2009 Kasm Anneleri

kızlar dün bi pilates mevzusu olmuş ya benim evde pilates topum cd m falan var ama anneciğim sağolsun hamile kaldığımı duyar duymaz ilk işi pilates topunu alıp eve götürmek oldu neymiş ben o topun üstüne biner abuk sabuk bi hareket yapar allah muhafaza cocugu düşürürmüşüm allah korusun.
zaten ben de aslında düşünmüyodum iyi oldu evde fazla yer kaplıyodu :jeyyar:
fakat ben hamilelik yoga kurslarına katılmayı düşünüyorum ileriki aylarda kısmet olursa
kızlar hatta birlikte gidelim kursa yoga yapalım hep birlikte tostiş tostiş :CüvCüv:
ay bide eşler de gelir hani yoga yapılıyo ya eşlerle birlikte allahhh seyredin cümbüşü ama kararlıyım kısmet olursa gideceğim de henüz kurs falan araştırmadım tabi

ben de daha 2 hafta olmuştu ki hamile kaldım. Bi geldim odaya, benimki topun havasını alıyodu, "vedalaş, doğum sonrasında görüşürsünüz artık" dediydi pişkin pişkinkaydirigubbakcemile3

:dance:
valla karakızım ben hiç bi şey demeden adamcağız dedi 10 gün sonra gel diye. Ben de afalladım haliyle sıra falan. Hani Zeynep Kamil'deki yoğunluğu görünce!! Yok be kızım dedü. Yapıyos dedü.
Ben senden önce olucam anlaşılan. Sınavım yoksa 23 ü gibi giderim. Olanı biteni öğrenir sana da haber ederim istersen.:1hug:Ya da beraber giderük belküm yerimseniben

ay neslim sen benden önce gidiyosun ben daha 25 de muayeyene gidicem bebişimi görecem dr ikili testi ozaman söyler sanırsam.
aman sen herşeyi bana tek tek anlat he bak aslında karazeytinde bilsin oda kartal eğitim araştırmaya gidiyo tahliller için falan hem ona çok yakın yakacık kadın doğum kaydirigubbakcemile2
olanı biteni iyicene öğren sen tatlım

günaydın arkadaşlar nasılsınız
ya benim karnım acayip cıltı kaç kişi hamilemisin diye sorduyor anlaşılmaya başladı düşük belli pantolonları giyiyorum ama sıkmaya başladılar hamilelik içinde çok erken ne yapacağımı şaşırıdım . yeni bir kot almıştık kendime diyorum onu terziye versem bel kısmını penye taktırsam çok rahat olcak vallahi

gazdır o gaz iki gün süt içme bak nasıl iniyo şakkıdı
ben de sevindimdi karnım çıkıyo deyü iki gün süt içemedim geri indi yaw aldığım hamile kotu da bol geldi kıyafet alasım kaçtı

valla bacım bi öğrenek hele! muadili bi yöntem vardır herhalde. bebek doğunca olanı biteni az çok biliyorum ama, bizim hamilelikte gitmemiz şart mı onu bilmiyorumCADIARZU

evet canım şart çünkü kayıt altına laınıyoırmuşsun ... hatda evine geliyorlar seni takip edyorşlar vs vs vs bebek dünyaya geldikden sonrada takipleri devam ediyor ...

efeyi dünyaya getirdiğimde boyle bir şey yoktu yeni cıktı bu iş eltim yeni bebek sahbi oldu oradan biliyorum

ben de daha 2 hafta olmuştu ki hamile kaldım. Bi geldim odaya, benimki topun havasını alıyodu, "vedalaş, doğum sonrasında görüşürsünüz artık" dediydi pişkin pişkinkaydirigubbakcemile3

sanki topun üstünde hoplayıp zıplayacez he dimi neslim :roflol:

ben oldum şeker hemde psikolog benimle yarım saatden fazla konuştu bende çok iyi bir şey her ay gidicem .........

ayy berat efem gelmiş canım hoşgeldin nasılsın bakalım iyi gördüm seni :1hug: sen sağlık ocağına mı kayıt oldun

iyiyim karakızcım çok şükür bulantılar geçiciymiş baş ağrısıyla ve üşütmekle ilgiliydi galibaa
zımba gibiyim hihoyyyt
yakacıkta kk sırası olcek neslüü bu topicte 50 kişi varız gerçi herkeş istanbulda diil ama kkdaki gebeler oraya gitse hayatta ikili test mikili test yaptıramazsunuz hee

oh maşallah bulantıların gitmesine sevindim kartanem
valla heralde yakacıktan içeri sokmazlar bizi nedir bu kk kadınlarından cektiğimiz diye :roflol:

günaydın arkadaşlar nasılsınız
ya benim karnım acayip cıltı kaç kişi hamilemisin diye sorduyor anlaşılmaya başladı düşük belli pantolonları giyiyorum ama sıkmaya başladılar hamilelik içinde çok erken ne yapacağımı şaşırıdım . yeni bir kot almıştık kendime diyorum onu terziye versem bel kısmını penye taktırsam çok rahat olcak vallahi

bak baka hamile hamile gitmiş kendisine kot pantolon almış kaydirigubbakcemile heh şimdi düşünürsün tebi kukumav kuşu gibi ben ne yapcam bu pantulu diye :roflol:
ama terzi yapabilir sanırım dediğin gibi tatlım a.s.

:dance:

ay neslim sen benden önce gidiyosun ben daha 25 de muayeyene gidicem bebişimi görecem dr ikili testi ozaman söyler sanırsam.
aman sen herşeyi bana tek tek anlat he bak aslında karazeytinde bilsin oda kartal eğitim araştırmaya gidiyo tahliller için falan hem ona çok yakın yakacık kadın doğum kaydirigubbakcemile2
olanı biteni iyicene öğren sen tatlım
tamamdır efenim, hallederiss:1hug:

ben de sevindimdi karnım çıkıyo deyü iki gün süt içemedim geri indi yaw aldığım hamile kotu da bol geldi kıyafet alasım kaçtı
ben de indim, daha doğrusu sabah sönük akşam şişik oluyorum kaydirigubbakcemile3
evet canım şart çünkü kayıt altına laınıyoırmuşsun ... hatda evine geliyorlar seni takip edyorşlar vs vs vs bebek dünyaya geldikden sonrada takipleri devam ediyor ...

efeyi dünyaya getirdiğimde boyle bir şey yoktu yeni cıktı bu iş eltim yeni bebek sahbi oldu oradan biliyorum
hepimize sağlık ocağı yolu gözüktü öyleyse:eek:

Herkeslere Tünaydın;
Ve bütün yeni gelenler, Hoşgelmişsiniz....

Nesliiii dün bebişin resmini koydu özellikle senin için gördünmü???

Birde spor konusunda ben burada bir spor salonuna üyeyim ama tabii son iki aydır yalan olmuştu:KK43: ve işin kötüsü hem sporu bırakınca hemde hamilelik sebebiyle sigarayı bırakınca ben bu 3 ayda domuz gibin kilo aldım:KK43: soranlara hamilelik kilosu degil şişmanlıuk kilosu diyorum ve gercektende öyle. Göbeğim var ama bebiş göbeği değil, kilo göbeği:KK43: Herneyse cts dr a spor konusunu birkez daha sorayım dedim; bana artık başlayabilecegimi ama yavas yavas olması gerektiğini söyledi; örnek olarakta mesela yürüyüş bandına çıkabilirsin ama eskisi gibi degil ancak saatte 4 km hızla dedi. Olsun benim buda canıma minnet, hem hiç yoktan hareket, hemde en azından hiçyoktan burada yapacak birşey:)

anam sağlık ocağı yolları taştaaaaaannnn haydin kızlar sağlık ocaklarına kayıt altına girmeye hep birlikte aman ordada kk patlaması yaşanmasın :lepi:

kıs ben sana zamanında dedim dimi işte o gazdır şişkinliktir diye ama yok yok sakalımız yokki laf dinleteyim dur yolim saçını kaydirigubbakcemile
benimdış görünüşümde hamilelikle yakından uzaktan alakam yok zaten cıbık kraker gibim karıyım dun kocişkom yahu hatun ne zaman şişecek bu göbişin hiç hamile gibi durmuyosun dedi :roflol:

herkese merhaba. nasılsınız hamiş güzelleri:)
listeye beni ekleyenden de Allah'ım razı olsun. çok sevindim a.s.
kızlar 11. haftada 2li tarama olmamı istemişti dr. ama bu 2li tarama ve 3lü taramalar hakkında bebeğe zarar verebileceğine dair bişey duymuştum. bunun hakkında bilginiz var mı? bunlar belki bizi korkutmak için söylenilen şeyler olabilir ama duyuncada içime kurt düşüyor ister istemez.

kızlar 11. haftada 2li tarama olmamı istemişti dr. ama bu 2li tarama ve 3lü taramalar hakkında bebeğe zarar verebileceğine dair bişey duymuştum. bunun hakkında bilginiz var mı? bunlar belki bizi korkutmak için söylenilen şeyler olabilir ama duyuncada içime kurt düşüyor ister istemez.

N.S.E. cim üçlü hakkında yorum yapamam ama ikiliyi yaptırdım cocuga zarar verebilecegini kişisel olarak düşünmüyorum çünkü test bir kan tahlili ve bir ultrasondan olusuyor. Kanı zaten senden alıyorlar, bebişle ilgisi yok, ve benim ultrason ölçümümüde normal her sefer kullandığı ultrasonla yaptı yani o renkli 3 boyutlu olanı kullanmadı ki kullansada birsey olacagını düşünmüyordum...

Herkeslere Tünaydın;
Ve bütün yeni gelenler, Hoşgelmişsiniz....

Nesliiii dün bebişin resmini koydu özellikle senin için gördünmü???

Birde spor konusunda ben burada bir spor salonuna üyeyim ama tabii son iki aydır yalan olmuştu:KK43: ve işin kötüsü hem sporu bırakınca hemde hamilelik sebebiyle sigarayı bırakınca ben bu 3 ayda domuz gibin kilo aldım:KK43: soranlara hamilelik kilosu degil şişmanlıuk kilosu diyorum ve gercektende öyle. Göbeğim var ama bebiş göbeği değil, kilo göbeği:KK43: Herneyse cts dr a spor konusunu birkez daha sorayım dedim; bana artık başlayabilecegimi ama yavas yavas olması gerektiğini söyledi; örnek olarakta mesela yürüyüş bandına çıkabilirsin ama eskisi gibi degil ancak saatte 4 km hızla dedi. Olsun benim buda canıma minnet, hem hiç yoktan hareket, hemde en azından hiçyoktan burada yapacak birşey:)

mart canım aman öle koşu bandında koşturayım deme sakın :eek:klava: yavaş yavaş yürü
ya şu koşu bandında yürüme işini ben yapamıyorum nedense çünkü hemen başım dönüveriyo kafamçokkarıştı

mart canım aman öle koşu bandında koşturayım deme sakın :eek:klava: yavaş yavaş yürü
ya şu koşu bandında yürüme işini ben yapamıyorum nedense çünkü hemen başım dönüveriyo kafamçokkarıştı

Yok merak etme zaten dr saatte 4 km hızla dedi, eşim "hmmm anladık demek 3 diyorsunuz bizimki 3 ü gecmez" diye cevap verdi. Başımda dr dan beteri var kızım, kocişle birlikte gidiyorduk spor salonuna hele simdi hayatta tek bırakmaz:)))

Hala resimde fasulye gibi görünüyor ama o kımıldıyan hali gözlerimin önünde:)

Hepimizinkine maaşallah:nazar:

kız mart benim bebişimide öyle görebilirmiyim acaba ya 2 haftam kaldı bebişimi görmeye
heyecan bastı şimdiden gittiğimde 12+2 olacak benimkide kımıldarmı acep yerim o fasulyeleri ben kaydirigubbakcemile2

Yok merak etme zaten dr saatte 4 km hızla dedi, eşim "hmmm anladık demek 3 diyorsunuz bizimki 3 ü gecmez" diye cevap verdi. Başımda dr dan beteri var kızım, kocişle birlikte gidiyorduk spor salonuna hele simdi hayatta tek bırakmaz:)))

zaten bu kocişler varya ahh bu kocişler kaydirigubbakcemile3

N.S.E. cim üçlü hakkında yorum yapamam ama ikiliyi yaptırdım cocuga zarar verebilecegini kişisel olarak düşünmüyorum çünkü test bir kan tahlili ve bir ultrasondan olusuyor. Kanı zaten senden alıyorlar, bebişle ilgisi yok, ve benim ultrason ölçümümüde normal her sefer kullandığı ultrasonla yaptı yani o renkli 3 boyutlu olanı kullanmadı ki kullansada birsey olacagını düşünmüyordum...

teşekkür ederim canım. haklısın dediğin gibi birşey olmaz.
2 taramayı da yaşamadığım için merak ediyorum.

X