2014 ikiz anneleri

Herkese iyi pazarlar
ben ve kızlarım iyiyiz çok şükür kızlarım hala kuvezde her gün süt götürüyorum ve görüyorum şuan için çok şükür solunum sıkıntıları yok ama sarılık olmuşlar daha biberonla beslenmeye geçmediler dua edin inşallah bende yavaş yavaş toparlandım çok şükür

Arkadaşlar size bir kaç deneyimi mi de paylaşayım
sipinal anestezi oldum amaliyat bence korkulacak gibi değil belime bir iğne yaptılar iğneyi vururken daha bacaklarınız uyuşuyor Dr devamlı sizinle konuşuyor zaten acı hissetmiyorsunuz ama hareketleri hissediyorsunuz zaten eğer kötü olursanız anestezi uzmanı başınızda bekliyor oda sizinle konuşuyor kötü olursan uyuturuz diyor çok şükür amaliyat böyle geçti
sonra odaya çıktık ilk yarımsaat sonra uyuşukluk gidiyor sonra serumlar bitince yürütüyorlar gelelim kötü yanına evet çok feci baş ağrısı oluyor şöyle anlatayım boyun hareket ettikçe başıma bıçak saplanıyordu ama bol kafein li içeçek,bol su ve ağrı kesicilerle geçiyor çok şükür iki gündür sadece kahve ve su içiyorum ağrı kesici kullanmıyorum yani 5 gün de geçti gibi işte böyle ....

hastahanede de pijama mi gecelik mi derseniz kesinlikle gecelik derim pijama takımı beli karnı sıkıştırıyor ne kadar bol olursa olsun bence gecelik tuvalet ihtiyacındada daha rahat oluyor

bebekler için gerekli olan şeyleri malesef bir şey diyemeyeceğim çünkü gariplerim küvezde hiç bir şey istemediler :KK43::KK43:

kızlar bu gün Hamile Okulum vardı. anestezi uzmanı,diyetisyen hekim ve kordon kanı saklama firma yetkilisi bilgiler verdi.
diyetisyen hekim şunlar üzerinde durdu
-haftalık en az 450 gr balık (buğulama, fırın ya da ızgara. asla kızartma değil) (ben ancak 2 haftada bir yiyorum)
-günlük en fazla 3 ince belli bardak çay (sırf kahvaltıda 3 bardak içiyorum, artı gün içinde de içiyorum,azaltmaya çalışacam :KK37:)
-günlük en fazla 2 fincan türk kahvesi (binde bir içiyorum)
-günlük 4 tane ceviz (düzdenli olmasa da yemeye çalışıyorum)
-süt, yoğurt her gün tüketilmeli (malesef ben yapamıyorum)
-hamilelikte bitki çayı olarak sadece yeşil çay ve ıhlamur olabilir dedi (en fazla 2 fincan)
-doğum sonrası süt arttırmak için en az 3 lt su, protein ağırlıklı beslenme, rezene çayı (hem de gaz gideriyormuş) önerdi

bebeklerinizin kordon kanını Allah korusun ilerde yaşanabilecek bi hastalık durumunda kullanılmak üzere saklatmak isterseniz Akdeniz ve Ege Üniversitelerinde saklanıyormuş. ilk başta 2700 TL veriliyor. minimum 18 yıl saklanıyor ve senelik de 200 TL saklama kirası veriliyormuş. eğer saklatmak istiyorsanız siz doğuma girince görevli kişi geliyor, bebeğin kordonu kesilir kesilmez, plesenta anneden ayrılmadan kordon kanı alınıp, gerekli tahlil ve işlemler yapıldıktan sonra bu hastanelerde saklanıyormuş.

sipinal anestezi oldum amaliyat bence korkulacak gibi değil belime bir iğne yaptılar iğneyi vururken daha bacaklarınız uyuşuyor Dr devamlı sizinle konuşuyor zaten acı hissetmiyorsunuz ama hareketleri hissediyorsunuz zaten eğer kötü olursanız anestezi uzmanı başınızda bekliyor oda sizinle konuşuyor kötü olursan uyuturuz diyor çok şükür amaliyat böyle geçti
sonra odaya çıktık ilk yarımsaat sonra uyuşukluk gidiyor sonra serumlar bitince yürütüyorlar gelelim kötü yanına evet çok feci baş ağrısı oluyor şöyle anlatayım boyun hareket ettikçe başıma bıçak saplanıyordu ama bol kafein li içeçek,bol su ve ağrı kesicilerle geçiyor çok şükür iki gündür sadece kahve ve su içiyorum ağrı kesici kullanmıyorum yani 5 gün de geçti gibi işte böyle ....

hastahanede de pijama mi gecelik mi derseniz kesinlikle gecelik derim pijama takımı beli karnı sıkıştırıyor ne kadar bol olursa olsun bence gecelik tuvalet ihtiyacındada daha rahat oluyor

bebekler için gerekli olan şeyleri malesef bir şey diyemeyeceğim çünkü gariplerim küvezde hiç bir şey istemediler :KK43::KK43:

Canim benim bak bu gunleri gördün sukur sağlıklilar annesi sarilik gecer korkma Allahim kuzularini kucagina almayi nasip etsin cnm darisi bütün hamislere olsun

Çok özledik canım sizi:KK16:orkide yazmadı daha inş iyilerdir ınlarda.solunum sıkıntıları olmaması çok gzl inş çabucak gelecekler yanına:)yazdığın çok iyi oldu canım bende sezeryandan çok korkuyorum.inş benimkşde göz açıp kapayana kadar biter:)arada yazın özletmeyin:)

Tatlım sen 34 haftadamı doğum yapmıştın

Mutlu pazarlar kızlar.sabah bende kasık sancısıyla uyandım gecti şimdi.son zamanlarınız daha panik olacak kızlar:)
Aman kuzum dikkat et artık ins 36 lari göreceksin sen..ama topun agzindasin artık:)

Ins en kısa zamanda çıkarlar canım gelirler yanına kuzuların..tecrubelerin için cok sagol gercekten cok iyi geliyo boyle iyi tecrübeler..tekrar gecmis olsun ins hepimiz en az senin kadar kolay atlatiriz..

Son düzenleme:
günaydınnn ikiz annişlerii pazar günlerini seviyorum :KK16: nasılsınız biz de kolumun uyuşukluğunu saymazsak iyiyiz

canım benim inşallah bir an önce sağlığına kavuşursun bebeklerine kavuşursun iyi olacaklar canım biraz daha zaman ihtiyaçları var annesi solunum sorunları da yokmuş bu da çok iyi gecelikle pijama arasında kalmıştım söylediğin iyi oldu canım

günaydınnn ikiz annişlerii pazar günlerini seviyorum :KK16: nasılsınız biz de kolumun uyuşukluğunu saymazsak iyiyiz

canım benim inşallah bir an önce sağlığına kavuşursun bebeklerine kavuşursun iyi olacaklar canım biraz daha zaman ihtiyaçları var annesi solunum sorunları da yokmuş bu da çok iyi gecelikle pijama arasında kalmıştım söylediğin iyi oldu canım
Canım ya bizim sat ayniydi demi sana bisi sorucam benim hu hafta belimde hafif agrı başladı..ve karnım açıkça büyüdü zaten 1 kilo aldım (ilk kilom :) biraz gezdim bu hafta ayakta kaldım acaba agrı onla mı ilgili merak ettim bide benim botlarım 5cm falan topuklu ama rahat yani onlarla gezdim sende agrı var mi? Özellikle geceleri sırt üstü yatinca cok dinleniyorum ama tansiyonum düşüyo diye dönmek zorunda kalıyorum ve belim rahatsız oluyo :KK43:

ÖNCELİKLE çok sevindim bebişlerin iyi olmasına ... sarılık genelde oluyor zaten çıkcaklar inş anneleri en kısa zamanda ... bu arada bilgiler için Allah razı olsun en yakın zamanda doğumu yaşıyan biri olarak çok aydınlattın bizi...

Merhaba kızlar,
biz bugün trafik kazası geçirdik:KK43:
sınavım var demiştim ya,kayınpederim beni sınava götürüyordu,trafik çok yoğun diye ara sokaklara daldık,orda trafik buraya gir şuraya gir derken sağımızdan bir araç hızla geçirdi arabaya,yani tam benim oturduğum yere:KK43::KK43:O kadar şaşırdm,şok oldum ki,sadece kuzularımı düşündüm,korktum,karnımı tutup bekledim,her an bir kanama-akıntı olacak diye korkuyla bekledim,ağlama krizine girdim..Rabbime sonsuz şükürler olsun ki birşey olmadı,sadece sık aralıklarla birkaç kasılma yaşadım,bir süre hareket etmediler,aklım çıkacaktı..sonradan hareketlenmeye başladılar çok şükür,dr gitmedim ama durumu anlattım magenezyumu arttır dedi sadece,şimdi bir anormallik yok,arada hareket ediyorlar çok şükür ama ara ara aklıma da geliyor birşey olmuş mudur diye.bana birşey olmadı,sadece koluma hafif darbe aldım,emniyet kemerim takılıydı,savrulurken tuttu beni,Dualarınıza talibiz yavrularımla,ne olur eksik etmeyin..sizler de kendinize çok dikkat edin,bol bol sadaka vermek lazım,Rabbim duaların yüzü suyu hürmetine korudu bizi.

Ağlamaktan ve uykusuzluktan gözümü zor açıyorum.Hepinize hayırlı akşamlar,Allah'a emanet olun..

çok geçmiş olsun eylül :KK43: bende yaklaşık 3 hafta önce kaza geçirdim 1 sn farkla otobüsün tüm camları üstüme iniyordu Allah korudu hemen sadaka verdim ... nazara geliyoruz malesef

Son düzenleme:
Aman kuzum dikkat et artık ins 36 lari göreceksin sen..ama topun agzindasin artık:)

Ins en kısa zamanda çıkarlar canım gelirler yanına kuzuların..tecrubelerin için cok sagol gercekten cok iyi geliyo boyle iyi tecrübeler..tekrar gecmis olsun ins hepimiz en az senin kadar kolay atlatiriz..
Ewet canım topun ağzına yaklaştım diyelim:)benim gebelik takvimi doktorunkşyle aynı değil.burdaki takvim ileri gösteriyo.bugün 31+1 iz.inş hepimiz görürüz en az 35 leri canım.34 ü geçince küvöze pek girmiyo zaten bebekler.
yok canım 32 . Haftada doğum yaptım 31.haftada hastahaneye yattım ciğer geliştirici iğne oldum 2 doz ( çok şükür işe yaradı) 1 hafta hastahanede sancıları azaltmaya çalıştık ama 1 hafta sonra apar topar amaliyata alındım

Hmm anladım tatlım.sancını nasıl anladın peki?doğum sancısı olduğunu.ilk doğumum olcağı için bişi bilmşyorum.çok kötü ayırt edememek

Canım ya bizim sat ayniydi demi sana bisi sorucam benim hu hafta belimde hafif agrı başladı..ve karnım açıkça büyüdü zaten 1 kilo aldım (ilk kilom :) biraz gezdim bu hafta ayakta kaldım acaba agrı onla mı ilgili merak ettim bide benim botlarım 5cm falan topuklu ama rahat yani onlarla gezdim sende agrı var mi? Özellikle geceleri sırt üstü yatinca cok dinleniyorum ama tansiyonum düşüyo diye dönmek zorunda kalıyorum ve belim rahatsız oluyo :KK43:

bebemm çok normal bel ağrısı ayakkabıdan değildir ama etkili olabilir ben düz giyiyorum ama arada 5 cm botumu da giyiyorum ayakta kalınca benim de belim ağrıyor çok ayakta kalmamaya dikkat ediyorum benim de 2 gündür göbeğim birden değişti öne doğru geldi sanki ya da büyüdü yatarkende genelde sağa yatıyorum aslında benim bebeklerin erkek sağ alt tarafımda kız da ortada üstte hiç yer değiştirmiyorlar ne zaman gitsem ortada üstte olan kız sağ altte erkek duruyor burda değiştiğini söylüyorlar benim bebişler cins anacımmm ben yine de sağa yatınca rahat ediyorum nedense

eylülcümm yeni gördüm geçmiş olsun allah korumuş dikkat et kendine

Son düzenleme:
Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81---- 60-------- 60 -------- 100 -------- 100 Okudu

Sedef----- 25 ------- 25 --------

Seybil---- 100-------100-------100------- 100

Mrsbeyaz-- 30-------15--------

Alexandria--50------50------50------

Asbelove-- 100----100-----100------100

Eylül----- 30-------30-------200------200

Fpmk------ 50-----100-----

Cansu -----30----- 20-------

Glaze----

Allah kabul etsin, sağlıkla sıhhatle evlatlarımıza kavuştursun... Hastanedeki arkadaşlarımızın da yardımcısı olsun, Flufem'e sabır versin... AMİN

Kızlar eksik yada fazla yazdığım yoktur umarım, varsa söylersiniz düzeltirim:KK34:

Canım bende 25 adet okudum hepsinden..

Herkeze günaydınnnn.

Kızlar geceden beri cok kötüyüm mide ve karın agrısı ishal ve kusma var.gece 3 te beri kıvranıorum doktorumu aradım sabah gıda zehirlenmesi olmuşsun dedi.ilaçlarına ara ver princ lapası patates haşlaması yogurt ye bütün gün dedi eger şikayetin gecmezse haber ver serum baglatalım dedi :S sizdede böyle bişey oldumu benim başıma ilk defa gelio panik oldum ama allahtan bebeklere bişey olmazmış

cumartesi gecesi aynı sorunla uyandım.Midemde bir ağrı yanma vardı zaten nasıl kusmaya başladım gözlerimden yaşlar akıyo acı su geliyo resmen ağzımdan benimde bu duruma düşmeme sebep malesef demir ilacıymış daha bugün rahatlıyabildim.Ama halen mide yanmam geçmedi..

Merhaba kızlar,
biz bugün trafik kazası geçirdik:KK43:
sınavım var demiştim ya,kayınpederim beni sınava götürüyordu,trafik çok yoğun diye ara sokaklara daldık,orda trafik buraya gir şuraya gir derken sağımızdan bir araç hızla geçirdi arabaya,yani tam benim oturduğum yere:KK43::KK43:O kadar şaşırdm,şok oldum ki,sadece kuzularımı düşündüm,korktum,karnımı tutup bekledim,her an bir kanama-akıntı olacak diye korkuyla bekledim,ağlama krizine girdim..Rabbime sonsuz şükürler olsun ki birşey olmadı,sadece sık aralıklarla birkaç kasılma yaşadım,bir süre hareket etmediler,aklım çıkacaktı..sonradan hareketlenmeye başladılar çok şükür,dr gitmedim ama durumu anlattım magenezyumu arttır dedi sadece,şimdi bir anormallik yok,arada hareket ediyorlar çok şükür ama ara ara aklıma da geliyor birşey olmuş mudur diye.bana birşey olmadı,sadece koluma hafif darbe aldım,emniyet kemerim takılıydı,savrulurken tuttu beni,Dualarınıza talibiz yavrularımla,ne olur eksik etmeyin..sizler de kendinize çok dikkat edin,bol bol sadaka vermek lazım,Rabbim duaların yüzü suyu hürmetine korudu bizi.

Ağlamaktan ve uykusuzluktan gözümü zor açıyorum.Hepinize hayırlı akşamlar,Allah'a emanet olun..

Canım cok geçmiş olsun.Rabbim korumuş daha beterinden saklasın inşallah...

Herkese iyi pazarlar
ben ve kızlarım iyiyiz çok şükür kızlarım hala kuvezde her gün süt götürüyorum ve görüyorum şuan için çok şükür solunum sıkıntıları yok ama sarılık olmuşlar daha biberonla beslenmeye geçmediler dua edin inşallah bende yavaş yavaş toparlandım çok şükür

Kengo en kısa sürede bebişlerine kavuşman dileğiyle cok sevindim sağlıklı olmanıza

bebemm çok normal bel ağrısı ayakkabıdan değildir ama etkili olabilir ben düz giyiyorum ama arada 5 cm botumu da giyiyorum ayakta kalınca benim de belim ağrıyor çok ayakta kalmamaya dikkat ediyorum benim de 2 gündür göbeğim birden değişti öne doğru geldi sanki ya da büyüdü yatarkende genelde sağa yatıyorum aslında benim bebeklerin erkek sağ alt tarafımda kız da ortada üstte hiç yer değiştirmiyorlar ne zaman gitsem ortada üstte olan kız sağ altte erkek duruyor burda değiştiğini söylüyorlar benim bebişler cins anacımmm ben yine de sağa yatınca rahat ediyorum nedense

eylülcümm yeni gördüm geçmiş olsun allah korumuş dikkat et kendine
Benim doktor da yer değiştirmez gibi söyledi valla şimdiden belimiz bu kadar ağrırsa büyüdükte nolacak bilmiyorum..aynen benim de bu hafta göbeğim atağa gecti:KK1:

X