2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Kızlar ben geldım. Dun yazmadım dımı ben buraya o_O yazdıysamda tekrar yazıyorum :KK53: Dun gıttık hıc bır degısım yok kızımız gelmıyor bundan sonra 3 gunde bır gıdıcez. Yani pazartesı tekrar gıdıcem:KK51: Ay sonunan kadar gelmezse oyle alıcam dedı yıne o_O Ya ben sımdıden lohusa depresyonundayım. Kızımı kımse kucagına almasın hatta aslaa opmesın ıstıyorum. Gelen gıden balkonda sıgara ıcıyor. Kımse ıcsın ıstemıyorum cunku ben odada otururken o kokuyu alıyorum bebegımde alır :110: Gıtsınler baska yerde zıkkımlansınlar :110:Tabıkı gelen gıden olacak ama anlayıslı olup hayırlı olsun vs dıyıp kalkmayı bılsınler ıstıyorum. Annem sen odaya gırersın herkes ne yaparsa yapsın dıye guluyor ıstemıyorum benım evımde kımse orada burada gezınmesın :110:9 ay nıye hıc kımse yoktu. Annem gıdınce hıc aramayan sormayan dayım yengem annem gelınce pek arar sorar oldular. Evelsı gun yengem geldı kaldı. Sonra kafasına gore oglu, gelını falan cagırdı geldıler hıcc bıze soran yok esımle ben cocuguz ya :110:Herkes bı yerde. Hamılesın ıs yapma dıyolar sagolsunlar.. Ama gelmeseler ıs cıkmayacak zaten. Mutfagımda baskalarının ıs yapmasından hoslanmıyorum ama mutfak 2 gunde bırbırıne gırdıo_O Hanı cıdden 9 ay nasılsın dıyen olsa gozum belkıde bu kadar gormeyecek. Yengem bebek dogunca gelıp kalma nıyetınde nevresımı yıkamayın dıyor o_O Ne ısı varsa gelebılırmıyım dıye soranda yok zaten o_O Dedıkodu olsun ıste :110: Boyle gıderse ben cıldırırım :rapci: Esımde o kadarrr yumusak yuzlu kı.. Bak sonunda yıne bundan sorun olacak aralarında. Herseye tamam anne tamam anne :bicak: Esımle ıletısım kuramıyoruz resmen. Bıraz mesafelı olsun ıstıyorum hanı esımden cekınseler boyle olmaz :işsiz:
Canım dedikleri gibi hepimiz bu yollardan geçtik şimdiden stres yapma oluruna bırak.. bebeğini kucağına al inşallah hayırlısıyla hepsi geçecek..o zamanlar yalnız kalmak isteyen ben şuan etrafım kalabalık istiyorum yalnız kalmak istemiyorum :işsiz:

Canım dedikleri gibi hepimiz bu yollardan geçtik şimdiden stres yapma oluruna bırak.. bebeğini kucağına al inşallah hayırlısıyla hepsi geçecek..o zamanlar yalnız kalmak isteyen ben şuan etrafım kalabalık istiyorum yalnız kalmak istemiyorum :işsiz:
Bugunde onu unuttum kv lere gicik oldum geldiler yav bir cop ya bir cop mu almaz insan bu zamana kadar. Hala yaparix ederiz diyolar utanmadan. Birde annemin aldiklarina ettiklerine ne gerek var modundalar. Ustune utanmadan ilk torunlarina aldiklarini soyluyorlar pehh :)

Bugunde onu unuttum kv lere gicik oldum geldiler yav bir cop ya bir cop mu almaz insan bu zamana kadar. Hala yaparix ederiz diyolar utanmadan. Birde annemin aldiklarina ettiklerine ne gerek var modundalar. Ustune utanmadan ilk torunlarina aldiklarini soyluyorlar pehh :)

Canim dogum yaklasti ya sizinkiler seni bunun heyecanindadir, gecer diye dusunuyorlar.hani acik soylemek gerekirse soylediklerini pek takmiyorlar.
Ama oyle degil iste, tamda simdi anlamalari lazim seni.
Esinde masallah ne kaynana severmis :)

Onu bunu bosver bebegine odaklan, onunla ilgilen, istedigin an kucakla, istedigin zamam uyut, istedigin zaman emzir bu tamamem senle bebeginin bagini kuvvetlendirir.
Laf olsun diye soylemiyorum gercekten sag hos oldukca cok ama cok cabuk buyuyorlar.
Resimlere baktikca bu kadar kucukmuymus,bu Ayazmi diyorum.

Sen nasil rahat edeceksen herseyi oyle yap, esinde insallah burdan ders almistir ve dogum sonrasi sana iyi davranir o zaman ustesinden geleceksin eminim.

Sıkma o guzel canini :KK200:

kv delerde bosver almasinlar, onlar almadida acmi kalacak, kiyafetsizmi kalacak yavrunuz. Torun sevdasi gecmis belliki onlarda yada bilemiyorum :)
Sag saglim.dogsun hele gerisi fasa fiso.
Rabbim.bir yolunu verir elbet.

Canim dogum yaklasti ya sizinkiler seni bunun heyecanindadir, gecer diye dusunuyorlar.hani acik soylemek gerekirse soylediklerini pek takmiyorlar.
Ama oyle degil iste, tamda simdi anlamalari lazim seni.
Esinde masallah ne kaynana severmis :)

Onu bunu bosver bebegine odaklan, onunla ilgilen, istedigin an kucakla, istedigin zamam uyut, istedigin zaman emzir bu tamamem senle bebeginin bagini kuvvetlendirir.
Laf olsun diye soylemiyorum gercekten sag hos oldukca cok ama cok cabuk buyuyorlar.
Resimlere baktikca bu kadar kucukmuymus,bu Ayazmi diyorum.

Sen nasil rahat edeceksen herseyi oyle yap, esinde insallah burdan ders almistir ve dogum sonrasi sana iyi davranir o zaman ustesinden geleceksin eminim.

Sıkma o guzel canini :KK200:

kv delerde bosver almasinlar, onlar almadida acmi kalacak, kiyafetsizmi kalacak yavrunuz. Torun sevdasi gecmis belliki onlarda yada bilemiyorum :)
Sag saglim.dogsun hele gerisi fasa fiso.
Rabbim.bir yolunu verir elbet.
Bugun esımde duzelme var bakalım :KK53: ne olacak dogum sonrası coook merak edıyorum :KK51:
Yaaa dımııı sımdı gecmeyen zaman kucagıma alınca nasıl gecer :) kımseyı dınlemem ama ıste onlar konustukca sınır olur kafamada takarım. Ama masallah konu komsu,akraba vs bebek bakımı hakkında yorum yapmayıda hep cok sever ya :bicak:Ayazında dogum gunune mınnacık kaldııı :KK49::emir_bebek:

Oyle canım cok sukur o ıyı olsunda tabıkı. Ama bılıyorsun ıste ınsan beklıyor :işsiz: artık daha beklemıyım zaten vakıt kalmadı :KK48:

kQUOTE]
Kv ye diyememde annemle esime diyorum tuhaf karsiliyolar. Yani esim tamam diyo ama o an grlince biliyorum sesi cikmayacak :)ay hemde nasil kiskaniyorumm bak kizimda akrep burcu olacak benimde yukselen akrep iki kiskanc oluruz artik :KK70:. Ya ama bende minicik bebegi kucaga alma hevesi hic yok hatta anneleri diyince ben yoook istemem diyorum. Hani minicik neden zarar gelsin ki ona :/sevsen sevilmiyorda.yaa iste cok takik durumdayim o konuda tabiki bana bakan kisi herseyi karistirsin yapsin.dogal olarak onda degilde herkesin evde bekar evi gibi takilmasina bikdigin cildiriyorum :KK70: yaa birde kucaga alistirma drmezler mii her kucaga aldiginda :/ sanki copten buldu insan nasil kiyacaksin varsa alisacagi alissin napayim :/Bende kv yi istemiyorum malum hamilelikte 2 hafta kaldi ben yatarken gorduk :KK70: sadece oturmaya gelir o bi makarna suyu bende koyarim :KK70:. Yada annem bir suru menemenlik getirmis ustune kirarim bi yumurta :KK70: oda aynisini yapacak nasilsa :KK70: Annem kalacak 40 cikanaa kadar kalmayacak sanirim ama

İyi canım annen kalacaksa :)
Canım annelik bu yüzden zor işte 3. Kişiler nedeniyle Türk insanı çok karışıyor çok konuşuyor ama alışırsım bir süre sonra

Ben de başkasının bebeğini kucağıma almam dokunmam bile ama herkes bizim gibi değil

Yeri gelecek bi düğünde bi oturmada olacaksın tanımadığın biri sana bnm çocuğum olmuyo diye ağlayacak onun kucağına bile vereceksin çocuğu

Şu an çok takık olman çok normal

Hele bi doğum yap hayırlısıyla 1 ay fln geçsin takıntıların geçecek rahat olacaksın

Ben aynı ev içinde babam kucağına alıp koridora çıkarsa kızıyordum gözüm önünde olun diye

Şimdi babam alır parka götürür düşün

İlk başlarda oluyor takıntılar aonra geçiyor o kadar da olacak yani ne sıkıntılarla karnında taşıyacaksın doğuracaksım tabi ki kıskanacaksın endişeleneceksin

MutluBulut_ MutluBulut_ bnm kv kp ve gorumce de 1 çorap bile almadılar canım yalnız değilsin :)

Benim akrabalarım adidaslar mothercare lar gap ler bi görsen benim almadığım pahalı markalardan hediyeler getirdiler kızıma da kv kp gorumce 1 çift çorap almadı

Ben kızıma adidas ayakkabı almadım pahalıymış diye kuzenim aldı pembiş kuzenim de 24 yaşında her gün giydiriyorum kızıma ayakkabısını

İnsanlar soruyor görümcen ne aldı hiçbir ley diyorum kv ne aldı diyorlar hiçbir şey diyorum..

Yapacak bir şey yok:)

Bugun esımde duzelme var bakalım :KK53: ne olacak dogum sonrası coook merak edıyorum :KK51:
Yaaa dımııı sımdı gecmeyen zaman kucagıma alınca nasıl gecer :) kımseyı dınlemem ama ıste onlar konustukca sınır olur kafamada takarım. Ama masallah konu komsu,akraba vs bebek bakımı hakkında yorum yapmayıda hep cok sever ya :bicak:Ayazında dogum gunune mınnacık kaldııı :KK49::emir_bebek:

Oyle canım cok sukur o ıyı olsunda tabıkı. Ama bılıyorsun ıste ınsan beklıyor :işsiz: artık daha beklemıyım zaten vakıt kalmadı :KK48:
Canim benim kv kpde pek hevesli degillerdi biliyosun 2 battaniye bi takim almisti doguma yakin smdi nasil seviyolar kp öluyo resmen arda icin dogunca 2 altin taktilar kp 40i cikinca künye yaptirdi surekli harclik veriyo bayramda bayramlik alin diye para verdi daha yani yapiyolar bende beklemiyodum acikcasi hani onemli olan para vermesi değil tabiki dusunyo seviyo ya insanin hosuna gidiyo ha bidr ben emzryrm diye surekli biseyler aliyolar yiyimde sut olsun cocuga diye burda beni dusunmuyolar tabi:KK70:

İyi canım annen kalacaksa :)
Canım annelik bu yüzden zor işte 3. Kişiler nedeniyle Türk insanı çok karışıyor çok konuşuyor ama alışırsım bir süre sonra

Ben de başkasının bebeğini kucağıma almam dokunmam bile ama herkes bizim gibi değil

Yeri gelecek bi düğünde bi oturmada olacaksın tanımadığın biri sana bnm çocuğum olmuyo diye ağlayacak onun kucağına bile vereceksin çocuğu

Şu an çok takık olman çok normal

Hele bi doğum yap hayırlısıyla 1 ay fln geçsin takıntıların geçecek rahat olacaksın

Ben aynı ev içinde babam kucağına alıp koridora çıkarsa kızıyordum gözüm önünde olun diye

Şimdi babam alır parka götürür düşün

İlk başlarda oluyor takıntılar aonra geçiyor o kadar da olacak yani ne sıkıntılarla karnında taşıyacaksın doğuracaksım tabi ki kıskanacaksın endişeleneceksin
Canim benm basima gelen bi olayi soylemissn bayramda kadini biri ardayi istedi esimin memeleketinde senlik vardi ordaydik veremem kucagimdayken sevin dedm sonra surat 5 karis oldu kadinin kaynanamla konsmaya basladi kizinin cocugu olmuyoms ondan istemis ben verince kucagina olcak mi tamam uzuldm ama devir kotu yani israr edip durdular sonra kiz aglayinca dayanamadmda verdm kucagina

Kizlar Arda iki gundur bilincli bi sekilde anne diyip duruyo dilinden dusurmuyo bugnde anne baba meme diyil durdu ha bide koltuktan asagi inmeyi ogrenms ellerini bırakip 5 10 saniye ayakta duruyo sonra tutunuyo masallah benim pasama:nazar:

Kizlar Arda iki gundur bilincli bi sekilde anne diyip duruyo dilinden dusurmuyo bugnde anne baba meme diyil durdu ha bide koltuktan asagi inmeyi ogrenms ellerini bırakip 5 10 saniye ayakta duruyo sonra tutunuyo masallah benim pasama:nazar:
Maşallah ona Allah bağışlasın nazarlardan korusun canım:nazar:

Masallah canim :nazar:
Ayazda gecenlerde anne anne diyodu simdi unuttu yine :KK48:
Bir sabah nett bir sekilde soyledi hele ama devami yok yok :)

Bizimkide ni artistlik pesinde cesaretlendigi her yerde yuruyor. Karsisinda ben olsam tutarim ama koltuktan tv unitesine, ordan geri kortuga vs yuruyor dusecek diye korku tavan :)
Cok sukur buyuduler ya, zaman cok cabuk gecti :KK51:
Rabbim korusun tum bebekleri insallah :KK68:

O konu komsuyu ise hiic dinleme. Her agizdan,her bebek gormeye gelenden bisi cikacak. Bosveeer kendi kafana gore takil.
Internette cok sukur hersey var, cahil bilgisiz degiliz yani eski zamanlarda oldugu gibi. Bebek bakimi icin her kolaylik var artik o yuzden salla.
Duymazdan gel dicem ama ben gelemiyordum tera cevaplar veriyordum,veya surat asarak hee hee diyodum. Alttan alamiyorum sanirim :KK48:

az kaldi teyzesi, seninkide 26 sinda geliyomus birde :KK68:

Ama senin ilk hatirladigima gore tahmini tarihin 30.10 du degilmi, acaba dogru olan o muydu. Oysa daha gunune var mesela .
Beklemek zor ya, hem guzel hem tatli tatli bi korku var icinde ne oldugu,nasil oldugunu bilmedigin bisey yasayacaksin Allahin izniyle :)

Canim benm basima gelen bi olayi soylemissn bayramda kadini biri ardayi istedi esimin memeleketinde senlik vardi ordaydik veremem kucagimdayken sevin dedm sonra surat 5 karis oldu kadinin kaynanamla konsmaya basladi kizinin cocugu olmuyoms ondan istemis ben verince kucagina olcak mi tamam uzuldm ama devir kotu yani israr edip durdular sonra kiz aglayinca dayanamadmda verdm kucagina

Canım biri gelip çocuğu direkt istese ben de veremem ama açıklama yapıp istediği için verdim ki arkamızdan beddua ya da ah etmesin diye :/

Maşallah canımmm ne güzel duygular bunlar değil mi:KK200:
Benim kız da annneh memme dedi öldüm bittim:KK200:

Canım biri gelip çocuğu direkt istese ben de veremem ama açıklama yapıp istediği için verdim ki arkamızdan beddua ya da ah etmesin diye :/

Ya isin o kismi var evet arkandan beddua etme benide korkutur ama zamanda cok kotu..ya yalan soyluyorsa mesela.
Allah korusun .
Yani bebegi iyi niyetlemi, kotu niyetle mi istiyorlar anlamak coook zor artik, ki ben asla baskasknin cocugunu sevemem mesela,severim ama korka korka bisi olue korkusuyla,kaldi ki tanimadigim birinin cocuguna asla dokunamam.

Masallah canim :nazar:
Ayazda gecenlerde anne anne diyodu simdi unuttu yine :KK48:
Bir sabah nett bir sekilde soyledi hele ama devami yok yok :)

Bizimkide ni artistlik pesinde cesaretlendigi her yerde yuruyor. Karsisinda ben olsam tutarim ama koltuktan tv unitesine, ordan geri kortuga vs yuruyor dusecek diye korku tavan :)
Cok sukur buyuduler ya, zaman cok cabuk gecti :KK51:
Rabbim korusun tum bebekleri insallah :KK68:
Yaa aynen korkuyls beklyrm yaninda ama yinede düştüğü oluyo engel olamiyosn ki bi dk durmuyo yerinde

Aynen canim bende uzuldm geri verdm ama kadin surekli verde sevelim diyodu verir misin de degl yani vermeyincede bizden zarar mi gelcek nolcak sanki diyo tanimiyorm ne biliyim
Maşallah canımmm ne güzel duygular bunlar değil mi:KK200:
Benim kız da annneh memme dedi öldüm bittim:KK200:
Hemde nasil guzel optukce opesim geliyo

Ay kizlar apartmanimizi yenilemeye basliyorlar bugunn cok sukur, yaklasik 2 yildir bekliyoruz anca baslaniyor,tum eski apartmanlari yenileyecekler .:KK68:
kalkip zip zip ziolayasim var o derece :KK48:

X