2 yaşında oğlum çok mu kilolu

Küçük kızım 3.5 yaşında 19kiloablası 5.5 yaşında 20 kilo bebeklikleri 2.800 doğdular 40ımız 6kilo ile çıktı 2yaşlarına kadar bacakları kat kat boğum boğum du kv nazar değer insan yanında altını alma açık giydirme derdi şimdi boya gittikçe zayıf görünüyolar
Gayet normal seninki takma kafana başkasının dediğini sadece sütü 1litre verme günde aşırı çok
Benim ufaklık da akşama meni ganı aç der yer yer doymaz yemekde yer arada abur cubur da yer kilo almaz

bencede çok sıkıntı yapmayın çok kilolu değil tam tersi çok iyi bence tam hareketlilik zamanı o kilolar da yavaş yavaş gider boya verir zaten maşallah :)

Benimki 3 yas 3 15.5 kilo 1 metre boy. Kilo boy gelisimi 3 bucuk yas gibi gelisimi cok iyi dedi. 17 aylik 15.5 kilo ortalamanin cok ustunde maasallahi var :) Persentil degerine bakarsiniz.

Benimki yoğurtta çok yiyor.bazen gece uyurken bile süt diye ağlıyor.anlamaz belki diye su veriyorum tepeme fırlatıyor süüüüütttt diye:)
Benim kızım da süte, peynire, yoğurda çok düşkün. Ama kontrollü almasında fayda var, çünkü fazlasının çok zararı var. Kızım da geceleri süt içiyor ama 100 ml süt koyuyorsam, 100 ml su koyuyorum. Küçükten itibaren öyle alıştırdım. Bazen tadına mırın kırın ederse, içine azıcık bal ekliyorum. Belki bu da sizin için alternatif bir fikir olabilir.

Benimki 3 yas 3 15.5 kilo 1 metre boy. Kilo boy gelisimi 3 bucuk yas gibi gelisimi cok iyi dedi. 17 aylik 15.5 kilo ortalamanin cok ustunde maasallahi var :) Persentil degerine bakarsiniz.
Hic bakmiyorum inanin
Ilk cocugumda cok takip ederdim
Ikincide insan cok rahat oluyor , doktor masallah cok saglikli diyor , onu duymak benim icin yeterli :)
Bir de saglikli besleniyor , meyve sebze et balik kuruyemis disinda birsey yemiyor
Ben genlerden oldugunu dusunuyorum , esim de kilolu bir adam , bende uzun bir hatunum , ikimizin karisimi birsey olmus kiz da

Size yazdiktan sonra merak edip baktim , cocuk hayli gurbuzdur doktorunuza danisin dedi
Tovbe est yarin bi ariycam doktorunu ama hic de tombis durmuyor , boyundan sanirim gayet normal duruyor

Size yazdiktan sonra merak edip baktim , cocuk hayli gurbuzdur doktorunuza danisin dedi
Tovbe est yarin bi ariycam doktorunu ama hic de tombis durmuyor , boyundan sanirim gayet normal duruyor
Boyu kac cm ? Size cekmis demekki evet sizin kac cm? :))
:)) saglikli besleniyormus sikinti yok:))
Ama kilosu epey ilerde kof kilo degil saglikli ya gerisi muhim degil hakikaten.

Boyu kac cm ? Size cekmis demekki evet sizin kac cm? :))
:)) saglikli besleniyormus sikinti yok:))
Ama kilosu epey ilerde kof kilo degil saglikli ya gerisi muhim degil hakikaten.
Boyundan emin degilim , en son 82 cm di , ama 4 aydir olculmuyor 85 olmustur diye tahmin ediyorum ( simdi olctuk 84 mus)
Ben 1.74 um , ama ailenin en kisasiyim diyebilirim , kardesim 1.95 , oglum 10 yasinda 1.47 ( ona da baktim az once onun da normali 1.34 mus), rahmetli babaannem bile 1.75 mis ki o zamanlar icin dev gibiymis
Sulalece uzun boyluyuz , mila da oyle , ama kilo konusunu anlamadim cidden doktorunu ariycam yarin

Boyu normal de kilosu ileride :) maasallah diyelim genede sorun tabiki :)
Benimde sulalem uzun ben 1.85. Kucuk kizim 76 cm 15 aylik epey kisa yasitlarindan hep babasindan oturu

Bence Dr götür melisin boyuna göre kilosu fazla

bence çok değil. benim kızım 20 aylık 16.300 gr. geçenlerde doktora da gittik şişman falan demedi. bizimki de günde 1 litreye yakın süt içiyordu. ama artık bıraktı, çok az içiyor. yani sizinki de sıkılıp bırakır belki zamanla.

Bn de oğlum ay bni ölçülerde doktorumuzun normal olduğunu hatta 18 yaşında 180 185 boy 80 de kilosu olabileceğini söyledi böyle giderse yani bizimki hareketli bebek 16 kiloyu kaldırıyor normal yani boyuna gore

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…