20.haftadan sonra yaplmas gereken tahlil v.s hangileri?

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
arkadaşlar 20 haftalık hamileyim şu haftalarda yapılması gereken bi test tahlil v.s bişi warmı ona göre doktora gidicemde.. dr.um bursada oysa ben ist.dayım 1ay...
bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

merhaba canım ben 24 haftada ayrıntılı ultrasona girdim yani geçen hafta bu haftada şeker yüklemesi yapılacak ama yoğunluktan gidemedim. doktorunu arayıp sor bence tatlım.

merhaba,
tetanoz aşısının ilk dozunu olmanız gerekli..
24.haftada şeker yüklemesi yapılacak..
birde her ay doktorunuzdan mutlaka idrar ve kan tahlili isteyin..

Arkadaşlar yaptırman gerekenleri yazmışlar zaten.. Ama benim sormak istediğim doktorun söylemiyormu sana şu hafta gel, şu tahlilller yapılacak diye....

Arkadaşlar yaptırman gerekenleri yazmışlar zaten.. Ama benim sormak istediğim doktorun söylemiyormu sana şu hafta gel, şu tahlilller yapılacak diye....

bayılıyorum şöyle sorulara yaa:dance:
söyledide muhabbet olsun diye konu açıyorum ben laf ola
dr.um izinde oldugu için göremedim aramakta istemiyorum rahatsız etmemek için
istanbulada dönmek zorundaydım yapılcak bişi varsa burda bi dr.a gidicem .. oldumuu
umarım aydınlatabilmişimdir senii

Sakin olun, arkadaşın kötü niyetle yazdığını sanmıyorum. Gerçekten bazı doktorlar ilgilenmiyor hastalarıyla,belkide doktoru eleştirmek için yazmıştır...

Neyse bende sorunuza cevap vereyim; 3lü testi yaptırmışsınızdır heralde, bundan sonraki aşama güzelce bir detaylı ultrasın iç organlara başa vs herşeye bakacaklar, isterseniz damarlarına da baktırabilirsiniz doktordan isterseniz bakabilir herzaman ve herkese bakmıyorlar çünkü.. 22 haftaya kadar detaylı ultrason için en uygun olan haftalarmış yanlış hatırlamıyorsam... Tetenoz aşısı var yapılacak, birkaç hafta sonrada 24 hafta gibi yazmışlar zaten şeker yüklemesi yapılacak...
Buarada lütfen unutmayın doktor istemese bile kan ve idrar tahlili istetim bir mikrop vs kapmışsanız erkenden anlar tedavisini olursunuz.. bende bunla ilgili bir durum oldu ondan uyarayım dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…