2009 mart anneleri bebeğine su içiren var mı?

besincimevsim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
298
0
41
merhaba ben su vermiyorum..ama komşularım vermem gerektiğini söykediler.ben bebekler anne sütünden karşılıyor diye biliyorum ama ....siz su veriyor musunuz?

sadece anne sütü alıyorsa gerek yok çok sıcaklarda 1-2 çay kaşığı verebilirsin ama şimdi gerekmez
ama mama alırsa mutlaka içirmen lazım yoksa yanar çocuk

canım ben hem emziriyorum hemde mama veriyorum oyüzden günde 1 kere suda veriyorum.zaten hıçkırık tutuyor bebeişimi ozamanda yutkunması gerektiği için su veriyorum hıçkırığı kesiliyor.havalar çok sıcak bence 1-2 kaşık kaynamış suyun bi zararı olmaz.

Bende emziriyorum. Ama günde bir veya iki kere mama veriyorum.. Ee havalarda sıcak terliyo. O yüzden su vermek istiyorum.Ama anasına çekmiş oğluşum suyu sevmiyo. Bende rezene hazırlıyorum günde 100 cc. içiriyorum.

verirsen sadece gazını biraz arttırıyor ve kaynatmazsan bakteri kapma riski var bunun dışında bi sorun olmaz.ama anne sütü yeterli.yeni doğan uzmanları 40-50 derece sıcaklarda anne sütü yetersiz kalır diyolar ama ülkemizde zaten şuan bu kadar sıcak yok :)

Bende emziriyorum. Ama günde bir veya iki kere mama veriyorum.. Ee havalarda sıcak terliyo. O yüzden su vermek istiyorum.Ama anasına çekmiş oğluşum suyu sevmiyo. Bende rezene hazırlıyorum günde 100 cc. içiriyorum.

canım benim kızda suu sevmiyo sadeceılık olursa içiyo galiba mama sanıyo ozaman normal suyu içerken öğürüor bende o yzden biaz ısıtıyom:jeyyar:

çalıştığım için..anne sütünü fazla alamıyor.mamada takviyeli..mamadan sonra mutlaka bir kaç kaşık su veriyoruz..çok sıcak havalar...birkaç kaşıkdan da bişe olmaz ayrıca

2,5 ay kadar bebeğim anne sütü içti artık sütüm kesildi hem mama veriyorum bende günde 2 sefer su veriyorum ama kaşıkla biberona koymadım hiç. şu anda güzel kızım 3 aylık oldu artık

benimki kesinlikle su icmiyo, zorladigim zaman ögürüyo kusuyo. cayida bastan iciremiyodum simdi en azindan onu iciyo.
su icmemesi cok mu kötü? benimki mamayla besleniyo cünkü, su icmesi gerekir dimi?
nasil icirebilirim`?

benimki kesinlikle su icmiyo, zorladigim zaman ögürüyo kusuyo. cayida bastan iciremiyodum simdi en azindan onu iciyo.
su icmemesi cok mu kötü? benimki mamayla besleniyo cünkü, su icmesi gerekir dimi?
nasil icirebilirim`?

canım suyu ılıtıp dene basta benim kızımda öğürüyordu içmiyordu ısıtıp verdim öle olunca heralde mama sanıyodu içiyodu artık alıştı ısıtmadanda içiyo.mama içiyorsa su içmesi iyi olur ama içmiyorsa çokda üzülme sonuçta mamada sudan yaplıyo sıvı ihtiyacını karsılar

bende veriyorum ara ara..
sadece anne sütü alan bebeklere doktorlar önermiyor çünkü anne sütünün içindeki iminofortisleri etkiliyormuş.

çocuk doktorumuz iki kaşık su ile başlatmıştı,şimdi neredeyse altı aylığız ve iki ölçek suyu bitiriyor.annem su muhakkak içir diyor her zaman çünkü zamanında bir bebeğin su verilmediği için hastaneye yattığını ve serum verildiğini görmüş,çok korkmuş.biz bile her 20kg ağırlığımız için 1 lt su içmeliymişiz.

benim bebeğimde 3 aylık doktoruna sordum kızımın bebekler çöl sıcaklarında bile kalsa su istemezler çünkü anne sütünden alıyor suyunu demişti ama ben yinede günde 1 2 çay kaşığı veriyorum.havalarda çok sıcak yani yazık bebeklerede

Son düzenleme:
benim kızım 3 ay 10 günlük hiç su vermedim sadece anne sütü... Bebek dostu Doktorlar bir iki kaşığa bile karşı...

X