2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar, sizde de sağ göğsünüzün altında ağrı oluyor mu?

Kas ağrısı gibi birşey mi anlamadım, arada batıyor, bazen kaşıntı gibi oluyor deride...

Neyin nesidir anlamadım, sizlere de bir sorayım dedim, belki bir bileniniz vardır bu konuda...

ilk aşımı oldum şuanda hiç acı falan yok.sağlık ocağına bebeğin kalp atışına da bakılıyormuş kalp atışı 141 çıktı.

Bende dün yaptırdım aşımı öyle aman aman acı yok şişlik falan hiç bir şey yok. Kolumu çok zorlansam sadece etin morarması gibi öyle bir acı oluyor. Benim bebişin kalp ritmi de 140 çıkmıştı. Tam kan sayımı ve idrar bende epeydir vermiyorum 2 li taramada vermiştim galiba. 3 lü taramadan idrar istemediler bile. ama bu gidişimde ister herlade dr. O zaman yine devlet hast. yolları görünür bana

pek net değil ...fotoğrafın fotoğrafını çektim :) kızçemin parmaklarına bakın teyzeleri maşallah maşallah :)) kapamış yüzünü .. :) bu akşam 18:00de ayrıntılı ultrasonumuz var ve çok heyecan yaptım :) :nazar: :nazar:

Eki Görüntüle 952761

Ayyy maşallah kuzucuga.. simdiden çok tatli annesi.. o parmaklar tam yemelikkk..
Ayrintili ultrasonunuzda iyi gecer inşallah canim..

tatlım bu işte ördüğüm tulum, bitince böyle olacak inşallah

Eki Görüntüle 952936

Ayy bayildim canim yaa.. ne de guzel yakisir yavruna.. Allah kucaginiza almayi da nasip etsin..

kızlar gyno-tardyferon kan ilacını kullanan varmı arnızda
Evet canim.. bende gyno ferro sanol kullaniyorum..

Selam kızlar. Coook yogun bir haftasonundan sonra anca bakabildim buraya.. Umarım herkes cok iyidir.. Gecmise bir göz atayim dedim yine cosmussunuz maşallah. . Hepsini okumak ne mumkunn :KK52: size bir sey sorucam 2 3 gundur yoruldugumdan midir yoksa hamilelikten mi anlayamadim ama sag bacagim kalçam cok aciyor.. yataktan kalkarken kramp giriyor ve sag bacagima basamiyorum.. sizin de boyle sikayetleriniz var mi..
Birde yarin kontrole gidicem dualarinizi eksik etmeyin..

kızlar gyno-tardyferon kan ilacını kullanan varmı arnızda

canım benim şu an kullandığım ilaçlar şunlar :

$image.jpg

ne kadar şanslısınız İstanbulda çeşit çeşit....gerçi ben elimdede yapamam becerikli değilim senin gibi :)

acıbademde canım .. ultrason cihazları gayet iyi..bu akşamda ayrıntılı ultrason var bakalım napıcaz :KK43:

heeeeee acıbadem ooooo iyidir tabi.. Ora para açısından baya uçuk :KK1:

canim ben adanadayim ya.. bende el becerime guveniyorum yapabilirim.. netten siparis konusunda ne dusunuyorsun:KK16:

aslında ben internetten kıyafet bile alırken tereddüt ediyorum zor beğendiğim için :KK1: bilmemki sen güveniyosan al.. Ama çevrede yok mu bu tarz şeyler satan alabileceğin biyer?

canlarım hepinizi kocaman öpüyorum...gece geç yazabilirim ayrıntılı ultrason sonucunu... çünkü yemeğe davetliyiz doktordan sonra yemeğe gidicez..yada yarın sabah dua edin aksi birşey çıkmasın..öptüm hepinizi..

canım benim çooooook güzel haberler alıp öyle gel inş.. :nazar:

Kas ağrısı gibi birşey mi anlamadım, arada batıyor, bazen kaşıntı gibi oluyor deride...

Neyin nesidir anlamadım, sizlere de bir sorayım dedim, belki bir bileniniz vardır bu konuda...

benim klasik göğüs hassasiyetim var hâlâ onun dışında bahsettiğin tarzda bi şikayetim yok canım..

canım zaten haftada bir yeterli ben de hafta bir yiyorum ancak omega 3 ihtiyacını cevizden de alabilirsin ceviz yiyosan her gün düzenli gerek yok bence doktoruna danış yine de istersen gerek görürse verir ilaç..

Dr beslenme listesi vermişti de orda haftada 2 3 kez balık diyo o yzden kafama takıldı yeterli mi acaba diye haftada bir bu dönemde de beyin gelişimi arttığından içime kurt düştü

canlarım hepinizi kocaman öpüyorum...gece geç yazabilirim ayrıntılı ultrason sonucunu... çünkü yemeğe davetliyiz doktordan sonra yemeğe gidicez..yada yarın sabah dua edin aksi birşey çıkmasın..öptüm hepinizi..
canim tum guzel dilejlerim ve dualrim seninle insallah cok guzel haberler alirsin yavrun sana gulumser.

Neyin nesidir anlamadım, sizlere de bir sorayım dedim, belki bir bileniniz vardır bu konuda..

Bende de oluyor dunku detayli usg de bebegimin kafasi tam nerdeyse sag gogsumun altindaydi .benim de hep sol tarafimda bazen cigerlerimde daralma oluyor.ama anladim ki bebek inanilmaz derecede hareket ediyor ayni dakika icinde ta gogus altina cikarken sonra soldan saga butun olarak yatabiliyor.dun hepsini kendi gozlerimle gordum.ben bu haftalarda bebek sabit gobek deligi cevresinde saniyordum ama vucudunda boşluk neresi varsa gidip ordaki organlari sıkıstiriyor.bu konuda dert etme canim.bebegin icinde dans ediyor:)

]

Son düzenleme:
15. Haftamda aniden başladı canım. Hatta tuvalete gidene kadar hissetmedim bile. Ama görünce çok korkmuştum... 19. Haftada kesildi şükür... Senin de kanamanın durmasına sevindim canım. Demek ki adet kanamasını tekrarlamış vücudun. Bazen öyle olurmuş

Canımmmm çok sağol, diğer arkadaşlar da... İçime su serptiniz. Çok şükür geldi geçti kanamam. Gerçekten adet kanaması gibi geldi geçti. Ama tek farkı ağrı yapmamasıydı. Ben de kesinlikle adet kanamasının tekrarlandığını düşünüyorum.

canım benim de oldu ben üşütme ve gaza bağladım...
baya bir şiddetliydi özellikle nefes alırken nefesim kesiliyodu...

Selam kızlar. Coook yogun bir haftasonundan sonra anca bakabildim buraya.. Umarım herkes cok iyidir.. Gecmise bir göz atayim dedim yine cosmussunuz maşallah. . Hepsini okumak ne mumkunn :KK52: size bir sey sorucam 2 3 gundur yoruldugumdan midir yoksa hamilelikten mi anlayamadim ama sag bacagim kalçam cok aciyor.. yataktan kalkarken kramp giriyor ve sag bacagima basamiyorum.. sizin de boyle sikayetleriniz var mi..
Birde yarin kontrole gidicem dualarinizi eksik etmeyin..

canım bende de zaman zman oluyor eğer çalışıyorsan ve ayakların sürekli sarkık pozisyondaysa....
çok çok fazla süt içmelisin günde 4 brdak içersen ve kaşar peyniri yersen baya bir faydası oluyor..
doktorunun verdiği vitaminleri de aman ihmal etme...
fark etmiyoruz ama bebişler bizi sömürüyor aslında o yüzden kendimize iyi bakmamız lazımmm :KK49:

doktorun yasak demişse riske atma canım bence de ..

canım ben de çok kararsızım aslında eski saçlarıma bakıyorum içim gidiyo ama bebişim aklıma geliyor bilerek zarar vermek istemiyorum ben de zaten eşim de hayır yaptırma biraz sabret aşkım ne olur diyo:))

ilaç iyiye benziyo hakketen ama sgk nın ödememesi kötü olmuş ama 100 taneyse baya idare eder bi kere almak yeterli bence de..

ayy canım sen napmışsın öyle yaa yazık etmişsin saçlarına kız :KK50: benim saçım karamel tonlarıydı canım aktıkça daha da açıldı şu an dipler koyu uçlar açık karamel o şekilde.. çok çok kötü durmuyo aslında sabredebilirim açıkçası:))

Şu başıma gelenlerden sonra saç mı düşünürüm ben :KK53: Deli misin sen ne saçı, bebeğin daha mühim dedim kendi kendime. Katlanıcam doğuma kadar canım. Belki doktorumu kandırabilirsem, doğum yaklaştığında, yani şöyle son hafta falan organikle boyayabilirim ama. Doğuma çirkin girmek istemiyorum :KK17:

Son düzenleme:
canım bende de zaman zman oluyor eğer çalışıyorsan ve ayakların sürekli sarkık pozisyondaysa....
çok çok fazla süt içmelisin günde 4 brdak içersen ve kaşar peyniri yersen baya bir faydası oluyor..
doktorunun verdiği vitaminleri de aman ihmal etme...
fark etmiyoruz ama bebişler bizi sömürüyor aslında o yüzden kendimize iyi bakmamız lazımmm :KK49:

Yok canim isi biraktim ama bu siralar bende bebisimde cook yorulduk.. sütü onceden cok severdim ama hamikelikte gunde 2 bardagi zor iciyorum.. birde sut bnde asiri derecede gaz yapiyor ve sabaha kadar sancidan uyuyamiyorum. Vitaminleri duzenli kullansamda dedigin gibi bebislerimiz iligimizi kemigimizi somuruyor :KK49:

Yok canim isi biraktim ama bu siralar bende bebisimde cook yorulduk.. sütü onceden cok severdim ama hamikelikte gunde 2 bardagi zor iciyorum.. birde sut bnde asiri derecede gaz yapiyor ve sabaha kadar sancidan uyuyamiyorum. Vitaminleri duzenli kullansamda dedigin gibi bebislerimiz iligimizi kemigimizi somuruyor :KK49:

sütü biraz ılıtıp içine de çok az nesquik falan koymayı dene...
ben de aşırı derecede seviyorum ama 2 bardaktan sonrasını içim almıyor şu hamilelikte..
kaşar, yoğurt ve ayranla destekliyorum...
sütlü tatlı da olur ama kendin yaparsan olur bence dışarıdakiler çok tatlı bizler için :)
İnşaallah en kısa sürede geçer.. ben de bu hafta bırakıyorum işi, canımıza yetti :)

Bende de oluyor dunku detayli usg de bebegimin kafasi tam nerdeyse sag gogsumun altindaydi .benim de hep sol tarafimda bazen cigerlerimde daralma oluyor.ama anladim ki bebek inanilmaz derecede hareket ediyor ayni dakika icinde ta gogus altina cikarken sonra soldan saga butun olarak yatabiliyor.dun hepsini kendi gozlerimle gordum.ben bu haftalarda bebek sabit gobek deligi cevresinde saniyordum ama vucudunda boşluk neresi varsa gidip ordaki organlari sıkıstiriyor.bu konuda dert etme canim.bebegin icinde dans ediyor:)

[/I][/B][/COLOR]][/QUOTE]

Aa cok sasirdim canim.. bende bebek en fazla gobek deligimin oraya kadar uzanabiliyor saniyordum.. hatta baxen gogsumun altina dogru mide tarafimda da seyirme oluyor ama ben buraya ulasmasi su an imkansiz diye mide hareketi falan saniyordum. O hareketler bebisime mi ait :))
Birde karnimin yanlarina dogru da seyirme oluyor dalagima dogru ama yibe bebisim buraya kadar uzanamaz diyordum.. eger dedigin gibiyse coook mutlu olurumm

sütü biraz ılıtıp içine de çok az nesquik falan koymayı dene...
ben de aşırı derecede seviyorum ama 2 bardaktan sonrasını içim almıyor şu hamilelikte..
kaşar, yoğurt ve ayranla destekliyorum...
sütlü tatlı da olur ama kendin yaparsan olur bence dışarıdakiler çok tatlı bizler için :)
İnşaallah en kısa sürede geçer.. ben de bu hafta bırakıyorum işi, canımıza yetti :)

Evet bende nesquik bazende kakao katiyorum ama yinede zor iciyorum..
Yogurt hic sevmiyorum onuda zorla yiyorum bebegim icin.. tatli hiic yiyemiyorum :KK43: sutlu tatli yaptim belki yiyebilirim diye ama ne care bir kasik bile yiyemedim.. tatlıları tuketemiyorum.. insallah kisa zamanda atlatiriz canim..
Birak valla hamilelikte cok zor oluyor. Birde ozel sektorse daha da zor.. ev cok iyiymis ben bayildim bu ise hehehe :KK66:

Canım benimde alt karın ve kasık ağrılarım var ama şiddetli değil ara ara.normal olduğunu düşünüyorum bu haftalarda.Ayrıca evet bende bebeği bu hafta aşağılarda hissediyorum sanki.Olumsuz düşünmeyelim herşey yolundadır inşallah.3 Şubatta randevum var gün sayıyorum.

Kizlard benim kuzucukta bazen asagilardan atiyo tekmeyo bazen gobek deligime yakin normaldir heralde hepimizde de boyleyse korkmayalimmm bosuna

X