20 kilo nasıl gidicek? Çok zor durumdayım :(

ne0n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2011
55
24
Kızlar çok zor durumdayım bugün tartıda 75i gördüm ve şuan hüngür hüngür ağlıyorum. Boyum ise 1.60 tam 20 kilo vermem gerekiyor. İşin en üzen yanı da tam bir ay öncesine göre 4 kilo fazla çıktım. Nasıl olur anlamıyorum.
23 yaşındayım ve tam 5 yıldır kilo problemi yaşıyorum kilom sürekli artıyor, vermeye çalışmama rağmen. Kaç defa farklı farklı diyetisyene gittim verdikleri diyetleri harfiyen yapmama rağmen bir işe yaramadı. Spor salonuna gittim günde 1,5 saatimi harcadım 2 ay boyunca ve gram kilo veremedim. Şu ana kadar değil 75, 70 kiloya bile çıkmamıştım. Morelim çok bozuk bu konu yüzünden depresyondayım. Sokağa çıkmak istemiyorum. Kimse beni görsün istemiyorum. Eski arkadaşlarımla görüşmüyorum. Ne kadar kilo almıssın demelerinden korkuyorum. Eve tıkandım kaldım. Zaman zaman spor ve diyet yapıyorum ama dediğim gibi verememe karşılık almaya devam ediyorum artık çıkmazdayım daha ne yapabilirim bilmiyorum.

Lütfen aranızda kilo verebilenler varsa ne yaptıklarını anlatabilirler mi? Desteğe çok ihtiyacım var duygusal açıdan çökmüş durumdayım :cry::cry::cry:

Diyetisyen tahlilerine baktı mı o_O
baktı canım zaten bakmadan liste vermiyorlar ama verdikleri diyetler hep 1000-1200 kalori oluyor ve hiçbir işe yaramadı. Kilo vermeme engel bir sdurum çıkmadı tahlillerde. 2 kez yaptırdım hatta.

Normal hayatımda çok hareketli bir insan değilim ama spor yaptığımdada kilo veremiyorum. daha önce 2 ay boyunca haftanın 5 günü her gün 1,5 saatimi spor salonunda geçirdim. öyle böyle değil sucuk gibi terleyerek hemde. ve diyetisyenin verdiği diyetide uygulamama rağmen gram eksilmedi. o zaman 68 kiloydum. şimdi ise 7 kilo daha fazlayım :KK43:

baktı canım zaten bakmadan liste vermiyorlar ama verdikleri diyetler hep 1000-1200 kalori oluyor ve hiçbir işe yaramadı. Kilo vermeme engel bir sdurum çıkmadı tahlillerde. 2 kez yaptırdım hatta.

Normal hayatımda çok hareketli bir insan değilim ama spor yaptığımdada kilo veremiyorum. daha önce 2 ay boyunca haftanın 5 günü her gün 1,5 saatimi spor salonunda geçirdim. öyle böyle değil sucuk gibi terleyerek hemde. ve diyetisyenin verdiği diyetide uygulamama rağmen gram eksilmedi. o zaman 68 kiloydum. şimdi ise 7 kilo daha fazlayım :KK43:
Canım kendini verecem diye kasma öncelikle :KK66:

Canım kendini verecem diye kasma öncelikle :KK66:

bende acaba psikolojik olarak çok taktığımiçin mi veremiyorum diye düşünüyorum ama buda bahanenin arkasına sığınmak gibi geliyor. Yarın tekrar diyete başlayacağım. Vurulduğum iğnelerde biter bitmez yürüyüş. Ama daha önceki çabalarım gibi boşa gitmesinden çok korkuyorum :KK43:

bende acaba psikolojik olarak çok taktığımiçin mi veremiyorum diye düşünüyorum ama buda bahanenin arkasına sığınmak gibi geliyor. Yarın tekrar diyete başlayacağım. Vurulduğum iğnelerde biter bitmez yürüyüş. Ama daha önceki çabalarım gibi boşa gitmesinden çok korkuyorum :KK43:
Canım diyet yapma hayat tarzını beslenme şeklini değiştir öncelikle böyle bak hayata, verilmiyecek bir kilo değil merak etme verirsin yeterki iste ve inan senin istemenle herşey başlıyacak
Hayatından tartıyı çıkar kendine şunu de ben dışarı çıktığım zaman tardılacağım ne zaman bir ezanenin önünden gecersen gir tartıl,ben bunu yapamam diyosan hafta bir gün koy kendine o günden başka tartılma.
Vücud dediğin ineyi batırınca birden sönmez biz içimizi göremiyoruz belki o gün ödem var yada boşaltım sisteminde bir geçikme var yeğidimiz sakıncalıda olmazsa bazen vücuta reyaksyon gösterebilir ve tartıda fazla çıkarsın

Canım diyet yapma hayat tarzını beslenme şeklini değiştir öncelikle böyle bak hayata, verilmiyecek bir kilo değil merak etme verirsin yeterki iste ve inan senin istemenle herşey başlıyacak
Hayatından tartıyı çıkar kendine şunu de ben dışarı çıktığım zaman tardılacağım ne zaman bir ezanenin önünden gecersen gir tartıl,ben bunu yapamam diyosan hafta bir gün koy kendine o günden başka tartılma.
Vücud dediğin ineyi batırınca birden sönmez biz içimizi göremiyoruz belki o gün ödem var yada boşaltım sisteminde bir geçikme var yeğidimiz sakıncalıda olmazsa bazen vücuta reyaksyon gösterebilir ve tartıda fazla çıkarsın

Bugün kesinlikle karar verdim zaten. Kilo veremesem bile kendimi salmayacağım, illaki bir noktada gitmeye başlayacak. Çok sıkta tartılmayacağım. Yeter ki vereyim ayda 3 kilo bile olsa kabulüm yeterki gitsin şu kilolar :KK43:

Kilo verebilen arkadaşlar nasıl yapabildiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Yardımı dokunacak en ufak şeye bile ihtiyacım var şuan. Bu psikolojiyi yaşamayan bilemez gerçekten, helede 5 yıldır böyle uğraşmak insanı çok yıldırıyor. :KK43:

X