2011 Şubat Anneleri İhtiyaç Listesi

yeni topiğimiz hayırlı olsun,al al bitmeyecek gibi eksikler ama hazırlamak için sabırsızlanıyorum,allah yardımcımız olsun kızlarrrrr:CüvCüv:

Kızlar yenidoğan bebek bezini çok almayın. Kaliteli bile olsa bazen bebeklerde alerji yapabiliyormuş bizim arkadaş hepsini denemiş (Prima, huggies, molfix) Sonra markasız ucuz bişi almışlarmış onda bişey olmamış kaydirigubbakcemile3 Ben de prima huggies yada molfix almayı düşünüyorum. Onddan sonra bebişim hangisinde rahat ederse ona geçeriz.

maşallahh yasemin kamu yarılamışsın alışverişii.eşim daha erken diyo :KK43:((

canım benim annem.. eşim.. herkes erken diyor ama... ben dinlemiyorum... çünkü belli zaman sonra ağırlaşıcaz.. gezmeye şansımız olmayacak... hazırlık yapmaya halimiz olmayacak.. belki ayaklar şişecek...vsss.vss.. o yüzden elim tutarken... ayaklarım yürürken..kaydirigubbakcemile3 herşeyimi kendim yapmak istiyorum...

daha iyileri sizlerin olsun kızlar... tşk ederim..

maşallahh yasemin kamu yarılamışsın alışverişii.eşim daha erken diyo :KK43:((

şeytanın bacağını kırdımmm dün yaptım alışverişimiiiiii ama dahaa çokkkkkkkkkkk varrr

KIZIMIN İHTİYAÇ LİSTESİ

-Çıtçıtlı bady(0_3/3_6 ay)
Uzun kollu 6 adet
Kısa kollu 6 adet
-Patikli,patiksiz alt
Patikli 6 adet
Patiksiz 6 adet
-Tulum 6 adet
-Alt üst takım(olabildiğince(3_6/6_9ay)
-Çorap(bol miktarda)
-Battaniye(polar,penye,örgü,kadife)
-Alt açma
-Gezmelik kıyafet
-Yelek,ceket,patik
-Ağız mendili
-Hastane çıkışı(10'lu-5’li )
-Önlük
-Biberon,emzik
-Biberon temizleme fırçası
-Şapka,eldiven
-Nevresim takımı(2 adet)
-Uyku seti
-Bebek arabası,port bebe,kanguru
-Islak mendil(uni baby,prima ya da molfix)
-Bebek bezi(ilk yeni doğan prima 3 paket geri kalan daha büyük boy stok için)
-Tırnak makası,tarak
-Burun aspiratörü
-Ateş ölçer
-Oda termometresi
-Bebek bakım malz.(nivea,chicco ya da uni baby)
-Banyo havlusu(başlıklı 2 adet)
-Penye yelek
-Kızımın odasına oyuncak
-Dönence
-Uyku tulumu
ANNESİ İÇİN
2 takım güzel pijama
Polar sabahlık
Çorap,iç çamaşırı
Emzirme sütyeni
Pijamalarıma uygun taç
Terlik
Ped ya da hasta bezi(kilot şeklinde olanlardan)
Göğüs pedi
Göğüs ucu kremi
BABASI İÇİN
Bol bol para lazım:KK1:

KIZIMIN İHTİYAÇ LİSTESİ

-Çıtçıtlı bady(0_3/3_6 ay)
Uzun kollu 6 adet
Kısa kollu 6 adet
-Patikli,patiksiz alt
Patikli 6 adet
Patiksiz 6 adet
-Tulum 6 adet
-Alt üst takım(olabildiğince(3_6/6_9ay)
-Çorap(bol miktarda)
-Battaniye(polar,penye,örgü,kadife)
-Alt açma
-Gezmelik kıyafet
-Yelek,ceket,patik
-Ağız mendili
-Hastane çıkışı(10'lu-5’li )
-Önlük
-Biberon,emzik
-Biberon temizleme fırçası
-Şapka,eldiven
-Nevresim takımı(2 adet)
-Uyku seti
-Bebek arabası,port bebe,kanguru
-Islak mendil(uni baby,prima ya da molfix)
-Bebek bezi(ilk yeni doğan prima 3 paket geri kalan daha büyük boy stok için)
-Tırnak makası,tarak
-Burun aspiratörü
-Ateş ölçer
-Oda termometresi
-Bebek bakım malz.(nivea,chicco ya da uni baby)
-Banyo havlusu(başlıklı 2 adet)
-Penye yelek
-Kızımın odasına oyuncak
-Dönence
-Uyku tulumu
ANNESİ İÇİN
2 takım güzel pijama
Polar sabahlık
Çorap,iç çamaşırı
Emzirme sütyeni
Pijamalarıma uygun taç
Terlik
Ped ya da hasta bezi(kilot şeklinde olanlardan)
Göğüs pedi
Göğüs ucu kremi
BABASI İÇİN
Bol bol para lazım:KK1:

ayyy canım listeye bak, bece en son madde çok önemli. tabi bu listeyi görüp kalp krizi geçirmeyecek bir baba da lazım:KK66:) ne çok yazmışsın gözüm korktu inanki

ya benim hafta sonuna kadar acill liste oluşturmamm lazım kayınvalidemler gelcek alışverişe ama benim listem yok daha:gitme:tüm listeleri okuyorum onlardansentez yapim diom ama daha beceremedimmmmmmmmmmsempatiksalakcinni

ya benim hafta sonuna kadar acill liste oluşturmamm lazım kayınvalidemler gelcek alışverişe ama benim listem yok daha:gitme:tüm listeleri okuyorum onlardansentez yapim diom ama daha beceremedimmmmmmmmmmsempatiksalakcinni

canım bence bir an önce bir liste yap çünkü devamlı değiştiriyosun bişey ekliyosun siliyosun derken son anda herşeyde aklına gelmiyo insanın

canım bence bir an önce bir liste yap çünkü devamlı değiştiriyosun bişey ekliyosun siliyosun derken son anda herşeyde aklına gelmiyo insanın

haklısın canım yarın sabah ilk işim liste işini halletmek olsun bariibilmiyorumkismilehafta sonuna kadar kaç kere değişir bilmiyorumm:dance:

too be cidden yaaa
bebek ihtiyacı
anne ihtiyacı yazılıyor babalar unutuluyor
baba ihtiyacı
bol bol para ve sağlık
en önemli maddedelikafadulden:roflol:

Kızlar ben şanslıyım biraz galiba. Kızımın cinsiyetini 7. ayda ancak öğrenebilmiştik. Hep ihtimal söylediler. O yüzden ilk aylar için her iki cinsiyete uygun şeyler almıştık. Gelen hediyeler hariç. Bende hafta sonu çıkarayım sakladıklarımı bakalım neye ihtiyacımız varmış. Birçok şeyi almayacağım ama odamızda yatacağı için küçük bir beşik, oto koltuğu olarak kullanılan ana kucağı şart .Kıyafet fazla almayacağım. Ablasının bebkelik şeyleri yetecek galiba oğluşuma.Yaza yeni kıyafetler alırız inş.

haklısın canım yarın sabah ilk işim liste işini halletmek olsun bariibilmiyorumkismilehafta sonuna kadar kaç kere değişir bilmiyorumm:dance:

ben ilk yaptığım gün bile 4 defa listemi değiştirdim düşün artık canım

Kızlar ben şanslıyım biraz galiba. Kızımın cinsiyetini 7. ayda ancak öğrenebilmiştik. Hep ihtimal söylediler. O yüzden ilk aylar için her iki cinsiyete uygun şeyler almıştık. Gelen hediyeler hariç. Bende hafta sonu çıkarayım sakladıklarımı bakalım neye ihtiyacımız varmış. Birçok şeyi almayacağım ama odamızda yatacağı için küçük bir beşik, oto koltuğu olarak kullanılan ana kucağı şart .Kıyafet fazla almayacağım. Ablasının bebkelik şeyleri yetecek galiba oğluşuma.Yaza yeni kıyafetler alırız inş.

oohh canım ya o zaman seni çok fazla maddi olarak sarsmıycak

nurcum aman tecrübelilerin yazdıklarına dikkat ederek yap listeni
sonra bazı şeyleri hiç kullanmazsın kalırsa hem üzülürsün hem parana yazık olur canım

abuu bismillah buraya her baktigimda strese giriyorum ben, harbi yetismiycek alacaklar ben liste yapiym bari ben dogumdayken eksikleri annemler alir :-)))

X