2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
:)))) Bebeğimin hareketlerini hissediyorum artık :emir_bebek: 2 gündür çok yoğun bir şekilde hemde.Oğluşum anne ben buradayım diyor artık :KK16: Çok çok güzel bir duygu Allah'ım ne kadar büyüksün senn :nazar:

çok güzel bi duygu değilmi. Bende 15+4 ten beri hissediyorum kızımın hareketlerini :)

ya bazen bende hissediyorum ama en son ne zaman hissettiğimi bile unuttum o kadar geçti üzerinden:KK20:

Benimde öyle oluyordu canım.Hatta bi ara hisseder gibi oldum sonra 1 hafta 10 gün hiçbişi hissetmedim ki o hissettiğimin bebeğin hareketi olduğundan bile emin değildim.şimdi ise net hissediyorum.merak etmeyin sizin bebişlerde kendini belli edecek yakında :)))

hoşgeldin ayazcığım özletiyorsun kendini...maşallah oğluşuna....hep güzel haberlerle gelirisn inşallah..

Hoşbuldum çileğim valla aslında sürekli tabip ediyorum ama mesaj yazacak kadar hızınıza yetişemiyorum :)) sende ne var ne yok sen nasılsın canım?

:)))) Bebeğimin hareketlerini hissediyorum artık :emir_bebek: 2 gündür çok yoğun bir şekilde hemde.Oğluşum anne ben buradayım diyor artık :KK16: Çok çok güzel bir duygu Allah'ım ne kadar büyüksün senn :nazar:

Maşallah oğluşuna canım benim bende hissetmek istiyorum artıııık :))

ben bebeğim yaşını doldurana kadar hiç istemiyorum çalışmak..şuanki şartlarımda çalışmam mümkün değil ki kendi daha doğrusu eşimin babasının dershanesi..ama ona rağmen sabah 8.30 akşam 19.30 çalışıyorum..evimde yakın olmadığı için bebeğimi kimselere okadar küçükken emanet edemem.. şartlar değişirse düşünürüm çalışmak...oda enaz 1,5 yaşından sonra..

olmadım canım doktor randevum 20sinde ..bakalım doktorum yönlendirecek mi... onun yönlendirmesi ile gitmek istiyorum...sağlık ocağındaki ebede doktorunla görüş demişti..beklemedeyim..

bende ygsye başvurdum...açıköğretimden okumak istiyorum ...ank. üni mezunuyum ama iki senelik daha memur ataması olabilecek bir bölüm seçeyim dedim..kısmet bakalım ne kadar okuyabilirim sanki..meleğimde olacak ama kısmet bakalım :)

hoşgeldin ayazcığım özletiyorsun kendini...maşallah oğluşuna....hep güzel haberlerle gelirisn inşallah..

Canım 4 yıllık mezunuysan açıktan 2. üniversite okuyabilirsin.. ancak kötü bir haberi var memuriyet atamalarında maalesef hem 2 yıllık hem de 4 yıllık mezunuysan seni sadece 4 yıllık mezunu olarak görüyorlar.. ona göre sadece lisans KPSS'sine girebiliyorsun :KK43::KK43::KK43: eşim de yaşamıştık biz o durumu önlisans KPSS'sine başvuramadı..:KK43::KK43:

mujjuumm hasta olmuşsun geçmiş olsunnn.. vallahi dikkat et iş yerinde herkes hasta kenardan köşeden kaçsam da mutlaka bi öksüren tıksıranla karşılaşıyorum. boğazım acıyor benim de bugün sabahtan beri.. hapşuruk da var korkuyorum ben de :2::2::2:

Hoşbuldum çileğim valla aslında sürekli tabip ediyorum ama mesaj yazacak kadar hızınıza yetişemiyorum :)) sende ne var ne yok sen nasılsın canım?

aslında genel sağlık açısından bir sorunum yok ayazcığım ama duygusal olarak bitmiş haldeyim bugün..3 gündür çok yoğun bir çalışma temposu var..ve ben ne uykumu alıyorum nede dinlenebiliyorum..sabahtan beri ağlıyorum..ama neden bilmiyorum..annemle konuştum ağladım..işyerinde arkadaşımla konuşuyorum sesim çatallaşmaya başlıyor başlıyorum ağlamaya :KK43:( herhalde yoğunluktan dolayı..yarında en yoğun günüm..bilmiyorum nasıl geçecek..:KK43:

Canım 4 yıllık mezunuysan açıktan 2. üniversite okuyabilirsin.. ancak kötü bir haberi var memuriyet atamalarında maalesef hem 2 yıllık hem de 4 yıllık mezunuysan seni sadece 4 yıllık mezunu olarak görüyorlar.. ona göre sadece lisans KPSS'sine girebiliyorsun :KK43::KK43::KK43: eşim de yaşamıştık biz o durumu önlisans KPSS'sine başvuramadı..:KK43::KK43:

canım ben 2003 mezunuyum..aslında mezun değilim çünkü af gelmedi ve ben 2 dersten kaldım..4 senelikti bölümüm..sonra af geldi devam zorunluluğundan dolayı ankaraya gidemedim çünkü işim özel hayatım müsait olmadı..
içimde diploma uhde kaldı..Allahtan işte hiç sıkıntı yaşamadım deneyim tecrübe 10 yıl oldu..ama 2 senelikte olsa okumak o diplomayı almak istiyorum...kendimi bazen kötü hissediyorum..

Son düzenleme:
aslında genel sağlık açısından bir sorunum yok ayazcığım ama duygusal olarak bitmiş haldeyim bugün..3 gündür çok yoğun bir çalışma temposu var..ve ben ne uykumu alıyorum nede dinlenebiliyorum..sabahtan beri ağlıyorum..ama neden bilmiyorum..annemle konuştum ağladım..işyerinde arkadaşımla konuşuyorum sesim çatallaşmaya başlıyor başlıyorum ağlamaya :KK43:( herhalde yoğunluktan dolayı..yarında en yoğun günüm..bilmiyorum nasıl geçecek..:KK43:

canım ben 2003 mezunuyum..aslında mezun değilim çünkü af gelmedi ve ben 2 dersten kaldım..4 senelikti bölümüm..sonra af geldi devam zorunluluğundan dolayı ankaraya gidemedim çünkü işim özel hayatım müsait olmadı..
içimde diploma uhde kaldı..Allahtan işte hiç sıkıntı yaşamadım deneyim tecrübe 10 yıl oldu..ama 2 senelikte olsa okumak o diplomayı almak istiyorum...kendimi bazen kötü hissediyorum..

oku tabi canım mutlaka ben de bebişle tekrar okuyorum :KK52::KK52::KK52: hoş hem iş hem de ev işi okulu biraz sallıyorum ders çalışmıyorum ama şimdilik iyi gidiyor. Sen de sınava girersen bebişle birlikte ders çalışırsınız ne güzel.. annem benim öyle okumuş üniversiteyi.. ben bütün kitaplarını karalarmışım benle ilgilensin diye sizde o tatlı anları yaşarsınız :KK52::KK52::KK52:

mujjuumm hasta olmuşsun geçmiş olsunnn.. vallahi dikkat et iş yerinde herkes hasta kenardan köşeden kaçsam da mutlaka bi öksüren tıksıranla karşılaşıyorum. boğazım acıyor benim de bugün sabahtan beri.. hapşuruk da var korkuyorum ben de :2::2::2:

Aman sen de dikkat et canım .Bak bu forumda bir bayanın yazdığı bir reçete ekliyorum sen de dene hatta sanırım bu soğuk algınlığı için de faydalı olabilir.

Merhaba bayanlar. Başka bir başlık altında öksürmekten muzdarip olduğumu yazmış, tavsiyelerinizi istemiştim. Saolun, herkes bir şeyler söyledi, internetten araştırdım, doktorlara sordum, ve hayatımızın en önemli dönemi olan hamilelikte öksürüğe nasıl çare bulunur sizlerle payşalmak istedim.

Benim öksürük, rinit ile birlikte başladı, gıcık yaparak. Geniz akıntısı zaten uzun süredir devam ediyordu, artık akciğere ulaşmıştı. Bir de bu hastalığı olanlar dikkat etsin, en ufak bir ısı değişimi, hava değişimi, koku, ev tozu, hayvan tüyü ve polenden etkileniyor. Beni tetikleyen hastanede geçirdiğim bir gece oldu. Oda çok sıcaktı, terledim, camı açtım ve sonuç, öksürük. Üstüne bir de soğuk algınlığı eklendi, aman suyundan da koy.

Öncelikle sabah kalkınca bir bardak ılık limonlu ballı su için.

Yarım saat sonra bir tane elma yiyin. (Astıma da birebir).

Kahvaltınızı güzelce edin, bir bardak portakal-mandalina suyu için. (c vitamini takviyesi)

Öğlene doğru sıcak bir ıhlamur, içine sadece ufak bir parça çubuk tarçın. Şekerli değil, ballı olacak.

Öğlen yemeğinizi yiyin, üstüne bir de kivi yiyin. (İnanılmaz iyi geliyor, boğazı temizliyor)

Akşamüstüne doğru ister açık ballı limonlu çay, ister kaynatılmış ayva suyu için.

Akşam yemeğinizi güzelce yiyin, hemen sonra tekrar ballı limonlu ve karanfilli ıhlamur için.

Gece yatarken adaçayını kaynatıp buğusunu yüzünüze tutun. Ama adaçayını içmeyin.

Yatarken yanınızda ılık su bulundurun, ama koca bir bardak. Uyuyana kadar yavaş yavaş için.

Benim buna ek olarak 2 de serumum vardı, ama bu olanağı olmayanlar için bu reçete birebir gelecektir. Geçmiş olsun.. a.s.

güzel haftasonları hatunlar çalışmaya devam bebeğimde benimle birlikte yoruluyor bakalım şükürler ola bulantılarımız bitti lakin halsizlik devam bide çok hapşuruyorum bu ara işlh grip olmam

kızlaarrr mesaim bitiyor.. Allah'a emanet olun. biz kaçıyoruzz. ev temizliği bizi bekler.. akşama kayınvalidemlere gideceğiz. yarında orda olacağız (merkezden 40-50 km uzakta ilçede oturuyorlar da) temizlik işlerini bu akşama kadar halletmem lazım ama hiç halim yok. dua edin de azıcık canlanayım. herkese iyi haftasonları bebişlerle birlikte.. pazartesi görüşürüz...:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

patronum aradı erken çık diye:KK17: utandım valla, ama hiç beklemiyodum. tabiki yarın gelme demedi yarında erken çık dedi ama bunada şükür. 1 saat sonra gider vururum kafayı :21:

canım saglık ocağına gidip hamileliğini bildirdin mi ? Eger bildirdiysen onlar sana ne zaman aşı için gelceğni söyliceklerdir.eger kaydını yaptırmadıysan da hemen git yaptır derim.çünkü saglıkocagı btün aşıları kontrolleri takip ediyor.özel doktor bunları yapmıyor

gitmedim canım ama cuma günü kontrolüm vardı bebeğin hareketlerini hissetmeye başladım doktorum artık sağlık ocağına gidebilirsin tetenoz için dedi bu hafta içinde gidicem inşallah canım.

kızlar günaydın bugün sizlere pek neşeli günaydın diyemicem morelim çok bozuk:KK5: akşam eşimin ayağı kırıldı:KK5: halı sahaya gitmişti birisi vurmuş ayağına geldi hemen acile gitti ama kırılmış alçıya almışlar onu öyle görünce dünyam durdu sanki :KK5::KK5: çok morelim bozuk oturdu içime şöyle hüngür hüngür ağlasam açılcam sanki bebğim için sağlam durmaya çalışıyorum ama olmuyo ..:KK19: eşim ben iyiyim üzülme sakın diyor ama olmuyorr:KK5::KK5:ve bugün işe gelmek zorundayım onada sinirlerim bozuldu kafam hep evde:KK19: gecede sağ tarafımda bi ağruyla uyandım ama nasıl bıçak saplanmış gibi böyle hem kasık hem arka boşluğa doğru orası çok üzüldüm ondanmı acaba neyse ki sabah geçmişti
hiç stres yapma tatlım genç adam kaynar kırığı endişelenme.sen ona kemik suyuna mercimek pişir çabuk iyileşir.bebişide üzme annesi.:KK34:
Selam kızlar canım oğlumla biz geldik :)

Dün randevum vardı hastanedeydik , çok şükür herşey güzel dedi doktorumuz.. Oğluşum dün 16+3 olması gerekirken maşallah 16+5 çıktı. 170gr ve 16.3 cm maşallah benim kuzuma:nazar:
20. Haftamızda detaylı ultrason var inşallah oda güzel olur , ama dün doktor mesanemiz yerinde midemiz oluşmuş dedi. Yavrum benim ya bide elinin resmini verdi görmelisiniz boyumları bile belli ya mucize resmen..
Son olarak artık onu hissetmek tekmelerine uyanmak istiyorummmmmm :))))
maşallah canım :nazar:.yalnız anlayamadım mesane yerinde midemi oluşmuş bunun için ne dedi doktor düzelirmiymiş.bende perşembe ayrıntılıya girecem de:18:
Kızlar daha yeni hastalıktan kurtulmuşken sanırım yine hastalanıyorum.Aslında o kadar çok meyve ,sıvı,alıyor sütümü yumurtamı eksik etmiyorum sanki gögsümde bir hırıltı var sürekli öksürme ihtiyacı duyuyorum sanırım farketmeden göğsümü üşüttüm oysa bu aralar da hava iyiydi.Bu nasıl oldu anlamadım.Fazla olmadı hastalığım geçeli of ne yapacağım ben sabahtan beri 2 defa süt içtim biri ballı olmak üzere .Yine meyve yedim birazdan portakal da yiyeceğim e daha ne yapayım anlamadım ki.oooooooffffffffff! Bebeğimi koru Allahım ikimiz de sana emanetiz.
aynen bende berbat durumdayım akşam boğzımda bi gıcıklık vardı bugun ev yıkılıyo öksürürken.kocaman bir meyve tabağı yaptım bide ıhlamur kaynatıcam inşallah iyi gelir sanda çok geçmiş olsun mujjum.rabbim bize ve bebeklerimize sağlık versin inşallah.:KK16:

kızlar günaydın bugün sizlere pek neşeli günaydın diyemicem morelim çok bozuk:KK5: akşam eşimin ayağı kırıldı:KK5: halı sahaya gitmişti birisi vurmuş ayağına geldi hemen acile gitti ama kırılmış alçıya almışlar onu öyle görünce dünyam durdu sanki :KK5::KK5: çok morelim bozuk oturdu içime şöyle hüngür hüngür ağlasam açılcam sanki bebğim için sağlam durmaya çalışıyorum ama olmuyo ..:KK19: eşim ben iyiyim üzülme sakın diyor ama olmuyorr:KK5::KK5:ve bugün işe gelmek zorundayım onada sinirlerim bozuldu kafam hep evde:KK19: gecede sağ tarafımda bi ağruyla uyandım ama nasıl bıçak saplanmış gibi böyle hem kasık hem arka boşluğa doğru orası çok üzüldüm ondanmı acaba neyse ki sabah geçmişti

Geçmiş olsun canım, allah beterinden korusun..belki kırık değildir, güzel haberler alsın dr.dan inşaallah. Kemik al haşla hem sanada iyi gelir bebişine hem kocana, sakatat yedir bir de yumurta. Korkma kırık tedavisi olan bir durum.

X