Aile Planlaması 2 sorum var... Doğum kontrol hapı ve oğlumun durumu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ne bileyim ya ya yırtılsa ya öyleyse ya böyleyse diye düşünmekten konsantrasyonum bozuluyor.
kondom en güvenli korunma yöntemi canım
tabi Allah istedikten sonra olur bebiş
ben yıllarca onla korundum hiçbir sorun da yaşamadım
bence biraz böyle korunmayı dene

inan bilmiyorum
zorla okula gönderiyorum heyecanla geliyor
resim öğretmeni sen sınırları aşmışsın demiş,yaptığın tüm resimleri getir yarışmalara gireceksin demiş
keman çalmak istiyor öğretmen kurs verecekmiş
zaten kitap okuyor
odasını da toplamıyorum aradığını bulamadığı zaman kendi topluyor zaten
mutlu ve sağlıklı ya yeter napim

ilk sayfayı okudum sadece belki yazdıklarım yazılmıştır daha önce tekrar için kusura bakmayın.

Korunma yöntemi için bu ay prezervatifle devam et önümüzdeki ay doğumkontrol hapına tekrar başlarsın. Zaten düzenli kullanıyormuşsun arada ara vermek gerekiyor isabet bile olmuş.

İlaç konusuna gelince dayımın oğluna 4 yaşında hiperaktivite ve dikkat eksikliği tehşisi konuldu. Ama dayım cahilliğinden mi nedir bilinmez bir türlü inanmak istemedi tedavi ettirmedi doğru düzgün sonuç o ileri seviyedeki zeka giderek geriledi. Şuanda 20 yaşında askerde. Komando gitti ama özel durumundan dolayı refüze oldu akademik kariyer yapamadı liseyi zar zor bitirdi ve babası zamanında tedavi ettirmediği için çok pişman. Bu arada kuzenime de rinitalin vermişlerdi bu ilacı içince çocuk değiştirme oluyo düzeliyor ama süni düzeliyor diyerek bütün ısrarlarımıza rağmen vermedi ilacı babası. Hadi ilacı vermedin ama düzenli terapiye de götürmedi doktorun söylediklerini de yapmadı.
Birde en yakın arkadaşımın yeğenine aynı tehşis konuldu. 6 yaşındaydı konulduğunda. Orta okulun sonuna kadar düzenli ilacını içti onlarda yaz aylarında kesiyorlardı. Kontrollerine ve tarapilerine düzenli gittiler. İki senedir o ilacı kesti dr gayet başarılı bir çocuk. Şimdi Lisede.
Benim yakından yaşadığım iki örnek böyle. Tüm ilaçkarın yan etkileri vardır. Bu ilaçları dr ler kar zarar oranlarını göz önünde bulundurarak veriyorlar. Tedavi edilmeyen hiperaktivite ve dikkat eksiklikleri ileride daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Öğrenme bozuklukları sosyal bozukluklar bunlardan bazıları. Sonrasında keşke yapsaydım dememek için çok iyi araştırın. İlaçsız tedavilerde var ama onlar daha zor iyice araştırın bir yolu seçin derim. Ama sırf yan etkilerinden dolayı ilacı vermeyip sonrasında tüm hayatının daha olumsuz etkilenmesine sebep olabilirsiniz. Bu riski iyi değerlendirmek lazım.

çok teşekkür ederim verdiğin örnekler için. ne kadar çok var artık bu durum.
ilacın yan etkileri beni korkutuyor. ilerleyen zamanlarda uyuşturucu bağımlısı biler olabilirmiş. ilacı vermekte risk vermemekte.
bayramdan sonra hem psikiyatrı hem de psikoloğu bir ziyaret etmeli.

maşallah senin kuzucuğa.
benimki kitap okumayı yazı yazmayı ödev yapmayı hiç sevmiyor. yani kitap kalem defterle ilgili bir şey olmayacak. ne yapacağımı bilemiyorum canım. ya.

Ben de ara verip vücudundaki değişimleri gözlemlemek istemiştim ama rahat olamadım. Hapın verdiği güvene çok alışmışım yıllardır

Hap büyük rahatlık ama bir yere kadar tabi, kaç yaşındasın bilmiyorum ama sigara içme durumun varsa zaten 35 ten sonra kullanamazsın. Mirena hormonlu spirali öneririm, bir ay oldu taktıralı ama çok büyük rahatlık olduğunu hissettim, doktorum yıllardır söylüyordu, keşke daha önce taktırsaydım dedim

merhaba 35 yaşındayım ama sigara kullanmıyorum.
spiral bana çok uzak geliyor. onun takılması falan. hani bir de duyuyoruz ya yok içine kaçtı yok spiralle hamile kaldı diye.
fakat bu yöntemi de biraz araştırayım. teşekkür ederim.

İkinci sorun hakkında bilgim yok.

Doğum kontrol hapı kuruluk ve isteksizlik yapar ama 5 sene sonra yapanını hiç duymadım.
Sabit marka kullanıyorsan değiştirmeyi dene.
Tekrar başlayacaksan da ya diğer adetini bekle ya da başla bitene kadar devam et.
Cumadan bugüne kadarki haplar aynı anda alınmaz.

Size nuvaring diye bir korunma yöntemi var onu araştırmanızı öneririm
Doğum kntrl hapı bende de kuruluk yapıyor bunu kullanıyorum

sanırım ben son zamanlarda farkettim. daha önce oluyorsa bile strese falan bağladım galiba. biraz araştırınca yasminin böyle bir etkisi olduğun öğrendim.
Size nuvaring diye bir korunma yöntemi var onu araştırmanızı öneririm
Doğum kntrl hapı bende de kuruluk yapıyor bunu kullanıyorum
araştırdım hemen. ilk defa duydum bu yöntemi. bu da olabilir. haptan iyidir hiç olmazsa. ay unuttum mu içtim mi diye düşünmektense.
ama onu takıp çıkarması nasıl oluyor ki. kişi kendisi yapabilir yazıyor nette.

Çok basit kullanımı
Varlığını hissetmiyorsunuZ ben söyleyene kadar eşim de anlamadı mesela
Daha az hormon içeriyormuş. Ve her gün ilaç almak zorunda değiliz :)
Takıp çıkarması da gerçekten basit
Doktorunuza bi danışın ben bunu keşfettiğimden beri elveda doğum kontrol hapları dedim.
Eczanelerde pek bulunmuyor depodan getiriyorlar ücreti 22 tl gibi bişey

canım benim ablamın oğlu da hiperaktiviteye bağlı davranış bozukluğu var ilaç almadan aynı şekilde ne ders yapıyor ne susuyor.5 yıldır ilaç kullanıyor ve daha çok uzun yıllar kullanması gerek malesef.kafanıza göre ilacı sakın bırakmayın derim.

Yasmin kullandığım dönemde bende de aynı sorunlar oluşmuştu.
Şuan epeydir kullanmıyorum ve geçti bu problemler şükür.

ben bunu doktorumla bir konuşayım. ama bana da çok mantıklı geldi. teşekkür ederim.

evet ilacı uzun yıllar kullanması gerek de uzun yıllarda vücutta ne gibi etkiler yaratıyor. bu koınu da çok önemli benim için. bayramdan sonra doktorlarımızla konuşup bir yol çizeceğiz artık.
çok teşekkür ederim.

Yasmin kullandığım dönemde bende de aynı sorunlar oluşmuştu.
Şuan epeydir kullanmıyorum ve geçti bu problemler şükür.
ben bu durumuın yasminden kaynaklı olailceğini öğreneli çok olmadı. bakalım vücudumu dinleyeceğim. nasıl tepkiler alacağım.

ben 7 yıldır çocuk ve ergen psikiyatrisi doktorlarının yanında çalışıyorum ve rıtalının bağımlılık etkisi yapan bir özelliği yok asıl şu yönden bakın oğlunuz hapı almadığında okul başarısı düşecek çünkü dikkatini asla toparlayamayacak ve bu onu dışarı ya yönlendirecek derse yada evde acaba ne yapıyor arkadaşlarım diye hep aklı dışarıda kalacak

aaaa senin yazman da ne iyi oldu. çok teşekkür ederim. ben gerçekten tedirginim bu konuda. nette o kadar çok şey yazıyor ki uyuşturucu bağımlılığına kadar.
evet dikkatini toparlayamıyor. acaba diyorum bu hastalığın başka tedavisi olmaz mı

dikkat eksikliğinin ne yazık ki tek tedavisi budur ve bu çocuklarda genelde korku da oluşur sosyal ortam korkusu peki çevre edinme sorunları var mı

dikkat eksikliğinin ne yazık ki tek tedavisi budur ve bu çocuklarda genelde korku da oluşur sosyal ortam korkusu peki çevre edinme sorunları var mı
Kendinden yaşca büyük olanlarla daha rahat anlaşıyor. Zaman zaman okulda arkadaşlarım beni sevmiyor diye ağlıyor evde.
Bu aralar evde bir odada yalnız kalmaktan korkmaya başladı. Sürekli bana sesleniyor evde miyim değil miyim diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…