2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Merhaba kızlar..uzun zaman oldu yazmayalı.. tutkku tutkku canım inan hep aklımdasınız canım sıkkın bu aralar biraz..

Yaklaşık 10 günden fazladır gribiz benle oğlan o bide sabaha kadar öksürüyor..

benim 20lik diş baya fena ağrıyodu hastaneye defalarca gittik daha önce operasyonla alınması gerekiyo dediler bu defa kesin kadar verdim aldırmaya.. özel bi polikliniğe gittim bide oraya gösteriyim diye neyse gittim ağzımı açmamla doktor çenemden gelen sesi farketti benim çenemden uzun zamandır açıp kapatınca tak tuk sesler geliyodu önemsememiştim ama doktorun dikkatini çekti ve baya korkuttu beni..

işte bu hiç normal değilmiş "çene-eklem hastalığıymış" acilen bu branşta olan bi doktora göster dedi hiç ihmal etme iyi değil filan dedi.. tabii bu branşta türkiyede sayılı doktor varmış sadece istanbulda..

adam dişimi unuttu çeneme taktı.. tabii ben eve gelince netten araştırdım malum moralim daha da bozuldu.. ne zaman gidebilirim doktora bilmiyorum zaten belli bi tedavisi de yokmuş inşallah kötü bişey olmaz..

Uzun yazdım kusura bakmayın.. sizler nasılsınız.?
Ya nasıl bi ses canım benim de esnerken felan çenem kütluyo eşimde ilk defa böyle bisey görüyorum diye

Ceyda gece 2 yı gectı anca uyudu sabahta 8.30 cıvrı uyandık suan krabuke gıdıyoruz yoldayız ve 45 dk uyudu uyandı sımdı kucagımda uyuudu hayır yanı ben 1 saat gec uyudum oluyorum uykudan
Aman bwn gittim neredeyse gitmeseydım dicem

ya bi kac yerde ozellıkle telefonun etkı ettıgı yazıyor. Biz bile baktıgımız ıcın gozler agrıyor ne bıleyım o gunden berı tv telefon yok yavrum ya her dakıka ısterdı sımdı otobuste caprazda niloya ızlıyorlar bakmıyo. Hıc bır belırtı yok cunku evelsi gun daa nerdrkı bayragı gormus anne bak ataturk dıyor. Anlam veremıyorum.
Ya kıyamam gercekten neler crktı cocuk kızınıda goturdun mu canım? Rabbım bundan sonra kaderını guzel yazsın ınsallah
Senin ne zaman farketmus aılen kucukken mı canım

Gıbı gıbı oldum sayende tutkum ama haka arastırıyorum hala ıcımde sıkımtı var
Naptın canım bu kadar.kendini harap etme bisey varsa illa ki tedaviyle düzelir yani

PembeLokum PembeLokum bitiyor ya cidden, banada cok hizli gibi geliyor.
2000liler gecti, 2010lu yillar geldide onlarda bitiyor , insan dusununce bi telaslanmiyor degil :)

I ilknurrr22 o genel olarak cogu insada var sanirim canim.Benim yemek yerken oluyordu bir ara.
Cok konusmaktan dicem konusmuyorumda o kadar :KK53:

hadi ya ,tahlil falan yaptirdinmi belki vitamin eksikligidir gibime geldi

seker000 seker000 aa gecmis olsun canim.
sureklimi vardi o sea cenende?
bazen benimde oluyor, hatta uzunda surdugu oluyordu ama pek onemsememistim.
baska bir dr gorunmeden hemen karamsar olma nolur.
bakmamaya calis internete. Belki sadece o disin yuzundendir, normalde cene yapisini bozabiliyor bu 20likler

@MutluBulut_ ayni ben ayni ben.. onca ilac yepyeni duruyor :KK53:
hele ki yan etkiler kismini okudummu tamamdir .
Dunku dr hic okuma diye uyardi. Hepsinde yaziyor, agri kesicide bile yaziyor yan etkiler dedi

PembeLokum PembeLokum yakışııır :nazar: :KK68:

seker000 seker000 naptin canim, ciktinmi baska dr daha

Ara ara oluyordu ama son 1 yıldır her yemek yediğimde her esnediğimde oluyo.. perşembe başka bi doktora randevu aldım bakakım bu ne dicek..bi de doktor önemli dediğinden beri daha çok rahatsız olmaya başladım. .

Doktora sordum 20lik dişle alakası yok dedi..

Vee sana bişi diyim mi bunun da altından stres çıktı..strese bağlı geceleri diş sıkma diş gıcırdatma sebep oluyormuş buna ki ben hep yaparım yanımda uyuyanlar söyler..yani herşeyin sebebi stres..

Ya nasıl bi ses canım benim de esnerken felan çenem kütluyo eşimde ilk defa böyle bisey görüyorum diye
Aynen canım bildiğin kütleme.. yemek yerken esnerken..benim de eşim ilk duyduğunda baya garipsemişti ama ben hiç önemsemiyodum işte doktor çok önemli diyip nette araşrırana kadar..

Ara ara oluyordu ama son 1 yıldır her yemek yediğimde her esnediğimde oluyo.. perşembe başka bi doktora randevu aldım bakakım bu ne dicek..bi de doktor önemli dediğinden beri daha çok rahatsız olmaya başladım. .

Doktora sordum 20lik dişle alakası yok dedi..

Vee sana bişi diyim mi bunun da altından stres çıktı..strese bağlı geceleri diş sıkma diş gıcırdatma sebep oluyormuş buna ki ben hep yaparım yanımda uyuyanlar söyler..yani herşeyin sebebi stres..

Aa hadi ya stresle mi alakaliymis.
son zamanlarda yapmismiydin stres, gerci ne zaman yapmiyoruz ama..
sakinlestirici cay falan mi icsen acaba canim.
Ayaz ve esim cok gicirdatiyo dislerini uykuda

bende burda yazmamistim ama gecen acile gittim kalp caroitisiyla, nabzim yuksek cikti.
yaklasik 1 aydir oluyordu ama cozemiyordum neden icimden titreme geldigini, meger carpintiymis.
Dr gittim cok sukur hersey iyi, tabi strese, panik ataga bagladi.
Cunki yalniz kalinca oluyordu, ayaz okula baslayinca yalnizlik korkum beliriverdi yeniden.
Simdi cok hafif sakinlestirici aliyorum mecburen, ilacsiz atlatamazdim sanirim, oyle yoruldumki anlatamam.
Rabbim baska dert vermesin tabi.
şu stresle Nasil bas ederim, nasil baş ediyorlar hic anlamiyorum

Aa hadi ya stresle mi alakaliymis.
son zamanlarda yapmismiydin stres, gerci ne zaman yapmiyoruz ama..
sakinlestirici cay falan mi icsen acaba canim.
Ayaz ve esim cok gicirdatiyo dislerini uykuda

bende burda yazmamistim ama gecen acile gittim kalp caroitisiyla, nabzim yuksek cikti.
yaklasik 1 aydir oluyordu ama cozemiyordum neden icimden titreme geldigini, meger carpintiymis.
Dr gittim cok sukur hersey iyi, tabi strese, panik ataga bagladi.
Cunki yalniz kalinca oluyordu, ayaz okula baslayinca yalnizlik korkum beliriverdi yeniden.
Simdi cok hafif sakinlestirici aliyorum mecburen, ilacsiz atlatamazdim sanirim, oyle yoruldumki anlatamam.
Rabbim baska dert vermesin tabi.
şu stresle Nasil bas ederim, nasil baş ediyorlar hic anlamiyorum

Çok geçmiş olsun canım benim de oluyo o şiddetli çarpıntılar hatta inan kalbimin sesini duyuyorum çok iyi yaptın sakinleştirici içmekle..ben eşimi ikna edemiyorum ama çay deneyebilirim cidden ..
___
Geçmiş zamanda stres yapıp diş sıkma gıcırdatma yaptığımdan dolayı çene bu hale gelmiş canım iyi değil ama farkında olmadan yapıyoruz işte uykuda..

Dün başka bir dişçiye gittim bu şekilde çekebileceğini söyledi tabii ben şok..haftaya gel kesisiz dikişsiz çekelim dedi ama tabii ben korkuyorum..inan ağrır diye değil ya çenem eğrilirse (böyle nişi okumuştum) ya çekerken diş kırılırsa çok kanama olursa vs..çok gerildim anlayacağın..

Çene için de yapacak bişi yok bemimki de kütlüyo dedi. .

Çok geçmiş olsun canım benim de oluyo o şiddetli çarpıntılar hatta inan kalbimin sesini duyuyorum çok iyi yaptın sakinleştirici içmekle..ben eşimi ikna edemiyorum ama çay deneyebilirim cidden ..
___
Geçmiş zamanda stres yapıp diş sıkma gıcırdatma yaptığımdan dolayı çene bu hale gelmiş canım iyi değil ama farkında olmadan yapıyoruz işte uykuda..

Dün başka bir dişçiye gittim bu şekilde çekebileceğini söyledi tabii ben şok..haftaya gel kesisiz dikişsiz çekelim dedi ama tabii ben korkuyorum..inan ağrır diye değil ya çenem eğrilirse (böyle nişi okumuştum) ya çekerken diş kırılırsa çok kanama olursa vs..çok gerildim anlayacağın..

Çene için de yapacak bişi yok bemimki de kütlüyo dedi. .

canim inan bana sen once kendin sonra cocugun ailen icin iyi olmalisin. kendini dusun, esin keske karismasa boyle birseye sonucta senin hayatin ve zorlugunu sen cekiyorsun.
Papatya veya melisa cayi kesinlikle tavsiue ederim.
Sari kantaron denenistim bir ara ama bana pek iyi gelmedi.
O yuzden yerine melisayi denedim.

Papatyanin zaten pek yan etkisi yok rahatlikla icebilirsin.
Melisa cayinida 1 ay icince iyi geldigini okumustum, ben 1 hafta icmistim carpintim olmamisti sonra yeni cay almam gerekti vs oyle uzadi almadim.

dis icinde korkma, kirilmiyor aksine onu 1,2 parcaya boluyorlar genelde rahat ciksin diye. Birsey hissetmessin sadece hafif baski oluyor.
Tabi sonrasi bakim onemli,temiz tutarsan 2,3 gune birsey kalmaz. cenenede birsey olacagini sanmam. Alt disti dimi?
Benimde altlar sıkınti.Sana diyorum ama bendede cektirme cesareti 0. Agri olmaz insaAllah, olmadigi surece dokundurtmam sanirim buyuk konusmayayim yine tabi

PembeLokum PembeLokum bitiyor ya cidden, banada cok hizli gibi geliyor.
2000liler gecti, 2010lu yillar geldide onlarda bitiyor , insan dusununce bi telaslanmiyor degil :)

I ilknurrr22 o genel olarak cogu insada var sanirim canim.Benim yemek yerken oluyordu bir ara.
Cok konusmaktan dicem konusmuyorumda o kadar :KK53:

hadi ya ,tahlil falan yaptirdinmi belki vitamin eksikligidir gibime geldi
Girmisim yine cevap vermedrn cikmisim :KK70: d vitamini eksikti en son tahlil yaptırdığımda iki kere kullanmam gerekiyodu.ilaci birini ictim ni.daha almayi.unuttm oyle kaldi tekrar baktirmak lazim

I ilknurrr22 seker000 seker000 PembeLokum PembeLokum yine gelmemis kimse :)

seker nasil oldun, disini cektirdinmi
Yok canım yaa çektiremedim tam iltihabı geçti çektircem derken bizim oğlan hastalandı kaç gündür hep acillerdeyiz ateşi düşmüyor serum takıyorlar falan onunla uğraşıyorum..

Sizler nasılsınız giremedim yine kaçgündür iyisinizdir inşallah

Yok canım yaa çektiremedim tam iltihabı geçti çektircem derken bizim oğlan hastalandı kaç gündür hep acillerdeyiz ateşi düşmüyor serum takıyorlar falan onunla uğraşıyorum..

Sizler nasılsınız giremedim yine kaçgündür iyisinizdir inşallah

yaa cok gecmis olsun canim
neydenmis tahlil falan yapilmistir, salginmi var
iyice yorulmustur kiyamam

yaa cok gecmis olsun canim
neydenmis tahlil falan yapilmistir, salginmi var
iyice yorulmustur kiyamam
Sağol canım..boğazı çok kötü iltihap olmuş o ateş yapıyo..mahvoldu yavrum serum taktıktan sonra ağlamaktan kustu üzeri sırılsıklam serum kolunda değiştiremiyorum filan..Allah beterinden korusun inşallah..

X