Aile Planlaması 2 sorum var... Doğum kontrol hapı ve oğlumun durumu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ecemceren bize biraz bilgi verirmisin
Benim oglum dersinide yapiyor
Dinlemiyor gibi gozuksede cogu seyi dinlitor
Korkulari yok
Cok konusuyor durtusel kipir kipir yani onun disinda asiri hareketli denemez
Okul basarisi iyi en iyi olucak kapasitede fakat dagilmadan dolayi 1. Degilde iste ne biliyim ilk 3 un 5 in icinde
Arkadaslariyla hic sorun yok
Buyuklerine xok saygili baba ve ben haric
Kurallara cok uyan bi cocuk
Ne olur biseyler yaz
Ustun zekali diyemi dersi dinlemiyo gibi veya
Konusmasi vs si

bence kesinlikle bir psikologla görüşmelisiniz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama çocuk psikiyatrisi olan bir uzmandan yardım almalısınız

bunların testleri mevcut zeka tesiti gelişim testi beceri testi gibi
Bizim butun testlerimiz yapildi
Ustun zeka cikti
Hafif derecede dikkat daginikligi cikti
Bu testi yapan birimin psikiyatrisi ilac kullanmaliyiz bikac yil muhtemelen ileri yillarda birakiriz dedi
Ama yan etkiden dolayi ben baska bir psimiyatrininde fikrini aldim
Ve dalinin en iyisi
O 1.5 saat oglumla vakit gecirdi sorun yok gidin bi dahada gelmenize gerek yok
Esas sikintili olan sizsiniz dedi rahat anne olun dedi
Ama gozumun onunde hata yapinca okulda ogretmeni dinlemiyo gibi ama sorunca cevap veriyo dediginde
Hep acabami diyorum yani kafam karisik

hap kuruluk yapıyorsa kayganlıştırıcı kullanabilirsin yada hapını degiştirebilirsin
bende hap kullanıp memnun olanlardanım onun verdigi güveni sanki hiçbir şeyde yok
oglunu yeniden dr götürüp ilacını doktorun ayarlaması yada kesmesi daha dogru sanki

Bunlar çok uç örnekler, tabi sürekli doktor kontolü gerekiyor, yılda en az bir kez kontrol ettirmelisin. Doğum kontrol yöntemleri içinde en minimum yan etkiye sahip yöntem mirena. Zeytinağacının bahsettiği Nuvaring bana hastanede tavsiye edildi ancak kendi özel doktorum bana yan etkilerinden söz etti, çok uzun ve ciddi bir liste cesaret edemedim o yüzden. Herkesin vücudu farklı bu konuda en iyi yönlendirmeyi doktorun yapacaktır. Bana önerilen mirenanın asıl amacı kanama kontrolü, takıldıktan üç ay sonra ya hiç adet olmuyorsun ya da kanama miktarın yok denecek kadar azalıyor. Taktırma konusunda ben biraz cahillik yaşadım, özel bir hastanede anestezi ile takılması mümkünmüş, ben anestezisiz taktırdım, zorlandım bayağı. Çok kısa bir işlem olduğu için doktorum dayanabilirsin dedi, atlattık çok şükür. Ama mirena yaşam kalitesini gerçekten yükseltiyor, buna ilk aydan kanaat getirdim:)

eşimin ablası ve eşi doktor ustlelık doç.onlarda çoçukları için o tarz bı ilaç kullanıyorlar..çocukda dıkkat dağınıklığı var...e yan etkılerı varmiş sormuştum hangı ilacın yan etkisi yokkı dedı....

Mirena ile ilgili tüm söylediklerimi geri aldım arkadaşlar, perişan etti beni

Mirena ile ilgili tüm söylediklerimi geri aldım arkadaşlar, perişan etti beni
Canım müsaitsen nasıl etkileri oldu biraz bahsedebilir misin? Şuanda bende de polip takibi yapılıyor iki aydır takipteyim. Eğer 6 ay boyunca bu polipte ilerleme olmaz ve kendi kendine yok olursa ( doktorum %100 polip olduğundan emin değil sadece bir ay ara kanama yaptı son bir aydır hiçbir etkisi olmadığı için takipte kalmaya karar verdi) 6 ay sonra sipral takılacak. Siprali şimdi takmak istemiyor eğer polipi alması gerekirse tak çıkar iki iş olmasın diye. Bende aynı zamanda kansızlık var demir anemisi düzeyinde neredeyse. Bu yüzden siprali takacağı zaman pregeston içeren çeşidini değerlendirebileceğimizi konuştuk. Kadındoğumcum çok sıcak bakmıyor ama demir anemisi seviyesindeki kansızlığım ilaçla düzelmezse dahiliyecim pregestron içeren sipral takılmasını önerdi. Bende araştırma aşamasındayım. Nasıl etkilendiğini yazarsan sevinirim.

25 Ağustost'ta aklın alamayacağı kadar sancılı bir operasyonla taktırdım, rahim ağzım yok benim o yüzden fazlaca acı duyuyorum, kısa bir operasyon diye doktorum narkoza gerek görmedi, hayatımın en korkunç günüydü, bir saatten fazla sürdü takılması. (Sonradan bunu birçok hastanenin narkozla taktığını öğrendim, aparatları değişikmiş)20 yıldır, sebepsiz uterin kanama dedikleri bir hastalıktan muzdaribim. Kanamaları kontrol almak için, doktor önerisi ile takıldı. Takıldığı ilk 15 gün kıvrandım ağrıdan, geçecek, alışacak dedi doktor. Aşırı kanamalar devam ettiği için her ay kontrole gidiyorum, yerinde duruyor, kayma ya da çıkma yok ancak bütün ayı pedle geçiriyorum. Üstelik kanama azaldığı dönemlerde enfeksiyon başlıyor. Midemde rahatsız olduğu için ilaç kullanamıyorum ağızdan, Nidazol vajinal tabletle enfeksiyonu bertaraf etmeye çalışıyoruz. Floram tamamen tahrip oldu, inanılmaz bir sıkıntı yaşıyorum. Doktorum dayan diyor ama bu gidişle çıkarttıracağım gibi geliyor. İlk üç ay ara kanamalar olacak ama sonra ya tamamen kesilecek ya da çok az adet olacaksın demişti ama 6 ay bitiyor bu sonucu göremedim. Üstelik sürekli enfekte oluyor, her ay perişanlık. Şu anda 4 Şubattan beri kanamam var, şiddeti ve şekli sürekli değişiyor ama asla bitmiyor. Doktoruma çok güvenirim, yıllardır tedavimi o takip ediyor ancak anladığım kadarıyla mirena anlatıldığı gibi bir şey değil ya da her bünyeye uymuyor

Off canım çok geçmiş olsun. İşte doktorumda her bünyede reaksiyon farklı takmadan kesin bişey söyleyemeyiz deyip ondan çok desteklemedi demekki snein bünyene uymuyor umarım en kısa zamanda çözüm bulunur canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…