2009 Mayıs anneleri ..

olusum_icin

ıkıncıye anne oluyorum .
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
234
0
benim bu hafta bitince 24 haftalık oluyo ama karnım :CüvCüv: nerdeyse belli bile değil sizinkiler nasıl ? ve bu zamanlarda durumunuz nasıl hareketlerini hissedenler...

bende 25. haftama bugün girmiş bulunuyorum karnım kocaman ama ben çok zayıftım iç karnım çok darmış hemen çıktı 40 kilodan 51 buçuk oldum bebişim çok hareketli artık dıştanda çok belli oluyor vuruşları karnıma kumanda koyuyorum onu oynatıyor oyun oynuyoruz oluşumla çok güzel ben elimi nereye koysam orayı tekmeliyor sanki çek elini der gibi çok güzel bi duygu rabbimmmmmm heeeeeeeeer keze nasip etsin içtenlikle söylüyorum:Saruboceq:

benimde bugün 24 haftalık oldu son kontrole gittiğimde dr iyi dedi demekki benimde karnımın içi büyük ama kimse inanmıyo hamile olduğuma yani bende zayıfım aslında ama karnım çok küçük amaaaan oğlum iyi olsunda kimsenin ne dediği umrumda değilll Allah ım hepimize sağlıklı hayırlı dıoğum nasip etsin inş. bizi bebişlerimize kavuştursun:Saruboceq:

canım bu gün doktora gidicem bakalım bebişim ne kadar büyüdü çok heycanlıyım yaa

hadi bakalım inş. büyümüştür ve iyidir
senden de 2. düzey 4 boyutlu ultrason istediler mi?

evet geçen ay gittim ayrıntılı utrasona normal çıktı sonuçlarımız.dünde oğluşumu gördüm kilosu geçen ay 498 gr dı 1kilo 100gr olmuş boyumuz 27 cmden 36 cm olmuş büyümüşüz teyzesi bende enson 49 kiloydum dün 53 geldim anlıycan haftada bir kilo almışım gayet iyi dedi normal doğum dedi mayısın 10u dedi doktorumuz bide sırt üstü yatma sağa veya sola dön bacaklarını karnına çek öyle yat dedi magnezyum hapı verdi kraplar için artık inanılmaz acı veriyorlar dayanamıyodum sen kaç haftalıksın bebişin ne kadar doğum ne zamana.s.

ooo maşaallah sevindim iyi olduğuna benimde bu hafta 25 haftalık oldu bana da doğum için 24 mayıs dedi en son yaklaşık 1 ay önce gitmiştim 600 gr dedi geçen hafta ayrıntılı ultrason çektirdik bana da iyi dedi maşaallah senin göbüşün nasıl büyüdü mü baya ?
bende 58 kg dum şimdi 62 olmuşum ama pek boğazlı değilim.:1rolleyes:

benim göbişim kocaman oldu artık öyle tatlı kaşınıyorki dayanamıyorum kakao yağı sürüyorum kendimi tanıyamıyorum aynaya bakınca tabi 13 kilo alınca heryerim şişiyor doğal olarak ama kilomu şişlikmi bilmem o zaman seninkide olmuştur bir kilo falan çok hareketlimi bebişin bide kızmı erkekmi

benimde bu aralar kaşınıyo göbüşüm ama çok büyümüş değil ama bana göre baya var
evet çok hareketli maşaallah özellikle de tatlı şeyler yediğim zaman çok hareketleniyo resmen tekme atıyo
erkek oğluşum benim
bende bu çarşamba ultrasona tekrar gidicem detaylı ultrason için gittim ama arkasını dönmüş 1 saat bekledik dönmedi o yüzden çrşmba yeniden eğer önünü döndüyse çekecekler sonra dr.uma göstericem
benim karnım çok fazla belli olmuyo ama karnımın içi büyükmüş içe doğru büyüyo yani
bişey sorcam dışarı çıktığın zaman biraz yürüyünce tuvaletin geliyo mu ?
ben dışarı çıkayım evden yapıp da çıksamda biraz yürüyünce hemen sıkıştırıyo patlayacak gibi oluyo son 2 aydır nerdeyse tutamayacak gibi.mirmirmirmir

evet canım aynı sorun bendede var eşim bıktım senin tuvaletinden diyor :roflol:iki adım atsam hemen sıkışıyorum bebek idrar kesesine baskı yapıyormuş ondan gecede 3 4 kere kalkıyorum tuvalete.allah bağışlasın inşallah kolayca sağlıklı sıhatli doğumun olur benim oğlanda çok hareketli hatta ayrıntılı utrasonda doktor çok hareketli bu işiniz var dedi:dance:: ben utrasona girmeden önce çikolata yiyorum çok hareketli oluyo benimkide tatlıya bayılıyo artık öyle tekmeliyorki dıştan belli oluyor yatyorum sırtüstü karnıma kumanda koyuyorum oynatıyor onu sende yap çok eğlenceli oluyorgamyoncuiremsu

Kızlar bu kramp dediğini olay nedir.
Benim arada bir belime birşey oluyor ve 5-6 saniye kıpırdayamıyorum nedir bu sizce.

işte tatlım bu krap ve bunun bacağında dahada uzun süre olduğunu düşün bazen akşama kadar kıpırdatamıyorum çok acıyo belimdende tuvalette sorunum var kalkamıyorum sende doktoruna söyle sanada versin magnesium çok faydası oluyor geceleri oluyodu benim kraplarım diş eti kanamasıda vardı

ewet benimkide çok hareketli maşallah ona kavuşmayı dört gözle bekliyorum bebişine eşyalarını aldınız mı bi de siizin de ilk mi
öğretmenmisiniz?

evet canım anasınıfı öğretmeniyim ama şimdi çalışmıyorum işten ayrıldım ilk bebeğim benim ilk gebeliğim boş gebelik oldu kürtaj oldum 6 ay korunduktan sonra bu oldu baya bişeyler aldık bu port bebe setleri varva 5li onu battaniyeleri zıbınları bezleri bile hazır annanemiz çok heycanlı çok alıyorlar bende bişey gördümmü dayanamıyorum siz başladınızmı almaya

yaa kizlar sanki bebegim artik cok hareket yapmamaya basladi hane karnimi gorurdum boir sag bir sola cikip duruyordu acaba buyudu diye mi hareketler oluyor ama karnim cikcak gibi deil normalmi

ne kadarlık oldunki tatlım 8 aydan itibaren bebeğin hareketlerinin azalması normalmiş çünkü yer daralıyor kendiside büyüyor tabi bide belli olmuyorki bazen benimki yerinden çıkacakmış gibi oluyor ertesi gün hiç kıpırdamıyor korkutuyor insanı sana tavsiyem
eğer bebişinden şüpelenirsen hemen en yakın sağlık ocağına git kalp atışlarını dinlet

Saol canim yazdiklarin beni icimi rahatlatti evet kac gundur asiri hareket etmeye basladi insan gercekten rahatliyor bebegimiz hareket yaparsa hic olmazsa bize signal veriyor burdayim anne diyee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…