2014 Aralık Anneleri

kızlar bugün gebelik kıyafetleri baktım. çok güzel şeyler var fakat şimdiden almak doğru olmaz sanırım. normalde S beden giyiyorum fakat gebek kıyafeti alırken daha mı büyük beden almalı. tecrübeliler paylaşırsa çok iyi olur. benim hiç bir kıyafetimin olacağını sanmıyorum:))

Daha çok erken be canım.. 5. ayda çıkıyor göbekler.. Daha o işlere çok var acele etme.. :emir_bebek:

kızlaaar kakao yağı kullan demişti dr um hani. bugün kullandım ilk kez ama iğrenç kokuyoooooor :KK30:
doktoru güzel kokulu doğal bir yağ öneren var mı? bebe yağı uygun mudur mesela???

Bebeyağı en güzeli hayatım evet..

aaaa bende hala listede yokuuum babylove :KK52: benim sat 23 şubat. yaşadığım yer bir haftaya değişecek sonra ekleriz. yaşım 28. ilk bebişim. beklenen d.t. 6 aralık şimdilik çünkü geriden geliyoruz :KK49::nazar:

Tatlım özel mesaj at istersen , görmüyordur... Öyle daha garanti.

Ben kilo da aldım gebe kıyafetleri de...
Normal bedeniniz neyse ondan giyebiliyorsunuz iri yapılıysanız 1 beden büyük tavsiye ediyorlar

valla sıze ımrenıorum nasıl bukadr yemek yıyebılıosunuz ya ben iştahsızlıktan ölecem zorla aglayarak bıseler yıyorum ya delırıcem artık bu sızdekı ıstahın yarısı nıe bana gelmıor anlamadım:KK43:( kılonuz normaldede varmıydı sızın

Dayan canim gececek inşallah.
Sansliyim ki bulantim yok. Arada biseyler oluyor bulanir gibi ama genelde iyiyim.
Evet canim kilolu gebe kaldim zaten.

kızlar bugün kalp atışlarını duyduk minişin. :nazar:ne güzel bi duygu.:KK16:bütüngünkü kusmalara bulantılara karşı onu duymak yetti. rabbim inşallah kucağımıza almayı nasip ederse bütün bu tiksintileri kusmaları bulantıları unutucaz inşallah.

Arakadaşlar yardım edin, yaklaşık 3 gün koyu lekelenmem olmuştu. Doktora gittim progestan verdi ve iğne verdi çünkü bu ikinci leke gelmesiydi. Dinlen dedi çalışıyordum rapor aldı,, dinleniyorum bugünde 4-5 damla kan geldi çok kortktum şu an durdu ama yine de tedirginim. Şimdi sakin olmaya çalışıyorum acaba progestanı bugün vajinadan mı atsam öle daha etkili yazıyor bazı sitelerde ne yapmam gerektiğini bikememdim. Kan 3 gibi geldi. O saatten beride şu an bişe yok. Tuvalete gitmeye korkar oldum

bu arada kilo aldınız mı? bende daha tık yok belki de o yüzden erken geldi bana :)

ay canımm tam bu soruyu sormaya girmiştm aralık annlerine sen sormussun saolsın:) bende 9 haftanın içindeym bende hiç almadım kilo yaa netten baktım kimi sitede normal dior kime sitede ilk 3 ay da her ay yarım kilo alınmalı dior bende endiselendim acıkcası

kızlar birsey sormak istiorum benm ara ara iki haftaya bir falan solemesi ayıp bagırsaklarım bozuluor ya hemn haslanmıs patates maden suyu falan tuketıorm duruor ama korkuorum bu durumu yasayan varmı aramızdaa??? :KK43:

Arakadaşlar yardım edin, yaklaşık 3 gün koyu lekelenmem olmuştu. Doktora gittim progestan verdi ve iğne verdi çünkü bu ikinci leke gelmesiydi. Dinlen dedi çalışıyordum rapor aldı,, dinleniyorum bugünde 4-5 damla kan geldi çok kortktum şu an durdu ama yine de tedirginim. Şimdi sakin olmaya çalışıyorum acaba progestanı bugün vajinadan mı atsam öle daha etkili yazıyor bazı sitelerde ne yapmam gerektiğini bikememdim. Kan 3 gibi geldi. O saatten beride şu an bişe yok. Tuvalete gitmeye korkar oldum

Canım Dr un nasıl kullanmanı tavsiye ettiyse öyle kullan...

Birbirmizdeki değişimleri ve belirtileri kendimizde arayıp ben neden böyleyim diye sorgulamayalım... Belirtileri ve gelişimi birebir aynı 2 gebe yok arkadaşlar.... Herkes kendi gebeliğini yaşıyor.. Sorgulamayın .. Şimdi midesi bulananlar sıkıntıda, 3 ay bitince hepimiz daha iyi olacağız... Tadını çıkarınnnn

Son düzenleme:

Korkma canım. Kan açık renk taze kan renginde , yoğun ve ağrıyla beraber olmadıkça korkma..Progestana gelince düşükle sonuçlanacak bir gebeliği progestan da önleyemez.. O yüzden o kısma da fazla takılma, doktorunun önerdiği şekliyle kullan.. 3-4 damla kan bişey değil olabilir. Dinlen bol bol.. Geçmiş olsun.

kızlar birsey sormak istiorum benm ara ara iki haftaya bir falan solemesi ayıp bagırsaklarım bozuluor ya hemn haslanmıs patates maden suyu falan tuketıorm duruor ama korkuorum bu durumu yasayan varmı aramızdaa??? :KK43:

bence dahiliye doktora gitmelisin,bende de aynı durum vardı tahlilde bağırsak enfeksiyonu çıktı,su kaybın olmasın dikkat et düşük dozda ilaçlar verdi,kendi doktoruma da teyit ettirdim.bol bol su ve ayran içmemi , haşlanmış patates yememi tavsiye etti 2 doktorda.

canım tşk edrim cevabın için yazdığımdan beri defalarca kontrol ettim içimi rahatlatacak bişeyler okumak için eğer 0.9 cm se benimki daha küçük inş büyür cumaya kadar kalbi de olması gereken gibi atar inş. hakkımda hayırlısı olsun inş başka da dua edemiyorum....

İnşallah canım. Beni bilgilendirirsen mutlu olurum.

bu arada kilo aldınız mı? bende daha tık yok belki de o yüzden erken geldi bana :)

2 kilo aldım ama göbeğim bayağı çıktı. pantolonlarım çok rahatsız ediyor bende sıkı şeyler giymek istemiyorum açıkçası gelişimi olumsuz etkilediği için. en kısa zamanda alışverişe çıkıcam :)

2 kilo aldım ama göbeğim bayağı çıktı. pantolonlarım çok rahatsız ediyor bende sıkı şeyler giymek istemiyorum açıkçası gelişimi olumsuz etkilediği için. en kısa zamanda alışverişe çıkıcam :)

haklısın canım o zaman hem krem için hem de alışveriş için.ben kiloluyum zaten n'olcam merak ediyorum :KK43:

X