2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

Canım domateste vermeyin alerjik olabilir dediler, ben önce kahvaltıda çok ufak denedim birkaç gün baktım bişey olmadı, geçen salçalık yaptık verdim eline baya yedi:)) erik de güzel yiyor maşallah daha doğrusu dişi kaşınıyor heralde dişlikten daha çok kullanıyor eriği :))
Bende dun verdm domates denemk amaçlı kakasindan cikmis domates :KK70:
Cnim deterjan sormussun lekeler icin arielin leke sokucusnden dokuyorm ben bide guzel yikiyo

MutluBulut_ MutluBulut_ canim hep hamilelik ile ilgili seyler aradtirdim, bebegin gelisimiyle falan ne lazimsa sanki dogurmayacakmisim hic :)
Nasil emzirilir, ilk dogdununda hstanede ne yapilir.. o kadar cahildimki 8 saat hastanr emzirtmedi diye bisi demedim, simdiki aklim olsa ayaga kaldirirdim hastaneyi..
Sut nasil arttirilir, masaj nasil yapilir oyle seyleri hic arastirmadim hep dogumdan sonra arastirdim alel acele yani.
Ama dediin gibi yasamadan bilmiyor insan,ne kadarda arastirsan olmuyor. Birde ben buyuklerden akil almayi hic sevmiyorum, kendim cabalamak istiyorum o yuzden hep kendi dedigimi yaptim. Hala bile akil verenlere gicik oluyorum ama oyle boyle degil. Kotu niyetleri yoktur eminim ama oyle iste kendim yapmak istiyorm herseyi Rabbimin izin verdigi surece :)

PembeLokum PembeLokum kuzucum 12 mi 1 miydi diye dusundum oglen gecen biri benimde 12sinde dedi ya ordan karistirdi kafami :KK70:

Iyiki dogmussun, iyiki anne olmussun, iyiiki seni tanimisim canimcim nice cok huzurlu seneler3 sevdiklerinle.
Kizinla bu yil artik kutlayarak iyi yapmissin aslinda, uzulmemeye calis tamam kizin hissetmesin :KK68:
seviliyorsun canimm :KK200:

duman91 duman91 canim kaynattim biraz yumusayunca blenderdan gecirdim, tekrar biraz kaynattim siselere doldurdum.
eriklerim.biraz azdi o yuzd3n Sekerini biraz fazla attim icerken suyla karistiririm.
Yap bence varken, kisin verirsin elife

I ilknurrr22 canim araba alacakmissiniz hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanin insallah.
Esimde nerdeyse 2 yildir arastiriyor audi ile Vw passat arasinda kaliyor hep, ama su an alma imkanimiz yok tabi daha arastirmaya devam edecek bu gidisle :)

Buarada blenderin camini siparis ettim demin servisini arayip.
Aldigim yerde bisi yapamadilar telefonunu verdiler sadece.
16 tlymis yine iyi daha fazla bekliyordum :)

Mutella Mutella iyidir kuzucum senn
Yapsan ya test ama adetine varmis daha bekle biraz daha bence .
Hakkinizda hayirlisi insallah :KK68:
Bende hic hoslanmiyorum baskalarinin bisey ogretmeye calismasindan. Hani dogruysa soyedigini tamam ama herkes laf olsun diye soyluyo birseyler.Mama mi vermislerdi o 8 saatte canim?hic canini sikma bosver bilemiyo insan iste.
MutluBulut_ MutluBulut_ bu aradaa emzirme konusunda simdiki aklim olsa emzirmezdim baskalarinin yaninda.
Benimde pek gelenm gidenim olmazdi canim ama dogumdan sonra 2,3 ay yuzlerce kisi geldi.konu komsu,akraba ,arkadas derken cat kapi gelince kv aciyordu kapiyi bende emzirirsem napayim.birakamiyordum bazen.

En azindan annelerin yaninda emzirm3seydm keske, icim bi tuhav oluyor benim oyle nasil anlatayim sevmiyorum iste :) simdi artk emzirmiyorum ya kv deden hala utaniyorum mesela hatirliyodur o halimi diye.
Herkesin ozel hayati sonucta istemiyorum dersen kimsenin birsey demeye hakki yok.
Kp ve babam birkez anlayip dinlemeden girdiler odaya emzirirken, ikiside odadan nasil apar topar cikti ha hu he diyerek :KK70:
Kv yan koltukta oturuyordu mesela ikidebir basini uzatip bakiyordu Allahim nasil utaniyordmm, ayaza bakiyordu belki ama nebilryim ben nereye bakiyor bi sabret bekle yani.. annemde yapiyodu bazen uzerime dusecekler sanki emen cocuk gormemisler.
Yazin dogurmus olsaydim kesinlikle ayri ofaya giderdim emzirmeye.
Yasayaraj ogeeniyoruz iste Allahim.nasip ederse ikinciye daha tecrubeli olurum

Hadi ya sizin birde hep yakindi dimi.akrabalar falan cat kapi gelmeleri cok kotu.Tovbe ya kafa uzatmakta nedir :/ ama beklenir bizimkilerden de beklerim. O yuzden istemiyorum. Dogru canim sizin soba tek odada olmasi bu acilardan cok kotu :/ bizim ev kombili oldugundan her yer ayni isida oluyor canim oda bir avantaj
Onceden kavga ediyoduk bu konuda cok ama bi yere varamiyoruz yani onlar anlayissiz yok desen niye derler yorgunum desem aksama kadar evdesin olur arada bi hastayms gibi konusuyrm napiyim
Canim o zaman sen yemek yapmamaya hatta lezzetsiz yapmaya basla :)

Kızlar çamaşır deterjanı olarak ne kullanıyorsunuz, zaten sık sık alınan birşey değil. Bir kere alındı mı baya gidiyor hemen hemen de değiştiremiyorum.. canımdan bezdirdi resmen yaa.. Koyu renkliler için perwoll kullanıyorum ama beyazlar ve renkliler için bir türlü bulamadım aradığım deterjanı, şöyle beyazlarım bembeyaz olsun lekelerim çıksın istiyorm artık.. Elif de sürekli kirletiyor onunkiler hiç çıkmıyor :KK43:( Hadi güzel gelinler söyleyiverin bakalım..
Bende gecen annem sividan memnun diye gittim sivi aldim renkliler neysede beyazlara persil aldim ay resmen beyazlarimin rengi degisti gibi geliyo leke falanda cikmiyo asla. Bitsin diye bol bol kattiyorum. Bu bitince eskisi gibi ariel alirim beyazlara iyiydi o memnundum :\

Bende hic hoslanmiyorum baskalarinin bisey ogretmeye calismasindan. Hani dogruysa soyedigini tamam ama herkes laf olsun diye soyluyo birseyler.Mama mi vermislerdi o 8 saatte canim?hic canini sikma bosver bilemiyo insan iste.

Hadi ya sizin birde hep yakindi dimi.akrabalar falan cat kapi gelmeleri cok kotu.Tovbe ya kafa uzatmakta nedir :/ ama beklenir bizimkilerden de beklerim. O yuzden istemiyorum. Dogru canim sizin soba tek odada olmasi bu acilardan cok kotu :/ bizim ev kombili oldugundan her yer ayni isida oluyor canim oda bir avantaj

Bende gecen annem sividan memnun diye gittim sivi aldim renkliler neysede beyazlara persil aldim ay resmen beyazlarimin rengi degisti gibi geliyo leke falanda cikmiyo asla. Bitsin diye bol bol kattiyorum. Bu bitince eskisi gibi ariel alirim beyazlara iyiydi o memnundum :\

Canım benim şu an renkliler için rinso sıvı deterjan kullanıyorum, toz da var omo sanırım ama sıvı güzel kokuyor diye onu kullanıyorum. Beyazlar için de yine aynısını ama vanishin bi tozu var onu ekliyorum bembeyaz çıkıyorlar.
Yumuşatıcı sıkıntı ama hep aynısını kullanıyorum diğerleri alerji yapıyor siz ne kullanıyorsunuz?

Bende dun verdm domates denemk amaçlı kakasindan cikmis domates :KK70:
Cnim deterjan sormussun lekeler icin arielin leke sokucusnden dokuyorm ben bide guzel yikiyo
Ben bingo rinso ve tursil denedim ama hepsi 0.. hele şimdi ufak sıvı tursil aldım berbat.. bütün lekeler olduğu gibi duruyor. Omo ve Ariel israil maliymis eşim almadı. Ama bu gidisle alıcam sanırım çünkü makine hep boşa çalışıyor. .

Zaten farkettim isteyerek yapmadığım zamab çok lezzetli olmuyo ben yemek yapmayi cok severdm smdi nefret ediyorm:KK70:

Ben bingo rinso ve tursil denedim ama hepsi 0.. hele şimdi ufak sıvı tursil aldım berbat.. bütün lekeler olduğu gibi duruyor. Omo ve Ariel israil maliymis eşim almadı. Ama bu gidisle alıcam sanırım çünkü makine hep boşa çalışıyor. .
En iyisi toz detarjanmis ben bunu anladim canim :/

Canim cogu sey israil mali ipana orkid coca cola biri girmese biri giriyo yani eve

Canım onların hicbirisini almıyorum ama aldığımız muhakkak bişey vardır ve deterjan da girecek icine:)
Aynen canim bilemeyiz yani tek tek hepsinide kontrol edemeyiz ki bu arada esimi gecen markete yollamistim tursilin deterjanini alms kotu mu :/ rinsoyu cok seviyorm ben yumuşatıcıya bile gerek kalmiyo kokusu baya kalici oluyo

Selam bugünüm çok yoğun geçti öldüm resmen yorgunluktan

Önce sabah açıliş töreni sonra kuaföre gittim sonra yemin törenim (törenim süperdi ya bendeki hava 1 milyondu bebeğiyle yemin töreni olan ilk kişi ben oldum) sonra gezdik tozduk derken oyh

Daha cumartesi günü bebeğimin mevlidi var:skandal:

Sosyal medya yasağını kıramadım daha ya bebeğimi görmeyen kalmadı zaten kocam ben çocuğum cübbemle süper bi fotomuz var ama koyamadım:mad::mad::mad:

Cumartesi mevlid var resmen düğün gibi olacak:skandal:

Yorulduuummmmm:mad:

Nice mutlu yıllara canım eşinle ve bebişlerinle :)) Musmutlu olursunuz inşAllah.. Hayırlı olsun bu arada avukatta oldun:))
Benimde 5 'inde, grupta ne çok başak burcu varmış... :))

Cok tesekkur ederim canimm

Niye yazdın ben kutlamak için girmiştim ilk ben olucaktım:KK12::halay:
Lokumum doğmuş iyi ki doğmuş bugüüün:KK9::KK73::rolleyes::KK75::KK75::KK36:
Gül kızınla, eşinle, sevdiklerinle daha nice nice mutlu, huzurlu, sağlıklı, bebiş kokulu seneler diliyorum canım kuzum.
Seni çok seviiyorum minik annem:KK200:

Oy canim kiyamam yaa cok tesekkur ederim mahcul oldumm ben de seni cok sevi¥orum
Cnm pazar gunu konyadayim ben gorusebiliriz kuzenimin sunnet yemegi olacak onun icin geliyoruz

Günaydııııın cümleten.
Acayip kasık ağrılarım var yav hayır olsun.
Napıyonuz kısçeleeeer???
tutkku tutkku @nehirnil111 duman91 duman91 I ilknurrr22 PembeLokum PembeLokum MutluBulut_ MutluBulut_

Yorgunluktan ölüyorum :KK70:

PembeLokum PembeLokum bugun en anlamli dogum gunun o zaman :) kizinla,esinle nice mutlu yillara insallah dogum gunun kutlu olsun :)

Tesekkur ederim cnm:)))

Canımm doğum günün kutlu olsun eşinle bebeğinle nice sağlıklı mutlu yıllara ♡♡♡

Sagol cnm benim:)

MutluBulut_ MutluBulut_ canim hep hamilelik ile ilgili seyler aradtirdim, bebegin gelisimiyle falan ne lazimsa sanki dogurmayacakmisim hic :)
Nasil emzirilir, ilk dogdununda hstanede ne yapilir.. o kadar cahildimki 8 saat hastanr emzirtmedi diye bisi demedim, simdiki aklim olsa ayaga kaldirirdim hastaneyi..
Sut nasil arttirilir, masaj nasil yapilir oyle seyleri hic arastirmadim hep dogumdan sonra arastirdim alel acele yani.
Ama dediin gibi yasamadan bilmiyor insan,ne kadarda arastirsan olmuyor. Birde ben buyuklerden akil almayi hic sevmiyorum, kendim cabalamak istiyorum o yuzden hep kendi dedigimi yaptim. Hala bile akil verenlere gicik oluyorum ama oyle boyle degil. Kotu niyetleri yoktur eminim ama oyle iste kendim yapmak istiyorm herseyi Rabbimin izin verdigi surece :)

PembeLokum PembeLokum kuzucum 12 mi 1 miydi diye dusundum oglen gecen biri benimde 12sinde dedi ya ordan karistirdi kafami :KK70:

Iyiki dogmussun, iyiki anne olmussun, iyiiki seni tanimisim canimcim nice cok huzurlu seneler3 sevdiklerinle.
Kizinla bu yil artik kutlayarak iyi yapmissin aslinda, uzulmemeye calis tamam kizin hissetmesin :KK68:
seviliyorsun canimm :KK200:

duman91 duman91 canim kaynattim biraz yumusayunca blenderdan gecirdim, tekrar biraz kaynattim siselere doldurdum.
eriklerim.biraz azdi o yuzd3n Sekerini biraz fazla attim icerken suyla karistiririm.
Yap bence varken, kisin verirsin elife

I ilknurrr22 canim araba alacakmissiniz hayirli olsun, kazasiz belasiz kullanin insallah.
Esimde nerdeyse 2 yildir arastiriyor audi ile Vw passat arasinda kaliyor hep, ama su an alma imkanimiz yok tabi daha arastirmaya devam edecek bu gidisle :)

Buarada blenderin camini siparis ettim demin servisini arayip.
Aldigim yerde bisi yapamadilar telefonunu verdiler sadece.
16 tlymis yine iyi daha fazla bekliyordum :)

Mutella Mutella iyidir kuzucum senn
Yapsan ya test ama adetine varmis daha bekle biraz daha bence .
Hakkinizda hayirlisi insallah :KK68:

Tesekkur ederim tutkucum seviyorum ben de seniii:)

Aynen canim bilemeyiz yani tek tek hepsinide kontrol edemeyiz ki bu arada esimi gecen markete yollamistim tursilin deterjanini alms kotu mu :/ rinsoyu cok seviyorm ben yumuşatıcıya bile gerek kalmiyo kokusu baya kalici oluyo
Tursil sıvıdan önce rinso kullanıyordum valla o daha iyiydi yaa.. Tursil sıvı hiç iyi değilmiş, acaba ben mi yanlış yıkatıyorum diyorum beyazları pamuklu 60 derecede yıkatıyorum.. fazla sıktırmıyorum havalar iyi nasıl olsa diye 600 de falan oluyor o da. ben omo ya da ariel alıcam sanırım, ama onlarında ufak olanını alayım belki sulardan bile kaynaklı olabilir :)

Cok tesekkur ederim canimm

Oy canim kiyamam yaa cok tesekkur ederim mahcul oldumm ben de seni cok sevi¥orum
Cnm pazar gunu konyadayim ben gorusebiliriz kuzenimin sunnet yemegi olacak onun icin geliyoruz

Yorgunluktan ölüyorum :KK70:

Tesekkur ederim cnm:)))

Sagol cnm benim:)

Tesekkur ederim tutkucum seviyorum ben de seniii:)

Kuzuuum:KK200:
Görüşelim tabi ki bebişinle çıkailcen mi bi yerlere?

Tursil sıvıdan önce rinso kullanıyordum valla o daha iyiydi yaa.. Tursil sıvı hiç iyi değilmiş, acaba ben mi yanlış yıkatıyorum diyorum beyazları pamuklu 60 derecede yıkatıyorum.. fazla sıktırmıyorum havalar iyi nasıl olsa diye 600 de falan oluyor o da. ben omo ya da ariel alıcam sanırım, ama onlarında ufak olanını alayım belki sulardan bile kaynaklı olabilir :)
Olabilir canim bi dene bakalım bingoda gizel oluyo

20160902_104346.jpg

Bunlari yesin diye onune koymuştum :işsiz:halbuki ama parca pincik etti birazini yedi allahtan :KK70:

Allahım sen yardım et.. Aklım almıyor yaa valla bıktım bu para mevzuundan.. Şimdi eşimin mailine girdim birde baktım ki ne göreym 5 bin TL kredi çekmiş, onu da (kaza yapıp arabasını tamir ettirecek olan) halasının kocasına göndermiş.. Hayır heralde bol buldu benim koca parayı.. toplam 4,500 TL gelirimiz var. 2600 TL ev kredisine gidiyor, 900 TL kardeşinin kredisine gidiyor. 1.000 TL kredi kartı ödememiz oluyor aylık.. daha elektrik su telefon faturalarını saymıyorum.. bu haliyle bile yetişemezken yeri geliyor pazara bile gitmiyoruz.. Ama ben anlamıyorum sürekli arkamdan iş çevrirek bişeyler yapmasına.. Biliyor tabi bana söylerse kızacağımı.. şimdi ben ne deyim ne yapayım bilemedim.. Hiç görmemiş gibi mi davranayım bıktım yaaa valla bıktım.. Ben eşşek gibi çalışayım kızımdan ayrı kalayım milletin borcunu ödeyim.. Allahım lütfen lütfen şu gözyaşlarımın ahı kalmasın kimsede, ayın 15 i gelince elime 100 lira sıkıştırıyor onunlada ekmek alıyorum eve, ya da iş yerinde bişeyler içiyoruz ona gidiyor.. hiçbir kişisel harcamam yok, maaş kartımda onda...

Annelik işte şikayet edemiyor insan ama ben bazen gerçekten taşıyamıyorum :))
Ayy yürümeye başlayınca işimiz var cidden.. Dün koltuktan tuta tuta baya gitti sonra bi devrildi içim gitti yaaa... Allahtan fazla ağlamadı, düşe kalka öğrenecekler işte.. kaldırdım hemen tekrar yürüttüm korkmasın diye.. Acayip seviyor bütün odaları gezsek öyle, yürüteçte almadm ne kadar faydalı bilemedim çünkü.. öyle birlikte geziyoruz..
Maşallah ayaz çok akıllı bi çocuk bence.. Sözlerini falan baya baya anlıyor..

Oh masallah duse kalka ogrenecek canim.bizimkide nekadaar cok dustu illa hergun o kafa vurulacak yere.korkuyorum artik bisi olcak diye ama 7/24de yaninda durulmuyorki hos yanindayken nile 1sn basimi cevirsem dusuyor yani.
Iyi yapmissin canim yurutec almamakla kendi cabalasin daha erken ayaklanacak bak.her bebis akillidir canim simdi her gorduklerini duyduklarini kaydediyolar , hev3sliler cok :) ben 2.dili ogretmeye basladim masallah baya anliyor artik su icrcekmisin diyorum bulgarca hemen suyunu buluyor eliyle gosteriyor icmek icin can atiyor :)
Hic hosuma gitmiyor boyle erkenden kafasini karistirmak ama ogrensin istiyorm biz gibi cahil kalmasin :)

Canim para konusunda esin cok yanlis yapmis. Artik ailesi var, arti cocugu var yani, borcunuz var .. halasi icin kredi cekmekte neymis :işsiz:
Cok sasirdim acikcasi keske en azindan sana danissaymis.
Onceligi size vermeli, kardesi icin bile kredisi varmis iyi katlaniyorsun canim.
Bekle biraz daha bakalim kendi soyleyecekmi , olmadi durumlari yoksa dersin para nerden bulmuslarda tamir ettiriyolar kredimi cekmisler diye.

Allah buyuk canim uzulduklerini, yasadiklarini goruyor sabret. Insallah yoluna girer hersey huzurlu huzurlu gecinirsiniz :KK51:

Kızlar çamaşır deterjanı olarak ne kullanıyorsunuz, zaten sık sık alınan birşey değil. Bir kere alındı mı baya gidiyor hemen hemen de değiştiremiyorum.. canımdan bezdirdi resmen yaa.. Koyu renkliler için perwoll kullanıyorum ama beyazlar ve renkliler için bir türlü bulamadım aradığım deterjanı, şöyle beyazlarım bembeyaz olsun lekelerim çıksın istiyorm artık.. Elif de sürekli kirletiyor onunkiler hiç çıkmıyor :KK43:( Hadi güzel gelinler söyleyiverin bakalım..

ben beyazlar ve renkliler icin alo aldirdim esime gecenlerde iyi gibi aslinda.
Ama ek olarak beyazlara bir kasik karbonat ekliyorum canim. Parkta kadinlardan duymustum denedim memnunum beyazlatiyor baya tabi lekeler icin etkili degil ama genel olarak beyazlatiyor.
Oglunda astim var o yuzden yumusatici kullanamiyor o kadin, onun yerine beyazlara ekliyorum demisti.

MutluBulut_ MutluBulut_ haklisin canim her oda.isininca kisin senin icin sorun olmaz.
Olmadi dersin yalniz emzirmek istiyorm diye, sonucta anne rahat olmaliki bebekte rahat emsin.
Birde simdiki aklim olsa emzirirken telefona sarilmaz, bebegime sarilirdm.. daha bi onemserdim emzirmeyi, aradaki bagi..
Hata yaoa yapa ogreniyoruz iste..

PembeLokum PembeLokum canim neden yasak var ben orayi hep kacirdim veya anlamadm sanirim :)
Esinmi izin vermiyor yoksa akrabalar filan diyosun ama onlarmi izin verkiyor. Akrabalarsa onlara ne oluyormuski :)

I ilknurrr22 ay canim boyle kilosu dusmesin mideye pel yemrk gitmis gibi degil :)
Ben blw yapaydim iyice zayiflardi sanirim ayaz :KK48:

Kalanini sen yedirsen istemiyormu :)

Oh masallah duse kalka ogrenecek canim.bizimkide nekadaar cok dustu illa hergun o kafa vurulacak yere.korkuyorum artik bisi olcak diye ama 7/24de yaninda durulmuyorki hos yanindayken nile 1sn basimi cevirsem dusuyor yani.
Iyi yapmissin canim yurutec almamakla kendi cabalasin daha erken ayaklanacak bak.her bebis akillidir canim simdi her gorduklerini duyduklarini kaydediyolar , hev3sliler cok :) ben 2.dili ogretmeye basladim masallah baya anliyor artik su icrcekmisin diyorum bulgarca hemen suyunu buluyor eliyle gosteriyor icmek icin can atiyor :)
Hic hosuma gitmiyor boyle erkenden kafasini karistirmak ama ogrensin istiyorm biz gibi cahil kalmasin :)

Canim para konusunda esin cok yanlis yapmis. Artik ailesi var, arti cocugu var yani, borcunuz var .. halasi icin kredi cekmekte neymis :işsiz:
Onceligi size vermeli, kardesi icin bile kredisi varmis iyi katlaniyorsun canim.
Bekle biraz daha bakalim kendi soyleyecekmi , olmadi durumlari yoksa dersin para nerden bulmuslarda tamir ettiriyolar kredimi cekmisler diye.

Allah buyuk canim uzulduklerini, yasadiklarini goruyor sabret. Insallah yoluna girer hersey huzurlu huzurlu gecinirsiniz :KK51:

Ama ek olarak beyazlara bir kasik karbonat ekliyorum canim. Parkta kadinlardan duymustum denedim memnunum beyazlatiyor baya tabi lekeler icin etkili degil ama genel olarak beyazlatiyor.
Oglunda astim var o yuzden yumusatici kullanamiyor o kadin, onun yerine beyazlara ekliyorum demisti.

MutluBulut_ MutluBulut_ haklisin canim her oda.isininca kisin senin icin sorun olmaz.
Olmadi dersin yalniz emzirmek istiyorm diye, sonucta anne rahat olmaliki bebekte rahat emsin.
Birde simdiki aklim olsa emzirirken telefona sarilmaz, bebegime sarilirdm.. daha bi onemserdim emzirmeyi, aradaki bagi..

PembeLokum PembeLokum canim neden yasak var ben orayi hep kacirdim veya anlamadm sanirim :)
Esinmi izin vermiyor yoksa akrabalar filan diyosun ama onlarmi izin verkiyor. Akrabalarsa onlara ne oluyormuski :)

I ilknurrr22 ay canim boyle kilosu dusmesin mideye pel yemrk gitmis gibi degil :)

Ayy canım halıları yıkamıştık birkaç gündür ev çıplak valla diken üstündeyiz parkeye vuracak diye gerçi bir kere düştü ama yinede halı biraz daha yumuşak:) Evet canım baya baya çabalıyor oturduğu yerden en azından benden tutunarak kalkıyor..
Ahh canım ahh şu para konusunda çok dertliyim bir yanım boşver diyor bir yanımda şeytan dürtüyor bilmiyorum yaaa... Allaha havale ettim bende.. babam yardım etti diyor birde... bende diyorum adam çalışmıyor nasıl yardım ediyor.. Neyse...
Karbonatı bende deneyim yaaa ben pek kullanmıyorum ama çok faydalı sanırım özellikle temizlik konusunda... :)
aslında bende elife blw uygulasam yiyecek sanırım yaaa eline bişey verince en ufak parçasına kadar yiyecek neredeyse:) ama çok mahvediyor heryeri ...

Ayy canım halıları yıkamıştık birkaç gündür ev çıplak valla diken üstündeyiz parkeye vuracak diye gerçi bir kere düştü ama yinede halı biraz daha yumuşak:) Evet canım baya baya çabalıyor oturduğu yerden en azından benden tutunarak kalkıyor..
Ahh canım ahh şu para konusunda çok dertliyim bir yanım boşver diyor bir yanımda şeytan dürtüyor bilmiyorum yaaa... Allaha havale ettim bende.. babam yardım etti diyor birde... bende diyorum adam çalışmıyor nasıl yardım ediyor.. Neyse...
Karbonatı bende deneyim yaaa ben pek kullanmıyorum ama çok faydalı sanırım özellikle temizlik konusunda... :)
aslında bende elife blw uygulasam yiyecek sanırım yaaa eline bişey verince en ufak parçasına kadar yiyecek neredeyse:) ama çok mahvediyor heryeri ...

Aman canim valla fikkatli olmak lazim, ozellikle kisin sobadan cook korkuyorm hele yurumeye baslayinca vay halimize..

Bos verilecek bir konu degil aslinda canim ama aslimda bos verilecek bir para degil az degil ama tadinizn kacmamasi icin bazen mecburuz susmaya.
Geri oderler degilmi? Hani odeyeceklerse yakin zamanda soylese esin iyi eder borc vermissiniz sonucta.

Dene canim ben yuzugumude temizlemek icin kullaniyorm .yeni degistirdk ama modeli iyi cikmadi dediler alma diye ama almis oldum simdi temizlemem lazm hep.. karbonat kurtaricim yani baya konuda :)

Allahımmmm yerimm:KK200::rolleyes:
Allah sanada nasip etsin insallah en kisa zamanda:KK200:

Simdilik dusmedi canim hatta biraz agirlasti ya bu ay tartilmadik ben verince agzni kapatiyo bi yogurt yediriyorum arada corba bide cok fena ama dondurma yiyoruz mesela bi kere tadina baktrdm onu biliyo her yedigimizde agzini aciyo hemen geliyo emekleyerek kafayi kaldiriyo guluyo agzini aciyo bekliyo verene kadar vermezsem yutkunuyo babasina donuyo ondan bekliyo versn diye :KK70: onu verirsen yiyo ama baska seylere kitliyo resmen ağzını

X