2008 Kasım Anneleri

bir senmi bu gidişle hepimişz kuruyup gideceğiz içimiz geçecek yanii...:)))

bak aklaıma getirdin keremde kaanda patates köftesi gibi şeyleri yiyorlar dışı çıtırlı olanlardan patates kroketmi diyorlar new ise işde..... aslında peynirli patatesli güzel fikir bir deneyim galete unu alıp...
annem yapardı bize galeta unu olmadan çok süper olurdu unla kıvamını artırırdı tam hatırlamıyorum bir araştırım nette bakım...

nazlım galeta unu dedimde onuda ben kendim yaparım evde kalan ekmekleri bi tepsiye küük küçük koparır kuruturum robotta çekerim kavonoza koyarım 1 yıldır duran galeta unum var hiç bozulmaz ben bununla arttırıyorum

ya dıyorum yaa zaten kotuluk ben de dıye
adam esseklık yapıyor once sonra pısman oluyor ama
ben hala hata yaptıgı yerde beklıyor oldugumdan yaptıklarını bıle gormuyorum
benım hafıza orada takılıp kalıyor
mesele benım kecılıgım azıcıkta tabıı ama bu meselede hepsını hakettı
dı mı yasmınım

bu kuzular bir alem ya..:))
olmayan karla kartopu oynuyoruz...:)))
tvde kar gördü kaan anne bak karrr diye halıyı gösteriyor sonra yerden aldı attı suratıma ben ona o bana kereme derken olmayan karla kartopu oynadık iyimi..:))))))))))

polim hep diyorum anam ah anam oda öyle yapar dolapta ekmek kırıntısı hep olur..onun bir çorbası vardı biraz ona koyar biraz köftelere biraz çeker kızartırken koyar ... ah anam gibi becerikli olsam nerde.. ben çoğu zaman işin kolayına kaçıyorum.. ama ondan öğrendiğim çok şey varda uygulayacak adam yok..( işde çok canım iister sıkışırsam anca o zaman anam gibi döktürüyorum...banada derler ne çok şey bilion felan ama anamın yaptıklarını hepsini yapsam hamarat bir hatun olurdum yani...
hala çoğu şeyi ona sorarım .. gerçi bu aralar o bana soruyor bir kaç tarfi gelişme var heralde bendede..:)))):87:

Bu meselede kocanın kendini savunacak bişeyi yok, haklısın ama dediğim gibi bardağın dolu tarafına da bak ve ona göre ne kendini ne de onu çok üz.Evliliğinizi de kocatmayın

Bu arada bende akmekleri bu şekilde değerlendiririm.Köfteye kullanırım yada böreklerde...

hamaratlıkmı başka bişeymi bilmiyorum ama annem biz lojmandayken bulaşıkları durularken leğen koyar akan suyu orda toplar kovaya dökerdi biriktirdiği o suyla balkonları yıkardı:)ben ne gerek var dedim suda bedavaydı ayrıca ama susuz bi köyde büyümüş su onun için bizim bilemeyeceğimiz kadar kıymetliydi
şimdi anlıyorum o yaşlarda anlamak güç oluyor
yokluk zor şey herzaman yokmuş gibi su gibi ekmek gibi nimetlerimizi koruyabilsek

selam millettt,keyfimiz pek yok deniz pasanin burnu akiyor..koca kis cocuk hastalanmaz hep baharda nezle lur.neyse insl.uzun sürmez..

saol yasminim,cocuk - kac dereceelrde hep sokaktaydi bisi olmadi,simdi nezle oldu bende buna kiziyorum iste.

bu ara salgin var burda,dünde misafirlerim vardi bebedende gecmis olabilir.burnu akinca sinir oluyor

hemen halledelim bunu bana dokunmasin diyor:)))) elimizde pecete mümük bekliyoruz..

haklısın polim keşke bizde analarımız gibi değerlerimize nimetlere gereken özeni gösterebilsek...
bende küçüklükte yokluğuda gördüm varlığıda o yüzden annem hep tutumludur idarelidir.. elinmde olduğunda bile önce ilerisini düşünür sonra bugünü...

çileğim hoşgeldin.. geçmiş olsun deniz oğlana... inş. hepimiz az hasarla atlatrız şu mevsim geçişlerini...

ıktısat ıyı seydır tabıı
ben ısraf olayını sevmem ama annelerımız kadar da ıktısatlı degılım maalesef

cılegım gecmıs olsun denız pasama

bende çocuklara çorba içirmeye uğraşıyordum... baba arabaya bindircek diye diye içirdim birde o arada arabanın alarmı çalmazmı hemen biliyor kerem zaten arabayı sahiplenmöiş menim diyor .. illa bakıcam arabayı göster diye tutturdu artık baktık görünce rahatladı abiler tak yapmış arabamıza... babamız işde müdüriyetin arabasını kullanınca bizmki evde kalıyor hergün arka odadan arabaya bakma seansımız var yani..:))) dünde güneş çıksın gezmeye gidicez dedim bugün azcık görünür gib oldu kerem anne bak dmeye başladı tabi gidiverince oooovf dedi ama ne gelir elden..:)))
bu kandırmacalarla çok şükür büyük bir kaseyi içtiler ikisi birden bunada şükür...:))

yasmin bu havalarda bol uyku olur fırsat buldukca yatıp uyumalı:)

ahh nazlimo çocuklarda sıkıldı ama az kaldı

Valla akşam en erken kaçta yatabilirsem yatıyorum.Öğle araları da burda( Biraz yürüsem mi diyorum, iliklerime kadar üşüyorum.Öyle tatlı ki uykum:) Gece bi uyandım, iki ayak parmağım bi sızlıyo bi sızlıyo. Üst üste gelip uyuşmuşlar, ben ayırınca da yorgan değdikçe sızladı.Gece ona gülsem mi ağlasam mı, uyandım, bir sürü uyuyamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…