2009 Nisanda sezeryan olacaklar

Kızlar ben rahmin ters duruşu nedeniyle 38. haftayı doldurunca yani 3 nisandan sonraki herhangi bir gün epidural sezeryan olacağım. bu konuda fikri olan varsa paylaşalım

bende inşallah sezeryan olacağım sağlık sorunlarım nedeniyle ama epiduralmi genel anasteziylemi tam karar veremedim hayırlısı

bende inşallah sezeryan olacağım sağlık sorunlarım nedeniyle ama epiduralmi genel anasteziylemi tam karar veremedim hayırlısı

canım normalden uyanınca çok ağrın oluomuş epiduralin parçası içinde kalıo ordan ağrı kesici yolluolar benim kuzenim oldu epidural ameliyattan gülümseyerek çıktı çünkü hiç ağrısı olmadı

ben de tansiyon problemimden dolayı büyük ihtimalle sezaryan olacağım...ben nasipse epidural istiyorum ki bebğimi ilk ben göreyim inşallah

Kızlar bende epidural sezeryan olacağım.Çünkü ilkide epidural sezeryandı ve çok rahattı.

kızlar bende sezaryan olacam ama nasıl olacağıma daha karar vermedim
epidural sanırım olamam çünkü ben çok telaşlı panik biriyim dayamam yani göz göre onların yaptıklarını dayanamam gibime geliyor o yüzden genel anastezi ile olurum

kızlar bende sezaryan olacam ama nasıl olacağıma daha karar vermedim
epidural sanırım olamam çünkü ben çok telaşlı panik biriyim dayamam yani göz göre onların yaptıklarını dayanamam gibime geliyor o yüzden genel anastezi ile olurum

epiduralde arada perde var canım benim bişey görmüyosun ki. bide sanırım verdikleri ilaçlardan baya soğukkanlı oluyo insan . çıkarken gülerek dönüyosun .tavsiye ederim .:teytey:

ya kızlar size komik gelebilir ama ben normal doğumdan korkuyorum ama acısından ya da başka derdinden değil ordan bebeğin çıkamayacağını sıkışacağını düşünüyorum...ablamın doğumunda ablamın rahmi tam açılmadı yeğenim orda sıkıştı aniden epidural sezaryana aldılar..kalp atışları zayıfladı falan diye...annem de bana tüm ayrıntılarıyla bu olayı anlattı bende zaten akaplı yer korkusu var..benim yavrum orda kapalı kalırsa diye panik yapıyommm...ay çok mantıksızca biliyorum ama ...işte neyse zaten tansiyon problemi de var diye sezaryan olacak olmasa ben bunu dr. nasıl açıklardım yahu :KK43:

valla siz bilirsiniz ama bence en süperi normal doğum ben ilkimde 19 yasımdaydım erken doğum olduğu halde ben normal diye tutturdum cünkü ben elimi kessem en az 1aya iyileşiyor ameliyatım kim bilir ne zamana düzelirdi birde ben ameliyattan cıkınca olacaklara dayanamazdım ne bileyim ben bebeğimi doğumdan hemen sonra kucakladım kimsenin yardımı olmada emzirdim altını elbisesini değiştirdim ilk gecede bile hep kendim bektım annem yanımda olduğu halde onu hiç yormadım zate n her an yanında olayım istiyordum benim gibi düşünrnler sezeryanı düşünmeyin yazdıklarımı ilk 24saat yapa

kızlar benimki zaten zorunlu çnkü rahmin duruşundan dolayı bebek doğum kanalına giremeyecek gibi duruo Allah yardımcımız olsun diyorum

konumuz cok arkalarda kalmış...................
oyüzden başa almak için yazıyorum

Çiçekçiçek sen hangi hastanede doğum yapıcaksın? Avrupa yakasında mı oturuyorsun? Dr.unla konuştun mu epidural konusunda? Ve ne diyo?
Bu arada benimki belli depil sezeryanda olabilme ihtimalim var. Kan ve nefes sorunlarım son ay nüksederse mecburi sezaryan olucam.

canım amerikan hastanesi alper mumcu benim doktorum. konuştum epidurali öneriyo hatta anestezi yapmak istemio ben ayılamıyorum zaten anesteziden kolay kolay o yüzden epidural süper hem dozkan da yaptırmış ilk doğumu epidural sezeryanmış çokda memnun kalmış yani ben korkmuyorum

ben de korktuğum için sezeryan düşünüyorum.korkum o anları yaşayamam paniklerim (ben kandan bile bayılıyoruve bebeğimei doğurama doğum kanalında kalır bi şey olur diye.bir başka neden de eşimin ve annemin istememesi.ve son olarak da doktorum normal doğuma ben gelmiyorum dedi.yani ebelere kalmak istemiyorum

X