Aşılama 2012 Ocak'dan Aralık Ayına Kadar Aşılama Yaptıracaklar Yeni Yılda Burdan Devam Edelim

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Selammmm herkesler hoşgelmiş.umarım guzel sonuclar alırsnz kızlar.
Gogim cok özledm senı cnm...msn pek acamıyorum ya biliyosn çekmiyo bu evde.actm bıkac kere ama sana rastlamadım.naslsn kuzum?ben ıyım merak etme:KK66:
sedamu aşılaman hayırlı olsn cnm 4.gundesn sanırım.inş tutunmaya calısyodr şuan.
Kızlar alıntısız yazdgm ıcın akılda bu kdr kalmıs.herkesı öpuyorum:KK66:

canımm benim bende seni cok özledim iyi olduğuna cok sevındım olsun bende buara kv falan gıttım geldım zonguldaga bende gıremedım fazla sımdı ızmrıdeyım cnm ara ara bakıyorum sana goremıyorum merak ettım neysekı sorun yok :) hep arıyacam bugun dıyorum araya bısey gırıyor cıkıyor aklımdan :KK43: cook öptüm senı cnm benım

İyi olmana sevındım kuzu.olsun bende aynen hep arycm ertelıyorum snra kalıyo:)kv ne durumda?bende durumlar aynı sayılır gogiş konusuruz msn de yada telde;-)

İyi olmana sevındım kuzu.olsun bende aynen hep arycm ertelıyorum snra kalıyo:)kv ne durumda?bende durumlar aynı sayılır gogiş konusuruz msn de yada telde;-)

kv ıyı sayılır cnm pzt tekrar mr cekılıcek duruma gore karar verılıcek sevındım cnm ıyı olmana ılk fırsatta arıyıcam ben senı cnm aklımdasın bebemm:KK16:

kv ıyı sayılır cnm pzt tekrar mr cekılıcek duruma gore karar verılıcek sevındım cnm ıyı olmana ılk fırsatta arıyıcam ben senı cnm aklımdasın bebemm:KK16:

Allah daha ıyı etsın kvyı cnm...sagolasn konusalımda dertleşelım azıcık valla:KK66:öpuyorum senı ıyı geceler cnm.

iyi gidiyo deryacım.çarşamba,perşembe yattım hep dinlendim.iki gündür ayaktayım.iş yapmıyorum ama dolanıyorum.sürekli yatmak çok sıkıcı.ilk gün kanamam oldu.perşembe,cuma da kahverengi akıntı oldu.sol yumurtam çatlamıştı.solda hafif ağrı oluyo.ama tüm bunları belirti olarak görmüyorum.çok erken.fahri hoca yapmıştı ya ilk iki aşılamayı o zaman hiç kanama,akıntı olmamıştı.bu sefer canım da yandı.sanırım rahimde tahriş oldu.hayırlısı.benim umudum yok.tüp bebeğe geçiş için aşılama yaptırıyoruz,biliyosun sen de.beklemedeyiz,sonucu alalım yolumuza devam edicez.

bir umut cnm olurya şans döner dolaşır belki bizimde kapımızı calar allah yüzümüze güler buda tutmaz ise sanki tüpte olucakmış gibi hissediyorum dualarım hep bizim için .

Yokkk bitanem yaa o kadar büyümedi göbüşşş. Ben hatta bayağı bi kilolu hamile kalmıştım. İlk başlarda kilo bile verdim. Ayyy canım duaya çok ihtiyacım varrr. İnşallah tek nefeste sağlıklı bir şekilde rabbim kucağıma aldırsın. Canım laparoskopi ve histeroskopide tanı amaçlımı, yoksa operasyon mu oldun. Ama laparoskopi ve Histeroskopi olduğun iyi olmuş bakkk en azından aklın kalmaz. Herşeyin hayırlısı olsun dene bakalım birkaç ay umut olduysam ne mutlu bana... :KK16:

Ayy cnmm az kalmış valla bebişin gelmesine. İnş. hayırlısıyla kucağına alırsın oğluşunu :KK66: Bende çarşamba günü histeroskopi olucam. Hem tanısal hem operasyon şeklinde olucak.Şekli biraz tıraşlayıp gebeliğe elverişli hale getiricekler. Hiçç yorumları okumak istemedim. Biraz tırsıyorum hiç narkoz yemedimde bugüne kadar:) Nasıldı işlem zorladımı seni ?

Selamlar kızlar.yeni aşılama olanlar ve olacaklara hayırlısyla bebişlerinin tutunmasını diliyorum.ben dedigim gıbı şimdılık sizleri takip edip mutlu olucam inşallah güzel haberlerinizle:)
NURCUM MASALLAH canım ya 6,5 aylık oldun demek.rabbim evladını saglıcakla kucagına almayı nasıp etsın...çok sagol guzel dileklerin için de...ayrıca da benı takıp etmende cok mutlu ettı benı cnm.cok öpuyorum senı.
GOGİMcnm hosgelmşn dıcem ama hiç hoşgelmemişsn cok geçms olsun gercektende görunmez kaza ya.Allah şifasını versin kvnin.öptm senı.en yakın zamanda görüşmek üzere.
JOLİM demek ertelendi he olsun vardır bi hayır kuzum.guzel haberlerle buluşalım inşallah.

Ay cnm valla bende öyle diyorum. Şimdi ne güzel kurtulmuştum diyorum ama olucağı varmış adetin işte :) Buda bi gelişme kendiliğinden geldi:)

merhaba arkadaslar..ben 3yılık evliyim.hsg cektırdım bana tuplerim kapalı dedıler.tecrubesız bır doktor hemen tup bebek önerdi bızde yaptık.sonra tutmadı baska bır doktor laparaskopi yaptı tuplerimde yapısıklık varmış acıldı dedı normal yollarla deneyın olur dedı yaaaa 3 ay gectı bırsey yokkkk...bıze aşılamayı deneyelım dedık bugun başladık yardımcı olursanız aşılama hakkında sevınırımmm..

Ayy cnmm az kalmış valla bebişin gelmesine. İnş. hayırlısıyla kucağına alırsın oğluşunu :KK66: Bende çarşamba günü histeroskopi olucam. Hem tanısal hem operasyon şeklinde olucak.Şekli biraz tıraşlayıp gebeliğe elverişli hale getiricekler. Hiçç yorumları okumak istemedim. Biraz tırsıyorum hiç narkoz yemedimde bugüne kadar:) Nasıldı işlem zorladımı seni ?

Cnm laparoskopi ve histeroskopi olan benim,karıştırdın sanırım..:KK34:neyse şekercim sorun değil,bende çok tırsarak,korkarak ve hatta ağlayarak girdim ameliyata,benim operasyon şeklindeydi,sol tüpümde tıkanıklık vardı,onu açtılar,benim sadece narkozu vücüttan atmam zor oldu,afedersin çok istifra ettim,2 gece yattım hastanede,çıktıktan sonrada 4-5 gün kadar omuz ağrım oldu,ama o da narkozdanmış,onun dışında pek ağrım olmadı,hatta operasyondan 1-1.5 ay sonra çok kısa bir gebelik yaşadım fakat kan pıhtısının ötesine geçemedi gebeliğim,doktorum birkaç ay sadece ovülasyon takibi yapalım,olmazsa aşılama yaparız dedi,şuan takipteyim fakat bu sefer de yumurtalarım yavaş gelişiyor ve çok fazla sayıda,bu da çoğul gebelik riskini yükseltiyormuş,benim için farketmiyo ben olsa dördüz bile doğururum..:KK1:ve hep gönlümden geçen ikiz bebek doğurmak,ama doktorum bünye olarak çoğul gebeliği kaldıramazsın diyor,anlayacağın karmakarışığım,hakkımızda hayırlısı neyse o olsun cnm,Rabbim hayırlısını versin hepimiz için..!

Cnm laparoskopi ve histeroskopi olan benim,karıştırdın sanırım..:KK34:neyse şekercim sorun değil,bende çok tırsarak,korkarak ve hatta ağlayarak girdim ameliyata,benim operasyon şeklindeydi,sol tüpümde tıkanıklık vardı,onu açtılar,benim sadece narkozu vücüttan atmam zor oldu,afedersin çok istifra ettim,2 gece yattım hastanede,çıktıktan sonrada 4-5 gün kadar omuz ağrım oldu,ama o da narkozdanmış,onun dışında pek ağrım olmadı,hatta operasyondan 1-1.5 ay sonra çok kısa bir gebelik yaşadım fakat kan pıhtısının ötesine geçemedi gebeliğim,doktorum birkaç ay sadece ovülasyon takibi yapalım,olmazsa aşılama yaparız dedi,şuan takipteyim fakat bu sefer de yumurtalarım yavaş gelişiyor ve çok fazla sayıda,bu da çoğul gebelik riskini yükseltiyormuş,benim için farketmiyo ben olsa dördüz bile doğururum..:KK1:ve hep gönlümden geçen ikiz bebek doğurmak,ama doktorum bünye olarak çoğul gebeliği kaldıramazsın diyor,anlayacağın karmakarışığım,hakkımızda hayırlısı neyse o olsun cnm,Rabbim hayırlısını versin hepimiz için..!

Nur'da histeroskopi oldu diye hatirliyodum cnm yaa sendende dinlemiş oldum iyi oldu:)Bende ayilamamaktan korkuyorum bitek iste zaten midesi hassas bı ınsanım kolay kolay istifrada edemem bakalım nasilnolcak:)en azından ilerisi için bı hazırlık diyorum sezeryan filan doğurursam:)Bİde aynı gün cikicakmisim Dr yürüye yuruye çıkacaksın bişey anlamiycaksin zaten diyo ama bilmiyorum bakalım:/Benimde yumurta sayım çok çoğulcu gebelik oluşma ihtimali hep var.O yüzdende histeroskopiyi özellikle istedim yoksa bu durumda teki bile taşımam zor yeri genisletsinler biraz bari:)Sonrada ya 3.ve son aşılamam yada tüp deniycez .Heppimiz için hayırlısı valla cnm çifter çifter inşallah:)

Nur'da histeroskopi oldu diye hatirliyodum cnm yaa sendende dinlemiş oldum iyi oldu:)Bende ayilamamaktan korkuyorum bitek iste zaten midesi hassas bı ınsanım kolay kolay istifrada edemem bakalım nasilnolcak:)en azından ilerisi için bı hazırlık diyorum sezeryan filan doğurursam:)Bİde aynı gün cikicakmisim Dr yürüye yuruye çıkacaksın bişey anlamiycaksin zaten diyo ama bilmiyorum bakalım:/Benimde yumurta sayım çok çoğulcu gebelik oluşma ihtimali hep var.O yüzdende histeroskopiyi özellikle istedim yoksa bu durumda teki bile taşımam zor yeri genisletsinler biraz bari:)Sonrada ya 3.ve son aşılamam yada tüp deniycez .Heppimiz için hayırlısı valla cnm çifter çifter inşallah:)

slm cnm bende eylül ayında yani 4 ay önce histeroskopi ve laparoskopi oldum bende senin gibi uyanamamaktan çok korkuyordum inana ameliyata aglayarak girdim ameliyathanede hala aglıyordum yaşayan biri olarak söylüyorum cnm inan hiç bir şey yok ben bir amelıyathaneyı hatırlıyorum bırde bıttı hadi uyan diye bir ses hatırlıyorum sadece 2-3 saat sonra biraz gaz sancısı oluyor o biraz zor benim sağ omzuma vurmuştu ama oda bir iğneyle geçti sonucun ıyı olsun gerısı önemli degil çok şükür benım sonucum ıyı cıktı allah hepimizin yardımcısı olsun

merhaba arkadaslar..ben 3yılık evliyim.hsg cektırdım bana tuplerim kapalı dedıler.tecrubesız bır doktor hemen tup bebek önerdi bızde yaptık.sonra tutmadı baska bır doktor laparaskopi yaptı tuplerimde yapısıklık varmış acıldı dedı normal yollarla deneyın olur dedı yaaaa 3 ay gectı bırsey yokkkk...bıze aşılamayı deneyelım dedık bugun başladık yardımcı olursanız aşılama hakkında sevınırımmm..

canım ben yeni tüp bebek yaptırdım ve sonucu almadım allahın izniyle olumlu olur inşallah. tüpleri tıkalı tanıdıklarım vardı ve onlara da tüp bebek öneriyorlardı. ve yaptıran çok kişi vardı tüplerle tüp bebegin alakası yok ben de tavsiye ederim tabi bir başka doktora muhakkak görün açıldı denince açıldı mı acaba. Ben kötü doktorlarla karşılaştım Tabi allah bilir nasip eden de allah karşılaştıranda hayırlısı buymuş. Tavsiyem iyi bir doktora görünmen sakın paradan kaçma o hatayı yaptım düşük para düşük doktor unutma bunu inşallah Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hayırlı degilsede hayırlı yapsın inşallah:)

tıkalı tüpün açılmadan yapılan aşılamnında tüp bebeğinde faydalı olmayacağınıu doktorun söylemedimi sana. önce o tüpünü açtır muhakkak.hem tüp bebebğpe geçilmeden aşılama denenmeli.bu arada ben aşılama yaptırdım tam bir hafta oluyor inan çok kısa ve acısız cir işlem.merak ettiğin ne varsa sorabilirsin

canım ben yeni tüp bebek yaptırdım ve sonucu almadım allahın izniyle olumlu olur inşallah. tüpleri tıkalı tanıdıklarım vardı ve onlara da tüp bebek öneriyorlardı. ve yaptıran çok kişi vardı tüplerle tüp bebegin alakası yok ben de tavsiye ederim tabi bir başka doktora muhakkak görün açıldı denince açıldı mı acaba. Ben kötü doktorlarla karşılaştım Tabi allah bilir nasip eden de allah karşılaştıranda hayırlısı buymuş. Tavsiyem iyi bir doktora görünmen sakın paradan kaçma o hatayı yaptım düşük para düşük doktor unutma bunu inşallah Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hayırlı degilsede hayırlı yapsın inşallah:)

hayırlı olsun cnm inşallah ıyı haberlerını alırız moral olursun bizlere ne zaman bellı olucak sonucun

slm kızlar aşılama sonuçlarımız yavas yavas yaklasıyor inşallah hayırlı pozıtıf haberler alırız bende bugun kontrole gıttım 3 tane yumurtam var çatlayabılecek buyuklukte cok mutlu oldum ılk aşılamamda 1 tane vardı belkı bu sefer tutar bugun çatlatma ıgnemı vurulacagım çarşamba günüde aşılamam yapılacak çok umutlu degılım ama kısmet yınede...

slm kızlar aşılama sonuçlarımız yavas yavas yaklasıyor inşallah hayırlı pozıtıf haberler alırız bende bugun kontrole gıttım 3 tane yumurtam var çatlayabılecek buyuklukte cok mutlu oldum ılk aşılamamda 1 tane vardı belkı bu sefer tutar bugun çatlatma ıgnemı vurulacagım çarşamba günüde aşılamam yapılacak çok umutlu degılım ama kısmet yınede...

umutsuz olma canım 3 yumurta ıle cogul gebelık bıle olma rıskı var bılıyorsun ınsallah gelır bebısın bu sefer saglıklaa..

merhaba arkadaşlar 3.5 senedir bebek istiyoruz ve ilk bu ay aşılama yaptırmayı düşünüyoruz ALLAH kısmet ederse.Eşimde varikosel vardı geçen yaz ameliyat oldu ama hala bebek sahibi olamadık.İşte bu ay İstanbul'a gidip aşılama yaptırcaz ama havalarda çok kötü bu ayda kalıcak diye üzülüyorum.Aşılamaları tutmuş olan arkadaşları tebrik ediyorum benim gibi yeni başlayacak olanlarada Allah'tan yardım diliyorum zor işlermiş bunlar.
Şubatta aşılama yaptırcak olan arkadaşlar varmıı ?

arkadaşlar bu gün aşılamamın 12.günü sabah idrar testi yaptım çooookkk siliiikkk ama böylee belli belirsiz bi çizgi oldu belkide ben öyle görmek istedim...ama eminim yaa böylee beyazımsı bi çizgi belirdi.kan testi yaptırmaya korkuyorum hiç değilse 3 gün daha umudum olsun diyorum...hee belirtilerim kabızlık,kasıklarda ara ara batma bel ve kaburgalarım ağrıyor,göğüs uçlarım 3 gündür acıyodu sanki bugün pek değil...
napıyıımmm bekliyim miiii 2 gün daha yoksa akşam yaptırayım mı?kesin sonuç alır mıyım iğnenin etkisi geçmişmidir???

Ne güzel dileklerin var senin öle,çifter çifter..:)))kulağa bile ne hoş geliyo şekerim..:)))benim için de dediğin gibi hazırlık oldu sezaryan için,çünkü benim rahm ağzım çok dar olduğu için doktor gebe kalırsan normal doğum yapamazsın dedi,bi hsg çektirmiştim,bağıra çağıra,ağlaya ağlaya,sen düşün..:)))bende normalde kolay istifra edemem ama o zaman baya çıkardım,zaten daha iyiymiş o şekilde biliyomusun,birde ameliyat sonrası biraz vajinamda sızı olmuştu,inş sende ağrısız,sızı çekmeden geçirirsin operasyonu cnm,Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun..!ne zaman olucak operasyon bu arada?

X