2008 Kasım Anneleri

günaydın kızlar
havalardan dolayı sıradan bi haftasonuydu bizimki .cts kuzenimize bebek görmeye gittik sadece dünde alışveriş faslı derken gün bitti zaten
istanbulda hava berbat nisan değilde sanki aralık ocak camlarımı geçen hafta silmiştim 2 gün sonra battı
neysem bebelerde uyandı kahvaltıya gidiyom güzeller

gunaydın
herkese mutlu haftalar dılerım guzeller

guzel ama dınlenemedıgım bır hafta sonundan cıktım
nedense cok yorgunum ve sımdıden cumartesı gununun hayalını kuruyorum
uyumak uyumak ve uyumak ıstıyorum

sabah daha gec kalktım ve ıse de gec geldım
kocısle kahvaltı ettık
kuzumu bırlıkte bıraktık ve boynun bukuk kaldı kapıda ıcım sızladı
cok kotu oldum geldım hemen aradım ama kahvaltı edıyormus konusamadım

cumartesı doktor alısverıs ve anneme yardım ıle bıttı
ama dun sabah oglum benı kuafore goturdu
annemde dua vardı ya malum hanımlar toplantısı
gıdeyım barı fonleteyım sacımı dedım
esım alısverısle ılgılenıyordu kuzumda benımle geldı
sabahın 10'unda sacıma fon cektırdım
pek bır kokos hıssettım kendımı
gun ıcınde de keyıflıydı duadan sonrası pek bır hareketlı gectı
annemın yasıtları pek bır eglencelı yaa
bızden bıle genc ruhları var ellaamm

neyse anlatırım bendekı tatlı nuansları

günaydın hanımlar,
bizimde haftasonumuz güzel sayılırdı...
cumartesi evdeydi babamız gezmeye çıktık alışveriş için kantinede gidecektik..gelincede bize çiğköfte yapacaktı..
yanıma çanta almak istemedim ama cüzdanımla teli ceplerime koydum..
önce kantine gittik açılmamış oradaki parkta dolandık kuzular salıncağa bindi kaydı felan..
sonra alışverişimizi yaptık..
babamız faceden olanlar bilğir kar görmeye gittiğimiz tepeye çıkardı yolda kaan sinek camında vızırdayınca korktu kucağıma aldım mecburen...
orada park faslı biraz manzaraya bakalım derken çok kalabalıktı kaan yan taraftaki ailenin piknik hallerini görünce mama diye tutturdu bende mangal kokuolarından sıkıldım hadi gidelim dedim ama kanı susuturamdık zor arabaya indik...neyse yolda yine bir vızırdanınca mecbur yine dönüp koltuğundan kucağıma aldım..
eve geldik alışveriş popşetlerini yerleştiriken cüzdanımın olmadığını farkettim biriktişrdiğim tüm param vardı ekmek içinj olan tüm bozukluklarda vardı.. kendi birikimim old. içöin canım sıkıldı kocide gerek yoktuki niye aldın diye kızdı.. çiğköfte için iştah felan kalmadı..:KK43:( sonra gidim arabaya bakayım sen şimdi dolanır dururusun dedi gitti en olmayacak yere el frenin orada bir boşluk var oraya düşmüş sanırım dönüp kaanı alırken düştü neyse sevindim cüzdanıma akıl ağacı oldu çantasız cüzdan almakta... sonra çiğköfte partimiz yaptık kuzularda yedi.. işde Allahın sevgili kulymuşum önce eşeğimi kaybettirdi sonra buldurdu sevindirmek için..:)))))
pazarda normal sıradan bir gündü...

yasminim tatil yerine karar vermişin inş. olur... asomla da görüşmüşünüz iş sebebiyle..
lorem seninde güzel geçmiş hafta sonu .. gerçekten kayınvalidem benişde gününe götürdüde ne mamalr yapılmış ne eğlenceli konuşmalar geçti gerçekten biz daha vasatrız gibi geldi banada...
bu arada mucu mucize lorem sanırım çileğim alttan gördü ama mucize yazamadan gitti...

neyse baya uzun yazdım ya herkese güzel bir hafta diliyorum..

hafta sonu hava berbattı buralarda.arkadaşım vardı bende çocuklarla harala gürele akşamı ettik. bi ara dışarı çıktık donduk geri geldik.babalar gelince bi postada onlar çıkardı dışarıya sonra çok tahammül edemediler o tantanaya yemek ten sonra hemen çay içip kaçtılar

pazarda sabah baba oğul gezmeye çıktılar ben ev süpürdüm şöle bi yalandan:97: anneanne babaanne derken gün bitti :97:
kocayla ortak karar aldık haftasonu gitmiycez ihtiyarlara hafta içi halledicez
yoksa hafta sonu çok ama çok vasat geçip gidiyor

poli bacım nasılsın?
hafta sonu vasat geçmiş seninde..
burda hafatasonu çok güzeldi ya millet hep piknikteydi...
bugün ise yağmurlu kasvetli bir hava var..

nazlı kuşum iyiyim ya şükür diyeyim haftasonu çok akraba gördük şiştim ben yine
iyi gelmiyorlar bana karıların muhabbeti
çocuğun oturmasına bi kulp kalkmasına ayrı bi kulp taktılar geldik.sonunda benimkide duymuş anasının ısrarla bu geç konuştu demesini şaka falan yapmıyor ciddi ciddi söylüyor enteresan dedi.ısrarla 1 yaşında onun oğlunun 4-5 kelimelik cümle kurduğunu söylüyor.sonra ben kalabalık bi ortamda dedim görümceler falan yok öle bişey dediler.aman karuıştırmışım 1 yaşmı dedim bilememişim demişti baya oldu bu muhabbet olalı ama kesilmedi hala ısrarla söylüyor sanırım benim ona bişey dememi bekliyor.ne yapsam bilemedim.işin garibi 4 yaşındaki torunlarından birisi daha 6 aydır yeni cümle kuruyor ama ona geç konuştu demiyor.dün herkez aa ne kadar güzel konuşuyor bu çocuk diyor o ısrarla yok be ne dediği anlaşılmıyor diyor walla bilemedim ne diyeceğimi

nazlı kuşum iyiyim ya şükür diyeyim haftasonu çok akraba gördük şiştim ben yine
iyi gelmiyorlar bana karıların muhabbeti
çocuğun oturmasına bi kulp kalkmasına ayrı bi kulp taktılar geldik.sonunda benimkide duymuş anasının ısrarla bu geç konuştu demesini şaka falan yapmıyor ciddi ciddi söylüyor enteresan dedi.ısrarla 1 yaşında onun oğlunun 4-5 kelimelik cümle kurduğunu söylüyor.sonra ben kalabalık bi ortamda dedim görümceler falan yok öle bişey dediler.aman karuıştırmışım 1 yaşmı dedim bilememişim demişti baya oldu bu muhabbet olalı ama kesilmedi hala ısrarla söylüyor sanırım benim ona bişey dememi bekliyor.ne yapsam bilemedim.işin garibi 4 yaşındaki torunlarından birisi daha 6 aydır yeni cümle kuruyor ama ona geç konuştu demiyor.dün herkez aa ne kadar güzel konuşuyor bu çocuk diyor o ısrarla yok be ne dediği anlaşılmıyor diyor walla bilemedim ne diyeceğimi

Senin çocuğunun ne yaptığı onları alakadar etmez.Sen onlardan daha çok düşünürsün evladın ki sorun yok yavrunda.Her çocuğun gelişimi de bir değil.Cahillik başa bela.Ben üzülüyorum sen anlattıkça onlara.Yazık:KK43:

yasemin hakikaten ben de kocamda dünden sonra bi anlam veremedik.allahtan çocuğumu biliyorum hani gerçekten aslı astarı olsaydı dediğinin bu kadar töleranslı olabilirmiydim bilemiyorum.ama ben sebebini merak ediyorum maksat ne olabilir.çocuk üstünden benle uğraşmakmı ne yani hangi hastalıklı zihniyet 2 yaşındaki bebeyle sidik yarıştırırki çok korkuyorum bi patlarsam elimden kimse alamaz diye

anamı felan aramam da çok kalabalık akraba ortamından bende pek hazzetmem..
birde her kafadan bir ses çıkarsa daha fena...
bu kadının senle alıp veremediği ne olaki her seferinde ısrarla söylüyor bunu.. benim kuzuları görse bunlar dilsizmi der heral maşallah senin yasminin çilekonun lorenin kuzuları çok güzel konuşup derdini anlatıyoırlar daha ne olacak hele seninki kreşede gidiyor çok şey biliyor bizmkilerin çoğundan...
kayananalar niye gelinlere takık olurlar ya sana varsa gıcıklığı neden kuzudan çıkarıyor tuhaf...4 yaşındaki torunda muhakkak kızındandır laf etmediğine göre .. değilse sana takmış bellii..:))
dediğin gibi senden laf mı bekliyor bak bana bunuda dedi demek için..
neyseki benimkilerden çok uzuaklardayım yakındaykende olmadı şükür böyle vakalar...

yasemin hakikaten ben de kocamda dünden sonra bi anlam veremedik.allahtan çocuğumu biliyorum hani gerçekten aslı astarı olsaydı dediğinin bu kadar töleranslı olabilirmiydim bilemiyorum.ama ben sebebini merak ediyorum maksat ne olabilir.çocuk üstünden benle uğraşmakmı ne yani hangi hastalıklı zihniyet 2 yaşındaki bebeyle sidik yarıştırırki çok korkuyorum bi patlarsam elimden kimse alamaz diye

Valla Polipe patlam dicem ama patlamadan da olmuyo.Adamı ...... yarıyo. Masaya yumtuk vurmadıkça güleryüz suistimal ediliyo.İşi uzamasın diyosan dişini gösterecen.Ben yapıyomuyum? Hayır...Yapacak mıyım? Çok yakında:KK43:

anamı felan aramam da çok kalabalık akraba ortamından bende pek hazzetmem..
Birde her kafadan bir ses çıkarsa daha fena...
Bu kadının senle alıp veremediği ne olaki her seferinde ısrarla söylüyor bunu.. Benim kuzuları görse bunlar dilsizmi der heral maşallah senin yasminin çilekonun lorenin kuzuları çok güzel konuşup derdini anlatıyoırlar daha ne olacak hele seninki kreşede gidiyor çok şey biliyor bizmkilerin çoğundan...
Kayananalar niye gelinlere takık olurlar ya sana varsa gıcıklığı neden kuzudan çıkarıyor tuhaf...4 yaşındaki torunda muhakkak kızındandır laf etmediğine göre .. Değilse sana takmış bellii..:))
dediğin gibi senden laf mı bekliyor bak bana bunuda dedi demek için..
Neyseki benimkilerden çok uzuaklardayım yakındaykende olmadı şükür böyle vakalar...

kızının çocuğu evet.ya bence ben bikere tepki verdiğimi gördü ya bence 2.sini istiyor sonrada mağdurumda mağdurum olacak bilir çünkü kızarsam benim orayı birbirine katacağımı.ama ben şimdi gerçekten çok düşünüp karar vermek istiyorum acaba ben hiiiç duymamazlıktan gelsemmi kudurup gidecek yoksa açsam bayramlık ağzımı koysam mesafemi görse dahamı iyi olacak.
Işin garibi bu kadın bana bu güne kadar gık diyemezdi yumuşak karnımı buldu sanırım ama bi an önce bu işe bi şekilde son vermem lazım dün 3ü geçmişti ben hala uyuyamamıştım

poliko büyüklerin dediklerine akıl sır ermez
dün akşam pcdeki videolara bakıyordum fatihin tam 2.5 yaşındaki videosunu gördüm bayadır seyretmemiştim .yani tam memo kadar oturrmuşuz ben örgü örüyorum fatih kulağında kulaklık telefonumdan müzik dinleyip dans ediyo oturduğu yerde babasıda bizi çekmiş .biz babasıyla koca çocuk gibi sohbet ediyoruz nasıl açık ve net konuşuyo çok mantıklı cevaplar veriyo bize falan Allah Allah dedim yani her çocuğun gelişim,i farklı derken buna kardeşlerde dahil.mehmet akif hala düzgün konuşamıyo yani derdini anlatıyo artık evet ama öyle oturupta sohbet edilmez yani .babasıda akşam diyo bunun üzerine düşemedik fazla fatihi her akşam dedesi ya gelir ya annemlere bırakırdım saatlerce oynardı onunla konuşurdu must ona bağlıyo ama sanmam çocuktan çocuğa gelişim farkı bence

bu arada bikaç akşamdır sabah 5 ila 5.5 arası ev tel çalıyo gizli no açınca sesimi dinleyip kapıyo.bugün savcılığa gidiyorum bakalım kimmöiş bu akıllı çok uğraşıcam ama onunla gece gece yataktan fırlıyorum onun yüzünden kalbim çıkıcak gibi oluyo yerinden bakalım benimle uğraşmak neymiş anlasın Allahın sapığı

günadın iyi haftalarsevgi kelebeklerimm

bende vasat bir haftasonu geçirdim c.tesi ağır bir iş ağrısı ve bol bol yatak keyfi ile geçti
dünde koci 8'de işe gitti kaktık oğlumla kahvaltı ettik çamaşır topla as evi sil süpür tam börek döüşüyordum geldi koci
çıktık kaynanamgilegittik orda yemek yedik sonra carrefoura gittik falan filan
ama kayganamgile gitmesek daha iyi bir pazar geçirmiş olurdum ya neyseeee

benden bu kadar
cumartesiyi pazara bağlayan geceden konu açmadım reytingler patlamasın yazıkk topik falan çöker :KK74:

Anıl bizim gibi konuşuyo, sülalemda Anıl gibi hatta 6 ay büyük 4 çocuk var.Ama böyle bişeyi asla sormam.Kendileri bazen diyolar çok mu ilgilisiniz diye.Bende sağolsun babanne ilgilenir ama gelişleri farklıdır ondan, iki kelime söylüyosa ses çıkartıyosa problem yok demektir diyorum.Ona bakarsan Anıl en geç yürüyen çocuklardan biriydi.Ergeç hepsi bizim gibi olacak.Sonları belli, sormaya lüzum yok..

X