2014 ikiz anneleri

Kızlar biz geldik geçmişi okuyamadim inşallah hersey yolundadir iyi haberler olsun hep topigimizde:KK16:
Sekerimiz yüksek çıktı bacilar
aclik:78
60dk: 180
120dk: 166
180dk: 116
Nasılız ama:)))

canım açlık güzel çıkmış galiba ama ben 100lük yaptırmadığım için ondaki değerleri bilmiyorum,dr ne dedi?

canım valla dikkat etmekte yarar var.Ben 19.haftadan beri raporluyum, yatıyorum evde.
bebeklerden biri başaşağı benim de, daha önce rahimde açılma olduğu için ayağa kalkmam yasak :KK43:

sende açılma yoktr belki ama haftan itibariyle riskli biraz, bolca yat dinlen.
zaten sonra fırsatımız olmayacak :))
Rabbim yardım etsin inşallah hepimizze.

Kızlar biz geldik geçmişi okuyamadim inşallah hersey yolundadir iyi haberler olsun hep topigimizde:KK16:
Sekerimiz yüksek çıktı bacilar
aclik:78
60dk: 180
120dk: 166
180dk: 116
Nasılız ama:)))

biraz yüksek ama çok da feci değil bence.
benim doktorum 200 ün üstüne çıkarsa diabet diyebilirz demişti, ama yediğine içtiğine dikkat etmen gerekecek yine de..

canım açlık güzel çıkmış galiba ama ben 100lük yaptırmadığım için ondaki değerleri bilmiyorum,dr ne dedi?
120dk da 140 in altında olması lazımmış canım bizimki biraz yüksek bakalım inşallah diyet ise yarar gerçi yemiyorum ama nasıl oldu anlamadım bende

biraz yüksek ama çok da feci değil bence.
benim doktorum 200 ün üstüne çıkarsa diabet diyebilirz demişti, ama yediğine içtiğine dikkat etmen gerekecek yine de..
Evet abartı değil ama daha fazla yukseltmemek adına dikkat etmek gerek anlamadigim 1haftadir ağzıma bal bile sürmedim sütlerini şekersiz içtim hep zaten çay kahve tuketmiyorum hamur işi hamileliğin başından beri yemiyorum daha ne yapmam lazım bilmiyorum

Kızlaar biz bugün izne ayrıldık şükürler olsun ...Artık önce Allah sonrada bebişler izin verirse 1 hafta dinlenmek istiyorum :KK1: Bu haftaya kadar çalıştım ama tabi çok zor değildi koşullarım evin önünden binip otobüse öyle gittim okula ... sağolsun okuldada anlayışlı davrandı herkes... ağır koşullar olsa çalışamazdım tabi aman sizde zorlamayın kendinizi...
Veee dün çok yakın bir arkadaşımın uzun yıllar tedavi gördüğü halde bebeği olmuyordu kendiliğinden hamile kaldığını öğrendim.. Allah isteyten herkese versin inş..Pek mutlu olduk bebişlerimle :KK9:

120dk da 140 in altında olması lazımmış canım bizimki biraz yüksek bakalım inşallah diyet ise yarar gerçi yemiyorum ama nasıl oldu anlamadım bende

Evet abartı değil ama daha fazla yukseltmemek adına dikkat etmek gerek anlamadigim 1haftadir ağzıma bal bile sürmedim sütlerini şekersiz içtim hep zaten çay kahve tuketmiyorum hamur işi hamileliğin başından beri yemiyorum daha ne yapmam lazım bilmiyorum

valla benim dr özellikle patates ve kızartma yeme demişti mesela..
pirinç yerine de bulgur demişti.. bunlara da dikkat edebilirsin

canım doktorum yoktu ameliyattaydı başka doktora gösterdim oda hamurişinden pirinç patatesten biraz uzak durman yeterli açlığın yüksek değil zaten dedi peki meyve dedim meyve çok etkilemez dedi ilaca gerek yok dedi ama 100lükten bahsetmedi yarın doktorumu arıcm
Muz elma bu tarz tatlı meyveleri yeme dedi bana dr.um canım portakal vs. Abartmadan yiyebilirsin dedi ben uzun süredir hamur işi pirinç tuketmiyorum onun yerine az makarna o da kepekli veya bulgur pilavı hem bulgur süt yaparmis gerçi daha erken ama hayırlısı bakalım canım inşallah hiç gerek kalmaz:KK34:
Kızlaar biz bugün izne ayrıldık şükürler olsun ...Artık önce Allah sonrada bebişler izin verirse 1 hafta dinlenmek istiyorum :KK1: Bu haftaya kadar çalıştım ama tabi çok zor değildi koşullarım evin önünden binip otobüse öyle gittim okula ... sağolsun okuldada anlayışlı davrandı herkes... ağır koşullar olsa çalışamazdım tabi aman sizde zorlamayın kendinizi...
Veee dün çok yakın bir arkadaşımın uzun yıllar tedavi gördüğü halde bebeği olmuyordu kendiliğinden hamile kaldığını öğrendim.. Allah isteyten herkese versin inş..Pek mutlu olduk bebişlerimle :KK9:
Ne güzel bi haber bu Rabbim gönlüne göre versin canım inşallah 1hafta bekler miniklerin sende dinlenirsin bu arada maasallah çok iyi çalışmışsin valla tebrik ediyorum seni:KK9::KK9:
valla benim dr özellikle patates ve kızartma yeme demişti mesela..
pirinç yerine de bulgur demişti.. bunlara da dikkat edebilirsin
Pirinci uzun süredir yemiyorum zaten canım sadece arada dolmanin içinde bu kadar etkiler mi ki acep:44:

Son düzenleme:

Canım birazcık daha dikkat edersin birşeycik olmaz Allah'In izniyle,pirinç tüketme,dolmalara bulgur ekleyebilirsin.pirinçle şeker eşdeğer besinlermiş nerdeyse,yani pirinç yediğinde şeker yediğini düşün.muz yersen,o gün şekeri,patatesi,ekmeği az tüket.bulgurlu yemeye çalış birçok yemeği,mesela zayetinyağlı ıspanak,pırasa filan yapıyoruz ya pirinç yerine bulgur koy.inşaallah bir sıkıntı olmaz.

Handeeeee nasıl sevindim adına anlatamam canım,çok şükür kazasız belasız atlattın,darısı başımıza..dün o baskılar olunca,Allah'ım ne olur okulda,yolda,sokakta doğum yapmak istemiyorum dedim,korktum,çok şükür sen atlattın,inşaallah gönlüne göre olur,1 hafta daha dururlar bebişler,bak şu an ezan okunuyor burda,Rabbim kabul etsin,bize de nasip etsin 37leri görmeyi inşaallah.arkadaşının bebeği de hayırlı olsun ama bak sızlanırsa "kızım ben ikiz halimle 37ye kadar çalıştım,şikayet etmek yok" dersin :KK1:

bu arada canım sıkıldı,eski dizilerden birini netten izliyordum,kadın 7 aylık doğum yaptı ne küvez ne birşey,şıp diye alıp eve geldiler,dedim o zamanlar dikkat etmiyormuşum,bu bebiş nasıl küvezde kalmadı,bizimkileri neler bekliyor acaba,herşeyin hayırlısını versin Rabbim bebişlerimiz için.

Canım birazcık daha dikkat edersin birşeycik olmaz Allah'In izniyle,pirinç tüketme,dolmalara bulgur ekleyebilirsin.pirinçle şeker eşdeğer besinlermiş nerdeyse,yani pirinç yediğinde şeker yediğini düşün.muz yersen,o gün şekeri,patatesi,ekmeği az tüket.bulgurlu yemeye çalış birçok yemeği,mesela zayetinyağlı ıspanak,pırasa filan yapıyoruz ya pirinç yerine bulgur koy.inşaallah bir sıkıntı olmaz.

Handeeeee nasıl sevindim adına anlatamam canım,çok şükür kazasız belasız atlattın,darısı başımıza..dün o baskılar olunca,Allah'ım ne olur okulda,yolda,sokakta doğum yapmak istemiyorum dedim,korktum,çok şükür sen atlattın,inşaallah gönlüne göre olur,1 hafta daha dururlar bebişler,bak şu an ezan okunuyor burda,Rabbim kabul etsin,bize de nasip etsin 37leri görmeyi inşaallah.arkadaşının bebeği de hayırlı olsun ama bak sızlanırsa "kızım ben ikiz halimle 37ye kadar çalıştım,şikayet etmek yok" dersin :KK1:

bu arada canım sıkıldı,eski dizilerden birini netten izliyordum,kadın 7 aylık doğum yaptı ne küvez ne birşey,şıp diye alıp eve geldiler,dedim o zamanlar dikkat etmiyormuşum,bu bebiş nasıl küvezde kalmadı,bizimkileri neler bekliyor acaba,herşeyin hayırlısını versin Rabbim bebişlerimiz için.

Inşallah canım inşallah napalım bu zamana kadar bi çok şeyden sakindim bi kaç ayda şekerden sakiniriz nolcekkk:))
Insallah biz zamanında sağlıkla hayırla alıp bebişlerimizi kucağımıza alıp cikacagiz hastaneden:KK34:

Sağol canım Allah razı olsun,Allah dermansız dert vermesin hiçbirimize.

dediğim gibi bana karaciğer enzimleri için ilaç yazmadı.Şu an kullandıklarım:sabahları aç karna tioit ilacım var,bu arada tsh'ım yükselmiş kontrole gitmem lazım,bebekler üzerine olumsuz etkileri var diye korkuyorum:KK43: onun dışında demir hapım,günde 2 magnezyum,decavit,haftada 1 proluton depot.

Canım sana neden ciğer geliştirici ve nidilat başladılar?yazmışsındır foruma ama ne olur kusura bakma bu aralar inanılmaz unutkanım..Kanaman,sancın mı olmuştu?

Aynen canım ya eşimin yanında kaşınmaktan utanıyordum başta adam bana uyuz diyecek diye,sonra netten araştırdım bak dedim böyle birşey varmış,test yaptık,dr gittik o da uyuz olmadığımı düşünüyordur artık:) hadi eşimiz neyse başka ortamda kaşıntı tutsa,gel de anlat,bitli,uyuz sanacaklar bizi,inanır mısın bazen saç diplerimde bile inanılmaz kaşıntı hissi oluyor.

kanamam olmadı ama sertleşmem çok oluyordu birde kızımın suyunda fazlalık olduğu için erken doğum riskimvarmış onun için başladık ....

kızlar selamlar

dün ikili test günümüzdü şükürler olsun 2 bebişiminde herseyi normal çıktı aralarında 2 gün var biri gün geriden geliyor..inşallah zamanla diğerine yetişir 20. hafta için renkli ultrasyon günüde verdiler 6 marta..rabbim sağ salim hepimizin kucagına almasını nasip eylesin inşallah..

Hakettin sen canım:)inş bebişlerin küvöze girmeden ewine götürceksin.hande senin bebişlerin ismi neydi?

kızlar selamlar

dün ikili test günümüzdü şükürler olsun 2 bebişiminde herseyi normal çıktı aralarında 2 gün var biri gün geriden geliyor..inşallah zamanla diğerine yetişir 20. hafta için renkli ultrasyon günüde verdiler 6 marta..rabbim sağ salim hepimizin kucagına almasını nasip eylesin inşallah..

Gözün aydın canım bi günlük farktan bişicik olmaz.cinsiyetler bellimi

Gözün aydın canım bi günlük farktan bişicik olmaz.cinsiyetler bellimi

yok cnm değil :KK43: keseler alt alta o yüzden çok rahat göremediler birde doktor daha cinsiyet için erken daha çok küçükler dedi..ne zaman belli olur acaba cinsiyetleri?sizinkiler kaçıncı haftada belli olmuştu?

yok cnm değil :KK43: keseler alt alta o yüzden çok rahat göremediler birde doktor daha cinsiyet için erken daha çok küçükler dedi..ne zaman belli olur acaba cinsiyetleri?sizinkiler kaçıncı haftada belli olmuştu?

16 hafta kesinleşti canım 12 haftadayken tahmin etmişti 2 kız diye ama 1 ay sonra erkek dedi :)) bariz belliydi :))

Benim oğluşlarım 12.haftada belli olmuştu canım:)

aa maşallah çok erken belli olmuş benimkiler şu anda 11+1 diğeride 11+3 ama belli değil dedi doktor bilemedim..:))) biri zaten çok saklamış kendini diğeri gayet kollar bacaklar acık duruyor :))):KK1::KK1::KK1:

16 hafta kesinleşti canım 12 haftadayken tahmin etmişti 2 kız diye ama 1 ay sonra erkek dedi :)) bariz belliydi :))

belki 1-2 hafta sonra bizimkilerde belli olur :)) zaten devlet söylemiyormuş onun için özele gidicem galiba..

Canim benimkilerde 15haftada net belli oldu pipilerinin resmi bile var:-))) ben inanmayinca doktor direk gosterdi iki erkek kuzumuz olcak Allah izin verirse..darisi bütün isteyenlere olsun inşallah

X