2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ucak ben okudum arkadasina bi tane ayetel kursi.Rabbim saglikli hayirli evlatlar nasip etsin Insaallah

Sevgili anniss adaylarim ...aramizda bebegine belki benimki zahmetli sahip olan belki benden daha cok zorluklar cekmis olan...yada bu zorkuklarin hic birini yasamadan karnina bebisleri konuveren guzel annis adaylarimiz var...benim cok sevdigim bir arkadasimda bizler gibi olmak.icin cok ugrasiyor...ben her zaman soylemisimdir allah isterse hic kimse onune gecemez diye iste herseyin anahtari.olan dua ya ihtiyacimiz var sizden ufak bir ricam olacak arkadasim icin 1 tane ayetel.kursi okursaniz cok.mutlu oluruz..

bir tane de ben okudum
allah kimseye bebek hasreti çektirmesin inş arkdaşın tez zamanda dileğine kavuşur.:KK34:

Sevgili anniss adaylarim ...aramizda bebegine belki benimki zahmetli sahip olan belki benden daha cok zorluklar cekmis olan...yada bu zorkuklarin hic birini yasamadan karnina bebisleri konuveren guzel annis adaylarimiz var...benim cok sevdigim bir arkadasimda bizler gibi olmak.icin cok ugrasiyor...ben her zaman soylemisimdir allah isterse hic kimse onune gecemez diye iste herseyin anahtari.olan dua ya ihtiyacimiz var sizden ufak bir ricam olacak arkadasim icin 1 tane ayetel.kursi okursaniz cok.mutlu oluruz..

Canım 3 tane okudum.Rabbim kabul eder inşallah.Allah en kısa zamanda arkadaşına hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin.

Kızlar ben çok kötüyüm eşim haftaya askere gidecek ortada kaldım resmen, doğumdan 1- 1 buçuk ay sonra gelecek.Ağlamaktan öldüm iki gündür bebeğim de eskisi kadar tekmelemiyor sanırım çok üzdüm onu :KK43:

Tez zamanda sağlıklı bir şekilde kavuştursun inşallah.Sen bebeğine o sana destek olacaksınız:)

Kızlar ben çok kötüyüm eşim haftaya askere gidecek ortada kaldım resmen, doğumdan 1- 1 buçuk ay sonra gelecek.Ağlamaktan öldüm iki gündür bebeğim de eskisi kadar tekmelemiyor sanırım çok üzdüm onu :KK43:

Allah tez zamanda kavuştursun canım eşine.Ama inan zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksın.Çünkü Rabbim her kulunu düşünür.

buraya bir daha yazmayacağımı söylemiştim ogün çok kırılmıştım üzülmüştüm belki benim yoğunluğundan farklı düşünmüştüm ama bu kadar önemli bir konuda yazmamazlık edemedim.. herkes kendine çok iyi baksın...

Size cok iyi haberler getirmedim...ayrintili ultrasonda bebegimin kalbinde bir sıkıntı cikti. Dun 6.10 gece ultrasona aldilar..bebegimin herseyi normaldi...bir sikintimiz yok dedi...nerdeyse yarim saat incelendik..sonra kalbe baktik.kalpte iyi dedi...seklinde yapisinda bir sıkıntı yok dedi...sonra biraz daha inceleyim dedi..inceledikten bir 10 dak. Sonra kalp kapakciginda birinde hafif sizdirma var dedi....ne oldugunu bilmedigim icin saf saf bakiyorum ekrana anlatiyor bisiler ama beynim durdu....sonra odasina gectik ve anlatti.herhangi bir anomali saptanmadi ama trikuspid regurjitasyon var dedi yani kapakcikta hafif sizdirma...ciktik ordan doktorum hala hastanedemi diye hemen onun odasina indik.bu arada detayli ultrasonumu yapan doktor Eskişehir'in alaninda en uzman doktoru..neyse doktoruma sorduk tabi ben gozlerden yas akiyor konusamiyorum ..doktorum sakin olmami endise etmememi soyledi...iki doktor soyledi kardiyolog onlara gorun bir dedi...stres yok dedi.ama sıkıntı şu ki bu rahatsizlik genelde down sendromu olan bebebklerde olurmus..hastaneden ciktik gorumceme gittik. Gorumcem hemsire enistem doktor...kendi doktorumun onerdigi kardiyolog arkadasiymis hemen aradik...tekbasina bir anla m ifafe etmez dedi kardiyolog...100 bebekten 30unda var dedi...ama icim rahatlamadi..nette hep arastirdim down sendromu bebeklerde oldugunu gorunce dunyalar basima yikildi.eve geldik..enistem aradi.ben gittikten sonra Çapanin kardiyolugunu aramis. Oda tekbasina bir anlam ifade etmez simdiki cihazlar cok gelismis saptamak cok zordur ama detayli ultrasonu yapan doktorunuz cok iyi bir doktor iyi yakalamis.endise etmeyin.15 gun sonra detayli ultrason yapin tekrar iciniz rahat etmiyecekse gelin istanbula yurtdisina kan gonderelim demis..kordondan aliniyormus kan.yada amniyosentez.ama ben amniyosentezden korkuyorum.ikili testleri normaldi ense kalinligimiz nirmal..burun kemigimiz var..ama bu ortaya cikti..amniyosentez Yaptirmayi dusunmuyorum.bugun kardiyologla gorusmeye gideceğiz enistemlerle...bana dua edermisiniz..

Çilekcimm çok geçmiş olsun söylenenler sana boş geliyor ama sen sadece bebişini düşün üzülmemeye çalış canım...

buraya bir daha yazmayacağımı söylemiştim ogün çok kırılmıştım üzülmüştüm belki benim yoğunluğundan farklı düşünmüştüm ama bu kadar önemli bir konuda yazmamazlık edemedim.. herkes kendine çok iyi baksın...

Çilekcimm çok geçmiş olsun söylenenler sana boş geliyor ama sen sadece bebişini düşün üzülmemeye çalış canım...

Canım niye yazmayacaktın.Niye kırıldın bizlere.
Gel her konuda yaz,sor,düşüncelerini paylaş bizimle.

Kizlarrr hadiii birazzzciiiik daha...

Canım niye yazmayacaktın.Niye kırıldın bizlere.
Gel her konuda yaz,sor,düşüncelerini paylaş bizimle.

Önemli değil ya o hafta okul çok yoğundu not çizelgeleri karneler:KK53: fln bunalmıştım burdanda kimseden destek göremeyince çok üzülmüştüm :KK43:ama geçti ..
teşekkürler..:KK16:

canım bi tane de benden şimdi abdest alıp okuyacağım inşallah Allah kabul eder dualarımızı

canım Allah kavuştursun üzme bebişini yeterki sen eşin ve bebişin sağlıklı mutlu olun gerisi gelir zaman dediğin gelip geçiyo böyle düşün iyi tarafından bakmaya çalış

kızlar bız oglusumla oturduk mis gibi müzik dinleidk ohh keyfimiz yerinde daha ne olsun:KK53:

burda göbecik fotoları görmüştüm bu da benden gelsin :KK3:

19.haftamız :KK49:

$sese2.jpg
$sese3.jpg

bundan sonra her hafta çekşcem. Daha öncede her hafta çekmek istiyordum ama o zaman iyi bi telefon ya da foto makinesi yoktu hiç çekemedim :KK5:

alttakini de anneannemlerde otururken kardeşim çekmiş. Şimdiden yayılmış oturuyorum son ay ne olacak düşünemiyorum:emir_bebek:

Eklentiler

• $sese1.jpg
    $sese1.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Uçak'cım bizim komşumuzun gelini de 9 yıldır bebek bekliyor geçenlerde annem benden 1 avuç pirinç istedi. Ne yapıcaksın dedim, o gelin 41 hamileden topluyormuş, topladıktan sonra okutup pilav yapıp eşiyle yiyecekmiş. 3 yıldır topluyormuş şimdiye kadar 38 olmuş. Hurafe filan belki ama Allah aratmasın, insan şaşınca yapmayacağı şey kalmıyor. Sen de söyle istersen

Dr Kağan Kocatepe den alıntı :

21. GEBELİK HAFTASI (20+0, 20+6. GÜNLER)
Bebek haraketleriniz bir iki hafta önce başladı ve bu haftadan itibaren bebeğinizin oynama sıklığı ve hareketlerin hissedilebilirliği artacak. Bu süreçte siz zaman zaman bebeğinizin "daha az oynadığını" hissederek endişeye kapılabilirsiniz. Bilmeniz gereken, bu haftalarda bebek hareketlerinin tutarsız olduğudur. Hareketler bebeğiniz büyüdükçe ve beyin dokusu geliştikçe daha anlamlı ve daha istikrarlı olacaktır. İleri gebelik haftalarında bebeğinizin seslere, yediklerinize ve hatta sizin konuşmanıza tepki verdiğini görecek ve bu duyguyu çok seveceksiniz.
............
Her anne adayı ve özellikle de ilk gebeliğini yaşayan anne adayları bebek hareketlerinin yukarıda anlatıldığı gibi net bir ayrımını yapamaz ve her bebeğin oynama alışkanlıkları farklıdır. Eğer yeterince çaba gösterirseniz bebeğinizin yukarıda sayılan hareketlerinin ayrımını önümüzdeki haftalarda güzel bir şekilde yapar duruma gelebilirsiniz.

benim içim içimi yiyo yaa kaç gündür bebeğimin tekmelerini hissetmiyorum bugün askeri hastanedeki doktoruma gidecem normalde haftaya kontrolüm ama dayanamıyorum.. bi de şu elevit i değiştircem başka vitamin yazsın bana helal olanından..

Rastlayınca paylaşmadan edemedim.

Son düzenleme:
bizde var bir temizlik..
sabah 7'dir ayaktayım..
9'da geldi annemle beraber temizlikçi bayan..
pek bişey yapmıyorum ben ama yinede yoruldum ayol..
Burayada bakmadan duramıyorum :KK1:

Dr Kağan Kocatepe den alıntı :
21. GEBELİK HAFTASI (20+0, 20+6. GÜNLER)
Bebek haraketleriniz bir iki hafta önce başladı ve bu haftadan itibaren bebeğinizin oynama sıklığı ve hareketlerin hissedilebilirliği artacak. Bu süreçte siz zaman zaman bebeğinizin "daha az oynadığını" hissederek endişeye kapılabilirsiniz. Bilmeniz gereken, bu haftalarda bebek hareketlerinin tutarsız olduğudur. Hareketler bebeğiniz büyüdükçe ve beyin dokusu geliştikçe daha anlamlı ve daha istikrarlı olacaktır. İleri gebelik haftalarında bebeğinizin seslere, yediklerinize ve hatta sizin konuşmanıza tepki verdiğini görecek ve bu duyguyu çok seveceksiniz.
............
Her anne adayı ve özellikle de ilk gebeliğini yaşayan anne adayları bebek hareketlerinin yukarıda anlatıldığı gibi net bir ayrımını yapamaz ve her bebeğin oynama alışkanlıkları farklıdır. Eğer yeterince çaba gösterirseniz bebeğinizin yukarıda sayılan hareketlerinin ayrımını önümüzdeki haftalarda güzel bir şekilde yapar duruma gelebilirsiniz.

Rastlayınca paylaşmadan edemedim.

darısı artık en kısa sürede başıma inşallah.. Daha hiçbişeycikler hissetmiyore :KK19:

X