2014 ikiz anneleri

Canım öncelikle sana da oğluşlarına da MAŞALLAAAH... kaç gündür kötü haberler endişeler, valla inan o kadar iyi geldi ki yazdıkların Allah razı olsun...
Buarada magnezyuma kaçıncı haftada başlamıştın hatırlıyor musun? sanıyorum bir zararı yok gördüğüm kadarıyla herkes kullanıyor, benim doktorumsa vermeyecek gibi davrandı söylememe rağmen...

Çok geçmiş olsun canım, Allah korusun ilaçlarla çaresi olan bir şeymiş aklına kötü şeyler getirme nette de sakın araştırma insan iyice kötü oluyor... yalnız bunu diyen de ben :KK1:

her doktorun uygulaması nasıl farklı, benimki de progestonun 13. haftada kestikten sonra direk haftada bir prulotona başlattı ama gördüğüm kadarıyla genelde arkadaşlar daha geç başlamış? Siz magnezyum ve demir ilacı kullanıyor musunuz? kullanıyorsanız günde kaç kere?
buarada detaylı zamanı yaklaşıyor çok şükür kaçıncı haftada ne zaman gitmeyi düşünüyorsun :KK16:
Canım ben magnezyum ve Demir kullanmıyorum 16. Haftada kan sayımı yaptık kanım iyi masallah sanırım gerek görmedi..benim henüz rahatsız edecek kadar kramplarim yok magnezyum onun için galiba..bende olursa doktora sorarım..bu arada ayrıntılı için beni 21. Hafta çağırdı doktorum kendisi mı yapacak birine mı yaptıracak bilmiyorum..
Allah hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inş... 2 kg ikizlerde gerçekten normal doğum kilosu olarak geçiyor sizlerde görürsünüz inş... Hazırlık konusunda ben tek park yatak birde dolap aldım kıyafetlerin hepsi kuzenlerimden arkadaşlarımdan geldi özellikle ikiz erkekler inanılmaz hızlı büyüyormuş bir zıbını 15 günden fazla giyemiyorlarmış eskiler ne demiş bebeğin yediği helal giydiği haram:)) çok beğendiğimiz bi 2 parça tulum aldık o kadar ...
Dahiliye daha ayrıntılı baktırıyor kan tahliline kaşıntın artarsa bence git ...İlk bende kadın doğuma gittim ilaç vermedi sonra kaşıntılar artınca doktorum dahiliyeye yönlendirdi
Ne guzel yapmışsın benim imkanım olsa bende oyle yapardım hem masrafsiz hem guzel..cunku o bevek eşyaları 1 veya 2 kere kullanılıyor sadece..tebrik ederim seni..
Çok sağol canım... Dogru söylüyorsun ne kadar az ilaç alırsak o kadar iyi...Şimdilik çok şükür kramp yok ama karnımın bazen özellikle sağ tarafı (nerdeyse sol hiç olmuyor, bebislerde o tarafa doğru görünüyor usgde) sertleşip çıkıyor, elleyince kemik gibi sert, sonra bi 10-15 sn sonra yumuşuyo acaba bunlar kasılmamı diye düşündüm:18: bebişlerin çıkıntısı diyicem ama bu haftalarda dıştan belli olabilecek bir çıkıntı yapabilir ki benim üzüm tanelerim:KK1:
Canım o rahmin kasilma durumu iste sen bebeklerini hafife alma üzüm degil artık onlar elma olmaya başlıyorlar:) bende de oldu oyle bi kaç kere..uzanirken farkedebilirsin sadece ara ara kontrol et cok olursa doktoruna söyle..20 sn de geçmesi gerekirmiş onun saatlerce sürüyorsa onu da söyle..bu arada benimki iliskilerden sonra oluyordu su an iliski yok kasilma da yok:KK48:
Herkese günaydınlar,hayırlı cumalar.ben hala hastanedym bugùnùne şükür rabbimin.doktor bekliyeceksin diyor.Allaha emanet bekliyorum.nidilat,serun,prolotan falan kullanıyorlar .ilaçları kesecekti agrılarım devam edince kesemiyor.kızlar ağrı dedikleri şey.karnınızın futbol topu gibi bir yana toplanıp sertleşmesi kasılıp gevşemesiymiş bu tip şeyler oluyorsa geçiştirmeyin .imkanınız varsa çok kapsamlı bir hast.ye önceden yatış yapın.evde çogu şeyi yanlış yapıyormuşum.hayırlı haberler almak dilegiyle.çok dua edin...
Canım ne guzel 35 e geldin ins bebeklerin sağlıkla doğacaklar sabret az kaldı..bebeklerin gelince bize haber ver..bu arada tecrubelerinipaylas bizimle..kasilmayi cok iyi tarif etmissin ins bizde anlayabiliriz..

Uykusuzum sedef çok gerginim saat üç de kontrolümüz var.sen. nasılsın canım?
Ayşecim ya sana gerektiği kadar destek olamadık galiba seni hem dogum telaşı sardı hemde eşinle olan seyler var o yüzden cok stres altındasın galiba..bu günler gececek ve guzel günler gelecek ins..esın de bi yerde anlayacak kıymetini sabret canım sabrın sonu selamet olur ins..su an ne durumdasın? Kontrol olunca yaz bize müsait olursan..

Uykusuzum sedef çok gerginim saat üç de kontrolümüz var.sen. nasılsın canım?

Canım benim herşeyden önce kendini düşün şuan.doğum için tarih verir artık doktor sana.çıkınca yaz bizede.benimde kontrol var bugün saat 4 te bakalım rahimde açılmalar varmı inş daha yoktur öyle umut ediyorum.karnım artık aşağı inmeye başladı sanki

Merhaba arkadaşlarım. Nazar mi takdiri ilahi mi bilemedim. Sabah tuhaf bir kasilmayla doktora gittim. NST girdik. Doktorum şok oldu, kızım sen doguruyosun. 5 dk da bir düzenli sancin var dedi. Bendeki suratı düşünün artık. Seni birakamayiz böyle giderse dogurursun dedi. Düşünün ki daha şeker yüklemesi yapılmadı. Ciğer gelistirici olmadım. Sok oldum resmen. Neyse, Doktorum beni Zekai Tahir Burak doğum hastanesine yönlendirdi. Apar topar geldik. Aynen sancılar devam. Çok şükür ki serviks kapalı... Hemen ciğer Gelistirici yapıldı. Serum, iğne, fitil derken sancılar azaldı. Şimdi yatıyorum hastanede, durumumuz henüz belli değil. Yarın belli olur herşey inşaallah... Sabah bi şok önce ağladım sonra dedim ki kızım kimin için ağlıyorsun, onların sahibi sen değilsin, Yüce mevlam. Hiç ummadigin anda sana iki tane can nasib etti, kendine gel. Veren de alan da o. Yaşatacak olan yine o. Kendime geldim anlayacağınız. Kendi kendimin psikologu oldum;-) Her neyse, diyeceğim o ki. Kendinizi strese sıkıntıya sokmayın boş yere canlar. Ben ki ilk denemem de hamile kaldım hem de ikiz, ne bir tedavi ne bir sıkıntı, Rabbimin takdiri işte. Hamilelik belirtisi olarak bile en ufak kanamam olmadı. Hastane ye sadece rutin kontrollerime oglanları görmeye gittim güle oynaya. Ama bakın şimdi 24+3 te 620 ve 650 gramcik ogullarimla erken doğum riskiyle hastanedeyim. Neymiş, bütün tedbirlerimizi alıyoruz, bol bol dua ediyoruz ama unutmuyoruz ki Rabbim ne derse o olur. Şimdi de bizim tek duamiz hayırlı bir şekilde önce 28 haftayı görmek. Dualarinizi bekliyorum bol bol... Eğer yarın yatış verirse doktorlar kısa kısa da olsa sizi haberdar etmeye çalışırım durumumuz dan. Telefondan girdiğim için bu destani yazmak 45 dk mi aldı. :-D Hepiniz yüce Rabbime emanet olun... Önce DUA sonra TEVEKKÜL...
Canim cok cok geçmiş olsun okurken çok korktum ama şükür ki durdurmuslar bi kaç hafta daha sabretsin inşallah miniklerin kucağına gelmek için pek bi heyecanli lar sanırım ama az daha sabır inşallah hepsi gececk ve zamanı geldiğinde alacaksın minişlerini kucağına hemde doğumun ertesi günü eve geleceksiniz inşallah dualarimiz seninle takipteyim habersiz bırakma nolur
günaydin kizlar bugun ruyamda doktorum dogum baslamis diyor ama bebekler daha 200 gr diyor sonra bana rahime dikis atiyorlar ya neden boyle olduk biz.Allahim hepimizin kuzusunu korusun inşallah
Ay o rüyalar yok mu bugün bende erken doğum rüyası gördüm kanamayla birlikte suyu geliyordu bebeklerin ağlaya ağlaya hastaneye gidiyordum sanırım çok geliyoruz kendimizi:KK50:
Kızlar dün flufemden sonra tırstım benim vajinal kültürümde çıkan üreplasma enfeksiyonunu birde doktor sitesindeki bi dr'a sorayım dedim. O da sağ olsun uzun uzun cevap vermiş. Sdtiveee sende de çıkmıştı ya arkadaşım %80 kadinda olurmuş zaten erken doğuma sebep olan bir enfeksiyon olsa erken doğum sayisi çok daha fazla olurdu ya getirmiş nispeten erken doğumu tetikleyen enfeksiyonlar arasında çok üstler de değil anladığım çok şükür. Neyse asıl ikiz olduğu. İçin bazı tavsiyelerde bulunmuş erken doğum riskini azaltmak için
Sizlerle de paylaşmak istedim.
1- cinsel ilişkiye kesinlikle girmeyin.
2- ateşe sebep olabilecek grip vs den korunun, aşı yaptırmayın !
3- gereksiz fazla kilo almayın
4- mümkün olduğunca yatak istirati ile geçirin, özellikle 26'dan sonra
Burada özellikle 2. Madde dikkatimi çekti, hastane ortamında doğum olacaksa ve çocuğa evde hijyen koşullarda bakılacaksa tetanoz aşısını yaptırmamayı önermiş. Cidden de ben 5 sene önce köpek ısırınca kuduz la birlikte tetanoz oldum 3 gün yattim kustum yani beni baya etkiliyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Henüz doktorum bu konuda birşey söylemedi ne düşünüyor bilmiyorum. Kaçıncı haftada yaptırılıyor ilk?
Benim dr.um 24 den önce olma ateş yapmasını istemeyiz demişti nedenini şimdi anliyorum
Slm kızlar nasılsınız?benim karnım küçüldü galiba bebişler doğum a hazırlanıyorlar .yarın kontrolümüz var bakalım dr ne diyecek.
Eşimle aramız kötü doğum a bile çağırmayacağım.
Canim benim çok zor dönemler geciriyorsunuz ama yine de bırak yanında olsun ki yaşadıklarını görsün belki biraz yumuşar canım yaa hem bu güzel gününüzü kendinize zehir etmeyin 3 te galiba randevum güzel haberler verirsin inşallah bekliyoruz
arkadaşlar sabah kaşıntımı yazmıştım o zamandan beri hastanedeydim karaciğer enzimlerim 2 katına çıkmış böyle olan varsa ciddiye alsın..
Geçmiş olsun canım inşallah ilaçlarla düzene girer
Merhaba kızlar,ancak girebildim kimsecikler yok..
Bugün midem delinmiş gibi yiyor yiyor doymuyorum ya..

Canım evet,böbrek büyümesi hamilelikten sonra geçiyormuş,zaten rahim baskı yaptığından oluyormuş.Acısından ağrısından değil de bebeişlerimi etkiler diye ya da ameliyat filan gerekir diye korkuyorum,yoksa idare et dese sesimi çıkarmam.
değerlerim için de evet biraz yükselmiş ama ikiz gebesin tabi yükselir,korkma dedi,korkulacak nokta o sayıların yüzlerce artmasıymış,göz aklarının portakal rengi olacak kadar sararması,bizim her yerimizi resmen parçalayıp kanatacak kadar kaşınma noktasına gelmemizmiş,önce alerji ilacı yazayım dedi sonra vazgeçti,deniz suyu veya tuzlu suyla duş al dedi.

Allah yardımcın olsun öncelikle,düşünce tarzına,teslimiyetine hayran kaldım,en doğrusunu yapmışsın,keşke hepimiz öyle olabilsek,herşeyin sahibi o,biz kimiz ki,ama biz insani duygularla düşünüyoruz,bebeklerimize bağlandıktan sonra hep bizimmiş gibi kaybetme korkusu yaşıyoruz,inşaallah kasılmaları durdurular,30 küsürleri görürsün yavrularınla.arkadaşlar sormuş,ben de merak ettim,nasıl bir kasılmaydı,nerden anladın,ne hissettin de gittin,belki bize de faydası olur.

Canım geçen gün cvp yazdı sağolsun,sanırım belgüzardı,onun değerleri kadar yükselmemiş henüz çok şükür,ben kaşıntılardan çok rahatsız olunca netten hastalık belirtilerine baktım,çoğu oluşmaya başlamıştı,forumdan da üzücü haberler gelince korktum haliyle,ama olsun biraz panikledim,ağladım,üzüldüm ama en azından boşvermedim,ya kötü birşey olsaydı Allah korusun..

Sağol canım,inşaallah daha da kötüleşmez,bu bile yeter bana.
Birkaç hafta önce okulda birkaç kez fenalaştım,tansiyon düşmesi zannettim ama tam olarak o da değil,ne oldu anlamadım,sonra dr gittim,nasıl başladığını tek tek anlattım önce böyle oluyor sonra şöyle diye..benim bu fenalaşmam bel ağrısıyla başlıyordu,durduk yere bıçak gibi saplanan bi ağrı,dr şeker düşüyor dedi,sonra da bi de böbreğine bakalım dedi,büyümeyi farketti,yani onun dikkatiyle oldu sanırım,yoksa benim aklıma hayatta gelmezdi.şimdi mesela birazcık tuvalete sıkışayım,onun büyüme var dediği böbreğimde ağrı oluyor hissediyorum.Sen de rica et,ultrasonu 2 dk tutuversin beline,anlıyorlar zaten normal mi büyümüş mü diye.

benim eşim de hasta olmayayım diye kombiyi açınca kaşıntılar başladı:) o benden önce uzanıyor uyuyalım diye,ben de geliyorum diyip kombiyi kısıyorum,yoksa uyanıyorum.bu arada 2 minik petek tanımlaman çoooook hoşuma gitti,yirim ben o petekleri ya.)
Canim inşallah alınan tedbirler ise yarar da ameliyata falan hiç gerek kalmaz iyi düşünelim iyi olsun hersey Allahımin izniyle dualarım seninle
Maşallah hande 34.haftaya gelmişsiniz:nazar::nazar::nazar::nazar:,çalışıyorsun daha demi canım,darısı inşaallah başımıza,ben de izin aktarabilmek için istiorum ama gidişat ne gösterir bilinmez ki,hayırlısı.kaç kilo aldın,göbüş zorlamıyor mu?doğum zamanı için dr ne diyor?

Çalışıyorum cnm son 2 hafta inş.... Aynen bende aktarayım istiyorum birde evde yalnız psikolojim bozuluyor okulda 2 insan yüzü görüp kendime geliyorum :KK70: 20 kilo aldım ama gebelik öncesi çok zayıftım almam lazımdı zaten :KK1: G
göbüş zorlamazmıı ama şu var o son haftalarda söylenen nefes darlığı v.s olmadı şükür çok korkuyordum bundan... bir tek yanlışlıkla sırtüstü yatarsam ozaman nefessiz kalıyorum .... Soluma yatmaya öyle bi alıştımki artık sol omzumu tamamen hissetmiyorum sağa dönemiyorum nedense sağ taraftaki bebeğimin yeri dardı acaba onlamı alakalı diyorum sağa yatınca karnın o tarafında ağrı oluyor

Maasallah subhanallahh inşallah hersey istediğin gibi olur da bebislerini alıp ertesi gün eve gidersiniz canım çok sevindim senin adina:KK16::KK16:

Ya kizlar ikiz gebelik gercekten tek gebelige hic benzemiyor kizimda yasamadim seyleri ikizlerde yasiyorum.bu kasik agrisi sizdee oluyormu bebeklerin oldugu yer degilde akt tarafla bebeklerin ortasi tam.bu agri bende ilk hamile oldugumu ogrendigimden bugune oluyor hep normalmiki acaba 14gun oldu evi tasidik baska sehire doktorumada gidemiyorum sali gunu bi doktora gidecegim bakalim durumlar nasil

Kızlar hayırlı cumalar Rabbim şu mübarek saatler hurmetine dualarimizi kabul eder de bebişlerimizi sağlıkla hayırla zamanında kucaklarimiza alıp hiç kuvoz gerekenden evlerimize geliriz:KK16::KK16:

Kızlar kaç gündür giremedim, grip öyle bir sardı ki beni, yeni yeni kendime geliyorum... Doktor istirahat edeceksin başka türlü geçmez dedi, 4 gündür evdeyim, burnumu kapıdan çıkaramadım vallahi, hava da buzzzzzz zaten:18:
Umarım herkes iyidir, bebişlerinizin keyfi yerindedir :emir_bebek::emir_bebek:
Hastanedeki arkadaşlar; sizler nasılsınız? Umarım herşey yolundadır... :nazar::nazar:

Kızlar kaç gündür giremedim, grip öyle bir sardı ki beni, yeni yeni kendime geliyorum... Doktor istirahat edeceksin başka türlü geçmez dedi, 4 gündür evdeyim, burnumu kapıdan çıkaramadım vallahi, hava da buzzzzzz zaten:18:
Hastanedeki arkadaşlar; sizler nasılsınız? Umarım herşey yolundadır... :nazar::nazar:

Gecmis olsun cnm bu grip 1haftadir bende sanki durup durup yeniliyor Allah yardimcimiz olsun hepimizin

:KK1: :KK1: gece kuşuyum canım ben, çalışıyorum ama sabah erken gitmiyorum her zaman bugün öğleden sonra gidicem mesela. Haftaya rahat olsada çalisma saatlerim rapor alicam bi yandan da yüksek lisans derslerim var finallere çalismam lazim...Hep böyleydim geceyi severim bu aralarda iyice abarttim vücut için iyi değil ama bünyem alışmış böyle, Allah tan kociş de öyle geç yatıyor, onun kendi işi genelde o da öğleden sonra gider...

Bu arada geçmiş olsun Canim inşallah hemen toparlarsın, süt bal limonlu ıhlamur (sanırım hamilelikte içilebilen bir bitki çayıymış, yine limon terbiyeli sadece tavuk suyundan yapilmiş çorba iyi geliyor diye paylaşımlar olmuştu... Tabi dinlenmen de şart...

sağol canım Allah razı olsun,bugün evdeyim dinlenirim biraz.birazdan ıhlamur yapar içerim.ya ben bir süredir ıhlamur içiyordum ama topikten kötü haberler almaya başlayınca ve benim kuzular aşağılara doğru tekmeler savurunca korktum onu bile içmeye,sonuçta bitki çayı,acaba kasılma yapar mı dedim.abartmadıkça sorun olmaz inşaallah,kötüleşmemek için birazcık içeyim.

Biz dün şeker yüklemesi yaptırdık 60 dk sonunda 158 cikti ya yüksek mi sizce:18:

canım biraz yüksek çıkmış,üst değer 140 diye biliyorum.dr birşey demedi mi?

flufem'i çok merak ediyorum kızlar,mübarek cuma gününün hatrına tez zamanda hayırlı haberlerle gelirsin inşaallah canım..

Canim cok geçmiş olsun inşallah haftasonu geçer de yeni hafta güzel başlar senin icin:KK16::KK16:
sağol canım Allah razı olsun,bugün evdeyim dinlenirim biraz.birazdan ıhlamur yapar içerim.ya ben bir süredir ıhlamur içiyordum ama topikten kötü haberler almaya başlayınca ve benim kuzular aşağılara doğru tekmeler savurunca korktum onu bile içmeye,sonuçta bitki çayı,acaba kasılma yapar mı dedim.abartmadıkça sorun olmaz inşaallah,kötüleşmemek için birazcık içeyim.

canım biraz yüksek çıkmış,üst değer 140 diye biliyorum.dr birşey demedi mi?

flufem'i çok merak ediyorum kızlar,mübarek cuma gününün hatrına tez zamanda hayırlı haberlerle gelirsin inşaallah canım..

Dr.a gösteremedim canım bugün gideceğim aslında p.tesi gidecektin ama denizin söylediği karnın katılasma durumunu bende yaşıyorum 3 gündür sağ tarafım sanki top oluyor okuyunca hemen aradım dr.u gel bakalım dedi şimdi hazırlanıyorum bakalım inşallah hersey yolundadir bakalım şekere de ne diyecek korkuyorum eylulum:KK50:

bizde çok şükür bugün itibari ile 17+0 olduk bende kullanabilirim demekki, yürümekte o haftalarda ne anlamda zorlanıyordun, benim karnım falan yeni yeni belli olmaya başladı, çabuk yoruluyorum ama maşallah diyim henüz kramp falan yaşamadım... doktora bir kez daha sorayım vermemesinin özel bir sebebi var mi :KK1: yoksa bende içeyim... maden suyu faydalı demek ben de arada sırada içiyordum gün aşırı da olsa içmeye çalışayım :KK34:

41 kere maşallah :nazar: Valla o haftalarda yürümek okadar zorduki benim için göbeğimden değil rahim ağrısı oluyordu böyle çok değişik ayağımı atacak gücüm olmuyordu ağrıdan ... birde okullar tatildi canım nasıl gezmek istiyordu :KK1: hatta doktorum uzun yürüyüşleri yasakladı .. magnezyum almaya başlayınca şikayetlerim yarı yarıya azaldı ama yinede yürüme konusunda bu aya kadar hep sıkıntı yaşadım :KK43:

41 kere maşallah :nazar: Valla o haftalarda yürümek okadar zorduki benim için göbeğimden değil rahim ağrısı oluyordu böyle çok değişik ayağımı atacak gücüm olmuyordu ağrıdan ... birde okullar tatildi canım nasıl gezmek istiyordu :KK1: hatta doktorum uzun yürüyüşleri yasakladı .. magnezyum almaya başlayınca şikayetlerim yarı yarıya azaldı ama yinede yürüme konusunda bu aya kadar hep sıkıntı yaşadım :KK43:

kızlar birsey sorucam herkes bu hamilelik haftası bebegin kilosu olan alanı nasıl yaptı bende yapmak istiyorumda..

hiç ama hiç uykusuz bir gecenin ardından bu sabah tekrar gittim ursafolk ve allerset diye 2 tane ilaç verdi diğer dr benim drumda nidilat ve coraspirin hariç bütün ilaçları kesti pazartesi tekrar gidicem :KK43:

Dr.a gösteremedim canım bugün gideceğim aslında p.tesi gidecektin ama denizin söylediği karnın katılasma durumunu bende yaşıyorum 3 gündür sağ tarafım sanki top oluyor okuyunca hemen aradım dr.u gel bakalım dedi şimdi hazırlanıyorum bakalım inşallah hersey yolundadir bakalım şekere de ne diyecek korkuyorum eylulum:KK50:[/QUOrçok arkadaş oldu,biTE]

hayırlı haberlerle gel inşaallah,korkma canım,kasılma için de şeker için de çareler var,sakın bozma moralini,aklına kötü şeyler getirme.bak burda şekeri çıkan biraz dikkatle yoluna girdi hemen hepsinin şekeri,biraz beslenmene dikkat edeceksin işte alışkanlıklardan vazgeçmek başta zorluyor ama bebeklerimiz için değer.kasılma dediğin durumu senin haftalarda ben de yaşıyordum,özellikle uykudan uyandığımda,ama normali bu diye düşünüyordum o zamanlar,Allah'a şükür birşey de olmadı.bak sana şöyle söyleyeyim otururken veya özellikle ayaktayken sertlik daha fazla oluyor,ben bi ara herşeyi kasılma zannedince dr gösterdi bana,sırt üstü uzanırken elini karnının üst kısmına koy,göğüslerin biraz altına geliyor,iki elinle kavra karnını ve hafif salla,karnın hareket ediyorsa yumuşaksa kasılma filan yoktur demişti dr.ben ayakta sertlik görüp paniklersem hemen yatıp bu testi yapıyorum.

Hande bu hamilelik tersine mi işliyor ya,seni okudukça içim açılıyor,senin haftana gelince daha mı rahat edeceğiz? ay inşaallah doğru anlamışımdır:)biz de görebiliriz inşaallah o günleri.

kızlar bugün kimsecikler yok,nerdesiniz?azmirah adını gördüm nasıl oldunuz canım bebişlerin iyi mi? TCTRSVL nasılsın? ses verin..

hiç ama hiç uykusuz bir gecenin ardından bu sabah tekrar gittim ursafolk ve allerset diye 2 tane ilaç verdi diğer dr benim drumda nidilat ve coraspirin hariç bütün ilaçları kesti pazartesi tekrar gidicem :KK43:

Geçmiş olsun canım,neden diğer ilaçları kesti,onlar tetikliyor mu enzim yüksekliğini?
Nidilata ne zaman başlamıştın,kanaman var mıydı?
benim de enzimlerimde bir miktar yükselme çıktı ama seninkiler kadar olmadığından şimdilik ilaç yazmadı dr,o yüzden ben de tetikteyim,biraz bilgi verirsen biz de dikkat ederiz.

ursafolk da bayağı etkiliymiş,forumlara baktığımda görmüştüm,kısa sürede kesiyormuş kaşıntıları,Allah şifa versin.

Kızlaaaar inşallah gece listemizi güncelliycem okuyup da iletememiş arkadaşlar varsa duyurayımmm.....

Rabbim dualarımız yüzü suyu hürmetine inşallah evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin, hastanedeki arkadaşlarımıza yardım, Flufem'e de sabır versin...

Canim cok geçmiş olsun inşallah haftasonu geçer de yeni hafta güzel başlar senin icin:KK16::KK16:

Dr.a gösteremedim canım bugün gideceğim aslında p.tesi gidecektin ama denizin söylediği karnın katılasma durumunu bende yaşıyorum 3 gündür sağ tarafım sanki top oluyor okuyunca hemen aradım dr.u gel bakalım dedi şimdi hazırlanıyorum bakalım inşallah hersey yolundadir bakalım şekere de ne diyecek korkuyorum eylulum:KK50:

canım git bakalım ne diyecek doktorun, inşallah önemli bir sorun yoktur... bizi de mutlaka haberdar et...Canım gözünü seveyim şu top gibi olma olayına, kasılmayı iyice sorup anla ne zaman endişelenmeliyiz, neler yapmalıyız, bebek hareketleri ile nasıl ayırt etmeliyiz...
bugün de oldu bende hem de bu sefer ayakta hissettim :KK43:( dün de akşam olmuştu... tabi hamilelikte kasılma belli bir oranda normaldir ama ne zaman endişe etmeli, bu kadar erken başlar mı insanın aklına tüm sorular geliyor...

X