2014 ikiz anneleri

kızlar cuma günü anneme gitmiştim sabahına kanamam oldu ilk defa böyle bi şey yaşıyorum ağlaya ağlaya doktoruma geldim beni hastaneye yatırdı 2 gün kadım sürekli serum nidilat verildi prolaton depot iğne yaptılar ilk gün kanama hafifledi 2.gün bitti doktor kanamanın tam olarak sebebini söyleyemedi bi çok sebebi olabilir dedi içte kanama görünmüyormuş daha 21. hafatalık bebişlerim erkenn doğum olacak diye aklım çıktı şimdi eve geldik bir hafta sonra kontrolüm var arada sol tarafımda kasığımda batma oluyor ben çok huzursuzum kızlar benim durumda olan var mı nasıl geçiricem bu korkuyla bundan sonraki haftaları bilmiyorum eşim de benim bu halime daha çok üzülüyor ama napimm elimde değil ki evde öylece yatıyorum hiç yüzüm gülmüyor çok korkuyorum

Çok geçmiş olsun ... yat dinlen cnm bol bol ...bebekler büyüyor ,rahim büyüyor ,yerleşmeye çabalıyorlar bir yandan hareketlendiler iyice ... doktorun gerekeni yapmış korkulacak bir durum olsa zaten evine göndermezdi ... Bak kuzenim tek bebekti ama kanaması 9 ay sürdü hergün iğne vuruldu ... sağsalim aldı kızını kucağına .. şu süreçte uzanıp dinlenmekten başka yapacağın birşey yok ...

kızlar cuma günü anneme gitmiştim sabahına kanamam oldu sancı gibi bi şey hissetmedim sonradan az bi sancım oldu ilk defa böyle bi şey yaşıyorum ağlaya ağlaya doktoruma geldim beni hastaneye yatırdı 2 gün kadım sürekli serum nidilat verildi prolaton depot iğne yaptılar ilk gün kanama hafifledi 2.gün bitti doktor kanamanın tam olarak sebebini söyleyemedi bi çok sebebi olabilir dedi içte kanama görünmüyormuş rahim boyu uzunluğu daha önce 5cm şimdi 3,5 cm olmuş daha 21. hafatalık bebişlerim erkenn doğum olacak diye aklım çıktı şimdi eve geldik bir hafta sonra kontrolüm var arada sol tarafımda kasığımda batma oluyor ben çok huzursuzum kızlar benim durumda olan var mı nasıl geçiricem bu korkuyla bundan sonraki haftaları bilmiyorum eşim de benim bu halime daha çok üzülüyor ama napimm elimde değil ki evde öylece yatıyorum hiç yüzüm gülmüyor çok korkuyorum
canım öncelikle geçmiş olsun.korkma aynen bende senin gibi olmuştum ara ara yine tekrarlar banada aynı ilaçları kullandılar.yapman gereken tek şey ayakları haf4f yüksege koyup oturur vaziyette bol bol dinleneceksin.stres ve üzüntü yapmayacaksın.ev işi hiç yapmayacaksın ,eğılip uzanmayacaksın,tatlı ve tuzlu yiyip şişmeyeceksin.bol bol dua et ,kitap oku kafanı dagıt pozitif düşün.tekrarlarsa evde geçer dıye bekleme.bebekler büyüdükçe tekrarlayabilir.üzülme sakın

canım tarih belli oldu mu.benimde son adet tarihi 17 nisan.hadi hayırlısı canım hayırlı haberlerle gelelim ben artık çok zorlanıyorum.perşembeye kadar sabrederlermi bilmem:18:

canım tarih belli oldu mu.benimde son adet tarihi 17 nisan.hadi hayırlısı canım hayırlı haberlerle gelelim ben artık çok zorlanıyorum.perşembeye kadar sabrederlermi bilmem:18:

valla cnm bnm doktor 10 ocak dedi :KK53: ama yüzümdeki ifadeyi görünce cuma bir daha gel nstye gir ultrasonda bakıp doğum günümüze öyle karar verelim dedi... cumayı bekliyoruz yani sabırsızlıkla ... seninkilerde bekliyolar bak annesi yorulduk ama napalım 1 gün 1 gündür ...

valla cnm bnm doktor 10 ocak dedi :KK53: ama yüzümdeki ifadeyi görünce cuma bir daha gel nstye gir ultrasonda bakıp doğum günümüze öyle karar verelim dedi... cumayı bekliyoruz yani sabırsızlıkla ... seninkilerde bekliyolar bak annesi yorulduk ama napalım 1 gün 1 gündür ...
ayy maşallah maşallah 38.bititirecek öyleyse tabi dururlarsa neden olmasın.ama benimkiler 2 ocagb kadar dururmu bilmem,çünkü farklı tarza bir akıntım başladı,gece gündüz süpriz yapabilirler.Allah tüm gebelerin yardımcısı olsun.hayırlı haberlerle gel.

37. haftaya kadar çalıştım ama avantajım vardı oturdum hep... sınıfta 2 öğretmeniz diğer öğretmende erkek olunca genelde ona yıktım işleri bu dönem :)) Ayakta ağır bir iş olsaydı kesinlikle 30.haftada ayrılırdım izne riske atmak istemezdim... ağırlaşma olayını çok yaşamadım kilomlada alakalı olabilir bu durum 66kiloyum şu an... ağır birşeyler yersem rahatsız oluyorum özellikle 33- 34den sonra bebekler biraz aşağı doğru inince o nefes sıkıntısı falanda kalmıyor ... Bebeklere doktorum 2000 -2500 doğar demişti son gittiğimdede 2200 2400 civarıydı doktorum tahmininde haklı çıktı sanırım 2500 doğacak iri olan çünkü 2 haftadır kilo almam durdu tamamen ... gelirsiniz inş cnm Allahın izniyle

Öncelikle yeni yılın kutlu olsun canım benim 2014 ün ilk annelerinden olacaksın şimdiden tebrik ederim ayrıca o haftaya kadar çalışmanada çok sevindim ben bu sene hiç okula gitmedim hekes doktorumda dahil ikiz gebelik riskli çalışamazsın dedikçe daha çok korkuttular beni benim bebişler iyi durumda şükür bi sıkıntı görünmüyor sadece bendeçok sorun var midemde sürekli gaz oluşuyor burnum tıkanıyor o yüzden rahat nefes alıp oturamıyorum günde en az 3-4 saat evin içinde yada dışarda hafif yürüyorum annemin yanında kalıyorum yemek iş hiçbirşey yapmıyorum çok daraldığım için yemeğimi bile ayakta yiyorum ve kendi kendime gezindiğim için çok kızıyorum erken doğumu tetikleyeceğim diye kafamı bir türlü rahatlatamıyorum birde ağzı olan konuşuyor sürekli yat dinlen diye ben istemezmeyin sürekli yatmayı ama çok daralıyorum Allah kimseyi nefessiz bırakmasın.bu kadar gezinmek bebeklerime bi zararı olmaz dimi canım sen tecrübelisin:)Ama maşallah oturarakta olsa ne güzel çalışmışın benim gibi stres yapmamışın allahım inşallah bebeklerini sağlıklı bir şekilde eline verecek... Tekrar mutlu yıllar...

ayy maşallah maşallah 38.bititirecek öyleyse tabi dururlarsa neden olmasın.ama benimkiler 2 ocagb kadar dururmu bilmem,çünkü farklı tarza bir akıntım başladı,gece gündüz süpriz yapabilirler.Allah tüm gebelerin yardımcısı olsun.hayırlı haberlerle gel.

Tatlım artık gelselerde korkma inşallah hayırlısıyla kucağına alcan dualarımız seninle...

kızlar cuma günü anneme gitmiştim sabahına kanamam oldu sancı gibi bi şey hissetmedim sonradan az bi sancım oldu ilk defa böyle bi şey yaşıyorum ağlaya ağlaya doktoruma geldim beni hastaneye yatırdı 2 gün kadım sürekli serum nidilat verildi prolaton depot iğne yaptılar ilk gün kanama hafifledi 2.gün bitti doktor kanamanın tam olarak sebebini söyleyemedi bi çok sebebi olabilir dedi içte kanama görünmüyormuş rahim boyu uzunluğu daha önce 5cm şimdi 3,5 cm olmuş daha 21. hafatalık bebişlerim erkenn doğum olacak diye aklım çıktı şimdi eve geldik bir hafta sonra kontrolüm var arada sol tarafımda kasığımda batma oluyor ben çok huzursuzum kızlar benim durumda olan var mı nasıl geçiricem bu korkuyla bundan sonraki haftaları bilmiyorum eşim de benim bu halime daha çok üzülüyor ama napimm elimde değil ki evde öylece yatıyorum hiç yüzüm gülmüyor çok korkuyorum
Canım cok gecmis olsun kuzum..sen yat dinlen bak herkes oyle diyo ins önemli bisi degildir..bi daha olmaz..bugun ben esime sinirlendim biraz aslında kızacak bisi yoktu cok fazla ama sanırım benim hassasiyetim o anda karnım tas gibi oldu bi anda kasildi kaldı..cok şaşırdım..bizim stres sıkıntı yapmamamız lazım cok etkisi var..ins bisi olmaz rahat olmaya çalış canım..

Nerde bu kız diyodum bende.kalabilirsen doğuma kadar annende kal canım.ewde ne kadar dinlenebilirsinki.hiç bişey olmayacak kuzum allahın izniyle.güzel düşün.handeninde dediği gibi kötü bişi olsa doktor çıkmana izin vermezdi.seni çok sewiyorum canım benim kendine iyi bak

Annesi ne kaldı şurda perşembeye:))durur senin kuzular akıllı

Kizlar merhaba kanamam sabah durmustu ama kahve akintim var hala...meleklerimj gordum yani keselerim duruyor...daha kucuk olduklarndan kalp.atisi dinleyemedik tabi;(( doktor 10 gun sonra gel knrole dedi kalp atisi i in cagirmistir degilmi.??? Kalp atislarini duyana kadar dua edecegim.insallh meleklerim benimlelerdir.ayrica dun gece destek olan herkesten allah razi olsun

Son düzenleme:
Kizlar merhaba kanamam sabah durmustu ama kahve akintim var hala...meleklerimj gordum yani keselerim duruyor...daha kucuk olduklarndan kalp.atisi dinleyemedik tabi;(( doktor 10 gun sonra gel knrole dedi kalp atisi i in cagirmistir degilmi.??? Kalp atislarini duyana kadar dua edecegim.insallh meleklerim benimlelerdir.ayrica dun gece destek olan herkesten allah razi olsun

Bak korkulacak bişi yokmuş.ama sen yinede yat dinlen kalkma.

Yarin bebek alışverişi için antalyayi gezicem joker-ebebek-mothercare mağazaları hariç (bunları zaten gezicem) bildiginiz tavsiye edeceğiniz mağazalar varsa önerilerinizi bekliyorum..beşikten bebek arabasına hastane çıkışından hamile giyimine kadar

Hadi bakalım hakkınızda hayırlısı, hem ikiz annesi hem topik annesisin sen :KK16::KK16::KK16:Kolay değil yani. Görürüsünüz Perşembeyi ne kaldı ki.48 saat var.:KK1::KK1::KK1:

Merhaba tüm topikkk anneleri:KK52:
Benim bugün işte son günüm:KK9: 2 ocakta 35+1 raporumu alacağım. Doktorum da 15 Ocak için bana gün verdi. Dayanabilirsen haftasonununda bekleyebiliriz dedi.:KK52:
Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar. Artık bol bol topiğe girebilirim. Çalışırken rahat olamıyor insan...

Merhaba tüm topikkk anneleri:KK52:
Benim bugün işte son günüm:KK9: 2 ocakta 35+1 raporumu alacağım. Doktorum da 15 Ocak için bana gün verdi. Dayanabilirsen haftasonununda bekleyebiliriz dedi.:KK52:
Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar. Artık bol bol topiğe girebilirim. Çalışırken rahat olamıyor insan...

Canım sanırım seninle aynı gün doğuracaz:)yada bi kaç gün farkla:KK66:

Yarin bebek alışverişi için antalyayi gezicem joker-ebebek-mothercare mağazaları hariç (bunları zaten gezicem) bildiginiz tavsiye edeceğiniz mağazalar varsa önerilerinizi bekliyorum..beşikten bebek arabasına hastane çıkışından hamile giyimine kadar

Canım ya benim yaşadığım şehirde bebek mağazası olmadığı için yardım edemiycem:KK43: bilmiyorum

2014 yiliyla birlikte gelsin bebisler :) sıraya girdi bile durudenizderya handeta jelybondsdf ve TCTRSVL:) bu da 8 tane bebek demek:)

X