2004 doğumlu çocuklar

ay nasıl kaçırmışım bu topiği yazılanları okuyunca tam dedim benim sorunlarımı yaşayan anneler burdaymış.gece yatma problemi inat problemi sürekli konuşma problemi.ve asıl sorunumuz yemek.aynen benimkide bıkmış yemek yemekten.sıkılmış artık .çok alemler valla ..

burdan birbirbimize yardımcı olalım canım
benimkinin yemek konusunda yakasını bıraktım, ne istersen ye modundayım sanki biraz bıraktı gibi yemek konusunda nazı
bide hiç yumurta yemezdi artık yumurtasını ona haşlatıyorum, o zaman yiyo biliyomusunuz çok mutlu oldum, çünkü yumurta yedirmek tam bi kabustu

kızlar uyku konusunu halledebiliyorsanız önerilerinizi bekliyoruma.s.

sağol tezesi valla bizimkide şimdiden saçalrını jöleleyip dikecekmiş bi saç taramalar bi görsen ama arkadaşım senin işin zor vallahi süslüyle zemuszemus

hangi pazartesi canım ya ayın 14 ünü mü kast ediyorsun, okullar 24 de açılcak diye biliyorum
:uhm:

bizim anaokulu 24 ünde açılacak

ilk mesajımda yazdığım sonsuz neden döngüsü
kaydirigubbakcemile3
demekki bu yaşlarının gereği benim oğlanda aynı

evet canım bencede tam şuanda merak yaşları herşeyi öğrenmeyi çalışıyolar ama bazende fenlaık geliyo vallahi herşeye neden neden demesii daha bu akşam yaptı aynısını bişey soruyo cevap veriyorum arkasından neden onu da cevaplıyorum arkadan yine neden ay dedim yeter daha ne kadar sürecek bu nedenler ay bu sefrde demezmi ama anne nedeeeeeeeeeeennnnnnnnnndelikafaduldendelikafadulden

kızlar bizde bide gece yatmaya problemi var ya, siz nasıl hallediyorsunuz bu sorunu valla yatırana kadar yarım saat dil döküyorum:gitme::gitme:

valla biz o sorunu aştık canım hadi yatma zamanı dedikmi tıpış tıpış yatağa gidiyorr

hoşgeldin canımm bu yaşlarda sorunlar hep aynı işte heleki dediğin gibi yemek en büyük problem bizimkine akşama kadar yemek verme acıktım demez yaniikaydirigubbakcemile3

ay ne güzel bak aşmışsınız bu sorunu da bizimkide peynir ağzına koymuyordu herçeşit peyniri denedik ama nafile bişeylerin içine bile karıştırsan anlıyodu ama en sonki dr kontorlümüzde dr una söyledik dr da ona kocaman bir peynir iğnesi gösterdikaydirigubbakcemile3 ay şimdi bi parçada olsa yiyo kaydirigubbakcemile2

hangi pazartesi canım ya ayın 14 ünü mü kast ediyorsun, okullar 24 de açılcak diye biliyorum
:uhm:

cnm anasınıfı ile 1.sınıflar ayın 14ünde başlıcaklar 1 hafta erken başlatıyolarmış okula alışsınlar diye

merhaba kızlar benim de 2004 doğumlu bi oğlum var bu sene anasınıfına gidecek.önceleri yok ben okula gitmem diyodu okula götürdük gezdi şimdi gidecem diyo.biraz inatçı bide birşeyi yapamayınca sinir oluyo ve vazgeçiyo.2 yaş küçük kardeşi var sürekli kavga halindeler.

arkadaş yanıtlamış ama bende yazayım anasınıf ve 1.sınıflar yarın yani 14'ünde başlıyorlar.
Ches yatma sorununa gelince sistematik uyku merkezlerinin doktorların önerdiği yolların hepsini denedik, ebeveyn olarak konuşmayı denedik, kitap okumayı denedik, masal okumayı denedik netice delirdik artık sabır sabırda nereye kadar anacımdelikafaduldendelikafadulden şimdi salonda uykusu gelince tv izlerken uyuyor sonra biz yatağına paketliyoruz ama ilk posta uyku alındıktan sonra yastığını kapmış geliyor babasına kalk ordan ben yatcam diyip:roflol::roflol:babasını postalıyor.:roflol:

bizim anaokulu 24 ünde açılacak
valla biz o sorunu aştık canım hadi yatma zamanı dedikmi tıpış tıpış yatağa gidiyorr

Yaaa allah aşkına şunun formülünü bizde de ver, valla her akşam yatma krizi, bide tutturmuş yatarım ama 10 dk sırtımı okşa
hayır okuşuyorum 10 dk doldu diyorum, hayır daha 1 dk bile olmadı, bahaneler zinciri başlıyo artık :bbo:
yahu ne var ben uyku saati deyince gidip yatsa 1 saat yormasa beni:gitme:

cnm anasınıfı ile 1.sınıflar ayın 14ünde başlıcaklar 1 hafta erken başlatıyolarmış okula alışsınlar diye

valla benimki tek çocuk bi tane daha olsa bilmiyorum napardım canım

bilim bile çaresiz kaldı diyosun, ay çok güldümkaydirigubbakcemile3

ben benim kızı ayağımda sallayarak uyutuyorum hala

canım senin işin daha zormuş ya

bu arada kızlar anaokulu meselesini öğrendim, ilköğretime bağlı anasınıfları 14 dünde diğer devlete bağlı anaokulları 24 deymiş

yemek olayı kötü malesef yaa.dediğin gibi akşama kadar verme istemez.uykuda sorun bizde illaki ben olucam yanında.kitap okuma ,kısa bir sohbet hiçbirşey kar etmiyor oğluma.sürekli konuşuyor.erken kalksada bir yerlerde dolaşıp bu çocuk yoruldu bu akşam mutlaka uyur diyemiyosun.bir de kardeş istiyor.bunca sorunumuz varken sanırım ikinci olursa çıldırırım.laelaelaelaelae

ay kardeş isteme olayı bizde de var, bizde başka çocuk düşünmüyoruz napcaz bilmiyorum, tek çocuk olmadının daha iyi olduğuna ikna etmeye çalışıyorum ama pek yemiyo gibi:gitme:

ay kardeş isteme olayı bizde de var, bizde başka çocuk düşünmüyoruz napcaz bilmiyorum, tek çocuk olmadının daha iyi olduğuna ikna etmeye çalışıyorum ama pek yemiyo gibi:gitme:

açıkçası ben 2.ci çocuk konusunda çok kararsızım.bir yanım kesinikle olmalı bir kardeşi diyorum.hayatta bir dayanağı bir yakını kardeşi olsun istiyorum.bir yanımda asla diyor.herşeyin en iyisini şimdi oğluna yap kendine güvenen bir çocuk olsun diyorum.daha önce bir yerde daha yazdım bu düşüncelerimi tek çocuk olarak büyümüş mesleğini eline almış çok iyi örnekler var çevremde.bende tek kalsın diyorum ama bilemiyorum işte.kendime güvenemiyorum.biraz büyüsün iş hayatına geri dönerim diyorum çünkü tek maaş ile bu zamanda geçim zor.Allah'a şükür idare ediyoruz ama bende çalışsam iyi olacak.hem ben rahatlıyacağım hem ekonomi düzelecek.karasızım .....fisfisfis

valla canım bizimkide daha önceleri biz ne zaman yatarsak o zamanlara kadar oturyodu sabah kaçta kalkarsa kalsın yine de geö saatlere kadar uyumuyodu daha sonra erken yatması gerektiğini erken uyursa daha çabuk büyüceğini falan anlata anlata en sonunda şimid o da alıştı artık bazen kendisi diyo benim uykum geldi yatıcam diyee ama bazende işte bizde de mızmızlanmalar oluyo yok sırtımı kaşı babamla yatcam anne senle yatalım falan diye ama çok da sorun olmuyo tabi bunlar artık çünkü biz masalını bitirine kadar uykuya dalıyo zaten.

canım benim eşimde tek çocuk abileri var iki tane ama üvey abileri kendi kardeşi gibi olmuyor tabiki ve eşim bunun yokluğunu çok hissdeiyor o yüzden kesinlikle oğlumuzun tek olarak kalamsını istemiyor. bu nedenle biz ikinci çocuğu düşünüyoruz hatta eşime kalsa 3-4 5 olsun diyoo da o kadarda abartma diyee söyleniyorumm:roflol::roflol::roflol:

çocuğu bugun anasınıfına başlayacak anneler nasıldı ilk gününüzkaydirigubbakcemile5

Chess ,konuyla alakasız olucak ,ama ben senı yenı evlı zannedıyordum akannehir

kocaman cocugun varmıs :kedi:

özel mesajın kapalı canım o yuzden buraya yazdım :)

okulumuz inşşat halinde ve bitmedi bayramdan sonraya kaldık malesef..
okula başlayan tüm miniklerimize başarılar dilerim...

ay sırt okşama ve sohbet olayına babası alıştırmıştıklava:
bide masala alışırsa yanarız valla, masal uzar gider roman olurkaydirigubbakcemile3
demekki çocugun içinde olacak canım, sen şanslısınyerimseniben

bizim öğretmenimiz henüz gelmemiş o yüzden daha başlayamadık

olsun canım, başarılar dilerim yavrunaa.s.

Chess ,konuyla alakasız olucak ,ama ben senı yenı evlı zannedıyordum akannehir

kocaman cocugun varmıs :kedi:

özel mesajın kapalı canım o yuzden buraya yazdım :)

ne koskocası kıı daha 5 i yeni bitirdi yavruu
kaydirigubbakcemile3
bak çok yaşlı hissettim kendimi:gitme:

okulumuz inşşat halinde ve bitmedi bayramdan sonraya kaldık malesef..
okula başlayan tüm miniklerimize başarılar dilerim...

inşallah yetişir canım ya, başarılar senin yavrunadaa.s.

oğluşum için ilk gün süperdi ama benim için biraz duygusal geçtisenağlama bi süre veliler olarak bizde sınıfta yanlarındaydık sonra öğretmen bizi dışarı çıkardı çocuklar içerde ve kapıyı kapattılar senağlama o kadar fena oldumki ALLAH kimseyi evladından ayırmasın ayrı olanlarada sabır versin o kapının kapanışını herhalde hiç unutmıycamsenağlama yazarken bile kötü oldum yaaaamafoldumben

ne koskocası kıı daha 5 i yeni bitirdi yavruu
kaydirigubbakcemile3
bak çok yaşlı hissettim kendimi:gitme:

.

yok yok gencecıksın daha :kedi:

ama senın hem zıyaretcı profılıne yazı yazılmıyor hem de ozel msj atılmıyor,bılerek mı yaptın :uhm:

bak boyle konuya alakasız seyler yazıyorum ..

bakalım benım cocugum olunca 5 yasında olunca ben neler yasıyacagım delikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…