2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Sana hak veriyorum canim,bende ayni dusuncedeyim.. illa sayiyla sirayla olmuyor olmamali bu isler.. hayatta yeteri kadar hesap.kitap yapiyoruz,birde eve geleceklerin listesini yapip tek tek cagiramam.. anlatamiyorum belki ama bana cok sacma geliyor iste.
Biliyosun bizimde amcamin gelmediniz,gitmediniz muhabbetini.
Bosver takma. Sirf yemegr cagirmadin diye bebek gormeye gelmemeleri cok ama cok gereksiz.. hadi o kadar onemsiyor boyle seyleri e alttan al sen buyuksun,genctir de gec.. cocuk gibiler gercekten.. hic dusunecek meselelerimiz yokmus gibi birde boyleleriyle ugras dur..

Bende evime 3 kez misafir davet etmisimdir /annemler falan disinda/.
Kapim acik isteyen buyursun gelsin, illa hadii gelin evimi gorun bakin diyemiyorum ben..

Yeni evlendigimde /apartmanlarimiz yakin kuzenlerimle anlstmistim ya/ onlari davet etmistim maksat kapi acilsin. Birtanesinin kardesi baska yerde ysiyor davet etmedim ayirdim diye kizmisti.. e benim 15 kuzenim var hepsini.cagirirsam ne yapayim tekrar dugunmu yapayim evde, burda yakinda yasayanlari cagirmistim sadece
Demem o ki cok gereksiz ya nebileyim ben hic takmiyorum boyle seyleri

Bosver esin anlasin seni gerisini salla gitsin :KK14:

Yakin
arkadaslarim ev gormeye Ayaz dogduktan sonra gelmislerdi hatta 3-4 aylikken gelmislerdi..
Simdi birtanesi evlendi icim icime sigmiyor gidesim geliyor ama nedense ilk defa dur bekle,sende sonra gidersin diyorm kendime.
Biraz kirilmisim galiba gec gelmelerine burda bunuda kendime itiraf edeyim :KK70:

Evet canım aynen öyle haklısın bence ömür bu kadar hesap kitap yapmak için kısa bir de bu hesaplar aradaki iletişimi bozuyor çıkmaza sokuyor güzel güzel geçinmek varken

Sen de 3-4 aylık olduğunda git canım :) benim de kaç yıllıık bi arkadaş var 12 yaşımızdan beri beraberiz daha bebeği görmeue gelmedi evlendi evine gitmek istiyorum ama içimden aa o bana gelmedi diyorum :) diş buğdayına gelecek artık eve geldi sayıp ben de ona gşdeceğim :KK70:

Kvgil ile tamamen neden görüşmeyi kestiğimi anlataym mı :KK70:

Evet canım aynen öyle haklısın bence ömür bu kadar hesap kitap yapmak için kısa bir de bu hesaplar aradaki iletişimi bozuyor çıkmaza sokuyor güzel güzel geçinmek varken

Sen de 3-4 aylık olduğunda git canım :) benim de kaç yıllıık bi arkadaş var 12 yaşımızdan beri beraberiz daha bebeği görmeue gelmedi evlendi evine gitmek istiyorum ama içimden aa o bana gelmedi diyorum :) diş buğdayına gelecek artık eve geldi sayıp ben de ona gşdeceğim :KK70:

Kvgil ile tamamen neden görüşmeyi kestiğimi anlataym mı :KK70:

Aynen gercekten oyle.
Bos yere araya mesafe konuluyor.
Tabi iste bazi durumlardada bi dur gitme,o boyle soyle yapti deniyor ama bizimkiler yakin arkadas ya belki o yuzden bukadar koymus bize :KK48:

Sahi onu soracaktim yazmamisim neden ipler iyice koptu :KK51:

Aynen gercekten oyle.
Bos yere araya mesafe konuluyor.
Tabi iste bazi durumlardada bi dur gitme,o boyle soyle yapti deniyor ama bizimkiler yakin arkadas ya belki o yuzden bukadar koymus bize :KK48:

Sahi onu soracaktim yazmamisim neden ipler iyice koptu :KK51:

Benim kv durup durup bana çılgın msjlar atmayı sever bilirsin ben de çileden çıkarım bu msjlarla ve kocamla bir güzel kavga ederim =)

Gene aynısı oldu cnm işte hasretlik çekiyorlarmış benim yüzümden taşınmışlar. Benim yüzümden. :KK45: hayır 8 yıldır tanımasam neyse daha biz yeni sevgiliyken bile eşim ailesinin emekli olunca mersine taşınacağını söylüyordu:kızgın: durduk yere bana çatıyor cnm anlayacağın

Bennde zıvanadan çıktım bir saydırdım msjla görmen lazım neler neler 8 yılı döktüm ve noktayı koydum bitti ben yokum artık:duduk: bundan sonra sadece oğlunuz ile muhatap olun ve torununuzu da istediğiniz zaman görmeye gelin bayramlarda vs ben gelmem çocuk da bensiz gelemez artık oğlunuz ile ayarlarsınız torununuzu görmeye buraya gelin dedim bitirdim:işsiz:

İlk başta bnm koca ile kavga ettik tabi adam boşanalım dedi gitti evden

Kv ye diyorum oğlun da bıkmış boşanmak istiyor diye kadının cvbı peki iyi günler:kızgın:

Deli ya bunlar

Neyse hepsini her yerlerden sildim:KK12: eşim de sonra kendine gelince aradı konuştu bindiğin dalı kestin dedi bundan sonra lokum ile görüşmeyeceksiniz dedi lokum size video foto atıyordu mersine lokum sayesinde geliyorduk hepsi bitti dedi

İşte böyle canım. O zaman epey artistlendi kv ama 2. Torun haberini alınca pişman olmuş epey. Umrumda mı? Hayır:KK12:

Hamile lohusa dinlemeden saçma msjlar atmaz insan gelinine, bari torunu düşün, toruna giden yol gelinden geçiyor nihayet. Artık ettiğim o kdr laftan sonra teee 4.5 saat yol gidip orda onların hiç bir şekilde rahat edemediğim evine gidip eziyet çekemem. :KK12: 1 oda 1 salon ev salon ile mutfak birleşik salonda yani mutfakta yatmak hele çekyatta fıtıklı ve hamile yatamıyorum:KK12: insan ev alırken çoluğu çocuğu da bir düşünür:işsiz: evli barklı insanların mutfakta yatması hoş mu. Geçen bayram zaten beni aç bıraktılar 3 aylıktı çocuğum emziriyorum açlıktan bayıldım yaw kalkıp kimse bir ekmek alamadı kahvaltı hazırlamadı çocuk kolikti bırakamıyordum bırakıp hazırlayayım oturdum ağladım. İşte böyleler.

Kizlar bu ara ardaya cok bağırıyorum:KK43: cok yoruldum gercekten ben boyle cocuk gormedim beni mahvediyo nereye gidersem arkamda odadan disari cikmayim yeterki mutfaga girmek istemyrm uyanikken sinirlerim tepeme çıkıyo ben toplyrm o dagityo sirf dagtmssin diye acliktan olsemde girip bisey hazrlamiyorm kendime sabaha kadar 100 kere uyanmasini hic soylemiyorm gun icindede sürekli meme meme diye yakami cekstryo parmağında oynatiyo resmen beni of cok yoruldum

Kizlar bu ara ardaya cok bağırıyorum:KK43: cok yoruldum gercekten ben boyle cocuk gormedim beni mahvediyo nereye gidersem arkamda odadan disari cikmayim yeterki mutfaga girmek istemyrm uyanikken sinirlerim tepeme çıkıyo ben toplyrm o dagityo sirf dagtmssin diye acliktan olsemde girip bisey hazrlamiyorm kendime sabaha kadar 100 kere uyanmasini hic soylemiyorm gun icindede sürekli meme meme diye yakami cekstryo parmağında oynatiyo resmen beni of cok yoruldum

Canım arda senden başka kiminle duruyoe mesela biraz dedesiyle durur mu dedesi onu her gün parka götürsün sen de biraz nefes al

PembeLokum PembeLokum oy oy :KK51:
Gercekten cocuk gibi canim o ne oyle, dedigin gibi hamilesin,lohusasin vs hic dinlemiyor sanirsin o kadin degil,o sanki bu yollardan gecmedi..
Calismiyormu kv? Issizlik insana boyle seylet yaptiriyor cunki.. sanki canı sıkılip sıkılıp sana sariyor..
Bosver sen buyuklugunu yaptin bence yillardir.
Onlarda oyle , oyle kabul et en azindan birlikte yasamiyorsunuz, zaten gelin kaynana bir evde yasayanlari tebrik etmek lazim buyuk basari :)

I ilknurrr22 canim daha aksam okudum ne kadar sinirlensekte cocugunuza bagirmayin, yuksek sesle konusulanlari anlamiyot aksine sakin ses tonuyla soylenenleri kafaya koyuyolar yaziyordu.
Ne kadar bagiriyoruz o kadar kendimizden uzaklastiryor,boyle hircin,inat cocuk oluyorlarmis.
Ve bence gercekten oyle ,zor ama sakin olmak lazim bagirdikca gercekten dinleyen yokki aksine daha fazla inatlasiyorlar.
O dagitma olayi donemsel bence,bizimkide bir ara ayy habire dolabi bosaltiyodu ama simdi 1 tane alip gidiyor
Sabir canim seji yoran uykusuzluk , uyudukca sende uyu aranizdaki bag duzrlsin bakarsin onunda uykusu duzelir

Gercekten cocuk gibi canim o ne oyle, dedigin gibi hamilesin,lohusasin vs hic dinlemiyor sanirsin o kadin degil,o sanki bu yollardan gecmedi..
Calismiyormu kv? Issizlik insana boyle seylet yaptiriyor cunki.. sanki canı sıkılip sıkılıp sana sariyor..
Onlarda oyle , oyle kabul et en azindan birlikte yasamiyorsunuz, zaten gelin kaynana bir evde yasayanlari tebrik etmek lazim buyuk basari :)

I ilknurrr22 canim daha aksam okudum ne kadar sinirlensekte cocugunuza bagirmayin, yuksek sesle konusulanlari anlamiyot aksine sakin ses tonuyla soylenenleri kafaya koyuyolar yaziyordu.
Ne kadar bagiriyoruz o kadar kendimizden uzaklastiryor,boyle hircin,inat cocuk oluyorlarmis.
Ve bence gercekten oyle ,zor ama sakin olmak lazim bagirdikca gercekten dinleyen yokki aksine daha fazla inatlasiyorlar.
O dagitma olayi donemsel bence,bizimkide bir ara ayy habire dolabi bosaltiyodu ama simdi 1 tane alip gidiyor
Sabir canim seji yoran uykusuzluk , uyudukca sende uyu aranizdaki bag duzrlsin bakarsin onunda uykusu duzelir

Emekliye ayrıldılar taşındılar işte canım işleri güçleri yok anlayacağın bir bahçe var onunla da kp ilgileniyor çoğunlukta evet sıkılıp sıkılıp bana sarıyor :) ben çekemiyorum işte kimseyi eşimin ailesi de olsa. İnsan 20 günlük lohusa gelinine gece 3te sayfalar dolusu neden kadir gecesi beni aramadın diye sitemli msj yazar mı ama ne msj yaa oku oku bitmiyor kaç sayfaysa artık. Benim kadir gecesi olduğundan haberim yok :)

Eşime soruyorm neden torun görmeye gelmiyorlar dye benle kavgalı olduğu için gelemiyormuş ee ben dedim hep beraber dışarı parka gidersiniz kafeye gidersiniz görürler torunlarını ne var bunda zaten bizim eve gelmiyorlardı ki her seferinde bir kafeye gidelim derlerdi ben yok olmaz buyrun eve gelin derdim.

Torunlarını görmüyorlar diye ben dert ediniyorum düşün:) ben küs olsam da gelsinler benim yanınızda olmam şart değil parka gidersiniz diyorum ona da gelmiyorlar:) küsene kdr zaten 3 ya da 4 kere 1 saatliğine gelmişlerdi bizim evde b.k var sanırım duramıyorlar :KK70:

Canım arda senden başka kiminle duruyoe mesela biraz dedesiyle durur mu dedesi onu her gün parka götürsün sen de biraz nefes al
Kple duruyo canim ama oda dukkanda oyle gunduz vakti yok adamin anca aksam geldklerinde oyaliyo ondada zateb yemekti caydi onla uğraşyrm benm babamda calisiyo annem bu aralar geleblcek durumda degil ev aldilar tasincaklar onla ugrasyo kv desen o sen cocuguna bak ben yemegi felab yaparim diyo beni yoran ardanin kucak istemesi arkasnda dolanmak zaten

Bende bagirmak istemiyorm sabrediyorm en sonunda oylr bi bağırıyorum ki yani duyan olsa kafayi yemis der dislerimi sıka sıka dislerim dokulcek en sonunda

Kple duruyo canim ama oda dukkanda oyle gunduz vakti yok adamin anca aksam geldklerinde oyaliyo ondada zateb yemekti caydi onla uğraşyrm benm babamda calisiyo annem bu aralar geleblcek durumda degil ev aldilar tasincaklar onla ugrasyo kv desen o sen cocuguna bak ben yemegi felab yaparim diyo beni yoran ardanin kucak istemesi arkasnda dolanmak zaten

Acaba dükkana göndersen nasıl bir dükkan? Çocuğu gözetirler mi biraz nefes al diye yaa

Acaba dükkana göndersen nasıl bir dükkan? Çocuğu gözetirler mi biraz nefes al diye yaa
Yufka felan yapiliyo canim imalat yeri kayinbabam servise cikiyo bide yufka verdkleri yerler var durur arda aslinda havalar biraz isinsin gonderirim kayinbabam bazen ugruyo sevmek icin 15 20 dk dolastryo ya o bile bana yetyo rahatça evi toplyrm arkamdan dagitan yok pacalarima yapisan yok :KK70:

Yufka felan yapiliyo canim imalat yeri kayinbabam servise cikiyo bide yufka verdkleri yerler var durur arda aslinda havalar biraz isinsin gonderirim kayinbabam bazen ugruyo sevmek icin 15 20 dk dolastryo ya o bile bana yetyo rahatça evi toplyrm arkamdan dagitan yok pacalarima yapisan yok :KK70:

Boşver toplama evi yaa otur tv izle 15 dk da olsa iyi geliyor insana :)

Meraba kızlar nasılsınız?
Benle oğlum grip olduk malesef..

I ilknurrr22 canım seni çok iyi anlıyorum valla aynı benimki yapışık bana hele şimdi bana tutunup kalkıyor yemek yaparken filan tutamıyorum ellerim kirli düşecek diye ödüm kopuyor bağırıyorum kızıyorum ağlıyor o ağladı diye vicdan azabı duyuyorum ben de ağlıyorum küsmeyi öğrendi küsüyor bi de..

PembeLokum PembeLokum ayy canım baya koparmışsın ipleri hayırlısı olsun ama cidden haklısın yani aman Allah korusun boşanalım mı demiş eşin huzurunuz da bozulmuş bak onlar yüzünden .. bu arada gülsima da tırmanıyor mu oraya buraya ödüm kopuuor benim düşecek diye yaa düşüyor da..

tutkku tutkku canım sen nasılsın anatkh018 anatkh018 duman91 duman91 geldiler aklıma .. hiç girmiyorlar iyidirler inşallah

I ilknurrr22 canım seni çok iyi anlıyorum valla aynı benimki yapışık bana hele şimdi bana tutunup kalkıyor yemek yaparken filan tutamıyorum ellerim kirli düşecek diye ödüm kopuyor bağırıyorum kızıyorum ağlıyor o ağladı diye vicdan azabı duyuyorum ben de ağlıyorum küsmeyi öğrendi küsüyor bi de..

PembeLokum PembeLokum ayy canım baya koparmışsın ipleri hayırlısı olsun ama cidden haklısın yani aman Allah korusun boşanalım mı demiş eşin huzurunuz da bozulmuş bak onlar yüzünden .. bu arada gülsima da tırmanıyor mu oraya buraya ödüm kopuuor benim düşecek diye yaa düşüyor da..

tutkku tutkku canım sen nasılsın anatkh018 anatkh018 duman91 duman91 geldiler aklıma .. hiç girmiyorlar iyidirler inşallah
Ay evet ya bende bagryrm sonra vicdan azabı çekiyorum uyuyunca felan gidip kokluyorm uyaninca sariliyorum öpüyorum

PembeLokum PembeLokum :KK70:
Diyecek cok sey varda ne diyeyim,ne diyeyim :KK53:

Yani oncedende gelmiyolardi ama torun olunca insan bi gelir nebileyim neyin kafasini yasiyorlar :)
Illa orayami bekliyorlar akil var mantik var kucucuk cocukla yolculuk cok zor, ayda 1 gelseler yine bisi yani dedigin gibi evede gelmeseler disarda bulussunlar.
Allah akil fikir versin ne diyelim :KK14:

I ilknurrr22 kngurun varmi canim? Onunla yapsan islerini daha mi cok yorar acaba?

Ben sey yaptim anlatmismiydim burda birine anlattim ama hatirlamiyorm kime
Bulasik yikarken gorsun beni sadece bittii kucagima gelmek istiyor,oyun oynamak istiyordu bende simdi sandalyeyi aliyorm yanima, oraya cikartiyorm hem beni izliyor ,hem oda oynuyor onune koyuyorm tabak,kasik filan .
Tabi dusecek diye tedirginim bir bulasik yikamam var disardan biri gorse deli mi bi der :KK70: bir cocuga bak,bir ayaginla tut dusmesin,bir yandan bulasiklari yika :KK48:
Allahtan biri tarafinda buzdolabi var ordan dusme tehlikesi yok

Yani demem o ki islerine onuda katmayi denesen?

Bizimki benimle takila takila aşci olacak buyuyunce bu gidisle :KK48:
oyuncak mutfak aldik kucuk nasil oynuyor gorsen yemek yapiyor falan, dunde dolabi duzenliyodum aldi makarnalari tencereye doktu, çıt çit ses cikardi /ocagi yakiyor oyle / bi guzel oynadi
Erkek cocuguna pek iyi ornek olmuyorum belki ama napayim su isler yuzunden oturup arabalarla vs oynamaya zaman bulamiyorum of

Ne uzun yazdim :KK14:

seker000 seker000 iyidir sekerim se nasilsin
Mutfak alt ust ama uyku daha agir basti yarina birakicam ,oturunca uykum geldi :KK14:
Gercekten kimse gelmiyor, fatma geliyldu oda gitti :/ whatssapptanfa yazmiyor bayadir, anatkh hakkinda fikrim yok :KK14:

Yani oncedende gelmiyolardi ama torun olunca insan bi gelir nebileyim neyin kafasini yasiyorlar :)
Illa orayami bekliyorlar akil var mantik var kucucuk cocukla yolculuk cok zor, ayda 1 gelseler yine bisi yani dedigin gibi evede gelmeseler disarda bulussunlar.

I ilknurrr22 kngurun varmi canim? Onunla yapsan islerini daha mi cok yorar acaba?

Bulasik yikarken gorsun beni sadece bittii kucagima gelmek istiyor,oyun oynamak istiyordu bende simdi sandalyeyi aliyorm yanima, oraya cikartiyorm hem beni izliyor ,hem oda oynuyor onune koyuyorm tabak,kasik filan .
Tabi dusecek diye tedirginim bir bulasik yikamam var disardan biri gorse deli mi bi der :KK70: bir cocuga bak,bir ayaginla tut dusmesin,bir yandan bulasiklari yika :KK48:

oyuncak mutfak aldik kucuk nasil oynuyor gorsen yemek yapiyor falan, dunde dolabi duzenliyodum aldi makarnalari tencereye doktu, çıt çit ses cikardi /ocagi yakiyor oyle / bi guzel oynadi
Erkek cocuguna pek iyi ornek olmuyorum belki ama napayim su isler yuzunden oturup arabalarla vs oynamaya zaman bulamiyorum of

Mutfak alt ust ama uyku daha agir basti yarina birakicam ,oturunca uykum geldi :KK14:
Gercekten kimse gelmiyor, fatma geliyldu oda gitti :/ whatssapptanfa yazmiyor bayadir, anatkh hakkinda fikrim yok :KK14:
Grip oldum işte aynen evi +mutfağı toplamam lazım ama kolumu kaldıramıyorum yeni uyuttum zaten halim kalmadı bişeye..

Tvyi anca aksam arda uyuyunca izleyebiliyorm ona bile vaktm olmyo ardayi ytryrm oyuncaklari topla kiyafetlerini topla namaz kil makyajimi cikar uykum geliyo

Anladım cnm ben de genelde kızım uyuyunca uyuyorum başka bir şey yapmıyorum geç uyusa da erken kalkmaya başladı artık :)

Geçmiş olsun canım
Benim kız da tırmanıyor ama bizim oturma odasında 2 kanepe arasına biz yatak odasındaki yatağı koyup yer yatağı yaptık cnm yani düşünce yatağa düşüyor oturma odasından da çıkmasına müsaade etmiyorum

Evet bizim gelmemizi bekliyorlar ee her şeyde sıra gözeten bir aile+sülale benim evimde gece kalımıyorsa evimde 1 saat durulamıyorsa ben de gelip günlerce kalmam banane niye hamile ve çocuklu o kadar yolu çekeyim (tatil için çekerim ama onlar için çekemem artık :KK70:) önceki gittiklerimizde hamile gittim ve çocuk küçükken gittim değdi mi :) yook :) bu bayramda tatile gidiyoruz oh canıma değsin :)

X