20 yaşında hamile kaldığım için evlendim

Zelal09990

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2023
180
12
20
Merhaba lütfen yargılamadan anlamaya çalışın yorum yaparken hamile olduğumu unutmayın
3 senelik güzel bir ilişkim varken hamile kaldım ve ailelerimiz apar topar evlendirdiler ben hamile kalmadan önce kpss sınavına çalışıyordum araya evlilik girdi o telaşeler o stresli süreç ailelere açıklama derken sınav zamanım geldi ve kazanamayacağımı biliyorum ve 2 senede bir olan bir sınav (LİSE KPSS)
Ben bu yaşta kendime evde oturup çocuk bakmayı yakıştıramıyorum kendime konduramıyorum bir türlü en azından kendi akademik başarım olsaydı ailemi gururlandırırdım hemde kendimi ama şimdi hem bu yaşta bebek sahibi olucam hem de ev hanımı yaşıtlarımı gördükçe çok üzülüyorum yks sınavına girmiştim tıbbi sekreterlik kazandım 2 sene sonra onun sınavına giricem ama 2 sene boyunca ne yapıcam bu derdimi ne eşime söyleyebiliyorum ne de aileme bazen bebeğimden bile nefret ediyorum o olmasaydı çok güzel olurdu herşey diye ama onun olması da benim suçum zaten ama sonra trendyola girip minik minik patikler eldivenler alıyorum çok karışığım hamilelikde çok etkiledi 14. Haftamdayım

2023de hamile kalmak istiyorum mesajlarin var. 19 yasinda sevgilinden hamile kalmaya mi calisiyordun?
Merhaba canım hamiş kalmak icin ne önerirsin kesin yapmam gerekenler ne cok istiyoruz ama olmuyo

Merhaba canım ben de hamike kalmak istiyorım tavsiye verir misin yumurtlama döneminde mi yaptın nasıl oldu çok istiyoruz çok seviyoruz birbirimizi deniyoruz şuan adetim 6 gün gecikti ama test negatif adet belirtilerm var

Doğum kontrol yöntemi kullanıyor muydunuz? Evlenmeden hamile kaldigin için kinamam yargilamam ama bunların sonucunu masum bir bebişe yüklemene kızarım. Sevisince ne olacak sanıyordunuz ki? Loto'dan sürpriz piyango mı vuracaktı

Yani bebekten nefret edene kadar kafanızı kullanıp korunsaydın ya da aldırsaydın ?
Millet tedaviden tedaviye servet harcıyor bebek için. Çok küçüksün ama öfkeni bebeğe yansıtman doğru değil kendi kendine olmadı siz yaptınız da oldu o.
Bebeğin olsun 2-3 yaşında çalışırsın madem bu kadar istiyorsun. Ama bebeğin oldu diye evlendin o kadar sıkıntı çektin niye o zaman ? Aldırmak günah deme sakın. Parmak ucu kadar bir şey karnında taşıyorsun onun hayatını da mahvetme bu kafayla.

Dert*** içerdeyse kapı kilit tutmaz derler. Sen duramaz o haltı yine yersin gibi geliyor bana ya hadi hayırlısı umarım dediğin gibi yaparsın :)
yok gercekten eminim yapmayacagıma bu stres kaygı bana ömürlük yeter 5 gün sonra regl günüm onu bekliyorum rahatlamak için

Konu silmek yasak Mune Mune bu arada bebek dünyaya getirmek oyuncak bebekle oynamaya benzemez evliligi evcilik sanma lütfen hamile kalmak için parcalamissin kendini şimdi masum melegi günah keçisi mi ilan ettin kendini ifade edebilse emin ol senin çocuğun olmayi o da istemez 9 aylık hamileyim olmayan bir sürü insan var ben karnimda ki cocuga daha kucağıma almadan deli olup ölüp biterken nasıl vicdanın el veriyorda kendi yaptığın hatalarin bedelini bebege ödetiyorsun

X