2010 Mart annesi olabilmek için önerileriniz

desdomona

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
400
2
öncelikle tüm anne adaylarını tebrik ediyorum. inşallah bebeklerini bir an önce hayırlısıyla kucaklarına alırlar. ben de kısmetse 2010 martta anne olmayı planlıyorum. tabi bu biraz nasip kısmet işi. neden mart derseniz öğretmenim ve tatilime uygun olacağını düşünüyorum. bu ay doğum kontrol hapını bırakacağım. tahmini 2-3 ay koruma etkisi olur diye. siz tecrübeli anneler olarak bana hamile kalmadan önce neler tavsiye edersiniz?zamanlama yöntemleri, ne tür ilçalar alıyorsunuz, doktora gitmem gerekir mi gibi...şimdiden herkese çok teşekküürler.a.s.

Son düzenleme:
Canım, öncelikle iyi dileklerin için çok teşşekkür ederiz, inşallah istediğiniz zamanda, sağlıklı ve hayırlı bir evlat sahibi olursunuz...

Öncelikle gecikmeden doktora gitmen gerekir, sakın atlama, gebelik öncesi yapılması gereken testler var, mesela Rubella'ya karşı bağışıklığın yoksa aşı olman ve aşıyı takiben 3 ay hamile kalmaman gerekiyor...Aynı şekilde vaktin varken ve yaptırmadıysan hepatit aşılarını yaptırmanı tavsiye ederim.. Sonra doktorun yumurtlama düzenini, rahmini vs gibi konuları değerlendirecektir... Folik asit alımına gebe kalmadan birkaç ay öncesinde başlaman gerek, ki doktorunda tavsiye edecektir... Eşin veya sen kullanıyorsanız, bence sigarayı bırakmak içinde uygun zaman :))) İlk anda aklıma gelenler bunlar canım, sorun olursa elimden geldiğince memnuniyetle cevaplamaya çalışırım...

Son düzenleme:
Ben doktora gitmiştim genel tahliller filan yapıyorlar kan değerleri filan. Rutin gebelik öncesi kontrollari deniyor buna. şubatta gittim haziranda hamile kalmışım. Ama doğum kontrol hapı kullanmadım. Zaten bırakır bırakmaz hamile kalman zor sanırım.

canım neden mart annesi olmak istiyosun anlamadım daha güzel aylar var mesela mayıs var boğa burcu olur hem balık olup gece gündüz ağlamaz kuzun :ecrin_bebek: ama yok illa ben duygusal bebeleri severim zırlayıp şişirsin kafamı diyosan mayıs sonu haziran başı gibi çok çalış derim ben sana.hatta hapla korunup bu ayda bırakırsan hamile kalma şansın %90 lara varıyomuş.benden küçük bi tio.hadi başarılar bacım...

Canım, öncelikle iyi dileklerin için çok teşşekkür ederiz, inşallah istediğiniz zamanda, sağlıklı ve hayırlı bir evlat sahibi olursunuz...

Öncelikle gecikmeden doktora gitmen gerekir, sakın atlama, gebelik öncesi yapılması gereken testler var, mesela Rubella'ya karşı bağışıklığın yoksa aşı olman ve aşıyı takiben 3 ay hamile kalmaman gerekiyor...Aynı şekilde vaktin varken ve yaptırmadıysan hepatit aşılarını yaptırmanı tavsiye ederim.. Sonra doktorun yumurtlama düzenini, rahmini vs gibi konuları değerlendirecektir... Folik asit alımına gebe kalmadan birkaç ay öncesinde başlaman gerek, ki doktorunda tavsiye edecektir... Eşin veya sen kullanıyorsanız, bence sigarayı bırakmak içinde uygun zaman :))) İlk anda aklıma gelenler bunlar canım, sorun olursa elimden geldiğince memnuniyetle cevaplamaya çalışırım...

çok teşekkür ederim canım. en iyisi sömestr tatili bitmeden ben bir doktora gideyim. açıkçası biraz doktor korkum var. daha önce hiç bu tür bir doktora gitmedim. zaten daha yazın evlendim.bu aşılardan haberim yoktu bak iyi oldu.herkes yaptırıyor mu acaba hamile kalmadan?

canım neden mart annesi olmak istiyosun anlamadım daha güzel aylar var mesela mayıs var boğa burcu olur hem balık olup gece gündüz ağlamaz kuzun :ecrin_bebek: ama yok illa ben duygusal bebeleri severim zırlayıp şişirsin kafamı diyosan mayıs sonu haziran başı gibi çok çalış derim ben sana.hatta hapla korunup bu ayda bırakırsan hamile kalma şansın %90 lara varıyomuş.benden küçük bi tio.hadi başarılar bacım...

mart istememin sebebei daha önce de söylediğim gibi ben bir öğretmenim eğe martta doğum yaparsam eylüle kadar yani 6 ay bebeğime kendim bakmış olacağım.balık burçaları kötü müdür ki?burçlara inanarım ama genellemek de yanlış. kendimle aynı tarihte doğmuş birini biliyorum, tamamen alakasız benle.bazı ortak özellikler olur ama bu yine de değişir. yükselenler var etkili olan.

çok teşekkür ederim canım. en iyisi sömestr tatili bitmeden ben bir doktora gideyim. açıkçası biraz doktor korkum var. daha önce hiç bu tür bir doktora gitmedim. zaten daha yazın evlendim.bu aşılardan haberim yoktu bak iyi oldu.herkes yaptırıyor mu acaba hamile kalmadan?

Canım bu testler rutin yapılıyor, yani toksoplazma, rubella vs gibi, rubella denen kızamıkçık oluyo, eğer bağışıklığın yoksa aşı oluyorsun, çünkü allah korusun hamileyken maruz kalırsan çok tehlikeli, toksoplazmaya karşı bağışıklığın yoksa, kedi vs'den uzak duruyon, çiğ et vs kesinlikle tüketimiyorsun, birde gebeliğin boyunca iki ayda bir toksoplazmanı kontrol ediyo doktor... Tiroid hormonuna bakılıyor, şeker hastalığının olup olmadığı kontrol ediliyor ki ona göre gebeliğinde doktorun nelere yoğunlaşması gerektiğini bilsin, risklerini değerlendirebilsin... Bunlara hep kan tahlili ile bakılıyor...

Daha önce kadın doğum uzmanına yani jinekolog'a gitmediysen zaten mutlaka git, ultrasonla yumurtalıklarına, rahminin yapısına bakacaktır, akıntın vs varsa kültür alıp tahlil yapabilir... Ama hiç korkma, bunların hepsi senin sağlıklı bir gebelik geçirmen için, doktordan da çekinip utanma... Gitmemek senin elinde, ama doktorda yapılanların hepsi senin sağlığın için canım...

kızlar size nasıl hamile kaldığımı anlatayım aslında komik ama işe yarıo 2 yıllık evliyim evlendikten 2 ay sonra hamile kaldım ve düşük yaptım onun üzerine uzun bi süre bebiş olmadı doktora gidioduk düzenli olarak ama doktor hamile kalmamamnız için hiçbir engel yok diodu devamlı denemeye devam edin diodu bunun üzerine sevdiğim birini kaybettim onun acısını unutmak için doktora ben tüp bebek istiorum dedim o da dediki çiçek hanım size tüp bebek yaparız ama önce yumurtlama döneminize denk gelen bi şeklde tatile çıkın orda hiçbişey düşünmeyin hatta bu konuyuda düşünmeyin tatilde hamile kalmazsanız gelin tüp bebek yapalım dedi. hakikaten tatilde hamile kaldım. insanın kafasında bişey olmayınca demkki oluo ben artık buna inanıorum kızlar ve doktorum dediki ben hangi hastama tatile çık dediysem tatilden yüzde 90 ı hamile döndü dedi hakikaten ilginç dimi:p

kızlar size nasıl hamile kaldığımı anlatayım aslında komik ama işe yarıo 2 yıllık evliyim evlendikten 2 ay sonra hamile kaldım ve düşük yaptım onun üzerine uzun bi süre bebiş olmadı doktora gidioduk düzenli olarak ama doktor hamile kalmamamnız için hiçbir engel yok diodu devamlı denemeye devam edin diodu bunun üzerine sevdiğim birini kaybettim onun acısını unutmak için doktora ben tüp bebek istiorum dedim o da dediki çiçek hanım size tüp bebek yaparız ama önce yumurtlama döneminize denk gelen bi şeklde tatile çıkın orda hiçbişey düşünmeyin hatta bu konuyuda düşünmeyin tatilde hamile kalmazsanız gelin tüp bebek yapalım dedi. hakikaten tatilde hamile kaldım. insanın kafasında bişey olmayınca demkki oluo ben artık buna inanıorum kızlar ve doktorum dediki ben hangi hastama tatile çık dediysem tatilden yüzde 90 ı hamile döndü dedi hakikaten ilginç dimi:p

Ddesdomona'cım bu durumdaaaa, sömestr tatili bitmeden hazır müsaitken doktoruna gidiyor, kontrollerini yapıyorsun, sonra bu konuya takılmıyorsun ve mayıs sonu, haziran başı tatile gidiyonuzzzz... :eek:

Öncelikle Allah gönlüne göre versin.Bende öğretmenim ben zamanını ayarlamadım ama öyle denk geldi.Kısmet işte....
27 Haziranda vlendim.Evlenmeden yaklaşık 2 ay önce sağlık ocağındaki doktora folic plus yazdırdım.Her gece bir tane kullanılıyor bu arada.Ve evlendikten sonra hemen hamile kaldım.Sanırım 4-12 temmuz arası.Son adet tarihim 28 Haziran.Ama benim doğum kontrol hapı kullanmama gibi bir dururmum oldu.Yani ne kadar sürede etkisi biter hamile kalınır bilmiyorum.Martta dnk getirebilmen için tarihleri yazdım canım :))))))))))))

Öncelikle Allah gönlüne göre versin.Bende öğretmenim ben zamanını ayarlamadım ama öyle denk geldi.Kısmet işte....
27 Haziranda vlendim.Evlenmeden yaklaşık 2 ay önce sağlık ocağındaki doktora folic plus yazdırdım.Her gece bir tane kullanılıyor bu arada.Ve evlendikten sonra hemen hamile kaldım.Sanırım 4-12 temmuz arası.Son adet tarihim 28 Haziran.Ama benim doğum kontrol hapı kullanmama gibi bir dururmum oldu.Yani ne kadar sürede etkisi biter hamile kalınır bilmiyorum.Martta dnk getirebilmen için tarihleri yazdım canım :))))))))))))

teşekkür ederim meslektaşım. inşallah Allah gönlüme göre verir benim de. sana da hayırlı doğumlar. bu arada hemen hamile kalmak büyük cesaret doğrusu. evlenmeden önce folic asite başladığınıza göre isteyerek bir hamilelik.

Ddesdomona'cım bu durumdaaaa, sömestr tatili bitmeden hazır müsaitken doktoruna gidiyor, kontrollerini yapıyorsun, sonra bu konuya takılmıyorsun ve mayıs sonu, haziran başı tatile gidiyonuzzzz... :eek:

haziran başı okullar açık ki hala. henüz ilk denemem olacağı için stres edeceğimi düşünmüyorum. o ay olmazsa tüm yaz yolu var. hayırlısı bakalım.

canım ben ilk yazdıklarını okumamışım eğer öğretmensen çok iyi oluyo mart ayı süper bir zamanlama.bende öğretmenim ve bebişim 6 ayı tamamlamış olacak eylülde.Allah gönlüne göre versin.kontrollerini aylık ve aynı dr a yaptırmanı tavsiye ederim.

merhaba ben de öğretmenim gerçekten de mart ayı bizim için süper oluyor. mesela ben doğum önü iznimi şubat tatilinin bittiği gün başlattım yani 3 hafta yerine 5 hafta tatil yapmış oluyorum:)) doğum iznin bittikten sonra da yaz tatili başlıyor zaten. ben de geçen haziran ayında haftasonu yaptığımız ölüdeniz kaçamağında hamile kaldım. tatil işe yarıyor sanırım:) gerçi biz planlamamıştık bu nedenle testlerin hepsi hamilelik başladıktan sonra yapıldı. folik asit ve sigarayı bırakma işi de tabii. öğrendiğimde 6 haftalıktı:KK43: Allaha şükür sorunsuz bir hamilelik geçirdim. fikrin olsun diye yazayım son adet tarihim 29 mayıs bebişin tahmini doğum tarihi 6 mart. herşey dilediğin gibi olsun.....

merhaba ben de öğretmenim gerçekten de mart ayı bizim için süper oluyor. mesela ben doğum önü iznimi şubat tatilinin bittiği gün başlattım yani 3 hafta yerine 5 hafta tatil yapmış oluyorum:)) doğum iznin bittikten sonra da yaz tatili başlıyor zaten. ben de geçen haziran ayında haftasonu yaptığımız ölüdeniz kaçamağında hamile kaldım. tatil işe yarıyor sanırım:) gerçi biz planlamamıştık bu nedenle testlerin hepsi hamilelik başladıktan sonra yapıldı. folik asit ve sigarayı bırakma işi de tabii. öğrendiğimde 6 haftalıktı:KK43: Allaha şükür sorunsuz bir hamilelik geçirdim. fikrin olsun diye yazayım son adet tarihim 29 mayıs bebişin tahmini doğum tarihi 6 mart. herşey dilediğin gibi olsun.....

teşekkür ederim canım. sanada hayırlı doğumlar.

kızlar doktora gittim. kan tahlillerimde falan herşey normal çıktı. yalnız jinekolojik muayene sırasında doktor bir kist gördü. önemli birşeye benzemiyor dedi. adet dönemind egel tekrar bakalım dedi. tekrar gittiğimde ise kistin adetle birlikte çatlayıp yok olduğunu söyledi. yani herşey normal çocuk sahibi olman için dedi. ha kullanmayı da 1.5 aydır bıraktım. folic asite ve vitamine başladım.

ben de doğum kontrol hapı kullandım bıraktım ve 10 ay sonra hamile kaldım yapman gereken tek şey stres yapma, kafaya takma, olmazsa eğer olmuyo diye odaklanma, hatta ttile çık o zaman dene benim öyle oldu :)

evet 3 aydır gerekli hazırlıkları yaptık. şimdi bekleyişteyiz bakalım. 9 temmuz adet tarihim. o zaman kopacak dananın kuyruğu. inşallah hamileyimdir. çok istiyorum mart annesi olmayı.
benim gibi başka bekleyişte olan varsa liste yapalım.
desdomona 9 temmuz

X