2014-2015 geLinLerii.. buyrun sohbete :)

İnsan bir yerde bunalır tabi ki zaten evladınızla uğraşıyorsun :KK51:
Onun bana hic bi zarari yok allahtab akilli bi bebek masallah yoksa napardim bilmiyorm
Esimde herseye karismasa beni bunaltmasa bugn ev felan toplayamicam mesela gogsum sisti yine kipkirmizi olldu atesim var ardada emmemek icib diretiyo iyice sut doldu sagmayada useniyorm mahvetti beni aksam gelnce ev niye daginik diye söylenir kesin asiri takintili titiz

Onun bana hic bi zarari yok allahtab akilli bi bebek masallah yoksa napardim bilmiyorm
Esimde herseye karismasa beni bunaltmasa bugn ev felan toplayamicam mesela gogsum sisti yine kipkirmizi olldu atesim var ardada emmemek icib diretiyo iyice sut doldu sagmayada useniyorm mahvetti beni aksam gelnce ev niye daginik diye söylenir kesin asiri takintili titiz
Sen bebeğini öne atacaksın canım illa süpürülecekse çocuğu tutacak oyalayacak o şekilde toparlayacaksın ayrıca gögsünde sıkıntı varmış sağlık bu yani :KK51:

Sut cok dolduguundan oluyoms canm bi kere gitmistm ama bi caresi yok mu bu nasl bisey anlamadm dun bide canim tatli biseyler istedi almadm usendm esime aldrdim sutun cekere frlan diyolsr ya gercekten oluyo heralde
Olabilir canım yaşamadığım için tam bilemiyorum ama yine de göstermekte çare var en azından rahatlatacak bir çözümü vardır belki:KK51:

Olabilir canım yaşamadığım için tam bilemiyorum ama yine de göstermekte çare var en azından rahatlatacak bir çözümü vardır belki:KK51:
Gecmezse gitcem esim gelsinde gece gitmeyi düşündüm hatta ama arda durmaz kimsede geri emerek uykuya daliyo cunku gerci dunde hic emmedi gece cok agladi

Gecmezse gitcem esim gelsinde gece gitmeyi düşündüm hatta ama arda durmaz kimsede geri emerek uykuya daliyo cunku gerci dunde hic emmedi gece cok agladi
Canım bebeğinde etkileniyor bu durumdan eşin gelsin sende gögsünden dolayı gideceğini söyle sanırım evin temizliğine de takılmamış olur.

nehirnil111 nehirnil111 canim cocuklami alakali, yoksa beni artik es degil bir anne gibi gormesimi daha dogrusu bakici gibi gormesiylemi alakali bilmiyorum.
Aramiz kv deye gelip gitme konusu disinda coook iyiydi, tek tartismamiz mesela kv surekli gitmek yuzunden olurdu.
Ama dogurdum, daha dogumhanedeyken esimi telefonla aradim daha orda bi soguktu /sozde ayni zaman doktorla dogum hesabini kapatiyormus/ hadi ona tamam..
Sonra hastaneye geldiginde hep soguk,ilgisizdi.. dogumdan sonra eve gitti hic mesaj falan atmadi nebileyim onca zorluk atlatmisim.. zaten birtek yanaklarimdan optu dogumdan cikinca o kadar oyle gelsin sarilsin,ilgi gosterain yok hadi onuda heyecanina verelim dedik.
Eve geldik yine bi soguk,konusmuyor benimle pek, surekli cocuga bakamamakla sucluyor beni, en ufak hatami yuzume vuruyor hadi o zamanda bebek daha yeniydi,hevesliydi dicem e artik 10 ay gecti yani..
Tek birseybkoymus kafaya is, ise gelip gitsin, 3ve gelip Ayazla oyalansin yatsin uyusun..
Lafa gelince ben kinusnuyor dertlesmiyormusum.. halbuki ilk aylar icime atmaktan, dertsemememekten ,hergun her an aglamaktan kivraniyordum.. ilgiye resmen ac oluyor insan dogumdan sonra.
Yrmek,temizlik hep sorun oluyor, ben ne yapiyomusum butun gun ne isim varmis..yemek yapsam yemege saygisizligi diz boyu, neden firin yemegiymis neden kizartmamisim mesela kofte veya tavugu..
Aksam inan ayaz kucagimda ben kofte kizarttim, saat 9u gecti arayinca kofteler hazirmindiye soruyor e eve gel zamaninda bak cocuga ayazida rezil rtmeyeyim kucakta. Tamam calisiyor ama o zaman yemek hazir degilse anlayis gostersin.
Birkere sormadi yorgunmusun,neden yaoamadin birseymi oldu,yetistiremedinmi yok hemen azar hazir.
Mesela birkere sofrada icecek yok diye yaomadigini birakmadi, ben ise ayazi doyuruyordum zaten o aksam.korkudan kv aradim iste . omceligimi tabikide ogluma vericem ama bazen sirf kavga olmasin diye ayaz ac bekliyor, esime sofra hazirliyorum..
Boyle sacma sapan nedenler iste,seninde basini sisirdim sisirdik hatta ana bende baya doluyum , kolay kolay duzelirmiy8z artik bilmiyorum..
bunca sey yapmasina ragmen hala deli gibi seviyorum onu, tek bir lafina herseyi unutabilirim ama iste kendisi kaybediyor..
Cani sag olsun ne diyeyim

I ilknurrr22 canim git doktora cekme agrisini bos yere, belki elektrikli pompayla sagarsin varsa orda.
Bosvet temizlik yapsan yine yaranamiyoruz, yapmasan yine yaranamiyoruz .kendini yordugunla kaliyorsun, ozellikle senin kv denlere yaptigin hizmete hic bir sekilde hak etmiyorsun , keske esin farkina varsa bazi srylerin..
Sabret canim sabret Arda icin sabret.. bazrn diyorum oglum.hadi buyu buyude annene destek cik, bak babanin yaptigi haksizliklara diye..

nehirnil111 nehirnil111 canim cocuklami alakali, yoksa beni artik es degil bir anne gibi gormesimi daha dogrusu bakici gibi gormesiylemi alakali bilmiyorum.
Aramiz kv deye gelip gitme konusu disinda coook iyiydi, tek tartismamiz mesela kv surekli gitmek yuzunden olurdu.
Ama dogurdum, daha dogumhanedeyken esimi telefonla aradim daha orda bi soguktu /sozde ayni zaman doktorla dogum hesabini kapatiyormus/ hadi ona tamam..
Sonra hastaneye geldiginde hep soguk,ilgisizdi.. dogumdan sonra eve gitti hic mesaj falan atmadi nebileyim onca zorluk atlatmisim.. zaten birtek yanaklarimdan optu dogumdan cikinca o kadar oyle gelsin sarilsin,ilgi gosterain yok hadi onuda heyecanina verelim dedik.
Eve geldik yine bi soguk,konusmuyor benimle pek, surekli cocuga bakamamakla sucluyor beni, en ufak hatami yuzume vuruyor hadi o zamanda bebek daha yeniydi,hevesliydi dicem e artik 10 ay gecti yani..
Tek birseybkoymus kafaya is, ise gelip gitsin, 3ve gelip Ayazla oyalansin yatsin uyusun..
Lafa gelince ben kinusnuyor dertlesmiyormusum.. halbuki ilk aylar icime atmaktan, dertsemememekten ,hergun her an aglamaktan kivraniyordum.. ilgiye resmen ac oluyor insan dogumdan sonra.
Yrmek,temizlik hep sorun oluyor, ben ne yapiyomusum butun gun ne isim varmis..yemek yapsam yemege saygisizligi diz boyu, neden firin yemegiymis neden kizartmamisim mesela kofte veya tavugu..
Aksam inan ayaz kucagimda ben kofte kizarttim, saat 9u gecti arayinca kofteler hazirmindiye soruyor e eve gel zamaninda bak cocuga ayazida rezil rtmeyeyim kucakta. Tamam calisiyor ama o zaman yemek hazir degilse anlayis gostersin.
Birkere sormadi yorgunmusun,neden yaoamadin birseymi oldu,yetistiremedinmi yok hemen azar hazir.
Mesela birkere sofrada icecek yok diye yaomadigini birakmadi, ben ise ayazi doyuruyordum zaten o aksam.korkudan kv aradim iste . omceligimi tabikide ogluma vericem ama bazen sirf kavga olmasin diye ayaz ac bekliyor, esime sofra hazirliyorum..
Boyle sacma sapan nedenler iste,seninde basini sisirdim sisirdik hatta ana bende baya doluyum , kolay kolay duzelirmiy8z artik bilmiyorum..
bunca sey yapmasina ragmen hala deli gibi seviyorum onu, tek bir lafina herseyi unutabilirim ama iste kendisi kaybediyor..

I ilknurrr22 canim git doktora cekme agrisini bos yere, belki elektrikli pompayla sagarsin varsa orda.
Bosvet temizlik yapsan yine yaranamiyoruz, yapmasan yine yaranamiyoruz .kendini yordugunla kaliyorsun, ozellikle senin kv denlere yaptigin hizmete hic bir sekilde hak etmiyorsun , keske esin farkina varsa bazi srylerin..
Sabret canim sabret Arda icin sabret.. bazrn diyorum oglum.hadi buyu buyude annene destek cik, bak babanin yaptigi haksizliklara diye..
Gitcem canim esimi bkliyorum yapmyrm valla biraktm bgn bütün isi

I ilknurrr22 Oy yavrum kiyamam.
Daha simdiden babalardan gordukleri davranisa bakarmisin.
Babalardan diyorum cubki eskiden anlatmistim.bizde Ayazin onunde cok tartistik, hatta birkeZ o kadar ciddiydiki yavrum korkudan agladi, bende bana zarar verir korkusundan kv deyi aramistim gel ogluna napacaksan yap diye..
Getcekten bak aksam beninuzuyor, ne yaptigini bilmiyor sabah birsey yokmus gibi icse sarhos geliyor aksam ondan dicem bak o derece donek biri..
Derdi n3 ne yaptim bukadar ona anlamadim ama aptalligimizi ayaz ceksin istemiyorum.
Bebeklet aile ici huzursuzlugu hissedermis? Emmeyi reddetme nedenleri icindede yer aliyor bu.
Ne tat kaldi ne tuz.. Acaba yine neden kavga edicez diye dusunmekyen yoruldum, sabaha birsey yokmus gibi davranmasindan yoruldum oyuncak gibi elinde oynatiyor.
Bunlari yazdigima.inanamiyorum hatta bu benim esimmiki diye :KK43:

Canim cok uzuluyorum :KK43:

Ya kuzu kafam karisti sen onerdiginin resmini koyabilurmisin :KK70:

Buny tavsiye ediyorum canim:) images (6).jpg
Ben 1.60 boy 59 kilo iken bana orta boy olmuştu

Aynen canim keske evimiz olmasaydi bi yatagimiz olsayfida mutlu olsaydik gercekteb cok bos seyler

Biz evlendigimzden beri dogru duzgun bi hayatimiz olmadi ki canim surekli tartismanin icindeydik babasiyla annesiyle anlasamiyolar zaten surekli onların kavgasi oluyodu kusuyolardi kp esime olan sinirini bana kusuyodu ariyodu ona soyliceklerini bana soyluyodu evlendk dkkanda calsmaya basladik ikimzde cicim ayimiz olmadi bizim hic bi ise girmsti sonradan o zaman cok iyiydik ordab cikti yine dukkana gitti tabi bende her gun kavga ediyorlardı her gun smdiki iside cok yorucu cocuktan sonra insanin esine tahammulu kalmiyo gercekten cunku sevgin ikiye bolunuyo artik isten geliyo oglunu seviyo yarim saat benle hic ilgilenmiyo mecbur kalmasak konsmuyoruz bile ben daha 21 yasindayim ya benm ilgiye sevgiye ihtiyacim var benm yasitlarim smdi geziyo tozuyo ben onla evlenmeyo tercih etmisim bi cocuk vermisim demi naptm bunlari haketcek gercekten cok doluyum bunlari yazarken agliyorum dayanamıyorum

Off canimm ya Allahin yuvanizi huzurla neseyle doldursun

Senin kocana birisi ayar vermeli cnm boyle olmaz ben bebek sahibi olunca sizi daha iyi anladim yok yapilmiyo iş yemek yapilmiyo o bebek yattigi yerde durmuyor agliyor yaoamiyorsun iste ben gece 1den sonra evi toplayip yerleri siliyorum tuvalet temizliyoeum bazen cunku gunduz olmuyo kucagimdan indirdigim an kizim uyaniyor uykusu bolununca daha da huysuzlasiyor bi tost anca yapiyorum bazen cok zor ya

Benim esim hep evde ya yemek yapacagm zaman cocugu ona veriyorum yoksa mumkun dgl gece uykusuna yatana kadar

Gunduz uyumayan bi bebek iste uyusa da kucakta uyuyor yataginda degil

Senin kocana birisi ayar vermeli cnm boyle olmaz ben bebek sahibi olunca sizi daha iyi anladim yok yapilmiyo iş yemek yapilmiyo o bebek yattigi yerde durmuyor agliyor yaoamiyorsun iste ben gece 1den sonra evi toplayip yerleri siliyorum tuvalet temizliyoeum bazen cunku gunduz olmuyo kucagimdan indirdigim an kizim uyaniyor uykusu bolununca daha da huysuzlasiyor bi tost anca yapiyorum bazen cok zor ya

Benim esim hep evde ya yemek yapacagm zaman cocugu ona veriyorum yoksa mumkun dgl gece uykusuna yatana kadar

Gunduz uyumayan bi bebek iste uyusa da kucakta uyuyor yataginda degil

Anlam veremedigim.ne biliyomusun Ayaz dusse cocuga bakmiyorsunki sen diyor, e sadece Ayazla ilgilensem temizlik yapmiyorsunkk sen diyor.

Hadi simdi git anla bundan bisi.. Uyurken mumkunati yok pek bir is yapamiyorum cunki hemen uyaniyor, bende uyusun diye yeterince sessiznolma istiyorum cubki dedigin gibi uyumazsa huysuzlasiyorlar..

Allahin izniyle buyuyecekler bu gunler yillar gecici yani, sabahtan aksama kadar yatip durnuyoruz.
Kaldiki simdi ayaz ek gidayabgectigi icin ona ayri yemek yapiyorun nerdeyse her ogun. Ama esime kalsa sadece sut veriyomusum ben ogluma /sanki tum gun evde ne yaptigimi biliyor/.
Yani haksiz yere azar isitiyorum hep..

Bebisin hareketlendikce daha hk vereceksin bak cunki herseye tutunup ayaga kalkiyor, mutfaga gotursem cople oynuyor, sandalyelere tirmaniyor. Inam bazen cop kovasiyla oynamasi icin birakiyorum sirf oyalansin diye.cokmu hosuma gidiyor sanki benim ama diger odada dusup basina bisi gelecegine yanimda olsun istiyorum.
Hangi anne evlDinin kotulugunu isterki, nolurdu sanki biraz anlayis gosterse ..

Iyiki esin bir yandan rvde canim, yerinde olsam verirdim cocugu bazen dinlenir bzen is yapardim..
Hayir yani is yapmasakta yapmayiz cocuk bakiyoruz yetmiyormu , belki gercekten yorgunum canim dinlenmek istiyor eee bundan kime ne ki..

Boyle isler lokumum iste insallah zamanla toparlariz daha simdiden yiprandik baksana.
2 yil onceki reskmlerime bakiyorum nebileyim yuzum falan daha genc,mutlu,huzurlu duruyor cidden simdi resmen cokmusum yuzum gulmuyor artik.
Sagligima, sevdiklerimin yanimda olduguna sukretmekten baska bisi yapamiyorum, gerisi insallah duzelir :KK51:

I ilknurrr22 naptin canim gittinmi.
Bosver kv hazirlasin hatta bugunde sen hazira kon ..

X