20.hafta hamileler çatlaklarınız oldumu?

Kosaan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
54
8
:mymekakızlar 20. haftadayım ve göğüslerimde çatlarlar oluştu..kakao yağı kullanıyorum....siz ne kullanıyonuz ne onerirsizniz yardım.....:teselli:

ben de henüz çatlak yok. 1 ay önce LIERAC phytolastil diye bir çatlak kremi kullanmaya başladım. dr um önermişti. henüz hergün duştan sonra bir kere sürüyorum. ama karnım biraz daha büyüyünce sabah akşam süreceğim.

Gögüslerim ilk 3 ayda çatlatı çatır çatır karnımda daha çıkmadıgı için çatlamadı çatlamasın ya istemiyom poffffffff afra tafra :)))

çok şükür bende çatlak falan yok daha . bişeyde kullanmıyorum ama umarım kullanmayada gerek kalmaz .

beimde ilk önce göğüslerim çatladı, şimdi karnımdada başlıyor yavaş yavaş, kakao yağı sürüyorum ama bu yapı meselesi, çatlıcaksa engelleyemessin

bendede yok henüz
zeytinyagı bademyagı karışımını gunde iki defa suruyorum gun arasında bırde çatlak kremi uyguluyorum..
abartıyorum ama karşılığını alcam inş

bende de henüz yok, ama genlerimde var malesef.. lierac krem kullanıyorum, günde bir olması lazım ama düzenli kullanmıyorum,iki günde bir falan sürüyorum

bendede yok henüz
zeytinyagı bademyagı karışımını gunde iki defa suruyorum gun arasında bırde çatlak kremi uyguluyorum..
abartıyorum ama karşılığını alcam inş

zezecim dün tv de bir programda bir bitksiel cilt uzmanını dinledim.. badem yaı tüyleri güçlendiriyormuş canım.. o kısımdaki tüyler artarmış.. dikkat et istersen.. en iyisi bebe yağı diye duydum.. bende çatlak kremi kullanıyorum.. pregnacare diye..akşamları sürüyorum.şimdilik bişi yok.. inş da olmaz..

Bende de şimdilik çatlak falan yok ama ben hep sabah akşam badem yağı sürüyorum, biliyorum tüyleri güçlendirecek ama çatlakmı tüy mü diye sorarsanız tüy derim, en azında aldırabiliriz ama çatlaklara çare yok.
Doktorumada sordum ne kullanayım diye zeytin yağı yada badem yağı sür dedi sabah akşam dedi, piyasada 100 tl ye krem var ama o kreminde içeriği badem yağı dedi.
Bebek yağını 3. ayda sürdüm ama 1 saat sonra cildim kurumaya başladı kesinlikle badem yağı gibi nemli kalmıyor. Çok pis kokuyor ama mecburen sürcez.
Birde çatlak olmaması için bol bol su için kızlar, vücudun nemli kalması lazım, ben günde 10 bardak içiyorum.

benimde henüz çatlak yok.doktorum badem yağını önerdi.ben 3.aydan beri kakao yağı sürüyorum o bitti şimdide badem+susam yağı karışımını kullanıyorum.uamrım hiç birimiz çatlamayız ama bunda en çok fazla kilo alımının etkisi varmış.

benim ne göğsümde nede karnımda çatlağım yok ama çok beyaz tenliyim genlerdede çatlak var o yüzden cok özen gösteriyorum bi karışım yaptırdım zeytin yağı badem yağı susam yağı aklınıza gelebilcek yağlar:)) hergün bunu sürüyorum bide kakao yağı kremini hergün göğüslerime karnıma uyguluyorumm tüylere gelince ewt dedğniz gibi simsiyah çıktı benim tüylerimde sarı epilasyon aletiyle karnımdaki tüyleri almayı çok düşündüm ama cesaret edemedim neyse tüy yok edilebilir çatlak olmasında...

ben dr a sordum, ne surersen sur catlayacaksa zaten catlar dedi, genetikmis, annnemde yok bakallim enim catlayacak mi? yine de biz onlem alalim da degil mi?

evet su anda görünürde bişi yok
ama annemde 4. dogumdan sonra catlamış ilk 3 gebeliğinde catlak olmamış hiç inşallah olmaz

ben şu haftamdayım hiç bir şey kullanmadım.ve hala şükürler olsun çatlağım yok.

kızlar bi hamişten duymuştum beyaz vazelin ve bebe yağı. bebe yağı banyodan sonra, beyaz vazelinde her akşam yatmadan önce sürülecekmiş çok işe yarıyormuş... bilginize..

bendede hiç yok çatlak,ama karnımda pek büyüdü sayılmaz belki ondandır...bende bol bol su içiyorum en az 10 bardak,dahada fazla değilse tabi....çatlak önleyici hiç bir şey kullanmıyorum....

ben 18 haftaya kadar hiç bişey kullanmadım benimde göğsümde kırmızı nokta gb çatlak oluşmuş 2 haftadır her duştan sonra bebe yağı bepantene krem kullanıorum arada birde vazelin ve badem yağı kullanıorum...

X