2 yaş sendromu yaşayan çocuklar ve çıldırma konumuna giren anneler...

yazılanları okuyunca aynı benim kızım dedim.ben de ne yapacağımı bilemez durumdayım.şu 2 yaş sendromu bitsin artık.

Arkadaşlar süper dadı yı izlemenizi tavsiye ediyorum. 1 bölüm izleyin. Pişman olmazsınız.

benimde 2 yaşında oğlum var..aynı anlattıklarınız mevcut ama önemli olan annenin kararlı olmadı..ve anlatmak çok işe yarıyor..olmaması gereken bişeyi anlatırsanız dinlemese bile yeterli oluyo..ben öle yapıyorum büyük insan gibi konuşuyorum onunla bazen dinlemeyip vurmaya çalışıyo ama bi şekilde anlıyo sonra ağlayarak bişe yaptıramayacağını biliyor..ama zor gerçekten allah kolaylık versin hepimize

Oglum hicbirseyi begenmiyor hiç bir yerde mutlu olmuyor. Sürekli mizmizlanma ve birseyler talep etme modunda. Olursa başka birşey istiyor olmazsa kiyameti kopariyor. O mutsuz ses tonunu duydugum an kanım çekiliyor sanki. Etrafımda da en az on tane iki yaş civari çocuk var böyle bi durum yok onlar da gayet uyumlu ve mutlu çocuklar..her çocuk yaşamıyor mu yoksa ben mi beceremiyorum anlamadim.gitti

Allah sabır ve güç versin diyerek başlamak istiyorum. 25 aylık bir oğlum var bazen cami avlusuna bırakıp kaçmayı düşünüyorum..şaka bir yana Allah mutlu sağlıklı Günlerini göstersin iyi etsin inşallah da Canımdan bezdirdi desem yalan olmaz. Dişlerimi sıkmaktan..31 yaşındayım acep migren mi oldum diye düşünmüyor değilim! Yemek ister yaparım bir kıyamet yemez her yere atar yetmezmiş gibi tabağı kaşığı bardağı kafama fırlatır. Isabet ettiremediyse gelip ısırır koparır. Sinir krizi geçirir ben kızınca sarılır öper. Koltuk masa bilimum yüksekte olan her yere tırmanır kırar döker kızınca ağlama krizi! Gece uyanır Çığlık çığlığa..sabah mamaaaa süüüütt diye Ağlar yaparsın içmez! Ağlama ve sinir krizi! Pocoyo ister açarsın ağlama krizi izlemez! Sokakta başına buyruk gider elini tutmak isteyince bıyaaaak! Ağlama krizi! Yerlerde yatar yuvarlanır ne yapacağını şaşırırsın! Yemeğe gidersin her yere tırmanır, fırlatır dağıtır müdahale edince ağlama ve sinir krizi! Daha anlatamayacam anlattıkça bile içim şişiyor başıma ağrılar giriyor. Kısacası Hayatım ağlama ve sinir krizleriyle dolup taşıyor! Inşallah geçecek...

Yazdıklarınızın üzerinden baya zaman geçmiş. okurken gözlerimden yaşlar süzüldü. 2.5 yaşında oğlum aynı şeyleri bana yapıyor. henüz konuşamıyor da ne laf anlatabiliyorum ne laftan anlıyor. karnı acıkır ağlar, getiririm önüne sevdiği şeyleri başlar durduk yere çığlık çığlığa bağırmaya. önünde ne var ne yok ters çevirir. yemeği tabağıyla birlikte yere fırlatır. suyu içer bardağıyla birlikte yere fırlatır. öğlen uyumuyor artık. geceleri de çok zor uyutuyorum. başlıyor feryat figan. inanın nefes alamıyorum. eşime bırakayım birazcık dinleneyim diyorum bırakmıyor yakamı. babası da dahil hiçkimseyi istemiyor. öyle yoruldum ki... temizlik yapmaktan etrafı toparlamaktan sürekli mızmız bir çocuğu memnun etmeye çalısmaktan yoruldum. oturdum ağlaya ağlaya yazıyorum. eşim de yardımcı olacağı yerde sinir küpü oldu oğlumuz yüzünden. geceleri uyuyamamaktan şikayetçi. ben öleyim o zaman :'(

Oğlunuz rahatladı mı biraz benim de aynı ayda oğlum ve aynı şeyleri yaşıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…