanım ağrıyor ama bunlarda geçecek şükür diye diye bu zamanlara geldik... biliyorumki sonunda tüm bu sıkıntılarımın güzel bir şey var dünyanın en güzel mutluluğu var ... Ya hiç bebeğim olmasaydı diye düşündüm en kötü zamanlarımda bu sıkıntıları çekmekmi yoksa bebekmi diye sordum kendime ve Allaha hep şükrettim ... Bu bir süreç kimisi kolay ,kimisi zor atlatıyor ... Sende zor geçirenlerdensin ama geçecek öyle yada böyle ve geriye dönüp baktığında belkide güleceksin kendine ... Bu kadar stres ve sıkıntı (çok duyuyorsundur bunu) önce kendine sonra bebeklerine zarar verir ... Kendini vücudunu çok dinleme ... gezmeye çalış güzel filmler bul otur akşamları eşinle izle, ben konsere bile gittim bir buçuk ay önce Zorla biraz kendini mutlu olmaya ... Geçicek inş. bu zor günler ... Tüm bu sıkıntılarımızın yanında benim eşim birde işsiz kaldı düşün tek maaş 2 bebiş bebeklere bakacak kimsem yok ...Ama yinede güçlü olmaya çalışıyorum elbet Allah bir yoluna koymuştur diyorum ...

Son düzenleme:

Bnm aclik 85 tokluk 110 babada seker var ama ozel doktorum onemsemedi bunu bnde yeni duydum 13.haftada.vala cok zor durumun rabbim yardimcin olsun.bnm ynge insulini basiyodu yiyecegini yiyodu.tabi simdi cop kadr oglu var emzirmedigi icin.

Yine neler kaçırdım kim bilir ya uffff

Kızlar kusuruma bakmayın, ne deseniz haklısınız var ya, insan bi girer de yazar di mi ah bana ah

Ama haklı bahanelerim vardı :) Öncelikle anneciğim gelmişti buraya. Şimdi onunla ilgilenirken, buraya girme fırsatım olmadı

Yazık kadıncağız bi haftalık yemek yaptı, evimi temizledi, derin dondurucumu doldurdu, benle doktora geldi hastane odası ve bebek şekeri sepeti süslerimizi ayarladı, geldiği gibi de gitti

Ben de onun peşinde dolandım durdum, onu yormamak için ben bişeyler yapayım istedim, olmadı o da beni yormamak için çırpındı durdu. Doktora da geçen hafta gittik işte, annem burdayken bi tanısın istedim doktorumu. Eylül yazmış zaten, adam bi doğuma girdi, ötekinden çıktı gittiğimiz gün. Çok şükür bizim bebişlere de sıra geldi de baktı. Çok şükür kızlar herşey yolunda Rabbim korusun hepimizi ve bebişlerimizi. 1600 ve 1605 olmuşuz hangisi hangisi bilmiyorum artık, doktor da özellikle bakmazsa bilmiyo

SOnra da bir grip oldum ki... Pazar gününden bu yana yattım kaldım, bildiğiniz serildim yani. Ateş çıkmadı çok şükür ama öldüm bittim hapşurmaktan. Bi sakıncası olmaz inşallah bebişler için. geçirmeye çalışıyorum halen. Hamilelikte grip daha kötü geçiyo ya. Öldürdü beni :2::2::2::2:

İşte benim girememe sebeplerim bunlar. Ama bundan sonra ne yapıp edip hiç değilse bi iyiyim yazcam kızlar inşallah :) Bu arada durudenizderya'nın güzel kuzuları gelmiş Yüz bin kere maşalaaaah darısı başımıza cümlemizin. İnşallah biz de o haftaları görür, kuzularımızı kucağımıza alır çıkarız hastaneden.

AKSU'cum, bu hafta geçen haftaki gibi tembellik yapmicam, okuycam, şimdiden söyleyeyim ki sözümü yiyemeyeyim

Kızlar, yarın iş yerindekiler bana karnı burnunda partisi düzenliyolar, aslında ben biraz isteksizdim, hani nolur nolmaz sonuçta biz riskli hamileleriz diye. Mesela bebek arabası almadık biz nolur nolmaz diye. ama herşeyi organiza etmişler falan, başka bi arkadaşın evinde olacakmış, bişey diyemedim artık... Allah kuzularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin amin...

Allah gücüne güç katsın inşallah nasıl güçlü bi insansın sen ya Hande, hayran kaldım gerçekten...

canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu

durudenız derya çok sevindim denin adna...maşallah subanallah... rabbım çektığın sıkıntıların mukafatını sonunda nasıp etti.oh şimdi onlar nası mis gibi kokuyordur dimi. darısı bizlere ınşallah..

Canım fiziksel yakınmalarını bu kadar hissetmende baş edememen de bence psikolojinin de çok etkisi var... Tam olarak senin şikayetlerini yaşamadığım için (tabi benim de kendime göre başka şikayetlerim var) bilemiyorum çok mu ağrın var bazı ağrı kesicileri kullanabiliyoruz doktoruna sor belki kullan der çok kötü olduğun zamanlarda...
35. Haftaya kadar dayanabilecek miyim diyorsun maalesef bu senin hedefin ama Rabbim çiziyor biz oynuyoruz, bunun yerine inşallah 35'leri görürüm de Canim, burda erken doğumla bebeklerini kaybeden arkadaşlar var şükür et...
Ben kustuğum da yada artik soluk alamayip zorlandiğimda hep gülerek karşılamaya çalıştım hamile olduğumu hissettirdiği için bana tabi senin ağrın çok ama ne güzel hamileyim mesajini vermeye çalış kendine...
Sana tavsiyem kendini dinlememek için mutlaka keyifli bir kitap film hatta bir bölüm daha izleyim diyip başından kalkamadığı yabancı dizilerden başlayıp kafanı dağıtman... Allah yardimcin olsun...
Sana da geçmiş olsun Canim. Rabbim diğer bebişine sağlikli uzun ömür versin...
canlar ben şimdi çıktm bebekler yanında 2400,2600 yarım uyudum,hiç korkmayn çok güzel bir duygu
Ayyy Maşallah Canim sanada kuzulara da zor zamanlar geçirdin ama sabrının mükafaatini aldin şükür... Allah'ım anneli babali uzun saglikli ömür nasip etsin. Fırsat buldukça detayları bekliyoruz

Ay iyi olduğunuzu bilelim yeter canimcim yaa:)) iyisin ya sukur güzel güzel haberlerle de geldin bize maasallah ne çok iş yapmışsınız anneciginle hasret de gidermissiniz maasallah Allah bozmasin.
Parti de güzel olmuş canım degisiklik olur sizin içinde niye istemiyorsun ki seni düşünen arkadaşların var ne guzel
Sen ne güçlü bir insansın canım yaa anne olmak böyle bişey işte o lar için herşeye katlanmak demek ayakta alkisliyorum seni valla
Bnm aclik 85 tokluk 110 babada seker var ama ozel doktorum onemsemedi bunu bnde yeni duydum 13.haftada.vala cok zor durumun rabbim yardimcin olsun.bnm ynge insulini basiyodu yiyecegini yiyodu.tabi simdi cop kadr oglu var emzirmedigi icin.
Açlığın da toklugunda iyi maasallah canım olmasın zaten ama olsun bebislerimiz için katlanacagiz herşeye tek derdim onların beslenip büyümesi yoksa biraz canım çeker sonra geçer benim istekleri yine bugünümuze sukur
O da bilse yemedi herhalde yaa buyur inşallah yeğeni yazık cocuga

Hoşgeldin Canim ohh maşallah iyi olun da merak ettik Gribinden hemen geçsin inşallah... Canim baby shower dedikleri partiden demek çok sevimli oluyor, tabi riskliyiz ama tek gebeliğin garantisi var mı ki... Sen tadını çıkartmaya çalış bol bol foto ve kameraya çek kuzulara hatıra olsun giderken ve orada da bol bol nas-felak ayetel kürsü oku ki Rabbim nazarlardan korusun sizi

Nasıl bi kadınsın sen ya:)herşeye şükrediyosun olması gerekende bu,allah sanada senin gibi güçlü kendiyle barışık bebekler versin:)eşinin durumuna da çok üzüldüm canım ya erkek olarak eminim çok zor geliyodur bu durum ona.ama ne şanslıki senin gibi bi karıso var.

Kaçakinsan bi girer yazar geri gider..iyi olmana sevindim canım aklımıza bir sürü şey geldi valla.ay ne güzel işte kız sana parti yapıyolar:)keşke banada yapan birileri olsa süper olurdu:)git ve keyfine bak:)

Canım ya anne gibisi var mı yazık kadın iki üç günlüğüne gelip on günlük iş yapıp gidiyo aaah annecim annecim. inşallah biz de öyle anneler oluruz. kendi annelerimize de faydalı oluruz. canım şu partiyi de sırf Allah korusun, nolur nolmaz diye istemiyorum. Ama diyemedim zaten, organizasyon bittikten sonra haberim oldu, ben de bişey diyemedim. Sağolsunlar ya düşünmeleri yeter hakikaten.

Ya Aksu sorma, nazar değecek diye ödüm kopuyor. Benim face'de hiç fotom yok normalde, ekli olanların da çoğuna söylememiştim ikiz hamile olduğumu, geçen bi arkadaş resim eklemiş benim hamile halim var, altında da yorumlar dönmüş ikiz hamile falan diye oooooo herkes duydu. herkes tebrik ediyo falan ama benim ödüm kopuyo deli gibi dua okudum namazlardan sonra, nasıl korktum anlatamam...dediğin gibi yarın giderken zaten okuyacaktım bol bol, hepimize okurum. ya ne ilginç bi yer oldu burası, bildiğin dualarımda artık bu kullanıcı adlarınız var çok ilginç :)) hiç gitmedim ben de baby shower a daha önce, ilk kendiminki nasipmiş :))

Sorma kuzum ne desen haklısın beni dövmek lazım

İşin kötü tarafı evden veya cepten giremiyorum ben, kullanıcı şifremi bilmiyorum, işyeri bilgisayarında kayıtlı, o yüzden ya bu bilgisayar olcak, ya da şifreyi bilmeyince giremiyorum Şaka gibiyim ya teknoloji özürlü

Ya sağolsunlar hakikaten, ilk hamile benim aralarında, o yüzden böyle herkes heyecanlı ama ben bi de endişeliyim şimdi ister istemez hep aklımızda hepimizin aynı soru, erken gelirler mi ki, bişey olur mu ki, o yüzden tedirginim. Bi de doğmamış çocuğun partisini yapmak biraz tuhaf geliyor bana... Hani ben çocukların 40ında zaten yapacaktım böyle toplanma, hatta lohusa şerbetim, bardak süslerim bile hazır ama şimdi mesela bebek şekerlerine yazı olarak "biz geldik" yazamıorum, korktuğum için, ancak ve ancak "yoldayız" yazısı çıktı alırım gibime geliyo...uygun olur di mi, bebişlerin isimleri, bi de "yoldayız" yazısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…