Aile Planlaması 2 sorum var... Doğum kontrol hapı ve oğlumun durumu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Şu anda çok kızdım
doktorunuz neden öyle oturmak yerine doz ayarlamasını akşama çekmiyor
ilgisiz doktorlardan nefret ediyorum
gerekirse oturup size yarım saat açıklayacak. işi bu.
evet anne babaların ilaca karşı olduğunu biliyorum ama vakaya yönelik karar vermek gerekir buna
hareketli mi hiperaktif mi vs.
o yüzden sizin evladınız kullansın ya da kullanmasın demek bana düşmez
muayeneyi ben etmedim sonuçta

Oğlumda da dikkat eksikliği yok. Fakat ilacı aldığı zamana ki o ruh gibi hali yokmu beni bitiriyor. Bambaşka bir çocuk oluyor.
Şimdi neredeyse 5 çocuktan biri bu hapı kullanıyor. Doktorlar yazıp yazıp gönderiyor.
Ilacı kullanırken başarısı daha iyi tabi ki. Bu yıl henüz test falan olmadı. Başarısı nasıl etkilenir bilmiyorum.
Bu konuda tecrübeli bir annenin yazdıklarını okumama fırsat verdiğin içşn teşekkür ederim

Maalesef ne istanbulda ne de iZmirdeyim.
Evet ya ihtiyacı yoksa. Ya benim oğlumun normal hali bu ise. Tamam bi dolu test yapıldı ama bilemiyorum.

Dozu akşam verirsem uykusuzluk yapar demişti.
Ilaç sadece okulda geçirdiği zamanlarda durgun yapıyor oğlumu. İlaç kullansak da kullanmasak da evde durum aynı. Eve gelene kadar öğleden sonraki ilacın etkisi geçiyor.

Bu olayin icine girince cikamiyor insan
Icinde hep bir suphe
Acaba dikkat daginikligi varmi yoksa zekadanmi bu durtuselligi genetikmi
Bize bir psikiyatr dediki cok ileri derecede degil ama ilac kullanmsli
6 ay kullandim iste yan etkilere cozum bulamayinca baska birine gittik
Oda dediki ilac sinif duzenini bozuyorsa akademik basarisi yerlerdeyse cocuga verilir
Siz cocugunuzu alip gidin ve bu konuyu unutun suistimsle denk gelmissiniz dedi
Ve bu drlarin ikiside onemli psikiyatirlar

Şu ansa ilaç kullanıyor musunuz. Bugün öğretmenime konuştuk. Ilacı bıraktığımıZı anlattık. Ben gözlemleyip bilgi vereyim dedi.
Zaten zayıf ve uykuyu sevmeyen bir çocuk. İlaç iştahsıLık ve uykusuzluk yapıyor. Oğlum benim oğlum olmuyor. Bambaşka biri olup çıkıyor Ilaçla

Benim oglumda 3.sinifa gidiyor
1.sinifin ikinci yarisi ve 2.sinifin birinci yarisi kullandim
Sonra biraktim ve hic kullanmadim
Ogretmenleriyle sik sik gorusuyorum
Dinlemiyo gibi gorunuyor bazen ama soru sorunca hemen dogru cevabi veriyor diyolar
Ama dagilmaya cok musait ben cocugumu iyi biliyorum herkesten iyi biliyorum hemde
Ama gelisme caginda bu ilac olayina girmem zaten 6 ay kullandik cocugun sevdigi 3-5bisey vardi artik onlardanda tiksiniyor

Bemim oğlumda derste aslında herşeyi öğreniyor. Yani ilgisiz gibi dursa da öğretmen şunu dedi bunu dedi diye anlatıyor.
Fakat bizim en büyük sıkıntımız arkadaşlarıyla anlaşamıyor onların onu sevmediğini düşünüyor. Ve akşamları ödevlerini bir türlü yapmıyor. Yapıyor da 4 sayfayı nerdeyse 2.5 saatte bitiriyor eğer hepsi yazı ise. Test falan varsa daha çabuk bşyşuır da.
Ilacı bıraktıktan sonra durumu nasıl peki oğlunun

Ya cok tanidik bu anlattiklariniz
Yazmaktan nefret ediyor agkiyor hatta
Yanlislikla 1 kelimeyi silsem tekrar yaz desem sinir kirizlrri yasiyor
Veeee her seyde cok yavas
Sadece tek cumle tek kelime ve matematikte ve testte hizli
Bana diyorki anne ben soyliyim sen yaz
Veya keske el yazimiz benzesede benim yerime sen yazsan felan

Ilac kullanirken hep basi agrirdi
Ne desem sessizce botun egerdi
Simdi normal cocuk iste
Mesela oglum kalk odevini yap diyorum
Biraz daha dinleniyim sonra diyo ama pes edip gidip sallana sallana yapiyor

Benimki de öyle. Mesela ödevde bilmem ne kelimesini kullanarak cümle kurun demiş. Oğlum sadece 2 kelimelik nir cümle kuruyor. Az yazayım diye. Zaten ne yazdığına okunmuyor. Elimde. Geldiğince sabırlı olmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum basen. İçşmde patlamaya hazır bir bomba var sanki.
Benim oğlum da çok yavaş. Bir şeyi yapması için en az 5 ker söylemem gerekiyor.

Ilac kullanirken hep basi agrirdi
Ne desem sessizce botun egerdi
Simdi normal cocuk iste
Mesela oglum kalk odevini yap diyorum
Biraz daha dinleniyim sonra diyo ama pes edip gidip sallana sallana yapiyor
Benimki de kuzu gibi oluyor böyle pek bir mülayim. Ama ben k hallerini sevmiyorum işte.
Ilaçsız iken okul başarısı nasıl peki

dehb için eskiden şımarıklık diyorlardı şimdi de hastalık
yeni yeni beliren görüşler var
aslında bir hastalık olmadığı sadece farklı bir zihinsel durum olduğu konusunda
böyle bir çok çocuğun aynı zamanda üstün zekalı olduğu da düşünülürse doğru olabilir
bekleyip görücez
bu ilacı kullanım şekli bu zaten kafamıza göre vermiyoruz
tatillerde kullanılmıyor okul döneminde kullanılıyor sadece
aynen aynen aynı şeyleri yaşadım ve mal gibi bi çocuktansa hoplayıp zıplayan bir çocuğu tercih ediyorum

1. Farklı markalar deneyin, hatta tırtıklısı, meyvelisi filan.
2. Hiperaktivite anneler için çok zor, Allah yardımcınız olsun. İlaç konusunu bilemem, ancak çocuğun ilgisini çeken konularda dikkatini toplama, motivasyonunu arttırmak amaçlı çalışmalar yapabilirsiniz, mesela maket, origami gibi el becerileri gerektiren şeyler.

oğlunuz üstün zekalıların gittiği bir okulda mı yoksa normal devlet okulunda mı?

İstanbul'da prof doktor Necate Baykoç var. Yıllardır bu kadın üstün zekalılar konusunda çalışıyor. Biraz tuzlu gelebilir ancak sizi yönlendirmesi açısından görüşmenizi tavsiye ederim.

Canım biliyorum. Zaten zaman zaman seninle de konuştuk. Ilacı verşnce çocuk mal gibi oluyor vermeyince arkadaşlarım beni sevmiyor diye ağlayarak geliyor. Sınıfta yazmak istemiyorum okumakistemiyorum diyormuş. Az önce tekrar anlattım sen öZel bir çocuksun. Çok sekisin falan diye herşeyi tekrar tekrar anlattım bayramdan sonra doktora gitmeye ikna ettim bakalım.
Sen kullanmıyordun değil mi. Durumunuz ne şu anda. Okul başarısı dersleri ne durumda

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001391307641&fref=nf bu adamı takip etmeni öneririm
sakarya bilsem rehberlik müdürü
bu konuda çok fazla eğitimi ve çalışması var
Hemen takip ediyorum. Teşekkür ederim.

Ay neler yapıyorum neler. Enerjisini aysun farklı şeylere yönelsin diye yapmadığımız şey kalmadı. Ama değişen bir şey olması.
oğlunuz üstün zekalıların gittiği bir okulda mı yoksa normal devlet okulunda mı?
Hayır devlet okuluna gidiyor. Ancak sınıfı 19 kişi. Ve öğretmen de durumu biliyor. Araştırıyor. Oğluma ona göre davranıyor.
İstanbul'da prof doktor Necate Baykoç var. Yıllardır bu kadın üstün zekalılar konusunda çalışıyor. Biraz tuzlu gelebilir ancak sizi yönlendirmesi açısından görüşmenizi tavsiye ederim.
Canım istanbula maalesef çok uzaktayım. Ancak yine de önerin için çok teşekkür ederim.

Ilacsizda derslerde iyi
Ama tabi testte felan dusuyor
Ornegin gecen gun sinav oldu matematik 13 soruda 2 yanlis 1 taneyide cevapsiz birakmis
Diyor asla bos biraktigim olmadi
Demekki son soru dikkatinden kacti
Boyle seyler malesef var

Birde cok yaptigi bir sey
Sozel derslerde ozellikle soruyu yarim yamalak hizlica okuyup
Siklarin hepsini okuma geregi duymadan dogru gibi geleni isaretliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…