2009 nisan anneleri hadi şimdide sağlıklı beslenmek ve daha fazla kilo alamamak için

kıs bende ıspanak yapacak bu gün .............................

öğlen büyük bi kase çorba salata iki tane etimek çorbanın üzerine doğramayı seviyorum çıtıt çıtıtr..............................

glnm sende motive oldun bak ekmek yememişin heheh................

şemşamer maşallah pide fln ben bu güne kadar öle beslendiğim için aldım 9 kilo sen maşallah iyisin ...........................

kaydirigubbakcemile3 uyanık seniiii.. kızz bende bilseydim az yerdim. normalde bu kadar yemiyorum. patron almış kahvaltılıkları güzel sofra kurmuşlar.
bende öğleye örnrk bi liste çıkartıcam. bide ne olursa olsun yediklerimizi yazalım ne kadar çok olursa olsun.. gizlemek yok :eek:klava:

kızz sen 1 tane poaçayla doydun mu bacım benim2 tane anca kesiyo :roflol:

croxilex menün çok güzel kutlarım canım.. a.s.
saol canım valla evde olunca menü güzel oluyo sere serpe kahvaltımı yapıyorum..bi koca bardakta süt içmiştim onu yazmayı untmuşum..

sabah : 1 tost
1 bardak süt için dedim , fakat sütü içemedim bıraktım,

öğlen; 2 kaşık pilav+yarın tas yoğurt+ 4/5 kaşıkta bezelyeli , etli yemek yedim

saat 2 de : ceviz /fındık yiyecem
saat : 3 de portakal + elma
saat 5 de içebilirsem süt ( sabah içemedim, midem almadı)
saat 7 de 2/3 kaşık makarna + 4/5 kaşık ıspanak + salata
saat 9/10 gibi : mevye verim

bugünkü menüm bunlar , akşam evde yemeğim hazır diye yazdım
dikkat ettiyseniz , sabah kahvaltısı dışında hiç ekmeğim yok.

birde plav - makarnayı bıraksam iyi olacak ama,, bırakamıyorum.
şirvan kızz zaten kaç kaşık pilav makarna yiyosun ki toplma 5 kaşık yapıo oda az bile bence..çünkü vücudunun karbonhidrata da ihtiyacı var...hele hamilelikte bulgur çok faydalı die biliyrum...

şemşamer maşallah pide fln ben bu güne kadar öle beslendiğim için aldım 9 kilo sen maşallah iyisin ...........................
Canım ben ekmek yedim ama içini çıkardım..
Çeyreğin yarısı kadar...
Yazmayı unutmuşumkaydirigubbakcemile3

kızlar bişet itiraf edeyim evimin manzarası iştahımı açıyo..evimiz tam ceyhan nehrini kenarı 10 metre var arada..mutfağa masayı hazırlıyorum tülü de açıyorum şırıl şırıl ceyhan akıyo..zaten ev de parkın içinde ağaçlar filan baka baka ne yediğimi bilmiyorum ama valla bığün çok dikkat ettim kendimi kaybetmedim heh hee..

neyse biraz önce 1 portakal yedim..
şimdide 2 tane ceviz yiyorum bol bol da su..daha öğle yemeği yemedim acıkmadım hayret bişey...

1 tane gevrek (çıtır)
1 ayran.................

saat :15,30 gibide 1 bardak süt içerim saat 4 de evime giderım

18,30 kadar bişey yemem

sonra 1 tabak ıspanak+1 tabak makarna+ 1 kase yogurt yerim......

yatmadan öncede.............1 bardak ılık ballı süt 5-6 tane ceviz.....

kızlar tere,roka,marul hiç yemiyormusunuz ben ekmeği hiç sevmediğim için eşim her çeşit ekmeği alıyor hamile kalalı yemeye çalışıyorum bugün canınız istemesin yufka ekmeği ve çavdar ekmeği yedim

ay 1 dilim kek yedim komşum getirmiş yaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........................

tuğçe ben karışık yeşillik salatası hemen hemen hergün yiyorum bol elma sirkeli............................................

ay 1 dilim kek yedim komşum getirmiş yaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........................

canım şeker probleminmi var ye ne olacak tansiyonda yoksa bu kadar takma bana kilo sınırı koymasaydı dr hiç takmaz ha bire yerdim zaten çok kilolu sayılmam çabukta veririm ooo gelsin kekler böreklerkaydirigubbakcemile2

oh valla burası ii oldu,yemek sonrası 1 bardak limonlu çay
bir yarım lt.daha su
1 portakal
akşama ıspanaklı mercimek çorbası yapacam nasipse evde tabi daha kesin değil

evet canım ya . çok yiyoz çok yyoz deyince bende bişey sandıydım size bakarak bende çok yiyomuşum valla. ama allaha şükür benim vücut iyi yakıyo hemen. kilo sorunum olmuyo çok şükür

kızlar bişet itiraf edeyim evimin manzarası iştahımı açıyo..evimiz tam ceyhan nehrini kenarı 10 metre var arada..mutfağa masayı hazırlıyorum tülü de açıyorum şırıl şırıl ceyhan akıyo..zaten ev de parkın içinde ağaçlar filan baka baka ne yediğimi bilmiyorum ama valla bığün çok dikkat ettim kendimi kaybetmedim heh hee..

neyse biraz önce 1 portakal yedim..
şimdide 2 tane ceviz yiyorum bol bol da su..daha öğle yemeği yemedim acıkmadım hayret bişey...

croxilex benim yediklerini değilde manzaranı çekti canım iyi mi:uhm:

akşama zeytinyağlı kereviz yapmayı düşünüyodum ama şimdi iş arkadaşım aradı, akşama ondaymışız, mönüde değişti tabi, adını söylemeyim canınız çekemin, m......ı yapacakmışız.

kızlar ben geldim!
toplantı iptal.
geldim okudumda tesadüfmü nedir herkez ıspanak yapıyo akşama!!!
benim menü dünden belli
deniz çipurası+bol bol salata+2 dilim ekmek.
balık hastasıyım ben denizden babam çıksa yerim felsefesindeyimm:)))
haftasonu almıştık.derindondurucudaydı sabah erisin diye alt rafa geçirdim.

yemekten sonra tabiki açık bi çay yada turkısh coffee:))
artık benim bey ne yaparsa:)
kendi çok severde çayı kahveyi
zaten hergün akşam fiks çay yada kahve içermisin sana mısır patlatayımmı
kendi seviyo ya kuruyemiş falan.
ama meyveyi sevmediği için hiç meyve hazırlayayımmı demez...

akşam yoğurtlu ıspanak 2 dilim ekmek 1 portakal şimdilik heheh........................

sabah 2 kibrit kutusu beyaz peynir biraz yeşil ve siyah zeytin azıcık kaşar 4 adet çeri domates pekmez
arada süt ve elma katmer ve yanıç(gözleme gibi bişey) çay
şimdi de meyve yiyip süt içieceğim böyle olunca çok üzülüyorum bazen böyle saçma sapan besleniyorum bebekte ben böyle yapınca oynamıyo fazla.

X