2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Kizlarrr biz geldik :) tek tek alinti yapamadim hepinize cok tesekkur ederimm iyiki varsiniz :) bugun hastanrden aradilar ve coook sukur kizimi cikardik hastaneden simdi evimizdeyiz. Ama kizimi emzirmek icin uyandiramiyoruz minnacik emdi :KK43: nasil uyandiricam kiyamiyorumfa

Ohh cok sukur kuzum benim, cok sevindim.
Rabbim yasatmasin boyle birsey birdaha insallah.
Eger sariligi varsa hep uyur zaten simdi. Kulagiyla oyna,ensesini falan oksa,burnunu sık hafifce uyanir, olmadi altini ac.
Az emdi diye uzulme yetiyordur ona, zamanla midesi buyuyecek daha cok emecek.
Dogdugundan beri az emdi seni sanirim diimi, haliyle ilk gunlerki gibidir simdi oda daha iyice ogrenemedi emmeyi.
Ama doyuyordur sakin ac kaldi diye uzulme .

nehirnil111 nehirnil111 oo iyi bari, belki pazartesi sendromu bu sayede azalir :KK48:
hani ise severek gidersin falan :KK53:

seker000 seker000 canim bu aylarda bu reddetme cok normal, benim 5.aylarda reddetmeye baslamisti. Hatta sabah gayet guzel emdi,ondan sonra birden almamaya basladi.
Ben yanlis yaptim o almayinca cok agladim,gerildim,hatta bazen bagirdigim oldu insan o an ne yapacagini bilemiyor cunki. Kucaginda yavrun ac ve emmek zorunda ama emmiyor. Cok zor bir donemdi benim icin, biraktigini kabullenememistim.
Tek yapman gereken sakin olman, ten tene temas seklinde emzirmeyi dene, onun sevdigi yerleri dene, o an istemezse biraz baska seylerle kafasini dagit sonra tekrar teklif et , zorlama yeterki.
Insallah birakmaz, birakirsada uzulme bu kadar emdi bak cok sukur. Bazi bebisler dogdugundan beri mama ile besleniyor.
Olmadi sagarak verirsin , 1,2 ay sagarak vermeye devam etmistim ben .zor oluyor ama hic yoktansa anne sutu alsin diye dusunuyosun.
6.aydan beri mama iciyor yani artik.

Uykuya gelince 9-10.aylara kadar hep kucakta sallayarak uyuttum, bir ara ayaga gecirdim simdi artii yataginda salliyorum oyle uyuyor cok sukur. Ama emzik aliyor benimki , emziksiz nasil uyur hic denemedim.
Kucakta odanin icinde gezdiri0 uyutsan uyumazmi? Alisir diye dert etme, belki sana yakin olma ihtiyaci duyuyor oyle daha iyi uyur.
Canımm çok sağol okuyunca rahatlıyorum inan..benimki yatağına yatırınca ağlama krizine giriyor..gece de bi saat filan kalıyor yatağında, hep yanımda ..bugün dediğin gibi gezdirip uyuttum..hayırlısıyla geçer inşallah bugünler Rabbim sağlık sıhhat versin hepimizin çocuklarına..

Kizlarrr biz geldik :) tek tek alinti yapamadim hepinize cok tesekkur ederimm iyiki varsiniz :) bugun hastanrden aradilar ve coook sukur kizimi cikardik hastaneden simdi evimizdeyiz. Ama kizimi emzirmek icin uyandiramiyoruz minnacik emdi :KK43: nasil uyandiricam kiyamiyorumfa
Çok sevindim canım çok şükür..zaten midesi minicik daha hemen doyar uyandırmak istediğinde altını aç tutkunun dediği gibi uyanır:KK66:

Canımm çok sağol okuyunca rahatlıyorum inan..benimki yatağına yatırınca ağlama krizine giriyor..gece de bi saat filan kalıyor yatağında, hep yanımda ..bugün dediğin gibi gezdirip uyuttum..hayırlısıyla geçer inşallah bugünler Rabbim sağlık sıhhat versin hepimizin çocuklarına..

Evet o yatakta aglama bizdede vardi bir ara, ama inatla yanima almadim, korkuyordum.cunki cok daginik yatiyoruz, ezilir diye falan almadim. Kucakta salladim hep, tabi sinirler tavan yapiyor insanda bir sure sonra ama cok sukur o gunler gecti.

Aynen saglikli olsunlar her sey cekilir, sadece bazen iste gergin ve sinirli oluyor insan, gecince kendime kiziyorum neden boyle yapiyosun diye

Bu gunleri iyice saldim kendimi ya, ev desen hep daginik, daginik olunca cok moralim bozuluyor, birseye yetisemiyorum diye kendime kiziyorum uzuluyorum :KK43:

Sanirim sabahki sıkintimin sebebi bu ev daginikligi.
Toplasam hemen yine dagiliyor, hele mutfak.
Siz nasil bas ediyorsunuz ya :KK43:
Sorma şahsen ben baş edemiyorum..2 gündür ocağı silmek istiyorum silemiyorum..ben bi de evle beraber kendimi de saldım..saç devamlı tepede topuz filan..ahh nerde eski ben ayna karşısında saatler geçirdiğimi biliyorum.. :KK43:

Evet o yatakta aglama bizdede vardi bir ara, ama inatla yanima almadim, korkuyordum.cunki cok daginik yatiyoruz, ezilir diye falan almadim. Kucakta salladim hep, tabi sinirler tavan yapiyor insanda bir sure sonra ama cok sukur o gunler gecti.

Aynen saglikli olsunlar her sey cekilir, sadece bazen iste gergin ve sinirli oluyor insan, gecince kendime kiziyorum neden boyle yapiyosun diye
Aynen ben de binlerce kez şükrediyorum ama sinirler de geriliyor işte hele bi de yalnız kalınca..

Sorma şahsen ben baş edemiyorum..2 gündür ocağı silmek istiyorum silemiyorum..ben bi de evle beraber kendimi de saldım..saç devamlı tepede topuz filan..ahh nerde eski ben ayna karşısında saatler geçirdiğimi biliyorum.. :KK43:

Ocagi hic katmayalm araya o aliyor basini gidiyor , ha bu yemekten sonra silerim, ha simdi yine batacak silerim derken vay haline :KK70:
Yalniz olmadigima sevindim diyeyim o zaman ya cidden .. dolap icleri ozellikle cok.karisik, hep ustten temizleyip dolaplara atiyorm herseyi resmen..

Azicik daha buyusun oturmaya ,emeklemeye baslasin daha rahat edeceksin aslinda canim.
Hani en azindan surekli kucaginda olmayacak , istedigi oyuncaga kendi gidecek falan.
Ya sabir diyelim :KK51:

Bu gunleri iyice saldim kendimi ya, ev desen hep daginik, daginik olunca cok moralim bozuluyor, birseye yetisemiyorum diye kendime kiziyorum uzuluyorum :KK43:

Sanirim sabahki sıkintimin sebebi bu ev daginikligi.
Toplasam hemen yine dagiliyor, hele mutfak.
Siz nasil bas ediyorsunuz ya :KK43:
Bende bas edemiyorm yalniz degilsin insan bikiyo artk ocak pisti kac gundr bugn evi supurdum sildm mutfagi temzledm ama balik yapcaz bugn yine batcak unuttm onu nasilda guzel temzlemstm ocagi alimunyum folyo geciriyim bari kendimide saldim 4 gundr makyaj felan yapmyrm ustum basimda oyle pijamalarla gezyrm otrma odasi battaniye peceteler su siseleri ardanin oyuncakları

Bende bas edemiyorm yalniz degilsin insan bikiyo artk ocak pisti kac gundr bugn evi supurdum sildm mutfagi temzledm ama balik yapcaz bugn yine batcak unuttm onu nasilda guzel temzlemstm ocagi alimunyum folyo geciriyim bari kendimide saldim 4 gundr makyaj felan yapmyrm ustum basimda oyle pijamalarla gezyrm otrma odasi battaniye peceteler su siseleri ardanin oyuncakları

Yaa sizlerde boyle olunca nasil rahatliyorum inanirmisiniz , sorun bendemi diyodum.
Oturma odasi benimde ayni, koltugun uzerinde bugun nerdeyse oturmaya yer yoktu heryeri temizliyorum.bi koltuga elim uzanmadi .

Yorgunum, baktim Ayazda mizmizlaniyor uyuttum simdi ilk defa 7:30da aksam uykusuna yatirmis oldum, artik kac kez kalkar bakalim.
Bende erken yatmayi dusunuyorum sofrayi kurup tabi bulasiklar dolu beni bekliyor nasil yatcaksam

Gunaydin kizlar. Kizim hala kuvezde dun doktor bekledigim gibi giderse carsamba cikarmayi dusunuyoruz dedi. Insallah kizlar insallah saglikla cikar yavrum cok zor :KK43: 2 gundur emzirmem icin izim veriyorlar oglen yarim saat kadar sonra alip gidiyorlar :KK43:

Ohhh ya çok şükür çok sevindiö canım
Kıy canım uyandır altını açarak uyandır sık sık emzir canım ben gece uykusunda uyandırmadım bir tek sezaryenin etkisiyle gece dinlenme ihtiyacı duyuyordum ama gündüz 3 saatte bir en geç 4 saatte uyandırıp emzirdim zaten bir süre sonra vücudu alışacak canım kendi kendine uyanacak 3 saatte bir

Ocagi hic katmayalm araya o aliyor basini gidiyor , ha bu yemekten sonra silerim, ha simdi yine batacak silerim derken vay haline :KK70:
Yalniz olmadigima sevindim diyeyim o zaman ya cidden .. dolap icleri ozellikle cok.karisik, hep ustten temizleyip dolaplara atiyorm herseyi resmen..

Azicik daha buyusun oturmaya ,emeklemeye baslasin daha rahat edeceksin aslinda canim.
Hani en azindan surekli kucaginda olmayacak , istedigi oyuncaga kendi gidecek falan.
Aynen herşeyi kucağımda yapıyorum napalım artık olduğu kadar..

Bi de ben baya bi rahata alışmıştım baba evinde ondan da zor geliyor diye düşünüyorum kızıyorum anneme niye böyle alıştırdın niye erken kaldırmadın beni o zamanlar diye

Yaa sizlerde boyle olunca nasil rahatliyorum inanirmisiniz , sorun bendemi diyodum.
Oturma odasi benimde ayni, koltugun uzerinde bugun nerdeyse oturmaya yer yoktu heryeri temizliyorum.bi koltuga elim uzanmadi .

Yorgunum, baktim Ayazda mizmizlaniyor uyuttum simdi ilk defa 7:30da aksam uykusuna yatirmis oldum, artik kac kez kalkar bakalim.
Bende erken yatmayi dusunuyorum sofrayi kurup tabi bulasiklar dolu beni bekliyor nasil yatcaksam

İyi ya aynıymışız..sende durum nasıl canım PembeLokum PembeLokum

İyi ya aynıymışız..sende durum nasıl canım PembeLokum PembeLokum

Canım kızım memede uyuyordu ama artık öyle uyumuyor sonra kucakta gezerek uyutmaya başladım bir ara skucakta gezmeden sağa sola sallayarak uyuyordu o da bitti şimdi sıra kanguruda gezdirerek uyutmada şimdi de böyle uyuyor birkaç gündür

Kızım sürekli huy değiştiriyor anlayacağın

Ama uykusu gelince felaket bağırarak ağlıyor yeni huyu uyumadan önce ağlamak oldu bir de

Eğer sabah uyandığmda geri ben de kızımla beraber öğle uykusuna yatmazsan ve işe gitmezsem ev düzenli oluyor bazen çok düzenli oluyorum bazen ben de kızım uyudukça uyuyorum ya da tv izliyorum boş boş takılıyorum

Canım kızım memede uyuyordu ama artık öyle uyumuyor sonra kucakta gezerek uyutmaya başladım bir ara skucakta gezmeden sağa sola sallayarak uyuyordu o da bitti şimdi sıra kanguruda gezdirerek uyutmada şimdi de böyle uyuyor birkaç gündür

Kızım sürekli huy değiştiriyor anlayacağın

Ama uykusu gelince felaket bağırarak ağlıyor yeni huyu uyumadan önce ağlamak oldu bir de

Eğer sabah uyandığmda geri ben de kızımla beraber öğle uykusuna yatmazsan ve işe gitmezsem ev düzenli oluyor bazen çok düzenli oluyorum bazen ben de kızım uyudukça uyuyorum ya da tv izliyorum boş boş takılıyorum
Gerçekten çok huy değiştiriyorlar hergün farklı..

Aman canim herkesin oyle bos yere sıkma canini ben aksam yemekten sonra topladım mutfagi yine daginik esim sagolsun surekli aciktigi icin

X