2008 Kasım Anneleri

ayrıca afiyet olsun ben bir kaç gün önce rüyamda kendimi baya bir dombili gördüm yok düğüne kadar vericem en azından bir iki kilo... böyle olmuyor..:

yaw nazlimo dukan diyeti diye bi diyet var yapıpda olmadı işe yaramadı diyeni okumadım sayısız ünlü bu diyetle zayıflamış hem diyet listesi enteresan hemde verilen kilolar geri gelmiyormuş.fransız bi dr dukan denen kişi.hayatımda ilk defa bi diyet bu kadar ilgimi çekti benim.adamın kitabı var hesaplı 12-13 civarı ama nettende araştırabilirsin sanırım 15-20 gün falan sürüyor tamda bilmiyorumda bi bak

yapimm sanada verim,cok güzel oluyorr..besamel soslusunu sevmem bu degisik bi tariff..

ben sade icerim kahveyi,lokumlada iyi gider..ayy herseye cani mcekiyor..yine cok yiyorum yine yine..

yapimm sanada verim,cok güzel oluyorr..besamel soslusunu sevmem bu degisik bi tariff..

ben sade icerim kahveyi,lokumlada iyi gider..ayy herseye cani mcekiyor..yine cok yiyorum yine yine..

yüklümüsün yoksam
ana bunu büyütmüşün arkadan yapıver bidaha
yi yi sana herif bakamamış ananın evinde iyice doyur karnınnı

(konyaya gelmeden ısınma turu olsun sana dedim)

polim biraz araştırdım bu dukan diyetini dört aşamalı
ilk 10 gün sadece protein et süt ürünleri sebze günleri
2, aşam bir gün protein birgün sebze günü
3. aşama hergün karışık protein ve sebze dengeli olarak..
4. aşama ise istediğini yiyorsun kural olmadan sadece perşembe günleri protein günü oluyormuş...
ilk 5 günde 3 kilo kadar veriyormuşun...
bu kuzlarla onu düzenli yapam gibi geliyor...
ama orada başka bir diyet listesi buldum dengeli benim önceki diyetime benziyor 1 ayda 8 kilo hedef ama çok güzel dengeli bir beslenme ve egzersiz bölümleri var..

çileğim hoşgeldin...
bende bir kaç kere yqptım ama beşameli ayarlıyamıyordum burada sıkıjntıdan kendimi yekmeğe verince çok güzel oldu fırın makarnam beşameli artık göz kararı yapıyorum ...

hb nazlimom..ya benbesamelli yaptim kimse begemedi,bidahada yapmadim.

bu sütle filan yapiliyor hem daha hafif hemde daha lezzetli geldi bana.

nazlimo beni çeken tek tarafı bu diyetten sonra o kiloların bidaha gelmemesi olayı. aydamı 3aydamı sırf protein günü yapıp metabolizmayı şaşırtıyorlarmış bunun için sanırım:)yoksa nolacak zayıflanır hertürlü.

ha bide bu protein gününe hasta oldum 4 yumurtaya kadar sınırsız ben sabah rafadan yerim, öğlen tavada kırarım diyodumki her türlü yağ yasakmışneyse öğlende çok pişmiş yiyim..

yav benim 3kilo ödemim var sabah 56 akşam 59 oluyom bi çare bulmam lazım diyetisyenemi yoksa başka bi doktoramı gitmeli napmalı bilemedim yaw 3 kilo suyu neremde saklıyom çok garipp

Son düzenleme:
Bugün patronun dünürü vefat etti, kızı evlenecekti temmuz sonu, kayınpeder öldü Çok üzüldüm..Allah rahmet eylesin.Şimdi oraya gitti.Ordan da tel.edip sekretere Yasmin hasta eve gidip dinlensin demiş. Bu adam beni seviyo yaa.Yada öleceği aklına düşmüş..Ben çıkıyorum, öptüm canlarım..

cılegım hosgeldın canım
benımde her seyı canım cekıyor fecı sekılde ama fazla tuketmıyorum ben
nasılmıs su hafıf fırın makarnan deyıver hele
aksama yemegım yok
bugun yemek yapmam lazım
dun aksam annemdeydık ne guzel kurtarmıstım

Malzemeler:
(6 Kişilik)
yarım paket fırın makarna
6 su bardağı su ( makarnayı haşlamak için)
3 adet yumurta
1 su bardağı peynir rendesi
1 su bardağı süt
1 çay bardağından 1 parmak eksik sıvı yağ
10-12 dal yaprakları temizlenip kıyılmış maydanoz.
tuz, karabiber
Üzerine:
1 su bardağı kaşar peyniri rendesi
Yapılışı:

Makarnaları su ile 15-20 daki haşlayıp. Süzün. Hemen içine 1 çorba kaşığı sıvı yağ katın ve yapışmaması için karıştırın.
Ayrı bir kapta yumurtaları, peyniri,maydonozu, sıvı yağını ve sütü karıştırın
Bu harca makarnalarıda karıştırın.
Kare bir borcamı tepsiyi margarin ile yağlayıp çok az ın sepin ve makarnalı harcı tepsiye boşaltın.
üzerine kaşar peyniri rendesini serpin.
Önceden ısıtılmış fırında üzeri güzelce kızarana kadar fırınlayın.
Afiyet olsun.

lorem ben sIk sIk ama az yiyorum o yüzden hep bisiler yiyorum iste..

mezarlıklar her zaman ıbret alınan yerler olmustur yasmınım
baktı kı gerı donus yok ne verırsen elınle o gelır senınle oluyor dank ettı ıste
allah rahmet etsın vefat eden gıderayak yıne ıyılık yapmıs
patronun da sevıyor bence senı ayrıca

evet kilolar gidp gelmiyorsa iyi aslında az ve sık yemek yaşama biçimi olmalı ama ne bileyim ben sadece çalışırken düzenli yerdim evde olunca sürekli bişey istiyor insanın canı...

çileğim tarfin kolay ve güzelmiş aldım bende bir ara denerim ama bu ara değil..:))))
misafirim gelicek sanırım diyetden bahsederekn canım değişik şeyler istiyor bel ağrılarımda var(

yasmin oh iyi olmuş afferin senin patrona arada böyle güzellikler yapsın git güzelce dinlen kuznla vakit geçir...

cok üzücü olmus yasoo yazikyaa ama hayatin gercegi iste malesef..

ayyy yaparsaniz icine misirda ekleyin,ben maydonoz koymuyorum bu arada..

nefis nefissssssssssss

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…