2009 Kasm Anneleri

canım arkadaşlarımmm geldim... geçmişi okıyım da dünyadan bi haber olmıyım dedim hihoyyyt
çok şükür ağrı, sızı, akıntı falan yok :sm_cool:

ayy benim kocam hayatta giremez doğuma... dr.a gidince bile suratı bembeyaz oluyo, avuçları terliyo..ayy kıyamammm Şeniz

yaa bu uykusuzluk bende de var... akşam erkenden uykum geliyo sonra da gece şam şeytanı gibi dikiliyorum ayağa... bi de öyle uyumadan yatınca bi süre sonra midem bulanmaya başlıyo... banyoda alıyorum soluğu...:roflol:

yaa martın anlattığı şeyi öyle iyi anlıyorum ki... çalışmaya alıştıktan sonra evde kalmak çok zor geliyo kızlar... ben de eylülde bıraktım işi...bi de ben eğitim sektöründeyim yani ara dönemde iş bulmam imkansız gibi bişey... şimdi de bebiş geldiği için önümüzdeki yıl için bi yerle anlaşmam da mümkün diil... hatta çok istediğim bi yerden haber geldi ve değerlendiremedim... neyse demek istediğim her sabah bi gayeniz olarak uyanıyosunuz ve öyle ya da böyle kendinizi toparlamak zorundasınız...giyinip kuşanıp makyajlarınızı yapıp evden çıkıyosunuz...gün içinde işten güçten sıkıntılarınızı unutmak zorunda kalıyosunuz... mesela çalışanlardaki kıyafet telaşı bende yok... oysa her hafta sonu dolanırdım ne alsam acaba diye...şimdi pijamalarla pejmürde bi şekilde ayılıp bayılarak dolanıyorum evde :))) tabiki evde olmanın avantajı çok büyük...ama eğer ciddi bi şikayetiniz yoksa kanama vb gibi işinizin kıymetini bilin...ilk zamanalr evde oturmak çok güzel geliyo ama çalışmaya alışmış biri için 15 gün sonra sıkıntılı dönem başlıyo :))
amaaannn amma uzatmışım haa :eek:

Karakızz ve bütün çalışan bayanlar hepinize Allah elbette yardım etsin çok zor olduğuna eminim ama birde ben size söyle anlatayım: Ben hayatı boyunca calışmış ve şansa tam hamilelik döneminde ücretsiz izinde bulunan biriyim. Bana inanınki calısıyor olmayı tercih ederdim. Sabahın köründe uyanıyorsunuz çünkü bünyeniz yıllarca buna alışmış, bütün gün yapacak hiçbirşey bulamıyorsunuz. (Dısarı cıkamıyorum çünkü bu ülkede tek başıma cıkmam mümkün değil, arkadasım yok sayılır ve akrabam yok) Kendi evim ve eşyalarım olmayan bir evde yaşıyorum, bırakın temizlik yapmayı benim olmayan koltuklara dokunmak bile istemiyorum. Tabii bunlar benim ekstrem durumlarım. Bütün gün seda sayan, esra ceyhan izleyip, esra ceyhandaki insanlar için ağlıyorum. Konusacak, paylasacak kimsem yok. Bebeğim için hiç alışveriş yapamayacagım. Bebeğimin bırakın bir odası, muhtemelen bir yatagı bile olmayacak, bazen diyorum ki çocukta nasılsa benim gibi seferi olacak koyarım bir bavulun içinde uyur orada. Bebişimin -9 aylıktan +1 yaşına kadar doğru düzgün hiçbirseyi oyuncagı bile olmayacak. Dün gece kadınlar kulubünde hastane cantaları bölümünü okuyup ağladım. Çünkü benim hastane cantası hazırlayacak zamanım olmayacak, büyük ihtimalle eşim yanımda olmayacak....
Bütün bunların yanısıra su an çalısıyor olmayı, bir ise yaramayı, bir bütünün parçası olmayı, her sabah karga kahvaltısını etmeden uyanıp gecenin bir koru dönmeyi. 1 saatlik öğlen arasında bile olsa arkadaslarımla birseyleri paylaşmayı. Sonra kendi evime, eşyalarıma yorgun argın dönüp, kendi yatagıma uzanmayı isterdim. Günleri ve dakikaları yapacak baska hiçbirsey olmadığı için saymamayı, interneti acıp acıp bebek hakkında birseyler okuyup psikopata bağlamamayı ve bu arada sürekli kilo almamayı isterdim. İnanın bana kızlar su an çalışıyor olmayı çok ama çok isterdim.

sgumus mavişim Allah yardımcınız olsun ..İnşallak sgumusum hayırlı haberleri al sende gerisi bakalım ne olacak ondada hep hayırlısını iste canım belkide ikinizide hiç ayırmazlar işten normal gebelik izninizi alırsınız :Saruboceq: Ben azıcık uzanıyorum kızlar bugün bu mide mahvetti beni yine tuttu azıcık atıştırıyorum ne dokunduysa mahvoluyorum gelir gider bakarım açık pc a.s. a.s.

canım bende aynı durumdayım...beyaz leblebi yiyorum sen de bi dene istersen..işe yarıyo az da olsa...:ecrin_bebek:

ben geliyorum mavi gidiyo yaa :))))))

ayyy kızlar keşke bi gün toplansak hep beraber alışverişe falan çıksak ne güzel olurdu di mi hihoyyyt

aynı ben yani henüz söylemedim işyerindekilerie daha dogrusu bir iki arkadaş biliyor burada benim bulundugum katta zaten çok kalabalık degiliz ama patronlar ve biri arkadaş daha bilmiyor bu hafta ben kötü olunca tahmin ler oldu tabii bende haftaya doktora gidecem bilmiyorum dedim..sanırım salı gibi falan söylerim...o zman benide gönderirlermi bilmem haa buradan ayrılacagım için üzülmem ama biraz maddi olanak azalacagı için üzülürüm..

canım herşeyin hayırlısı olsun herşeyde vardır bir hayır canım hem niye çıkarcaklar mış:eek:klava: benım çalıştığım işyerinde herkes biliyo :roflol:

sgumus mavişim Allah yardımcınız olsun ..İnşallak sgumusum hayırlı haberleri al sende gerisi bakalım ne olacak ondada hep hayırlısını iste canım belkide ikinizide hiç ayırmazlar işten normal gebelik izninizi alırsınız :Saruboceq: Ben azıcık uzanıyorum kızlar bugün bu mide mahvetti beni yine tuttu azıcık atıştırıyorum ne dokunduysa mahvoluyorum gelir gider bakarım açık pc a.s. a.s.

uzan şekerim dinlensen

canım herşeyin hayırlısı olsun herşeyde vardır bir hayır canım hem niye çıkarcaklar mış:eek:klava: benım çalıştığım işyerinde herkes biliyo :roflol:

valla özel sektörde herşeyi yaparlar... zaten çoğu yer krizi bahane ediyo pek çok şey için...hamilelik kaçırılmayacak bi sebep :eek:klava: allah vicdan sahibi insanlarla karşılaştırsın ne diyelim...

geldim uniguecim burdayım ben az işim vardı ama....valla burada bir arkadalş benden önce gebe kaldı şimdi 4 aylık onun departmanı benden daha önemli yani o gidecek izne ayrıldıgında öyle dediler yani bende bekliyorum bu durumu gerçi ben işe girerken gebe kalma bir süre falan demediler ama belli olmaz yani yarının ne olacagı...valla hep birlikte çıksakta alışveriş yapsak anam toplugulu görünce ayol ne oluyor bunlara derler...çozuturuz ortalıgı sanırsam.. ama kartanesi ile çıkarız biz hani aynı şehirdeyiz ya o bakımdan dedim..

nazlıcım yağlı bişilermi yedinde dokundu yat dinlen azıcık tatlım yorma kendini

ben geliyorum mavi gidiyo yaa :))))))

ayyy kızlar keşke bi gün toplansak hep beraber alışverişe falan çıksak ne güzel olurdu di mi hihoyyyt

unique süper olur vallaha koca göbiş ordusu hamileler alışverişte :CüvCüv: gözümün önüne geldide bir ana bir sürü hamile bayan toplanmış alışveriş yaparken :roflol: komik olurdu eminim ama yapalım ya bana uyar hele yazda geldimi :lepi:

kızlar benim bi sorunum var bana akıl verin senağlama

eşim hamile olduğumu öğrendiğinde çok mutlu oldu. yaklaşık 1 buçuk senedir uğraşıyoduk ve eşimin spermlerinde problem çıkmasına rağmen ben ummadığım anda hamile kaldım tabiki çok sevindik. eşim havalara uçtu iki gün gün çok mutluyduk ama şuan eşim çok değişti. ne istersem yapıyo o ayrı. canım bişey istesin hemen bulmaya çalışıyo. evde bana temizlik yaptırmıyo yemeğimi önüme koyuyo. midemden dolayı çok kötü olduğumdan bana hiçbişey yaptırmıyo. ama bunları bir işmiş gibi yapıyo. görev gibi görüyo sanırım ya da istemiyo mu acaba yapmak bilmiyorum ama çok mutsuz ve düşünceli görünüyor. konuşmuyo doğru dürüst. ne oldu diyince de kızıyo bişey yokken illa bişey çıkarıyosun diyo. bu durum beni çok üzüyo çok mutsuz ediyo. bebeğimin benim mutsuzluğumdan etkilenmesini istemiyorum ama elimde değil. ben sanıyodum ki hamile kaldığımda her zamankinden daha sıcak bi ilişkimiz olacaktı. ama yok senağlama napıcamı bilmiyorum senağlamasenağlamasenağlama

slm kızlar nasılsınız.sonunda bitirdim valla yazdıklarınızzııı okudum hepsiciğinii..kılzlar ya akşam uykum gelıyo ama geceleri bende uyuyamıyorum sabaha kadar oturdum çok su içmişim bide uyumaya çalışsamda ha bire wc ye kalkıyorum.gece 12 de yattım ama 1 de uyandım bide sacma sapan rüyalar görüyorum yemınle..sabaha kadar oturdum5 flndı yattım kaçta kalktım biliyonuz mu 3 te mirmirmirmir kahvaltı ettım burdayım yaa...
cumartesi gelse de bebişimin kalp atışını görsem nılkancım bende de mıde bulantısı yok sadece 2 gece yokladı benı bulantıı..devamı yok yane bakalım hayırlısıyla bebişleri görsekkk:Saruboceq:

hımm cnm ya simdilerde sen zaten hassas oldun ne bileyim sonuçta eskisi gibi degilsin hani bundan korktumu acaba senin degişmende eskisi gibi ilgilenemeyeceginden hani bir çok erkek bu korkuyu yaşar ya..o yzüden dedim yani her zamankinden daha fazla ilgi göstersen hala onun senin için önemli oldugunu ona hissettirsen..duymuştum böyle birşey yani onalr biliyorsun hem koca bebek modundalar...

mavi deniz çok haklısın ben valla eşimi çocuk sever gibi seviyorum kıskanmasın diee çocuk yapmaya bile zor ikna ettimdi 6 ay uğraştım istesin die sen benle ilgilenmezsin o zaman diyodu :ecrin_bebek:
koca dana

slm kızlar nasılsınız.sonunda bitirdim valla yazdıklarınızzııı okudum hepsiciğinii..kılzlar ya akşam uykum gelıyo ama geceleri bende uyuyamıyorum sabaha kadar oturdum çok su içmişim bide uyumaya çalışsamda ha bire wc ye kalkıyorum.gece 12 de yattım ama 1 de uyandım bide sacma sapan rüyalar görüyorum yemınle..sabaha kadar oturdum5 flndı yattım kaçta kalktım biliyonuz mu 3 te mirmirmirmir kahvaltı ettım burdayım yaa...
cumartesi gelse de bebişimin kalp atışını görsem nılkancım bende de mıde bulantısı yok sadece 2 gece yokladı benı bulantıı..devamı yok yane bakalım hayırlısıyla bebişleri görsekkk:Saruboceq:[/QU

annembirmelek kıs aynen valla bütün gece wc den cıkamıyom inanılmazda su içiyorum hatta gece yatarken eşime diyom içmeyecem ama dayanamıyom gene içiyom gene kalkıyom :roflol:

Leyyacım canım mavinin dediğine katılıyorum sen biraz daha sevgini göster ama bide üstüne gitme istersen neden böyle yapmıyosun neden şunu yapmıyosun gibilerinden sende hassas bir dönemdesin kendinide yıpratma biliosun kocalar esas bebeklerimiz bizim kıskançlıkta yapmış olabilir benimki şimdiden söylenmeye bile başladı bebişimiz olunca sen benle ilgilenmessin beni sevmessin diye mırıldanmaya bende hiç öyle şey olurmu koca bebişim diyorum :jeyyar:

ebisce öyle ama ben okumuştum bir kaç yerde bu yüzden eşinden uzaklaşan falan dogumdan sonrada bu tür psikolojiye giren haa bu sadece erkeklerde olmuyor bazı bayanlardada oluyor ama erkekler daha bebk gibi davranıyorlar bu konuda... ayy siteyede girilmiyordu ne zamandır sinir oldum:.

ay mavi haketende bende kaç saattir uğraşıyorum siteye grirmek için neyseki girdim ama şimdide paydos geldi öptüm hepiniz kızlar akşamları açamıyorum çünkü çok uykum geliyo

ya benim öyle akşamları uykum gelmiyor ama gün içerisinde bazı zamanlarda özellikle öyle bir çöküyorki ne yapacagımı şaşırıyorum..sabahları zor kalkıyorum...ama akşama eve gidince tık yok 11 kadar oturuyorum hatta çogu zman 11 buçukta gidiyorum yataga..

kızlar biz 8 haftalık olduk :) bu hafta inanılmaz tuvalete gittim gecede 4 -5 kez kalkıyorum wc sorada su içmeye akşamdan uyku basıyo uyuyorum sabaha kadar ayy geçer mi bu durum değilse çok kilo alırım çookk şimdiden 2 kg aldım belim ağrıyo zaten kiloluydum

neyse bende çıkayım yine başım agrımaya başladı daha fazla bilg.karşısında durmak istemiyorum...zaten 6 da çıkıyorum..herkese şimdiden iyi akşamlar dileyeyim...

Son düzenleme:
Allahım şu 3 ayı hayırlısıyla gecirsek daha sonra rahatlar mı acaba gece uykuları.gündüzde acaıp uyku çöküyoo...
yok annem çözemedım ben bu işii...

X