2011 klomenle eylülde hamile kalacaklar:::BURAYA

aylinsilaustundag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
35
8
Arkadaşlar selam,ben 2 yıllık evliyim.malesef 3 tane düşüğüm var.bu ay dr kontrolunde hamile kalıyorum,çünkü ben hamile kalıyorum ancak bebek tutunamıyor kese buyumuyor hep cok kucuk kalıyor hamilelik sonlanıyor.bu ay dr klomene başladı.bu durumda olnalar varmı?lütfen yardınlarınızı bekliyorum birde şunu soruyorum ilişki günü haptan kaç gün sonra veriliyor yatmamız gerekiyormu????

canım mrb ben daha önce iki ay kullandım ve neyazıkki olmadı.doktor hsg istedi.ama bir türlü cesaret edip çektiremedim.hatta bikeresinde tam
çekilecektim hsg odasının içinden çıktım.keşke çektirip kurtulaydım bu stresten diyorum.bakalım yarın yeni bir doktora gidcem.latif küpeliye.bakalım o
neler dicek.klomenle hamile kalmış çok kişi var ama burda...

mrb arkadşlar bende bu ay doğal yoldan hamile kalmassam doktor klomen başlayacak öyle dedi hayırlısı artık....

canım mrb ben daha önce iki ay kullandım ve neyazıkki olmadı.doktor hsg istedi.ama bir türlü cesaret edip çektiremedim.hatta bikeresinde tam
çekilecektim hsg odasının içinden çıktım.keşke çektirip kurtulaydım bu stresten diyorum.bakalım yarın yeni bir doktora gidcem.latif küpeliye.bakalım o
neler dicek.klomenle hamile kalmış çok kişi var ama burda...

canıım msjını görünce yazmak istedim ben şubat ayında hsg cektirdim . 1 sene boyunca araştırdım strese girdim senn gibi ama sonunda hallettim . imkan durumun hangii şehirde yaşıyosun bilmiuyorum ama istersen anastezilide cektirebiliyosunn ben anestezili çektirdim sadece 15 dakka uyuyosun uyandıgında hersey bitmiş oluyo 1 saat sonra hafif agrın oluyo ama agrı kesiciyle gecen bi ağrı anestezili yaptırmanı tavsiye ederim bu kadar stres yapıyosan :)hemde 300 tl gibi bi fiyata sıkça duyulan bir özel hastanede bu fiyata yaptırdım çokta memnun kaldım

benimde klomeni 3.kullanışım tek fark bu ay ilk defa çatlatma iğnesi vurulcak.iğne haricinde çatlıyordu yumurtam ama dr böle şansımın daha çok olduğunu düşünüyor..fiyatı nekadar bu iğnenin.pzt vurulucam:)

bende 2 yıllık ewliyim ve 2 kez bebeklerim öldü küürtaj oldum şimdi klomen ile hamile kaldım aspirin we folik asite dewam RABBİM İSTEYEN HERKESE GÖNLÜNE GÖRE VERSİN doktorun sözünden çıkmayın ferah olun

klomeni geçen ay kullandım. adetin 3. günü başladım. 10.gün kontrole gittim işe yarayacak bir yumurtam oluşmuştu. ama işe yaramayacak olan formları bozuk yumurtalarda vardı. o yüzden çatlatma iğnesi olmadım. çatlatma bu bozuk yumurtaların gelişip kistleşmesine neden olabilirmiş. o haftayı değerlendirmemi söylemişti dr. ama olmadı . bu ay tekrar başladım klomene.bu arada doktorumuda değiştirdim yeni dr benden rahim filmi istedi, duruma göre laporoskopi yada aşılamaya geçeceğiz. benim 4 cm lik bir çikolata kistim olduğu için normal yoldan zor görünüyor. 10 ay oldu bebek yok çünkü. bu arada çatlatma iğnesi pregnly var iki doz 20 lira civarında ikisi. ama zor bulunuyormuş birde ovitrelle var oda 74 lira yanılmıyorsam.tek doz karından yapılıyor galiba.

canıım msjını görünce yazmak istedim ben şubat ayında hsg cektirdim . 1 sene boyunca araştırdım strese girdim senn gibi ama sonunda hallettim . imkan durumun hangii şehirde yaşıyosun bilmiuyorum ama istersen anastezilide cektirebiliyosunn ben anestezili çektirdim sadece 15 dakka uyuyosun uyandıgında hersey bitmiş oluyo 1 saat sonra hafif agrın oluyo ama agrı kesiciyle gecen bi ağrı anestezili yaptırmanı tavsiye ederim bu kadar stres yapıyosan :)hemde 300 tl gibi bi fiyata sıkça duyulan bir özel hastanede bu fiyata yaptırdım çokta memnun kaldım

canım b ende gittim işte doktora doktor adetin 2 .günü gel dedi.sonra hsg çekeceklermiş.anestezili kaça diye sordum 550 dedi.biraz pahalı gibi geldi bana.bakalım belki biryer var ağrısız diye söylüyor orda 330 liraymış belki orada çektiririm.sen hangi hastanede yaptırdın.bana özelden msj at istersen canım.

eğer istanbulda iseniz radyomar ve echomar var ağrısız çekilen. dijital makinelerle. ama malesef türkiyenin başka hiç bir yerinde bu teknoloji ile çekilmiyor hatta haberleri yok. ben epey araştırmıştım. şimdi ise anestezi ile çektirmeye karar verdim. anestezili fiyat 450 anestezi olmadan 300 civarında.

neden burad kimse kalmamış klomen ve çatlatma iğnesiyle oldum bu ay ve sorularım olucaktı :KK43:((((
kasıklarım ağırıyo şişkınlık hiss edıyorum 3 gün oldu iğneyı vurduralı acaba tutmuşmudur bunu nerden anlarım ????*
kımse yokkk

ben bu ay ilk defa klomen kullandim ve
normalde ortalama 40 günde bir adet olurken bu ay klomenden sonra 20. gün oldum.
sizce normal mi??normalse 20 gün icinde yumurtlama nezaman olur?? lütfen bilen birileri cvp yazsin

neden burad kimse kalmamış klomen ve çatlatma iğnesiyle oldum bu ay ve sorularım olucaktı :KK43:((((
kasıklarım ağırıyo şişkınlık hiss edıyorum 3 gün oldu iğneyı vurduralı acaba tutmuşmudur bunu nerden anlarım ????*
kımse yokkk

3 günde anlayamazsınız. çünkü yumurta zaten iğneden 36 saat sonra falan çatlıyo. o şişlik yumurta çatladığı için olabilir.

X