2014 ikiz anneleri

sedefçigm çol teşekkürler inş.hepimizinki hayırlı evlat olsun.kiloları 2300,2400 müş.canım.

oh oh maşallah durudenizcim bnmkilerinde kilosu öyle çok kilolu olsalar zaten durduramayız dedi doktorum ... 2 hafta bzmde doğum için beklenen süre ... bu süreçte bi 200 gram daha alabilseler kiloları gayet iyi olur bence doğum için ... Son 2 gündür bel sırt rahim ağrıları tavan yaptı bendede göbeğim bacaklarıma değiyor artık yavaştan iniyorlar aşağı ... hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun

Hmm anladım canım.o zaman idrar normal olmasa isterdi heralde doktor kültür.suyu bol içelim kızlar

Hmm anladım canım.o zaman idrar normal olmasa isterdi heralde doktor kültür.suyu bol içelim kızlar

kesin isterdi cnm normal çıktrığı için gerek görmemiştir bnm 2. idrar testimin sonucunda bol miktarda bakteri görüldü yazıyordu böyle olunca kültür istedile ama şükür üreme görülmedi bakteriyi temizlemenin de tek yolu bol sıvıymış.. ama içemiyorum suyu ya zorla içiyorum 3litreyi bulmam imkansız ( dün akşam zorladım bu seferde midem bulandı yemeği zor yedim ...

Canim bende korkudan bişey alamayanlardanim bekliyorum da bekliyorum 30.haftamizi görsek diyorum ondan sonra diyorum ama ani bişey olursa diye de korkuyorum olanları okudukça dün Teyzem le konuştuk biraz da sen bebekleri boşver onları birileri hastaneye gelirken bile giydirir ama acil bi durumda seni çıplak yatiramayiz kendi ihtiyaçlarını gider nolur nolmaz dedi aklıma yattı açıkçası şimdilik beklemeye aldım diğerlerini gecelik falan alıp koyayım diyorum kenara sonrası Allah kerim zaten süt pompası nin markasını modelini kafamda belirledikten sonra en kötü esimde gider alır diyorum bakalım hakkımızda hayirlisi
Zaten şu kuvoz davası kafamı kurcaliyor normalde özelde yapacağım doğumu ama kuvoz lerde 3 gruba ayriliyormus 3.duzey kuvoz ve yoğun bakım ünitesi uzmanı her hastanede yokmuş bakalım hastanemle ve Dr.umla konuşup ona göre üniversite hastanesine de kayabilirim kafam karıştı çok...
Maasallah subhanallahh inşallah hiç olmaz
Canim cok geçmiş olsun ilaç verdiyse dr.un geçer tez zamanda inşallah hersey yolunda gider
Sizde Allaha emanet olun
Canim sağlık ocağında kandan açlık şekeri ne bakıyorlar şeker yüklemesi yapılmıyor korkma sağlık ocağindan çağırmayı güzel orda her ay kan degerlerini vs. Takip edecekler

Oh oh maasallah 37 çok güzel bir hafta az daha sık dişini annesi hiçbişey kalmadı Allahın izniyle kiloları da çok güzel maasallah hemen evinize gideceksiniz insallahhhh

canım nasıl yani,kiloları fazla olunca erken gelmeye mi kalkıyorlar?ay bak korktum şimdi..
ee kaçıncı haftaya geldiler artık annesi,yavaş yavaş onlar da hazırlanıyorlardır.şu haftayı da kazasız belasız atlatıp izne ayrılsan da dinlensen canım..

ya ben de içemiyorum napıcam bilmiyorum böbreklerimde büyüme olduğunu,ağrıdığını yazmıştım ya,1 haftadır filan ağrı bu kez diğer böbreğe kaydı,,su tüketimim de azaldı,şimdi yediğim herşeyin ilk lokmasından sonra 1 yudum içeyim diyorum,başka nasıl artırırım fikri olan yazabilir mi,bu gidişle böbreklerime katater takılacak Allah korusun..

Evet bu korku,insanın hamileliğinden bile tat almasını engelliyor,bazen geriye dönüp bakıyorum da ben ilk 5 ay neredeyse hiçbirşey anlamamışım,hep korkuyla beklemişim,kimseyle paylaşamamış,rahat davranamamışım.şükür gene de bugünlerimize,bin şükür.teyzenin söylediği bana da mantıklı geldi canım,sen kendi ihtiyaçlarını al önce.benim eşim şehir dışında çalışıyor ve çok yoğun çalışıyor,alamadığım birşey olursa ya aceleden yanlış birşeyler alır ya ailesine havale eder diye ben kendim almak istiyorum,biraz garantici bir insanım,başka bir model/marka gelirse karşıma diye ben kendim almak istiyorum.
yoğun bakımlar konusunda da evet 3.düzey olması lazım.ben bu dr.umdan önceki dr.dan çok memnundum,ama kadın bana açık açık dedi ki"istersen takibini yaparım,doğumu da yaparım ama hastanemizin yoğun bakımı yeterli değil,sevk etme durumu olabilir,bazen sevk durumlarında yolda istenmeyen şeyler olabiliyor Allah korusun" . o yüzden başka hastane arayışına geçtim.araştırdığıma göre 3.düzey olanlar 24.haftasından itibaren bebeklere bakabiliyor,en üst düzey onlar oluyor,ama sadece yoğun bakımın olması yeterli değil,bazı uzmanların eksikliğinde de sorunlar yaşanabiliyor,iyice araştır ve ordan devam et canım ne olur ne olmaz.

Bende hamile kalmadan önce çok su içerdim,şimdi zorla.canım hep zararlı şeyler istiyo:)

Canım bende yazmıstım hepsinden 50 şer adet okudum.

selam kızlar nefesim daralıyor bugünlerde sırtımda ağrı hissediyorum onun dışında iyiyim cok şükür ne güzel haberler okudum bebişleriniz sağlıkla gelsin darısı bizim başımıza olsun inşallah..

Ay al benden de o kadar herseyi benim görerek karar vererek almam en dogrusuymus gibi geliyor sanki beceremezlermis gibi geliyor buna annem de dahil
Hamileliğimizin hiç tadını çıkaramadık ki bulantiydi kanamaydi derken 5.aya geldik bundan sonrada erken doğum korkuları belli riskler mahvetti bizi şu haftayı görsek şunu geçsek falan derken bu da bitecek inşallah sağlıkla hayırla zamaninda alacağız kucaklarimiza minislerimizi insallahhh
bu hafta eşim izinde o yanımdayken çıkıp bişeyler alalım diyorum sonrası Allah kerim zaten
Bebişlerimizin sağlığı için hiç istemememe rağmen üniversite hastanesinde yapabilirim doğumu önerdikleri ilk hastanelerden biri çapa tip Fakültesi inşallah hakkımızda en hayırlısı olur
Bende hamile kalmadan önce çok su içerdim,şimdi zorla.canım hep zararlı şeyler istiyo:)
Yaa şekerim yüksek çıktığından beri canım tatlı çekip duruyor bir cazip gelmeye başladı bana anlatamam

Yok canım ben de kolay kolay hiçbirimizin bebişlerinin 3 kg geçeceğini sanmıyorum,ama senin bebişler 2,5'a yakındı yanlış hatırlamıyorsam,fazla olsalar gelirlerdi dedin ya ben de 2,5un üstü olunca erken mi doğuyorlar diye dedim.ya hem kilo almalarını hem içerde çok kalmalarını istiyoruz,nasıl olacak o zaman ya..neyse gelişimleri iyi olsun,küveze gerek kalmasın da inşaallah,Rabbim hayırlısı neyse onu versin.
Ben bugün yediğim hemen her lokmadan sonra su içmeye çalıştım,şu an 2,5 lt yakın içtim sayılır,akşama kadar devam bakalım işe yarayacak mı..ya şu çikolatayı cidden merak ettim acaba neden önerdi.iyi birşeyse kutu kutu yiyeceğim de:)

Alemsin sedef

sen bu hafta en acil ihtiyaçları hallet o zaman canım,hazır eşin de yanında olacak göğüs pompalarına da bakın,kafanda bir model varsa,bak bunu istiyorum diye 40 kere de tembihle

Canım boşver önemli olan onların iyi olması,eski dr.um bana başka hastaneye sevk edilen bazı bebeklerin solunumlarının durduğunu vb şeyler olduğunu söylemişti,yolda pek müdahale de edemiyorlar,son anda gidilen her hastanenin kabul edip etmeyeceği de belli değil,sen şimdiden araştır ve kesinleştir.

Canım sırt ağrıları bende de başladı sanırım artık karnımız ağırlık merkezi olmaya başladı akşamları esime masaj yaptırıyorum azıcık iyi geliyor..birde sırt üstü yatıp dizlerimin altına gelecek sekilde yastık koyuyorum bi sure dinleniyorum o da iyi geliyo..

anladım canım,ben hamileliğimin ilk haftalarında araştırmıştım,şimdi unuttum,çikolata ama bitterdi sanırım,plasentadan bir madde salgılanmasına sebep oluyormuş,bu da bebişlerin daha mutlu olmasını sağlıyormuş,belki onunla ilgilidir.
Kilo konusunda da şimdi anladım,göbekte 6 kg bebek,belki bi 6 kg kadar su,1-2 kg arası plasenta-damarlar-dokular sıkıntı olabilir haklısın.bu arada 35.hafta literatüre göre erken doğum ama ikiz anneleri için pek değil haklısın:)
Ben 3 lt içtim çok şükür canım.yatana kadar 1 lt daha içsem çok iyi olur.ama işte okulda uygulayamıyorum çok,her teneffüs tuvalate koşturmaktan hoşlanmıyorum,tuvalete koşturursam birşey yiyip içmeye vaktim kalmıyor hem,o yüzden düzensiz su tüketimim.

hergün bu kadar içebilsen süper olur ben okulda her teneffüs içiyordum millet çay kahve içerken su içmek hoşuma gidiyordu ama geçen ay bir lağım faresi göründü ve halen okulda evcilleşti artık Tuvalete girmeye korktuğum için bende okulda içmeyi bıraktım

Kızlar birazdan agdaya başlıyorum bana şans dileyin:) hic yapasım yok ya gun geçtikçe zorlasacak bide..gecen ay hic karnım yokmuş resmen ne kadar rahat eğiliyormuşum simdi zorlanmaya başladım daha sonra nolacak merak ediyorum:) yuvarlanırım heralde ben bu haftalar biraz dengemi kaybetmeye başladım evde yürürken holde duvara falan çarpıyorum cok komik ya su hallerimiz Ama cok özlicem su hamileliğimi.. Zor zahmetli ama kısa bi zaman dilimi..hayatta kaç kez yaşanır ki..

Aman Allah'ım kimse birşey yapmıyor mu ya,hadi korkuyu filan geçtim(ki geçilecek bir durum değil,benim de ödüm patlardı ve bi damla su içmezdim okulda kesin)sağlık için çok tehlikeli,üstelik sen minicik yavruların öğretmenisin,onların sağlıklarını düşünmeliler en azından.velilerin haberi var mı,n,ye kimse birşey demiyor ya,illa birinizi ısırması ya da hasta olmanız mı gerek..canım dikkat et kendine ne olur ne olmaz.

Kesinlikle katılıyorum,her geçen gün farklı bir zorlukla,farklı rahatsızlıklarla karşılaşsak da kesinlikle çok değerli bir zaman dilimi..Ben o yüzden hemen bitmesini istemiyorum.Rabbim nasip ederse 36-37leri görebilelim istiyorum,eğilip kalkması,tırnaklarını kesmesi,ağdada,yemek yapmakta bile zorlanması olsa da Rabbim'İn bizlere hediyesi olmalı.

İnanmiyoruuum..kız karşı karşıya gelsem oracikta doğururum heralde:)

27 haftalık doğan ikiz bebeklerden biri doktor tarafından annesinin kucağına son bir veda için verilmiş.
Annesi minik bebeğini gözyaşları içinde kucağına alıp göğsüne yatırmış. Babası ile birlikte kucağındaki minik oğullarına isminin ne olduğunu, bir kız kardeşinin olduğunu, ilerde onunla neler
yapmak istediklerini fısıldamışlar.
Bebeğin çıplak bedenini göğsüne yatıran anne bebeğin kımıldadığını
doktora söylemiş, doktor bunun normal olduğunu ölümden sonra böyle reflekslerin yaşanabileceğini iletmiş.
2 saat boyunca göğsünden bebeğini ayırmayan anne inanılmaz bir mucizeye şahit olmuş.
Annesinin parmağının ucundan anne sütünü tadan bebek gözlerini açmış
.Minik Jamie şimdi 3 yaşında ve gayet sağlıklı!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…